Jump to content

myphone VERSUS: HTC One (M8) vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

ΗTC One (M8) vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2  

861 members have voted

  1. 1. ΗTC One (M8) vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2

    • HTC One (M8)
      319
    • Samsung Galaxy S5
      123
    • Sony Xperia Z2
      272
    • Άλλο (πείτε μας ποιο)
      127
    • Δεν ξέρω/Δεν Απαντώ
      20


Recommended Posts

Καμία!! Γιατί υπάρχει καθυστέρηση με την 4.3;; Οταν το πήρα αναβαθμίστηκε αμέσως σε Kitkat και δεν γνωρίζω πως ήταν στην 4.3 το Note 3.

 

Αν κλείσεις από την μνήμη τις έπαφες και τα τηλ κάνει 1με2 δευτ να ανοίξουν πάλι

....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 310
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν κλείσεις από την μνήμη τις έπαφες και τα τηλ κάνει 1με2 δευτ να ανοίξουν πάλι

....

 

Ακριβώς αυτό..

 

Και όπως πολύ σωστά είπε και ο φίλος dimgeo πιο πάνω, ανέφερα τον σχεδιασμό ο οποίος γι μένα είναι χάλια. Το s4 με διαφορά ομορφότερο :)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Αν και θεωρούσα το s4 αδιάφορο και έμοιαζε πάρα πολύ με το s3.. Ειδικά με το Black Το νέο χρώμα που παρουσιαστηκε είναι πολύ όμορφο... Το S5 με το πίσω καπάκι αν και φαίνεται πιο ποιοτικό μου θύμηζει To πρώτο Ace των 120ευρω... Και γενικά λόγω μεγέθους είναι άσχημο ενώ το Ace ήταν γλυκουλι

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως οι διάφορες είναι πολύ μικρές οπότε αναλόγως με την προϊστορία των αγορών σου θα πρέπει να επιλέξεις εφόσον είσαι ευχαριστημένος εννοείται...

 

Απεστάλη από LG-D802 μέσω Greek Forums, δημιουργήθηκε απο το appyet.com

Link to comment
Share on other sites

Αν κλείσεις από την μνήμη τις έπαφες και τα τηλ κάνει 1με2 δευτ να ανοίξουν πάλι

....

 

Ναι το είδα αλλά επειδή δεν κλείνω τίποτα δεν το είχα προσέξει. Φυσικά δεν βρίσκω λόγο να τις κλείσεις ποτέ. Απαξ και ανοίξουν δεν κλείνουν ποτέ. Αυτό συμβαίνει μόνο στον dialer αλλά επειδή εγώ δεν τον κλείνω ποτέ, ανοίγει πάντοτε ακαριαία. Gallery και κάμερα ακόμα κι αν τις κλείσεις, ανοίγουν πάντα ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αλλά επειδή δεν κλείνω τίποτα δεν το είχα προσέξει. Φυσικά δεν βρίσκω λόγο να τις κλείσεις ποτέ. Απαξ και ανοίξουν δεν κλείνουν ποτέ. Αυτό συμβαίνει μόνο στον dialer αλλά επειδή εγώ δεν τον κλείνω ποτέ, ανοίγει πάντοτε ακαριαία. Gallery και κάμερα ακόμα κι αν τις κλείσεις, ανοίγουν πάντα ακαριαία.

 

Καλημερα και χρονια σου πολλα. :)

Το προβλημα δεν ειναι στην καθυστερηση ανοιγματος, αν αυτο υπαρχει.

Το προβλημα το εντοπιζω στο κακο scroling στη λιστα των προσφατων κλησεων και στα αλμπουμς της gallery (αν εχεις πολλα, οχι 10-15. Εγω ειχα περιπου 40 και στην πρωτη δαχτυλια ειχε εμφσνη λοξυγγα το νοτε2).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια σου πολλα. :)

Το προβλημα δεν ειναι στην καθυστερηση ανοιγματος, αν αυτο υπαρχει.

Το προβλημα το εντοπιζω στο κακο scroling στη λιστα των προσφατων κλησεων και στα αλμπουμς της gallery (αν εχεις πολλα, οχι 10-15. Εγω ειχα περιπου 40 και στην πρωτη δαχτυλια ειχε εμφσνη λοξυγγα το νοτε2).

 

Σ ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Το κακό scrolling που περιγράφεις υπήρχε στο S4 με την 4.3 ενώ στο Note 3 δεν έχω συναντήσει κάτι τέτοιο. Γενικά στο Note 3 δεν εχω συναντήσει κανένα θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Ex Dialer και όλα τα προβλήματα έχουν λυθεί. Θες να μοιάζει και με το S4; Βάζεις το ανάλογο theme και είσαι τζετ. Γιατί να προβληματίζεται κανείς για τόσο απλές λύσεις;
Link to comment
Share on other sites

Ex Dialer και όλα τα προβλήματα έχουν λυθεί. Θες να μοιάζει και με το S4; Βάζεις το ανάλογο theme και είσαι τζετ. Γιατί να προβληματίζεται κανείς για τόσο απλές λύσεις;

 

Η αντικατάσταση δεν είναι λύση στην ανικανότητα. Μας αρέσει η παραμετροποίηση στο Android επειδή μπορούμε να την κάνουμε κι όχι επειδή επιβάλλεται.

Αλήθεια το θέμα με τον ex και τις αναπάντητες το έφτιαξαν η πάλι πρέπει να μπαίνεις στον κανονικό για να σβηστούν;

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Ex Dialer και όλα τα προβλήματα έχουν λυθεί. Θες να μοιάζει και με το S4; Βάζεις το ανάλογο theme και είσαι τζετ. Γιατί να προβληματίζεται κανείς για τόσο απλές λύσεις;

 

Δεν το θεωρώ λύση αυτό απ τη στιγμή που η πλειοψηφία του κόσμου δεν γνωρίζει για τον exdialer. Επρεπε να το είχαν φτιάξει απ την αρχή να μην κλείνει ποτέ ούτε ο dialer ούτε η camera ούτε η gallery. Ναι το έφτιαξαν επιτέλους μην την Kitkat, αλλά ήταν κάτι τόσο απλό και μπορούσε να είχε γίνει εξ αρχής. Δεν το θεώρησα ποτέ ιδιαίτερα μεγάλο πρόβλημα, αλλά τους πολύ απαιτητικούς και παράξενους τους ενοχλούσε. Οταν είχες πολύ ωρα να κάνεις κλήση ο dialer έκλεινε και ήθελε 1-2sec να ανοίξει ξανά.

 

Δεν το θεώρησα ποτέ ως κάτι σοβαρό που με ενοχλούσε αλλά εννοείται πως το προτιμώ όπως είναι τώρα που η απόκριση είναι ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια το θέμα με τον ex και τις αναπάντητες το έφτιαξαν η πάλι πρέπει να μπαίνεις στον κανονικό για να σβηστούν;

 

Αν δεν είσαι root (όπως δυστυχώς πλέον με τα νέα Sammy ελέω knox)η μόνη λύση μέσα απ την εφαρμογή του ex είναι να τικάρης να ανοίγει πρώτα στιγμιαία ο μαμά dialer να σβήσει την αναπάντητη, κάτι που όμως χαλάει δυστυχώς την εμπειρία χρήσης.

Εγώ που δε μπορώ χωρίς ex dialer στα android μου έχω βρει τρόπο να το παρακάμπτω αυτό αλλά δε παύει να υπάρχει θέμα μέσα απ την εφαρμογή.

Όσο για το Note 3 λόγο περίσιας ram δύσκολα έως απίθανα θα δεις το dialer να έχει καθυστέρηση, καμία σχέση με παλαιότερα, βέβαια τη πρώτη φορά μέχρι να φορτώσει θέλει λίγο (ελάχιστο) χρόνο.

Μετά πάει αέρας πλέον.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Απορώ τι έπρεπε να έχουν κάνει μέχρι τώρα κάποιοι άλλοι...

http://www.bgr.com/2014/04/08/samsung-lawsuit-galaxy-s5-camera

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Απορώ τι έπρεπε να έχουν κάνει μέχρι τώρα κάποιοι άλλοι...

http://www.bgr.com/2014/04/08/samsung-lawsuit-galaxy-s5-camera

 

Χαχαχαχα!! Και μετα μου λετε οτι δεν ειναι υποκινουμεα τα διαφορα "αντικειμενικα" sites...

Γελαει ο κοσμος και ο ντουνιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!! Και μετα μου λετε οτι δεν ειναι υποκινουμεα τα διαφορα "αντικειμενικα" sites...

Γελαει ο κοσμος και ο ντουνιας.

 

Εδώ το gsmarena μας είπε ότι το σχέδιο του S5 είναι καλύτερο από του One γιατί λέει το One είναι κρύο στο χέρι. Κρύο στο χέρι!!!

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Εδώ το gsmarena μας είπε ότι το σχέδιο του S5 είναι καλύτερο από του One γιατί λέει το One είναι κρύο στο χέρι. Κρύο στο χέρι!!!

 

Έλα ντε, θα μπορούσε να αναφέρει εκατοντάδες άλλους λόγους στη θερμοκρασία των υλικών στάθηκε.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ας δεχτώ λοιπόν ότι τα περισσότερα blogs τα έχουν πάρει απ τη Samsung, γι αυτό και γράφουν ότι γράφουν... Δε μπορεί όμως, θα υπάρχει κάποιος που θα ναι αδιαβλητος, οπότε περιμένω να μου παραθέσετε κάτι αρνητικό που εχει γραφτει για το S5.

 

Ναι τα παίρνω κι εγώ απ τη Samsung :)

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση προσβλητικών εκφράσεων.
Link to comment
Share on other sites

Ναι τα παίρνω κι εγώ απ τη Samsung :)

 

τουλαχιστον το παραδεχτηκες :lol: .....εννοειται πως κανω πλακα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ το gsmarena μας είπε ότι το σχέδιο του S5 είναι καλύτερο από του One γιατί λέει το One είναι κρύο στο χέρι. Κρύο στο χέρι!!!

:lol::lol::lol::lol:

Ελα πες οτι κανεις πλακα τωρα;;;;

Παιδες, ο καλυτερος κριτης ειμαστε εμεις οι ιδιοι και κανενα site!

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

Ελα πες οτι κανεις πλακα τωρα;;;;

Παιδες, ο καλυτερος κριτης ειμαστε εμεις οι ιδιοι και κανενα site!

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S5-vs-HTC-One-M8_id3641/page/4

 

The main distinguishing feature of the HTC One (M8) is, naturally, its premium, all-metal design, which is something that you don't get with the Galaxy S5 and its perforated plastic body. Without a doubt, the M8 feels like the more expensive product of the two, but it's also the colder product of the two. What we mean by this is that it's very likely for the Galaxy S5 to physically be the more comfortable phone to use for most people out there, and that shouldn't be overlooked.

 

Phone arena. Όπου βλέπεις αρένα η αντικειμενική οπτική των πραγμάτων γίνεται ωραιότατα δολάρια. Σου λέει, πρακτικά ο μεν με τον δε δεν έχουν σχεδόν καμία διαφορά εκτός από την κατασκευή. Σου ισοπεδώνω την κατασκευή με μια βλακεία, βαζω και μερικές διαφημίσεις από δίπλα και να που το καλύτερο προϊόν είναι αυτό που έχει και καλά την καλύτερη αίσθηση επειδή δε θέλαμε να αυξήσουμε το κόστος παραγωγής βάζοντας μέταλλα και χρήματα για σχεδιαστές. Λίγο εικονιδια symbian, λίγο blinkfeed, μια πρέζα apple και έγινε το νέο interface. Μην τα ξαναλέμε. Ασχολήθηκαν λίγο με το να κάνουν τα πράγματα λίγο πιο ομαλά (σιγά μην τους πούμε και μπράβο που ασχολήθηκαν μετά από τόσον καιρό να κάνουν τα προφανή), αλλά σχεδιαστικά παραμένει σκουπίδι. Χωρίς γούστο, χωρίς ομοιομορφία, χωρίς φαντασία, χωρίς χρηστικότητα, χωρίς τίποτα. Τουλάχιστον έχει αποσπώμενη μπαταρία. Αν ήθελα να πάρω μία porsche χωρίς χαρακτήρα θα έπαιρνα το Nissan z350 (ή όπως το λένε). Αλλά όσα άλογα και να βάλουν, όσο καλή ανάρτηση και να βάλουν porsche δε γίνεσαι έτσι απλά. Θα είσαι ένα καλό Nissan και τίποτε παραπάνω.

Υ.Γ. Όποιος κολλήσει στο ποιος είναι η porsche και ποιος η Nissan απλά δεν καταλαβαίνει τι εννοώ οπότε ας αγνοήσει το post.

Υ. Γ. Ειλικρινά μου είναι αδιάφορο το ποιος πουλάει παραπάνω. Κι αν κάποιος θέλει να μου πει ότι αυτά θέλει ο κόσμος και γι αυτό πούλησε το S4 ή θα πουλησει το S5, να του πω οτι και τον Χίτλερ ο κόσμος τον έβγαλε, και τον Σαμαρά/Παπανδρέου το ίδιο. Ο κόσμος απλά επιλέγει ότι του πασάρουν πιο εμφατικά.

Edited by bouss
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Και τον justin bieber θα πω εγω.. ειναι το κλασικο μου παραδειγμα οταν μιλαω για τη Samsung. :lol:

Το πιο αστειο στο παραπανω "αντικειμενικο" αρθρο ειναι η προσαθεια του αρθρογραφου να πεισει τον αναγνωστη και χρησιμοποιει το επικο "and that shouldn't be overlooked".

Ενταξει τωρα, θα αγορασω το S5. :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι η πλειοψηφία του κόσμου εκεί έξω που αγοράζει το S5 ή το iphone είναι γιατί επηρεάζετε από τέτοιου είδους άρθρα; Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν ούτε καν την ύπαρξη αυτών των sites αλλά ούτε και τα χαρακτηριστικά των τηλεφώνων τους. Βλέπουν μία διαφήμιση στην τηλεόραση ή μία αφίσα στο δρόμο μιλάνε με κάποιον γνωστό τους που το έχει πάρει στη δουλειά ή στην καφετέρια, επισκέπτονται κάποιο μαγαζί να το περιεργαστούν όταν έρθει η ώρα της αναβάθμισή τους και έτσι διαμορφώνεται η αγοραστική συνείδηση για αυτούς αλλά και για τους επόμενους με τη σειρά τους.

 

Στην αρχή ήταν το iphone, τώρα το Galaxy που όπου και αν κοιτάξεις θα δεις κόσμο να το έχει στα χέρια, το S5 θα πατήσει στην πολύ καλή βάση που έχει χτίσει η προηγούμενη σειρά και ο άλλος δεν θα το ψάξει και πολύ. Οι άλλες εταιρίες πρέπει να κάνουν την υπέρβαση όπως έκανε η Samsung για να χτυπήσει στην αρχή την apple όπου προσέφερε απίστευτα χαρακτηριστικά σε λιγότερα χρήματα. Αν δεν γίνει αυτό θα βλέπουμε τις πωλήσεις για το galaxy να είναι της τάξεως των 100 εκατ. και από 5-10 εκατ. για τους υπόλοιπους.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και τον justin bieber θα πω εγω.. ειναι το κλασικο μου παραδειγμα οταν μιλαω για τη Samsung. :lol:

Το πιο αστειο στο παραπανω "αντικειμενικο" αρθρο ειναι η προσαθεια του αρθρογραφου να πεισει τον αναγνωστη και χρησιμοποιει το επικο "and that shouldn't be overlooked".

Ενταξει τωρα, θα αγορασω το S5. :p

 

Και το ΡΕΤΙΡΕ ειναι το κλασσικο παραδειγμα οταν μιλαω για την Apple (τωρα κοντευει να αλλαξει σε Κωνσταντινου και Ελενης)...ξερεις, συνεχεια τα ιδια και τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι η πλειοψηφία του κόσμου εκεί έξω που αγοράζει το S5 ή το iphone είναι γιατί επηρεάζετε από τέτοιου είδους άρθρα; Οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν ούτε καν την ύπαρξη αυτών των sites αλλά ούτε και τα χαρακτηριστικά των τηλεφώνων τους. Βλέπουν μία διαφήμιση στην τηλεόραση ή μία αφίσα στο δρόμο μιλάνε με κάποιον γνωστό τους που το έχει πάρει στη δουλειά ή στην καφετέρια, επισκέπτονται κάποιο μαγαζί να το περιεργαστούν όταν έρθει η ώρα της αναβάθμισή τους και έτσι διαμορφώνεται η αγοραστική συνείδηση για αυτούς αλλά και για τους επόμενους με τη σειρά τους.

 

Στην αρχή ήταν το iphone, τώρα το Galaxy που όπου και αν κοιτάξεις θα δεις κόσμο να το έχει στα χέρια, το S5 θα πατήσει στην πολύ καλή βάση που έχει χτίσει η προηγούμενη σειρά και ο άλλος δεν θα το ψάξει και πολύ. Οι άλλες εταιρίες πρέπει να κάνουν την υπέρβαση όπως έκανε η Samsung για να χτυπήσει στην αρχή την apple όπου προσέφερε απίστευτα χαρακτηριστικά σε λιγότερα χρήματα. Αν δεν γίνει αυτό θα βλέπουμε τις πωλήσεις για το galaxy να είναι της τάξεως των 100 εκατ. και από 5-10 εκατ. για τους υπόλοιπους.

 

αυτο ειναι μεγαλη αληθεια....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Samsung Galaxy S5 vs. HTC One M8 - UI Performance:
You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy S5 vs. HTC One M8 - UI Performance:

 

Πραγματι, το S5 εχει μεγαλυτερη, με καλυτερα χρωματα οθονη και χωρις τα ασχημα πληκτρα του Μ8 μεσα σ'αυτην. Ειδικα το λευκο στο S5 ειναι απιστευτο.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...