Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω μπερδευτει λιγο,αυτο το κολπο με τα 21 mpix πως γινετε,πρεπει να κανουμε εγκατασταση την S5rom και να κανουμε save ην εφαρμογη μεσο titanium και μετα επαναφορα σε οποια ρομ θελουμε η υπαρχει τροπος να φλασαριστει κατευθειαν σε οποια ρομ θελουμε σε μορφη zip και φλασαρισμα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Άλλαξε ρομ. Βάλε την A310 ή την EMUI.

Καλό είναι να βάζετε τις καινούργιες ρομ που δουλευουν καλύτερα, μην χάνετε το χρόνο σας με τις παλιές ρομ πλέον δεν τις έχει σχεδόν κανένας.

 

να συμπληρώσω η Α310 χρειάζεται εγκατάσταση morelocale 2,νομίζω δεν έχει ελληνικά.

ενώ η Εmui 3.0 έχει ελληνικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια εχω μπερδευτει λιγο,αυτο το κολπο με τα 21 mpix πως γινετε,πρεπει να κανουμε εγκατασταση την S5rom και να κανουμε save ην εφαρμογη μεσο titanium και μετα επαναφορα σε οποια ρομ θελουμε η υπαρχει τροπος να φλασαριστει κατευθειαν σε οποια ρομ θελουμε σε μορφη zip και φλασαρισμα ?

 

φλασάρεις το zip αρχείο δες σελίδα 883 κατεβάζεις το zip και το flasareis από recovery

επίσης στην σελίδα 883 και μετά ρίχνει διάβασμα ,όποιος θέλει υπάρχουν οδηγίες για εγκατάσταση και για να ρυθμίσει την ρομ emui 3.0 στο βέλτιστο ή να την φέρει στα μέτρα του.παλιά ρομ αλλά αρκετά λειτουργική.

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παω να βαλω emui και πριν το φλασαρισμα παω να τσιμπησω τα τελευταια pa gapps να φλασαρω μαζι με την rom και βλεπω οτι το thread στο xda εχει κλεισει και ο τυπος εχει σβησει και ολα τα παλιοτερα pa gapps απο τους servers!

 

Εχει καποιος μηπως κρατησει καμια τελευταια εκδοση pa gapps? Eβαζα το pico πακετο που ειχε μονο τα services και το play store,δεν θελω να φλασαρω ολα τα gapps..

 

edit: βρηκα mirror --> http://forum.xda-developers.com/paranoid-android/general/5-1-x-5-0-x-4-4-x-pa-gapps-mirror-t3069879

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

 

thanks,βρηκα τα pa..!obb on sd στο παλιο το xposed εχεις δοκιμασει?

 

 

Ερωτηση:Επειδη βλεπω οτι η emui ειχε logo.img για το boot logo και οχι logo.bin,και επειδη δεν μπορω να βλεπω τα τσεκουρια του παρελθοντος οποτε μπουταρω,πως αλλαζουμε στην emui το boot logo μετα το φλασαρισμα?Με update.zip που εχει μεσα logo.bin και οχι logo.img θα δουλεψει?

 

Ερωτηση 2:Μη μου πειτε οτι δεν εχει επιλογη για δονηση στα capasitive και επιλογη να μενουν συνεχεια ανοιχτα τα led τους..!

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση 2:Μη μου πειτε οτι δεν εχει επιλογη για δονηση στα capasitive και επιλογη να μενουν συνεχεια ανοιχτα τα led τους..!

 

Αν έβαλες την emui 3 που προτείνεται από πολλούς, πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει δόνηση στα capasitive, πράγμα απαράδεκτο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες την emui 3 που προτείνεται από πολλούς, πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει δόνηση στα capasitive, πράγμα απαράδεκτο για μένα.

 

αυτη εβαλα και φευγει οπως ειναι μαλλον.Δεν ειμαι για πολλα εκτος απο aosp/cm απ οτι βλεπω..!

 

Εκτος απο την δονηση και τα led των κουμπιων δεν μπορω ουτε να βαλω gesture για να κατεβαινει το quick settings με swipe down,oυτε καν με nova launcher.

 

Τωρα θυμηθηκα γιατι την ειχα ξαναβγαλει οταν ειχε πρωτοβγει..!

 

Πολυ smooth και γρηγορη αλλα δεν ειναι για μενα

edit:εφυγε

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Καλά, την δόνηση έχω πει πως την φτιάχνετε σε όλες τις ρομ αλλάζοντας 3 lines σε ένα αρχείο κειμένου. Ψάξτε τα μηνύματα μου.

 

Νομίζω είχα φτιάξει και το να μένουν αναμμένα αλλά δεν ασχολήθηκα πολύ με EMUI. Είτε είχα βάλει την παλιά έκδοση Xposed που δουλεύει παντού (εκτός από MIUI) και είχα βάλει module μόνο γι αυτό ή με εφαρμογή από Store.

Link to comment
Share on other sites

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-14-00-23-05_zps1yvtk6bz.jpeg

 

30" πριν σβήσει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δόνηση έχει...

π.χ. οταν πληκτρολογώ με το swiftkey, κανονικά δονουνται και μαλιστα μπορω να επιλέξω και ενταση (διάρκεια) δόνησης.

 

για την φωτεινότητα led, ισχύει. Υπάρχει και επιλογή στα notifications....

 

http://i1378.photobucket.com/albums/ah119/Amarantos_Amarantos/Screenshot_2015-04-14-07-31-33_zpslekxb7xi.jpeg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν έβαλες την emui 3 που προτείνεται από πολλούς, πολύ φοβάμαι ότι δεν έχει δόνηση στα capasitive, πράγμα απαράδεκτο για μένα.

Αυτην ειχα εδω (JONZALVO V.2) και παρα πολυ καιρο και ημουν ικανοποιημενος οποτε δεν εβρισκα το λογο να την εγκαταστησω. Telow pantvn ua dokimasv thn Μιψρομαχ α310 ω.3, απο που μπορω να την κατεβασω αν πρεπει να εγκατασητω τα gapps και οτιδηποτε αλλο για να γινει ολοκληρωμενη δουλεια;

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Καλά, την δόνηση έχω πει πως την φτιάχνετε σε όλες τις ρομ αλλάζοντας 3 lines σε ένα αρχείο κειμένου. Ψάξτε τα μηνύματα μου.

 

Η αλήθεια είναι ότι το έχεις αναφέρει, καμιά εξακοσαριά σελίδες πίσω βέβαια... :p

Link to comment
Share on other sites

Νέα A.O.S.P maucat 13.04.2015

https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

 

changelog που εχει να δουμε τι εφτιαξε?

Αραγες εφτιαξε το προβλημα με το χασιμο wifi που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Νέα Νέα A.O.S.P maucat 14.04.2015

https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

 

Το μονο που παρατήρησα είναι οτι λείπει το link2sd και το DPI απο 290 ανεβηκε στα 300.

Και βγάζει NVRam error στο Wi-Fi αλλά δουλεύει κανονικά... (μέχρι στιγμής)

Άλλαξε το calculator... Και το πρόγραμμα μουσικής...

Edited by axmaniac
Link to comment
Share on other sites

Νέα Νέα A.O.S.P maucat 14.04.2015

https://yadi.sk/d/lyakJ_MFd7TTo

 

Το μονο που παρατήρησα είναι οτι λείπει το link2sd και το DPI απο 290 ανεβηκε στα 300.

Και βγάζει NVRam error στο Wi-Fi αλλά δουλεύει κανονικά... (μέχρι στιγμής)

Άλλαξε το calculator... Και το πρόγραμμα μουσικής...

Επισης υπαρχει μια μικρη διορθωση στον ηχο με κατι ρυθμισεις που χανοντουσαν μετα απο restart. Ολα ενταξει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα α310 αλλα εχει μονο αγγλικα και θα τη σουταρω. Ποια ειναι καλη σταθερη multi η mui 2.3

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα α310 αλλα εχει μονο αγγλικα και θα τη σουταρω. Ποια ειναι καλη σταθερη multi η mui 2.3

 

EmuiUNICOM 1η σελίδα και θα αλλάξεις ρομ το καλακαίρι με την λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

Απορια...

Οταν ενημερωνεται μια εφαρμογη,ενημερωνεται αυτοματα και το back up της που εχουμε παρει με το τιτανιουμ η πρεπει να το κανουμε χειροκινητα?

Το χασαμε το κορμι πατριωτη!!!! [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον, ειπα πριν δοκιμασω την emui 3, να περασω να δω αυτην> C8297W_ColorOS_2.0.1

ειναι πολυ ομορφη ρομ, ξεφευγει απο τα καθιερωμενα, ομορφα χρωματα, πολυ smooth, εχει ελληνικα, και θα την κρατουσα να την δοκιμασω πιο πολυ...αλλα

χρειαζεται +30 στις επαφες,

οταν παταω στο μενου>σχετικα με το τηλεφωνο..κρασαρει και με πεταει εξω!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απορια...

Οταν ενημερωνεται μια εφαρμογη,ενημερωνεται αυτοματα και το back up της που εχουμε παρει με το τιτανιουμ η πρεπει να το κανουμε χειροκινητα?

 

γινεται χειροκινητα

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Ας κανω κι εγω 2 ερωτήσεις :

1. Στο καπάκι του τηλεφώνου, στη εσωτερική του πλευρά, ακριβως κατω από την τρυπα της κάμερας, έχει ένα, ας πουμε, αυτοκόλλητο. Ξέρει κανείς τι ρολο παίζει?

2. Στο σημείο που φωλιαζει η Micro sd, λιγο πάνω δεξιά, έχει μια τρυπουλα που μοιάζει με μπουτον για RESET. Ξερεις κάνεις τι ειναι?

 

Υ. Γ. : ειδικά το 1, θυμίζει κεραία nfc. Φυσικα και δεν ειναι....

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...