Jump to content

Coolpad F1 (8297W)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

supersu2.02 αν δεν το βρεις πες να το ανεβασω

 

 

Eχει κανεις υποψη αν υπαρχει σε 3rd party app κατι αντιστοιχο με αυτη την απιστευτη εφαρμογη power saver που εχει η unicom που κανει το τηλεφωνο ασπρομαυρο και μπορεις να κανεις μονο κλησεις και μυνηματα?

με το supersu2.02 δεν τα κατάφερα.Το φλάσαρε με επιτυχία αλλά δεν το ρούταρε

Edited by manouras2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • azuli

    1779

  • jpower73

    3461

  • mixanikosgr

    890

  • grgz

    1033

Top Posters In This Topic

Ανεβασα εδω ( http://www.mediafire.com/download/zuqxxqp3lcohoal/GalaxyS5_4.4_8297w.20141016.by+lzy.zip ) την GalaxyS5_4.4_8297w.20141016.by+lzy. Ελπίζω να το εκανα σωστά γιατι ειμαι αρχαριος. Ο φίλος kostas1 να μας πει μονο εαν αξίζει αυτη η rom μιας και την δοκίμασε!!
Link to comment
Share on other sites

με το supersu2.02 δεν τα κατάφερα.Το φλάσαρε με επιτυχία αλλά δεν το ρούταρε

 

περιεργο,ειναι το προτεινομενο root zip γι αυτην την rom.Βαζεις rom,μπουταρεις μια στο desktop,reboot σε recovery και flash το root zip.Εγω αυτο εκανα χωρις προβληματα.Ειχες κανει ολα τα wipes?Προσεξες αν μετα το φλασαρισμα ειχαν μεινει φακελοι απο παλια rom στον data?Γιατι μου εχει συμβει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που πήρε σχετικά πρόσφατα το κινητό από συγκεκριμένο site χωρίς προβλήματα και με ότι τους ζήτησε για να το παραγγείλω από εκεί;

 

από εδώ το πήρα εγώ http://www.to2c.com/

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το εκανα με αυτό τo ζιπακι(2.0.2)χρειάστηκε να κατεβασω απο play store το supersu και να το τρεξω για να κανει αναβαθμιση.

Τώρα είμαι root στη emui unicom :D

Link to comment
Share on other sites

περιεργο,ειναι το προτεινομενο root zip γι αυτην την rom.Βαζεις rom,μπουταρεις μια στο desktop,reboot σε recovery και flash το root zip.Εγω αυτο εκανα χωρις προβληματα.Ειχες κανει ολα τα wipes?Προσεξες αν μετα το φλασαρισμα ειχαν μεινει φακελοι απο παλια rom στον data?Γιατι μου εχει συμβει

Ειναι υποχρεωτικό να το ρουτάρεις αμέσως;Εγώ δεν το έκανα αμέσως αλλά με μια-δυο μέρες καθυστέρηση.Λες να φταίει αυτό;Πρέπει να ξαναπεράσω την ρομ τώρα;Ναι έκανα όλα τα wipe δύο φορές.Δεν πρόσεξα αν έμειναν στον data αρχεία αλλά δεν είμαι και σίγουρος πως θα αναγνώριζα ότι είναι παλιά

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υποχρεωτικό να το ρουτάρεις αμέσως;Εγώ δεν το έκανα αμέσως αλλά με μια-δυο μέρες καθυστέρηση.Λες να φταίει αυτό;Πρέπει να ξαναπεράσω την ρομ τώρα;Ναι έκανα όλα τα wipe δύο φορές.Δεν πρόσεξα αν έμειναν στον data αρχεία αλλά δεν είμαι και σίγουρος πως θα αναγνώριζα ότι είναι παλιά

 

δεν ξερω γιατι παντα στο φλασαρισμα κανω root.Δοκιμασε να κατεβασεις και να κανεις update το busybox (αν μπαινει χωρις root) απο το play και να ξαναδοκιμασεις με το zip.Πριν φλασαρεις το root κανε ενα wipe cache και dalvik

 

Aλλιως βρες το kingoroot και κανε με αυτο μια δοκιμη,τις περισσοτερες φορες το rootαρει το τηλ

 

η κανε αυτο που λεει ο dim απο πανω

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που πήρε σχετικά πρόσφατα το κινητό από συγκεκριμένο site χωρίς προβλήματα και με ότι τους ζήτησε για να το παραγγείλω από εκεί;

Το vickamall χθες το ειχε ελαχιστα πιο φθηνα απο τα αλλα. Δες το

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το εκανα με αυτό τo ζιπακι(2.0.2)χρειάστηκε να κατεβασω απο play store το supersu και να το τρεξω για να κανει αναβαθμιση.

Τώρα είμαι root στη emui unicom :D

 

Εμένα έχει εγκαταστήσει το supersu Αλλά δεν ανοίγει και δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω.Μάλλον θα χρειαστεί να την ξαναφλασάρω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κάνει κανείς ρύθμιση των επιπέδων ήχου μέσω Mobileuncle στη Laek.17 4.4 v4 (kernel v3) ? Ότι ρύθμιση και να βάλω στα επίπεδα ήχου, αν βγω από το mobileuncle και ξαναμπώ δεν τις έχει κρατημένες.. Ούτε το reboot βοήθησε.. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει εγκαταστήσει το supersu Αλλά δεν ανοίγει και δεν μπορώ να το απεγκαταστήσω.Μάλλον θα χρειαστεί να την ξαναφλασάρω...

 

Δοκίμασε και το νεο superSU2.16 από ζιπ

http://download.chainfire.eu/589/SuperSU/UPDATE-SuperSU-v2.16.zip

Edited by mixanikosgr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας κανενα link απο rom γνησια coolpad 015 αλλα να ειναι σε μορφη zip για να περαστει απο recovery?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κανενας κανενα link απο rom γνησια coolpad 015 αλλα να ειναι σε μορφη zip για να περαστει απο recovery?????

 

το λίνκ είναι από το Modaco : Coolpad F1 wcdma Original Multilanguage rom 015 from ET (custom recovery flashing)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κάνει κανείς ρύθμιση των επιπέδων ήχου μέσω Mobileuncle στη Laek.17 4.4 v4 (kernel v3) ? Ότι ρύθμιση και να βάλω στα επίπεδα ήχου, αν βγω από το mobileuncle και ξαναμπώ δεν τις έχει κρατημένες.. Ούτε το reboot βοήθησε.. Καμιά ιδέα?

 

Laek, Mlais και άλλες roms που δεν είναι καθαρό android έχουν τέτοια θέματα(και με gravitybox επίσης). Η μόνη καθαρή rom είναι η micromax αλλά αυτή έχει μεγαλύτερο πρόβλημα με την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

 

αυτη αν δεν κανω λαθος ειναι η coolpad αλλα γυμνη εντελως σωστα?????

Link to comment
Share on other sites

Για lzy,laek και atx (για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος) έχουν τις ρυθμίσεις του ήχου στο build.prop για αυτό και δεν μπορείτε να τις αλλάξετε από το mobileuncle
One+ One --- iPAD 3 --- Xperia Neo V --- HTC Hero --- HTC Touch Cruise --- Nokia N95 --- Nokia 6680 --- Nokia 6310i
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την ιδια ρομ Laek.17 4.4 v4 kernel v3 patch, σημερα κιολας αλλαξα το πρωι τις ρυθμισεις και τα πηρε μια χαρα,δεν εκανα τιποτα παραπανω απο οτι ελεγε ο οδηγος.
Coolpad F1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλό το θέμα αλλαγής driver σε κάμερα. Και ίδιο τσιπάκι να είναι υπάρχουν ένα κάρο παράγοντες που κάνουν κάτι τέτοιο από αδύνατο εως υπερβολικά απίθανο.

 

Η samsung αλλάζει τα φώτα τόσο στις rom της όσο και στους drivers. Επιπλέον πολλά "κοινά" τσιπάκια της είναι πιθανότατα διαφορετική παρτίδα από αυτό που έχει το f1.

 

Εν ολίγης οι drivers είναι πάρα μα πάρα πολύ χαμηλό level λειτουργίας - Σε ένα κάμερα sensor η παραμικρή διαφορά σε hardware revision, firmware και χίλια δυο αλλα μπορεί να έχει απροσδόκητα κουλά bugs στην καλύτερη....

 

Όποιος θέλει βέβαια μπορεί να πειραματιστεί. Εγω δεν θα το ρίσκαρα ούτε για πλάκα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μάλλον έσβησε η ρομ. Δες τον οδηγό των ygdp tools πρώτη σελίδα. Βάλε την official της coolpad και αν ακολουθείς τα βήματα θα σαι οκ και με custom recovery στο τέλος.

Είναι εύκολο να μου πεις εσύ η κάποιος άλλος φίλος ποια απ όλες τις ROM να κατεβάσω, γιατί κατέβασα μία 8297 W αλλά δεν έχει μέσα αρχείο .cpb

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Εχει κατεβάσει κανένας αυτην. Φαίνεται ενδιαφέρουσα απομ θεμα ηχου. Δεν μπορω να την κατεβασω με τιποτε.

 

http://bbs.ydss.cn/thread-487038-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δουλέψει εγω..

Εχω σχολιάσει σε προηγούμενα ποστ.

Εν ταχει,

Κάμερα χαλια

Ηχος τελειος

Κατανάλωση, αστα να πανε

Ρυθμίσεις)) κρασαρουν

 

Θέλει δουλειά.

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Την εχω δουλέψει εγω..

Εχω σχολιάσει σε προηγούμενα ποστ.

Εν ταχει,

Κάμερα χαλια

Ηχος τελειος

Κατανάλωση, αστα να πανε

Ρυθμίσεις)) κρασαρουν

 

Θέλει δουλειά.

 

Αυτη ειναι ιδια? η αλλη Version?

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα σήμερα και έχω ήδη προβλήματα 1) εγκατέστησα το antutu κα γυρω στο 30% το κινητο κλείνει μόνο του και κανει επανεκκινηση 2) μου βγαζει συνεχεια κατι που πρεπει να ειναι αναβαθμιση γιατι γραφει current version 4.2.036.PO.140704.829W update version 4.2.039.PO.140801.8279W πατώντας οκ όμως μου βγαζει σφαλμα και επισης κολλαει και δεν ανταποκρινεται με αποτελεσμα να χρειαζεται να βγαλω την μπαταρια πατώντας later (την δευτερη επιλογη που εμφανιζει) πολυ συντομα μου το ξαναβγαζει & 3) το κινητο δεν τα παει πολυ καλα με τα ελληνικα αναγκαστικα να το χρησιμοποιήσω με αγγλικη γλωσσα αλλα και σε αυτη εξακολουθει να βγαζει καποιες επιλογες στα κινεζικα

Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Μα με τι ασχοληστε πια............και 4G το F1.........:lol:

http://i61.tinypic.com/2qdqz37.png

 

Γεια σου κώστα δεν μας λες και μας τι ταχυδακτυλουργικά έκανες και έχεις 4G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...