Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστό,

Με κυριότερο χαρακτηριστικό, η ποιότητα των κρυσταλλων.

 

Θυμάμαι ένα Sony Ericsson k810i cybershot, με αισθητήρα στα 3.2 μπ, έβγαζε απίστευτες φωτο. Και πολύ γρήγορες.

Αν θυμάμαι καλά, είχε φακούς carl Zeiss. :O

 

Πάντως έχω την εντύπωση οτι η lgcamera θαμπορουσε να βελτιωθεί αν άνοιγε και τους 8 πυρήνες.

Η συμπεριφορά της είναι ίδια με 4πυρηνο.

Δεν ειμαι σίγουρος... . Με καθε επιφυλαξη.. ..

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

τι γινεται με αυτο το Lollipop ρε παιδια μας δουλευουν 30 ιουνιου δεν λεγανε ? τι εγινε ξερει κανεις κανα νεο ?:worry:
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους εχω ενα προβλημα οταν πηγαινω ρυθμισεις ,χρηση δεδομενων με πεταει εξω λεγοντας οτι η εφαρμογη εχει σταματησει ,τι μπορω να κανω σας ευχαριςτω..υγ. ειμαι ασχετος με τεχνολογια
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έχω καταβρεί, 21ΜΡ 3600*6000 και 9,43 ΜΒ η συγκεκριμένη... (το imgur μου την συμπίεσε απο ότι βλέπω στα 3,4 ΜΒ αλλά ακόμα και έτσι φαίνεται πόσο τέλειες φωτό βγάζει η lg) http://i.imgur.com/5t9hoFn.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για 21 είναι

 

Για 13 είναι, επιμένω. ;)

 

Το μέγεθος του αρχείου επηρεάζεται και από το θέμα της φωτογραφίας αλλά και από την επεξεργασία που κάνει η εφαρμογή και δίνει το τελικό αρχείο. Στο δικό μου xml είναι στο default αρκετές τιμές, στου jpower είναι ανεβασμένα πχ τα contrast, saturation, έκθεση και ανεβαίνει το μέγεθος λόγω μεγαλύτερης επεξεργασίας, ενώ η ποιότητα jpg είναι και στα 2 στο 100.

 

Άλλες εφαρμογές βγάζουν άλλα μεγέθη μικρότερα και μεγαλύτερα.

 

Πάντως μην βλέπετε μόνο το μέγεθος του αρχείου σαν το μοναδικό στοιχείο που θα ορίσει την ποιότητα της φωτογραφίας, υπάχουν άλλα κυριότερα (πχ μία μη κουνουμένη-καθαρή φωτογραφία)

 

Το μέγεθος του αρχείου απ' ό,τι κατάλαβα εγώ πειραματιζόμενος έχει σχέση με το πόσο φως θα "απορροφήσει". Γι' αυτό σε εξωτερικούς χώρους με πολύ φωτισμό παίρνουμε μεγάλα σε μέγεθος αρχεία. Το ίδιο στιγμιότυπο σε κάποια άλλη ώρα της ημέρας με λιγότερο φως θα σου δώσει πολύ μικρότερο αρχείο. Όσο μεγαλύτερο είναι το αρχείο τόση περισσότερη λεπτομέρεια αποτυπώνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γεια σε ολους εχω ενα προβλημα οταν πηγαινω ρυθμισεις ,χρηση δεδομενων με πεταει εξω λεγοντας οτι η εφαρμογη εχει σταματησει ,τι μπορω να κανω σας ευχαριςτω..υγ. ειμαι ασχετος με τεχνολογια

 

Προφανώς έχεις τη rom που έχει το τηλέφωνο όπως το πήρες, η οποία είναι εξελληνισμένη χωρίς να υποστηρίζει εγγενώς την Ελληνική γλώσσα. Γι' αυτό δημιουργούνται αυτά τα κρασαρίσματα. Επίσης κρασάρει και η εφαρμογή βίντεο.

 

Η λύση είναι να αλλάξεις rom και να βρεις την ησυχία σου. Θα βρεις οδηγίες και πληροφορίες στην πρώτη σελίδα του νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο χρονοδιάγραμμα για την Lollipop απο την Coolpad λογο καποιων δυσκολιών που είχαν

http://d1.coolyun.com/group2/M05/4C/0A/wKgAD1UnkumIa3kGAAAAPAKcQtMAB06sgA_8LcAAABU047.jpg?method=generate&access_token=00964EC8BB5ABFF354842F4951F2F5C02F7&source=bbs&d=73273&type=thumb&quality=90&width=396&height=715

 

 

κι εδώ είναι η ανακοίνωση της coolpad

 

http://bbs.coolpad.com/thread-4702852-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Για 13 είναι, επιμένω. ;)

και όμως είναι για 21

γραμμή 42 <int name="Photo height" value="3600" />

γραμμή 64 <int name="Photo width" value="6000" />

 

αν και το πλάτος πρέπει να είναι 6400 για 16/9 αναλογία.

 

@για το λολιποπ απλά θα βγάλει κατευθείαν έκδοση 5.1 την 30/8, παρακάμπτωντας την 5.0 λόγω προβλημάτων ασφάλειας

Link to comment
Share on other sites

και όμως είναι για 21

γραμμή 42 <int name="Photo height" value="3600" />

γραμμή 64 <int name="Photo width" value="6000" />

 

Το πέρασα δύο φορές, και τις δύο η ανάλυση ήταν αυτή των 13ών megapixel.

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα δύο φορές, και τις δύο η ανάλυση ήταν αυτή των 13ών megapixel.

Το είχα αναφέρει και εγώ στο ποστ 15243 ότι είναι 13.3

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το είχα αναφέρει και εγώ στο ποστ 15243 ότι είναι 13.3

 

Αφού σου λέω επιμένω..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αφού σου λέω επιμένω..... :lol:
του μιχανικου ειναι 21 mp το εχω βαλει !μηπως κατι κανεις λαθος ? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έχω καταβρεί, 21ΜΡ 3600*6000 και 9,43 ΜΒ η συγκεκριμένη... (το imgur μου την συμπίεσε απο ότι βλέπω στα 3,4 ΜΒ αλλά ακόμα και έτσι φαίνεται πόσο τέλειες φωτό βγάζει η lg) http://i.imgur.com/5t9hoFn.jpg

 

Σε φαση Bungee jumping την τραβηξες?

:lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το νέο χρονοδιάγραμμα για την Lollipop απο την Coolpad λογο καποιων δυσκολιών που είχαν

http://d1.coolyun.com/group2/M05/4C/0A/wKgAD1UnkumIa3kGAAAAPAKcQtMAB06sgA_8LcAAABU047.jpg?method=generate&access_token=00964EC8BB5ABFF354842F4951F2F5C02F7&source=bbs&d=73273&type=thumb&quality=90&width=396&height=715

 

 

κι εδώ είναι η ανακοίνωση της coolpad

 

http://bbs.coolpad.com/thread-4702852-1-1.html

 

και όμως είναι για 21

γραμμή 42 <int name="Photo height" value="3600" />

γραμμή 64 <int name="Photo width" value="6000" />

 

αν και το πλάτος πρέπει να είναι 6400 για 16/9 αναλογία.

 

@για το λολιποπ απλά θα βγάλει κατευθείαν έκδοση 5.1 την 30/8, παρακάμπτωντας την 5.0 λόγω προβλημάτων ασφάλειας

αντε να δουμε :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα δύο φορές, και τις δύο η ανάλυση ήταν αυτή των 13ών megapixel.

 

Κατά την αντικατάσταση του αρχείου αλλάζουν και τα permissions (είναι rw- rw- ---). Αν το τροποποιήσεις μόνος σου δεν επηρεάζονται. Ισως να φταίει αυτό. Ίσως και να έφταιξε κάτι άλλο, αφού εβαλες και του jpower και είχε κόλλημα.

Ένα απλό αρχείο κειμένου είναι, δεν βλέπω που αλλού να είναι το πρόβλημα, και σε μερικούς δουλεύει και σε άλλους όχι.

 

Έχουμε ήδη 3 έτοιμα xml και όποιος θέλει το πειράζει μόνος του για να το προσαρμόσει στα μέτρα του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ αλλα θελω την γνωμη σας τι να φταιει με αυτό που συμβαινει στις γυναικας μου το κινητο!

Από χθες λοιπον όταν κανει κλιση η αμα δεχθεί κλιση μαυριζει η οθονη και δεν επανέρχεται με τιποτα ,δηλ. παταει το πρασινο για κλιση και μαυριζει η οθονη(το ιδιο συμβαινει και στην ληψη κλισης!) και ακούγετε κανονικα η κλιση αλλα μετα δεν ξαναζωντανευει με τιποτα η οθονη όμω,ς θελει βγαλσιμο της μπαταριας για να ξαναλειτουργησει η οθονη κατα τα αλλα το τηλ. δουλευει κανονικα ,για να ξαναδουλεψει ,εχω κατεβασει ολους τους dialers από playstore και το κανει σε ολους!

Τι να φταιει,εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Σε φαση Bungee jumping την τραβηξες?

:lol:

 

η αλήθεια είναι ότι ένας ίλιγγος με έπιασε.... α ρε jpower με τις πατέντες σου! έχω βγάλει τέλειες φωτό!

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως περνας τα .obb files σε external sd με emui 3 v262? Δοκιμασα με app2sd και δε δουλευει για παιχνιδια!

Δοκιμασα με xposed και Obb on sd αλλα δε δουλευει σωστα το xposed με αυτη τη ρομ. Ουτε το gl to sd δουλεψε.

Ουτε με foldemount δουλεψε.

Edited by darkie
Link to comment
Share on other sites

τρομερή φωτό αυτή πως περνάω το xml στην lg?

 

Κοιτά που είναι στην φωτό το αρχικό common και το κάνεις αντικατάσταση με τα permisions που είχε.

https://www.dropbox.com/s/80pwo1nunpb4l4w/Screenshot_2015-08-09-12-49-33.jpeg?dl=0

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το δικό μου, προσαρμοσμενο στα 21.

https://www.dropbox.com/s/bn58hs2huiezyk4/Common.xml?dl=0

 

Καλημέρα jpower αν μπορείς σε παρακαλώ δώσε σε ενα συμπιεσμενο αρχειο όπως μας εδωσες την lg και την φλασαρουμε στα 21μπ με ενσωματωμένο το αρχειο που γράφεις εδώ για να το κάνουμε ολοι και εμεις που δεν το κατέχουμε καλά (εγώ δεν ξέρω πως να το αντικαταστήσω το αρχειο )

Ευχαριστώ κια αναμένω

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά που είναι στην φωτό το αρχικό common και το κάνεις αντικατάσταση με τα permisions που είχε.

https://www.dropbox.com/s/80pwo1nunpb4l4w/Screenshot_2015-08-09-12-49-33.jpeg?dl=0

 

 

τέλεια ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνεις πιο αναλυτικός σε παρακαλώ δώσε βήμα βήμα ενεργειες δεν τα ξέροουμε ολοι

 

 

λοιπόν κάνεις εγκατάσταση file explorer es ίσως γίνεται και με άλλον δεν έχω μπροστά μου το τηλ

μετά πας στην διεύθυνση που βλέπεις πάνω στην φωτό (διαδρόμη μπλε γράμματα) και το κάνεις αντικατάσταση (δλδ επικόλληση και αντικατάσταση)

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά την αντικατάσταση του αρχείου αλλάζουν και τα permissions (είναι rw- rw- ---). Αν το τροποποιήσεις μόνος σου δεν επηρεάζονται. Ισως να φταίει αυτό. Ίσως και να έφταιξε κάτι άλλο, αφού εβαλες και του jpower και είχε κόλλημα.

Ένα απλό αρχείο κειμένου είναι, δεν βλέπω που αλλού να είναι το πρόβλημα, και σε μερικούς δουλεύει και σε άλλους όχι.

 

Έχουμε ήδη 3 έτοιμα xml και όποιος θέλει το πειράζει μόνος του για να το προσαρμόσει στα μέτρα του.

 

επίσης στην φωτογραφία εκει που γράφει άδειες να είναι (είναι rw- rw- ---)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Λοιπόν, τζεϊαρ

Ας αρχίσουμε από τα εύκολα...

 

Αυτο ειναι το δικο μου common.Xml. Αντικατεστησε το κανε ριμπουτ και δοκίμασε...

https://www.dropbox.com/s/mv4zmefvevqivw3/Common.xml?dl=0

 

από εδώ κατεβάζεις το αρχείο το κάνεις αντιγραφή επικόλληση/αντικατάσταση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...