Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Δεν μπορείς να το πεις ακριβώς bug. Ίσως να μην είναι συμβατό το πρόγραμμα.

Πάντως κάποιοι στο xda γράφουν ότι το gps λειτουργεί αν θυμάμαι καλά.

Και με την ευκαιρία, τα screenshots που βάζεις για το gps από ποια εφαρμογή είναι;

Είναι bug, συμβαίνει με όλα τα προγράμματα του playstore που εκτελουν ανάλογη λειτουργία..

 

Για το τζιπιες....

Δεν μπόρεσα, με τίποτα, να το κάνω να δουλέψει. Δλδ, ωρες ωρες είναι να απορεις.... Γιατί, τα τσακαλια που ισχυρίζονται οτι παίζει, δεν ανεβάζουν ενα ss, ενα βιντεο που να το αποδεικνύει????

..... Μόνο εγω, δλδ, όταν παρουσιαζω ρομ, ξεσκιζομαι να ανεβαζω ss? Δλδ, γράφουν από κατω, τα παιδιά, ότι δεν δουλεύει το τζιπιες και αντί να μας κολλήσει ενα βίντεο στα μούτρα.... "ορίστε ρε μάγκες, δεν την περάσατε καλα....", να τουμπεκιαστουμε, αυτοί, 2 λαλούν και 3 χορεύουν...

 

Gps test plus

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα , πως καταλαβαινουμε αν μια εφαρμογη ειναι για λολλιποπ ή κιτκατ;

 

Αν την ψάχνεις στο μαγαζί, δεν θα την βρεις,δεν θα σου την δώσει.

 

Αν την βρεις 'αλλου' , θα σου το λέει στην περιγραφή

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει Gaps δοκιμασα 2 εκδόσεις αλλά καμία δεν δούλεψε

 

Δεν την δοκίμασα ακόμη αλλά ίσως να χρειάζεται την full ή stock έκδοση

Μερικές φορές ενργοποιέιται μόνο όταν φτιάξεις λογαριασμό

 

Είναι bug, συμβαίνει με όλα τα προγράμματα του playstore που εκτελουν ανάλογη λειτουργία..

 

Για το τζιπιες....

Δεν μπόρεσα, με τίποτα, να το κάνω να δουλέψει. Δλδ, ωρες ωρες είναι να απορεις.... Γιατί, τα τσακαλια που ισχυρίζονται οτι παίζει, δεν ανεβάζουν ενα ss, ενα βιντεο που να το αποδεικνύει????

..... Μόνο εγω, δλδ, όταν παρουσιαζω ρομ, ξεσκιζομαι να ανεβαζω ss? Δλδ, γράφουν από κατω, τα παιδιά, ότι δεν δουλεύει το τζιπιες και αντί να μας κολλήσει ενα βίντεο στα μούτρα.... "ορίστε ρε μάγκες, δεν την περάσατε καλα....", να τουμπεκιαστουμε, αυτοί, 2 λαλούν και 3 χορεύουν...

 

Έχει και gps fix cm στο φάκελό του, για δοκίμασε

http://d-h.st/ZorE

Link to comment
Share on other sites

Δεν την δοκίμασα ακόμη αλλά ίσως να χρειάζεται την full ή stock έκδοση

Μερικές φορές ενργοποιέιται μόνο όταν φτιάξεις λογαριασμό

 

 

 

Έχει και gps fix cm στο φάκελό του, για δοκίμασε

http://d-h.st/ZorE

 

Το δοκίμασα.. Στα μισά της εγκατάστασης, κάνει ριμπουτ το κινητό..

Philz recovery....

Τιποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

περιμενω να φορτισει το κινητο για να αρχισω να το "πειραζω". Αν ειχε στομα θα με εβριζε το καημενο χαχαχα

 

Εμένα εδώ και 2 μέρες με βρίζει....

Αφού δεν κατέληξε... Παιχνιδομηχανη.... Παλι καλά.. :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα.. Στα μισά της εγκατάστασης, κάνει ριμπουτ το κινητό..

Philz recovery....

Τιποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα εδώ και 2 μέρες με βρίζει....

Αφού δεν κατέληξε... Παιχνιδομηχανη.... Παλι καλά.. :)

 

τελικα με το Philz recovery το εκανες εγκατασταση και δεν ειχε αποτελεσμα ή εκανε παλι reboot;

Ηδη εχω αρχισει και ψαχνω για κανενα αλλο κινητο αλλα οχι mtk αυτη την φορα. Εχω παθε πλακα με την cm και ψαχνω κυριως κινητο που να την παιρνει χωρις bugs.

Link to comment
Share on other sites

τελικα με το Philz recovery το εκανες εγκατασταση και δεν ειχε αποτελεσμα ή εκανε παλι reboot;

Ηδη εχω αρχισει και ψαχνω για κανενα αλλο κινητο αλλα οχι mtk αυτη την φορα. Εχω παθε πλακα με την cm και ψαχνω κυριως κινητο που να την παιρνει χωρις bugs.

 

Στα μισά της εγκατάστασης έσβησε το κινητό και άναψε ξανά (ριμπουτ). Δεν εγκατασταθηκε..

Εβαλα twrp 2860. Τα ιδια...

 

Ε, έβαλα twrp 2.4.4.... ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ... ΡΕ, ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ....?

 

Το τζιπιες δεν λειτουργεί..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Στα μισά της εγκατάστασης έσβησε το κινητό και άναψε ξανά (ριμπουτ). Δεν εγκατασταθηκε..

Εβαλα twrp 2860. Τα ιδια...

 

Ε, έβαλα twrp 2.4.4.... ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΤΗΚΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ... ΡΕ, ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝΕ ΕΚΕΙ ΚΑΤΩ....?

 

Το τζιπιες δεν λειτουργεί..

 

σκεψου να λειτουργησει σε μενα χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταφερα τιποτα. Εκανα εγκατασταση την inew vplus που ειναι 4.4.2 και εκανα dirty flash την cm12 με δυο τροπους στο πρωτο δεν πειραξα τιποτα και στον δευτερο εκανα wipe αυτα που ειπε ο jpower73. Δεν μπορουσα να συνδεθω με δεδομενα και ας εβαλα το apn. Λεω ας κανω επαννεκινηση , κανω και μετα δεν εβλεπε τις sim, περναω το patch τις βλεπει. Κανω παλι επαννεκινηση ξανα δεν τις εβλεπε. Την ωρα που εβλεπε τις sim εκανα και κληση με τα γνωστα προβληματα ηχου. Τελικα την εβγαλα και εκανα restore αυτη που ειχα (μια inew v plus) και ολα καλα ;) !!!

 

ενα bug της cm12.1 ειναι οτι δεν μπορεις να απενεργοποιησεις καποια sim απο τις ρυθμισεις....

Link to comment
Share on other sites

Data παίζουν κανονικά..

http://s13.postimg.org/3yucnzv07/Screenshot_2015_11_28_16_09_46.png

photo uploading

Με αυτα σας γραφω τώρα..

 

Τελικά το coolpad συνεχίζει να μας τρελαινει.... Σε έμενα δεν έπαιζαν. Θα δοκιμασω να την περάσω πάλι. Εσύ την amoi είχες περάσει πρώτα; Το μήνυμα για το ext4 στο έβγαζε;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το coolpad συνεχίζει να μας τρελαινει.... Σε έμενα δεν έπαιζαν. Θα δοκιμασω να την περάσω πάλι. Εσύ την amoi είχες περάσει πρώτα; Το μήνυμα για το ext4 στο έβγαζε;

Εμένα μου έβγαζε το μνμ ext4 και μετα απο 1 λεπτο failed (ακυρώνοντας την διαδικασία )

Ναι, amoi...

Ναι, το έβγαζε και προχωρούσε κανονικά. Ηταν μήνυμα διαπιστωσης/επιβεβαίωση..

Link to comment
Share on other sites

Εαν φτιαξω και το gps.... Τελος το παραμύθι.. :)

 

Ενα bug..

 

Οταν είναι σβηστο και κουμπώσει το καλώδιο για φορτιση, η οθονη ανάβει στο BATTERY logo και παραμένει αναμενη. Δεν σβήνει μετά από λιγο..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρνα τη ή πάνε στην προηγούμενη να δεις αν δουλευει;

 

Την ξαναπερασα αλλα τπτ. Γυρναω στην παλια μου :confused: Κρίμα και ήταν ωραια και ελαφρια αλλα......:cry::cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση γιατί προσπαθώ να περάσω την amoi αλλά όταν πάω να περάσω τα Gapps την full έκδοση που προτείνει ο jpower μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει αρκετός χώρος. Με cwm recovery προσπαθώ..τι λάθος παίζει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα πρώτα την amoi, τρεξτην και μετά με dirty flash την cm.

 

ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ: υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να χάσετε imei & baseband. Τότε θα πρέπει να φλασαρετε πατς με αυτά τα 2 για να βλέπετε κάρτες σιμ.

.......

Φανταστικά θέματα η cm που μεταμορφωνουν την συσκευή...

LG g4

http://s28.postimg.org/gd860djnh/Screenshot_2015_11_29_00_45_58.png http://s28.postimg.org/sco9lfem5/Screenshot_2015_11_29_00_55_11.png

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

επειδη μπερδευομαι και επειδη στον καθενα μας η coolpadαρα κανει διαφορετικα κολπα, μπορεις να μου πεις στο dirty flash τι ακριβως κανεις wipe;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...