Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω τι παίχτηκε, αλλά από την στιγμή που γύρισα στην emui, μετά το πέρασμα της cm, το τηλέφωνό άνοιξε κανονικά μετά το restore, αλλά από εκεί και μετά, αν χρειαστεί να κάνω κανονικό reboot η να απενεργοποιήσω το τηλέφωνο, θα μείνει κολλημένο στο logo όταν θα πάω να το ανοίξω. Ενώ με soft reboot ανοίγει κανονικά
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βασικο το gps ομως ρε ****το... Ουτε οι χαρτες του google παιζουν;

 

Με το Google Earth, εχω στίγμα...

Προς στιγμήν έβγαλε την μπλε κουκιδα στον χάρτη.

Μάλλον λογω ίντερνετ.

 

Ομοίως και το runtastic PRO. Με βρίσκει.. (με μπλε κουκιδα)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα στη cm 12.1 με τις κλησεις...

δεν με ακουει ο συνομιλητης ,στρωνει μονο μετα απο επανεκινηση....

Link to comment
Share on other sites

Το παρουσιάζει και σε μένα... Τελος

_______________-_--__--_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

DOOGEE VALENCIA2 Y100 for NITRO

http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-doogee-valencia2-y100-nitro-t3260654

Κάτι λέει για otg....!?

 

Σε λίγο, θα ξέρω... :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

εχω θεμα στη cm 12.1 με τις κλησεις...

δεν με ακουει ο συνομιλητης ,στρωνει μονο μετα απο επανεκινηση....

 

Εγώ αφότου πέρασα αυτό που ποσταρε χτες ο μηχανικός,είναι όλα οκ στις κλήσεις.το πρόβλημα πουεχω είναι ότι ενώ εγκαταστάθηκε το τιτανιουμ,πέρασα τις εφαρμογές που ήθελα,αλλά τώρα δεν παιρνει μπακαπ τις εφαρμογές.

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αφότου πέρασα αυτό που ποσταρε χτες ο μηχανικός,είναι όλα οκ στις κλήσεις.το πρόβλημα πουεχω είναι ότι ενώ εγκαταστάθηκε το τιτανιουμ,πέρασα τις εφαρμογές που ήθελα,αλλά τώρα δεν παιρνει μπακαπ τις εφαρμογές.

 

Εχεις βαλει xInternal?δοκιμασε να ανοιξεις/κλεισεις το usb debugging/να βαλεις busybox/να κανεις update το su/βαλεις αλλη version titanium κατι απο αυτα θα πιασει.

Link to comment
Share on other sites

Το παρουσιάζει και σε μένα... Τελος

_______________-_--__--_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-_-

DOOGEE VALENCIA2 Y100 for NITRO

http://forum.xda-developers.com/a310/development/rom-doogee-valencia2-y100-nitro-t3260654

Κάτι λέει για otg....!?

 

Σε λίγο, θα ξέρω... :)

 

Λοιπόν, αυτό δεν είναι xda...

Αυτό είναι κινεζοφορουμ της κακιάς ώρας.

 

Η ρομ ΔΕΝ έχει οτιτζι

Ο ρομ περνιεται μονο με philz. Για να το ανακαλυψω αυτό άλλαξα 3 ρομ και 3 ρικοβερι.....

 

Κατά τ' άλλα, έχει ρυθμίσεις που δεν παίζουν στο δικο μας. Π. χ. Ηοτνοτ, backbutton, και κατι άλλα που φεν παίζουν. Έβγαλα και ss αλλά επειδή μου την έσπασε αυτός που την ανέβασε, δίχως να ελέγξει το οτιτζι, δεν τα ποσταρω...

Ετσι......

Η αμοι ρομ είναι πολύ καλύτερη....... ...

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει xInternal?δοκιμασε να ανοιξεις/κλεισεις το usb debugging/να βαλεις busybox/να κανεις update το su/βαλεις αλλη version titanium κατι απο αυτα θα πιασει.

 

Xinternal δεν έχω βάλει,δοκιμασα αυτό που λες για το usb debugging,τιποτα.όταν μπαίνω στις ιδιότητες κάποιου αντιγράφου που προσπάθησα να παρω,μου λέει έχει εφαρμογή όχι έχει δεδομένα ναι.

Το su είναι ενημερωμένο.buzybox δεν ξέρω πως μπαίνει

Edited by suzukis
Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκτος από gps, σε όλα τα άλλα... Σπέρνει... :p

ρε παιδια εχω κουραστει με το lollipop εκανα και βρωμικο και καθαρο install παμε πρωτα στο βρομικο εχω maucat του κανω εγκααταασταση ανοιγει και δεν προλαβαινα να βλεπω ποιεσ απο τι εφαρμογες δεν ανταποκρινοταν ολες μα ολες λεω οκ παμε να κανουμε ενα wipe cache dalvik cashe το εκανα bootarw ξανα τα ιδια. υποθετω μπορει να φταινε οι εφαρμογεσ μου μπαινω recovery wipe all εγατασταση leak bootarei se leak ξανα recovery εγκατασταση cm12 και αντε παλι ολες οι εφαρμογες δεν αποκρινονταν. βρε δεν του κανω και μια καθαρη εγκατασταση;;;;; του την εκανα bootarw ολα καλα δεν εχω imei να ναι καλα ο θειος το φτιαχνω και ερχετε η ωρα να παρω τηλ ξαφνικα χανεται το σημα στη δευτερη καρτα και ερχεται η τρομερη στιγμη που το σηκωσε ο συνομιλιτησ μου ενιωσα οτι ημουν στη Συρια λεσ και επεφταν βοβμες. προφανως του το εκλεισα καταμουτρα. μπορει καποιος να δωσει ενα οδηγο πως ακριβως εγκατεστησε cm12 με μονο bug το gps? εγκαταστησατε καποιο patch? λιγο βοηθεια ρε παιδιαααααααααα ειμαι σε philz recovery

Edited by sokolataki
συμπληρωνω
Link to comment
Share on other sites

MTK enginneermode από 5

https://www.sendspace.com/file/g4495u

σβήστε το 5 μπροστά από το όνομα του αρχείου και βάλτε το στο system/app/EngineerMode (το EngineerMode είναι νέος φάκελος που φτιάχνουμε εμείς)

 

Δεν ξέρω αν δουλευει γιατί αν κατάλαβα καλά έχει πρόβλημα το σύστημα με τις εντολές πληκτρολογίου στη cm

Link to comment
Share on other sites

η cm 12.1 στο δικο μου εγκατασταθηκε μονο με philz recovery...

για τον ηχο εβαλα αρχικα το αρχειο που μου εδωσε ο μηχανικος μια σελιδα πιο πισω...

το μονο θεμα που εχει περα απο το gps ειναι οτι δεν ακουει ο συνομιλητης μερικες φορες στις κλησεις...στρωνει μονο με reboot...το gps fix δεν φλασαρεται...

δοκιμζω τωρα αυτη http://www.mtkroms.com/2015/11/cyanogenmod-12-beta-7-for-mt6592.html

θα ενημερωσω αυριο...μακαρι το μονο προβλημα να ναι το gps...

 

απογοητευση απλα...απλα χασιμο χρονου....

Edited by ane1989
edit
Link to comment
Share on other sites

Puzzy FAP 4.0 Beast Edition

 

Feature :

- official feature :https://www.facebook.com/notes/861842147247116/

- switch 3G

- default penyimpanan sdcard

- multibahasa

- root (kinguser)

- gapps (playstore v6)

 

bug :

- Nav bar like sticking if discharged restart ( although dah disable)

 

ROM Details :

- Size : 343 Mb

- Additional programs : viper , 1.8 mx player , quick pic , rebooter , 7.3 TB , xposed

- Audio mod : ada..tambahin not just myself ... default cuman kukasih viper

- ROM : https://docs.google.com/uc?id=0BxSv-Iu4YfM0Zk1Kc3RWTG5qUTA&export=download

 

SOURCE :

- source : https://www.facebook.com/teampusafap/

 

CREDITS :

- Team PUSSY

 

Individuals :

• Jeff Rivera (Material Rom Developer)

• Neil Edward Diaz (PopKAT Rom Developer)

• Christian Temple (CandyFloss Rom Developer)

• Khim Tenorio (Lucsious Rom Developer)

• Judi Tiboso Arevalo (Illuminous Rom Developer)

• Rommel Villasor (RBuild Developer)

• Raj Shekhar (MysticOS Rom Developer)

• Aljhun Mejorada Bumaya

• Dhenz Aquino

• Frank James Hermosa Lopez

• Brylle Iris Chinilla

• Bang Bagger™

• Akhilendra Gadde

• Suraj Kumar (Droid Buster)

• Tenten Ponce

• DCSMS

• Deuge Angger

• Gurpreet Singh

• Adi

• Jonacx D Great

• Jerry Klisman

• Octo O

• Vanya

• MaxDev AOKP

• Danilo Caballero

• Sergay Margaritov(Color Picker)

• Felimon

• Romeo Roguer

 

Groups/Pages/Blogs :

 

• Most Epic Rom Ever™(MERE)

• Material Android Development Team™

• DroidBuster XDA Developer™

• AndroStark Developers™

• Maximum Dev/Port Team™

• Fly-On Mod Developers™

• Mediatek Arts Android and Devs™(MAAaD)

• Mediatek Arts Android and Devs Reborn™(MAAaDR)

• XDA Developers™

• CyanogenMod™

 

φωτογραφιες εδω.... https://www.dropbox.com/sh/01thuj6jbk6crpp/AABwCiPOb0USfa3q1zzKl6cIa?dl=0

EDIT: Το κανονικό όνομα της ρομ είναι PUSSYFAP :lol::lol: (αλλα για ευνόητους λόγος τα SS γίναν ZZ). Θα το δοκιμάσω .. (μόνο και μόνο για το όνομα.. :love:)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Eγκατασταθηκε με 2810.

Κάτι περίεργο.. Παρότι τα data ηταν οφφ, τσιμπησε 13,08kb...!!!!

Σε Η+. Εμφανίστηκε Στιγμιαία το συμβολάκι, κατά την πρώτη εκκίνηση. Οπότε, εχετε το κατα νού ;)

Εβαλα γκαπς 442 μινι, ειναι ρουτ, εχει viper4android και οχι atmos με αποτελεσμα να κρασαουν τα σετινγκς οταν το κλικαρεις. Λύνεται με φλασαρισμα του ΑΤΜΟΣ. όλοι οι πομποδεκτες λειτουργουν. ηχος δυνατος. Εχει ΝΟΒΑ ή TREBUCHET launchers. ειναι root

Φαίνεται γρήγορη... Η εικόνα είναι, μάλλον, στα 260ppi. Θα το γυρίσω σε 320

Το τιτανιουμ βλέπει με την μία τον φακελο των μπακαπ. lgcamera στα 21 ..ok

Περισσότερες φωτό.. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.861847877246543.1073741832.735902106507788&type=3&uploaded=37

 

Πριν περάσετε gravity, τσεκαρετε τι παίζει, διοτι κάποιες λειτουργίες του έχουν, ενδεχομένως, ενσωματωθεί

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

αγνωριστο το κινητο με την cm ομορφια και ταχυτητα ειδικα επαθα πλακα !!! την περασα τελικα με Philz με ολα τα wipe και φορματ x4 μεχρι στιγμις ολα μια χαρα σημα και απο κλεισεις που δοκιμασα και με ακουνε καλα και τους ακουω καλα χωρις το αρχειο που εδωσε ο μηχανικος κιολας ! θα δειξει στην πορια :)
Link to comment
Share on other sites

Eγκατασταθηκε με 2810.

Κάτι περίεργο.. Παρότι τα data ηταν οφφ, τσιμπησε 13,08kb...!!!!

Σε Η+. Εμφανίστηκε Στιγμιαία το συμβολάκι, κατά την πρώτη εκκίνηση. Οπότε, εχετε το κατα νού ;)

Εβαλα γκαπς 442 μινι, ειναι ρουτ, εχει viper4android και οχι atmos με αποτελεσμα να κρασαουν τα σετινγκς οταν το κλικαρεις. Λύνεται με φλασαρισμα του ΑΤΜΟΣ. όλοι οι πομποδεκτες λειτουργουν. ηχος δυνατος. Εχει ΝΟΒΑ ή TREBUCHET launchers. ειναι root

Φαίνεται γρήγορη... Η εικόνα είναι, μάλλον, στα 260ppi. Θα το γυρίσω σε 320

Το τιτανιουμ βλέπει με την μία τον φακελο των μπακαπ. lgcamera στα 21 ..ok

Περισσότερες φωτό.. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.861847877246543.1073741832.735902106507788&type=3&uploaded=37

Πριν περάσετε gravity, τσεκαρετε τι παίζει, διοτι κάποιες λειτουργίες του έχουν, ενδεχομένως, ενσωματωθεί

 

το quick settings/notifications εχει συμπεριφορα lollipop στο swipe down η ''τυπου lollipop'' αλα mystic os και τις λοιπες αηδιες? Δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος,στις τυπου lollipop το swipe down δουλευει οπως να ναι,αλλοτε κατεβαινουν τα quick settings,αλλοτε τα notifications,αλλοτε κρυβονται τα notifications και τα ψαχνεις κλπ

 

Εχω κατεβασει και γω μια καινουργια απο την σελιδα του polymer ''miniKK.zip'' αλλα δεν την εβαλα ακομα.Ειναι port απο ρωσικη rom γι αυτο ψηνομαι,οι ρωσοι κανουν καλη δουλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορώ, εκεί στο xda μπορεί να ποσταρει ο καθένας ανεξελεγκτα ότι ρομ του κατέβει;

 

παιδικη χαρα το χουν κανει οι ινδοι

Link to comment
Share on other sites

το quick settings/notifications εχει συμπεριφορα lollipop στο swipe down η ''τυπου lollipop'' αλα mystic os και τις λοιπες αηδιες? Δεν ξερω αν γινομαι κατανοητος,στις τυπου lollipop το swipe down δουλευει οπως να ναι,αλλοτε κατεβαινουν τα quick settings,αλλοτε τα notifications,αλλοτε κρυβονται τα notifications και τα ψαχνεις κλπ

 

Εχω κατεβασει και γω μια καινουργια απο την σελιδα του polymer ''miniKK.zip'' αλλα δεν την εβαλα ακομα.Ειναι port απο ρωσικη rom γι αυτο ψηνομαι,οι ρωσοι κανουν καλη δουλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

παιδικη χαρα το χουν κανει οι ινδοι

 

Λοιπόν, αυτό ετοιμαζόμουν να γράψω..

 

Υπάρχει θέμα με την notification και το gravity. Οταν δεν υπάρχει το gravity, η notification λειτουργεί όπως η λολλι, δλδ με ένα σουοπ =ταηλς, 2σουοπ=νοτιφικεησονς... Και αντίστροφα.

Μόλις μπήκε το gravity, κατέβαζε μονο ταηλς και τα νοτιφ ηταν κρυμμένα. Μάλλον πρέπει να απενεργοποιηθουν τα ταηλς από το γκραβιτι...

Επισης έχει θεμα με το γραμμα Τ(κατι είχε γράψει κάποιος κάποτε εδω. Μαλλον θεμα φόντ). Από ότι φαίνεται θα πάρει δρόμο.... Εχει ενα ανεξηγητο λαγκ στο ρολαρισμα στο συρτάρι των εφαρμογών....

Απαράδεκτο.

... Πισω στην αμοι

 

Την είδα την μινικκ... Μπορεί να την τεστάρω....

.

Για το χδα, έβγαλα στη σέντρα εναν τυπά που ανέβασε ρομ με αναληθη περιγραφή, χωρίς να την έχει τσεκάρει.... Και ξέρεις τι μου απάντησαν... Οτι πρόβλημα εχω να το γραψω στο φορουν ως παρατήρηση και να μην κανω ριπορτ για αυτό το πράγμα..... Ακου ρε....!

 

Δλδ, ρε μεγάλε, κόντεψα να χασω το τηλέφωνο με τις :X που ανεβάζουν εδω μέσα....

Αντε από κει.... Τους ειχα για σοβαρούς

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

ενα λινκ γτ δεν την βρισκω;

https://docs.google.com/document/d/1lKYmR6ev3zQLhayQfBPPyWIm8wBnX5iifMRgBNidbOY/mobilebasic?pli=1

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/01/b5f398d614ad721068d0877b7e94489d.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/12/01/4f23eda47ff37b9119c68e6189682ffb.jpg

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...