Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, τζεϊαρ

Ας αρχίσουμε από τα εύκολα...

 

Αυτο ειναι το δικο μου common.Xml. Αντικατεστησε το κανε ριμπουτ και δοκίμασε...

https://www.dropbox.com/s/mv4zmefvevqivw3/Common.xml?dl=0

 

Όντως το δοκίμασα και το μέγεθος του αρχείου μεγάλωσε. Στην αρχή όμως κόλλαγε το σύμπαν, αποθηκευόταν μόνο η πρώτη φωτογραφία, οι άλλες όχι. Διορθώθηκε μετά από απεγκατάσταση της εφαρμογής και εγκατάστασης εκ νέου όπως και το script.

 

Επειδή είμαι στο δρόμο και τα κάνω στο πόδι θα μελετήσω το script στον υπολογιστή για να βρω τις διαφορές.

 

Αν μπορείς ανέβασε κι αυτό που δίνει 21 megapixel.

 

Edit: Υπάρχει πρόβλημα με το script, κολλάει η εφαρμογή και δεν αποθηκεύονται οι φωτογραφίες.

Edited by grgz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Όντως το δοκίμασα και το μέγεθος του αρχείου μεγάλωσε. Στην αρχή όμως κόλλαγε το σύμπαν, αποθηκευόταν μόνο η πρώτη φωτογραφία, οι άλλες όχι. Διορθώθηκε μετά από απεγκατάσταση της εφαρμογής και εγκατάστασης εκ νέου όπως και το script.

 

Επειδή είμαι στο δρόμο και τα κάνω στο πόδι θα μελετήσω το script στον υπολογιστή για να βρω τις διαφορές.

 

Αν μπορείς ανέβασε κι αυτό που δίνει 21 megapixel.

 

Edit: Υπάρχει πρόβλημα με το script, κολλάει η εφαρμογή και δεν αποθηκεύονται οι φωτογραφίες.

 

Τρέξε αυτό

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-05-17-17-38-15_zps1s64etot_edit_1431873647131_zps9ihhjycg.jpeg

 

Το εχω ξαναγράψει..

 

Σελίδα 976

 

 

Για τα 21μπ

https://www.sendspace.com/file/hr6thu

 

Απο μηχανικό

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό υπήρχε ήδη...

 

 

Για τα 21μπ

https://www.sendspace.com/file/hr6thu

 

Απο μηχανικό

 

Αυτό το script είναι για 13 megapixel.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε το δικό μου, προσαρμοσμενο στα 21.

https://www.dropbox.com/s/bn58hs2huiezyk4/Common.xml?dl=0

 

Κολλάει το σύμπαν, δεν κλείνει η εφαρμογή, δεν αποθηκεύονται οι φωτογραφίες. Σε κάποια φάση το προηγούμενο script δούλευε, θα μείνω σ' εκείνο, βαρέθηκα τα βάλε - βγάλε.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με emui 3 έχω να πω ότι με μαμά εφαρμογή κάμερας βγάζει πιο καλές φωτογραφίες από την lgcamera. Όταν βγάζω μια φωτογραφία με σταθερό το κινητό, η φωτογραφία της lgcamera μόλις κανεις ζουμ στα ψιλά γράμματα θολώνει και δεν τα διαβαζεις σε σχέση με την απλή εφαρμογή της emui 3.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , θέλω να αλλάξω rom και μπήκα στο recovery mode και είναι στα Κινέζικα τι να κανω?

Υπάρχει κάποιο βίντεο ή οδηγός για recovery στα Κινέζικα? ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

για ανέβασε καμιά φωτό να δούμε αυτή σας αρέσει?

[ATTACH]63494[/ATTACH]

αυτή είναι κάπως θολή θα ανεβάσω κάποια στιγμή από s5 εμένα μου αρέσουν της s5

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας , θέλω να αλλάξω rom και μπήκα στο recovery mode και είναι στα Κινέζικα τι να κανω?

Υπάρχει κάποιο βίντεο ή οδηγός για recovery στα Κινέζικα? ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Δες στην πρώτη σελίδα του νήματος, έχει οδηγίες για τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έσπασε η οθόνη. Βασικά ράγισε διαγώνια αλλά είναι ενοχλητικό. Τι κάνω τώρα; Είναι εφικτό να αλλάξει; Αν ναι, από που μπορώ να παραγγείλω καινούρια; Υπάρχει κανα βίντεο με οδηγίες για την αλλαγή;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έσπασε η οθόνη. Βασικά ράγισε διαγώνια αλλά είναι ενοχλητικό. Τι κάνω τώρα; Είναι εφικτό να αλλάξει; Αν ναι, από που μπορώ να παραγγείλω καινούρια; Υπάρχει κανα βίντεο με οδηγίες για την αλλαγή;

 

Το ebay είναι γεμάτο. Τώρα όσο ισχύουν τα capital controls δυστυχώς δεν μπορούμε να παραγγείλουμε από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω Lg δαγκωτο...την δουλεια μαs να κανουμε..αλλα με Lg ειμαστε ενα κλικ καλυτεροι..για τιs photos λεω του sotirisglns..
Link to comment
Share on other sites

Ψηφιζω Lg δαγκωτο...την δουλεια μαs να κανουμε..αλλα με Lg ειμαστε ενα κλικ καλυτεροι..για τιs photos λεω του sotirisglns..

 

Κάνε ζουμ στα ψιλά γράμματα και θα δεις ότι με την απλή φαίνονται πιο καθαρά. Εγώ με την lg έχω πάθει πλάκα με την μπροστινή καμερα. 16MP :-))

Edited by Sotirisglns
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις από εξωτερικό απλά οχι με PayPal. Δλδ όχι eBay. Χθες έκανα αγορά με κάρτα κανονικά από banggood. Ψάξε για οθόνη στο aliexpress
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ζουμ στα ψιλά γράμματα και θα δεις ότι με την απλή φαίνονται πιο καθαρά. Εγώ με την lg έχω πάθει πλάκα με την μπροστινή καμερα. 16MP :-))

 

Και που να δεις, τι πλάκα παθαίνουν κάτι Φίλοι με κατι σαμσουνγκ ..:lol::lol:

Που ακουμπήσαν μισθό ολόκληρο...... . :wacko:

 

Υ. Γ. Χτες εδειξα σε φιλο επαγγελματία φωτογράφο μερικές λήψεις από την lg με την δική μου τροποποίηση..

Παρότι, δεν έχουν καμία σχεση με αυτές μιας κανονικής μηχανης (εννοείται), τις βρήκε εξαιρετικά καλές.

Απ' οτι μου είπε, είναι από τις ωραιότερες που εχει δει ποτέ από κινητό σε αυτη την κατηγορία συσκευών αλλά και σρ πολύ ακριβότερα μοντέλα...

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις από εξωτερικό απλά οχι με PayPal. Δλδ όχι eBay. Χθες έκανα αγορά με κάρτα κανονικά από banggood. Ψάξε για οθόνη στο aliexpress

Και το aliexpress μπλοκαρισμένο είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω χοντρό θέμα με.την κάμερα,τι να φταίει?

Όταν το πήρα το τηλ. έβγαζε μια χαρά φωτός μετά πήγα σε ρομ-ρομς (τριπλα και τετραπλα wipes)4.4 όπου χάλασε ή ποιότητα των φωτογραφιών ,έχω βάλει παρά απειρα προγράμματα ληψης αλλά δεν γίνετε τίποτα,ολες οι φωτός βγαίνουν θολές,δεν είναι θέμα να έχει θαμποσει το τζαμί μιας και όταν βλέπω τι θα τράβηξω μια χαρά καθαρά δείχνει αλλά μόλις πατήσω το κουμπί να τραβήξει τις τραβάει θεοθολες,για να φανταστείτε ή μπροστά ή κάμερα τραβάει κλάσεις ανώτερες φωτος!

Link to comment
Share on other sites

για τραβηγμα βιντεο εχετε παρατηρησει καποιο app να ειναι καλυτερο?

 

Lgcamera

Με ρυθμιζομενο iso

Στα 100 ή auto, την μέρα

Μέχρι 400 την νύχτα

 

Όχι αυτόματο τη νύχτα διότι ανεβάζει πολύ το ισο και ρίχνει την ποιότητα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κολλάει το σύμπαν, δεν κλείνει η εφαρμογή, δεν αποθηκεύονται οι φωτογραφίες. Σε κάποια φάση το προηγούμενο script δούλευε, θα μείνω σ' εκείνο, βαρέθηκα τα βάλε - βγάλε.

 

Σαν να βρήκα άκρη. Βάζοντας το script του jpower73 η εφαρμογή αργεί να επεξεργαστεί τη φωτογραφία που τράβηξες με αποτέλεσμα αν πας μετά από τη λήψη να κλείσεις την εφαρμογή να κολλάει και να χάνεται το αρχείο. Απλά θέλει το χρόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, θέλει και μια καλή καρτουλα

Οταν την δοκίμασα με μια sd nonname, 4 class, ηταν ταζωα μου αργά.

 

Με την Tranchend, πετάει... :)

 

Υ. Γ: στο σκριπτ, η ρύθμιση είναι να μπορείς να τραβηξεις μέχρι 5 απανωτες και τις αποθηκεύει στο background ακομη και αν σβησεις την οθονη

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, θέλει και μια καλή καρτουλα

Οταν την δοκίμασα με μια sd nonname, 4 class, ηταν ταζωα μου αργά.

 

Με την Tranchend, πετάει... :)

 

Πανγρήγορη Samsung Evo αδερφέ....:lol:

 

Απλά εγώ έκλεινα την εφαρμογή αμέσως. Απ' ό,τι κατάλαβα ο παραπάνω χρόνος είναι επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Και το aliexpress μπλοκαρισμένο είναι.

Για να καταλαβω παιδια εγω που εχω Πειραιωs χρεωστικη λογαριασμου..οχι προπληρωμενη paypal..κανονικη λογαριασμου..μπορω να ψωνιζω βαζωνταs τον αριθμο καρταs..iban..κτλ και να ψωνιζω κανονικα πλεον στα sites..λογω των καπιταλ κοντρολs..??σορρυ για το offtopic..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την lg camera δεν μπορώ να πάρω μεγαλύτερο μέγεθος αρχείου από περίπου 7mb.

 

Αυτό το script είναι για 13 megapixel.

Για 21 είναι

21.6mp camera, 1080video mp4 30fps, 13.3 frontcamera (reboot μετά την αλλαγή)

https://www.sendspace.com/file/hr6thu

Η αγαπημένη μου πάντως είναι η camera fv-5 pro (& cinema), δοκιμάστε ακόμη και τις: ucam ultracamera, opencamera

 

το script του jpower73 η εφαρμογή αργεί να επεξεργαστεί τη φωτογραφία Απλά θέλει το χρόνο του.

 

Το μέγεθος του αρχείου επηρεάζεται και από το θέμα της φωτογραφίας αλλά και από την επεξεργασία που κάνει η εφαρμογή και δίνει το τελικό αρχείο. Στο δικό μου xml είναι στο default αρκετές τιμές, στου jpower είναι ανεβασμένα πχ τα contrast, saturation, έκθεση και ανεβαίνει το μέγεθος λόγω μεγαλύτερης επεξεργασίας, ενώ η ποιότητα jpg είναι και στα 2 στο 100.

 

Άλλες εφαρμογές βγάζουν άλλα μεγέθη μικρότερα και μεγαλύτερα.

 

Πάντως μην βλέπετε μόνο το μέγεθος του αρχείου σαν το μοναδικό στοιχείο που θα ορίσει την ποιότητα της φωτογραφίας, υπάχουν άλλα κυριότερα (πχ μία μη κουνουμένη-καθαρή φωτογραφία)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...