Jump to content

Vivodi F.A.Q. & Comments


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασα εγω, αλλα ματαια, παιζει μονο με το speedtouch ( λογου λαλακιας δικιας τους που δεν θελουν να ασχοληθουν να φτιαξουν configurations που ειναι συμβατα με αλλο υλικο )
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΕΡΩΤΗΣΗ, τί μπορούμε να κάνουμε από πλευράς PROXY ή ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ άλλο, για να παίξει κανονικά το Skype? Εκτός κι αν, σε 512 (dsl cube με γραμμή μέσω ΟΤΕ) παίζει κανονικά. Γιατί τώρα περιμένω τη σύνδεση...

:cool:Κάνω Online Backup 2,25GB αυτόματα μέσω Mozy ... Δες περισσότερα...

Υπόγραψε Online για την Μηνιαία Χρέωση της Wind Live TV εδώ http://www.petitiononline.com/windtv/petition.html και τοποθέτησε τον σύνδεσμο Κι Εσύ στην Υπογραφή σου στα Fora που συγγράφεις.

Wind - Θέλω Φθηνή Live Tv, Τώρα!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά περιμένω την ενεργοποίηση του dsl cube. Σε ένα φίλο μου που του ενεργοποιήθηκε μου είπε ότι δεν του δουλέυει το dc++ γιατί κάποιες θύρες είναι κλειδωμένες ή κάτι τέτοιο. Υπάρχει περίπτωση να έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το dc++ ή οποιδήποτε άλλο πρόγραμμα τέτοιου τύπου; Διορθώνεται με κάποιο τρόπο αυτό; please απαντήστε αν ξέρετε γιατί αν δεν μποροούμε να κατεβάσουμε και καμμιά ταινία τι ακατά θα το κάνουμε το dsl:p
http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

παιδιά περιμένω την ενεργοποίηση του dsl cube. Σε ένα φίλο μου που του ενεργοποιήθηκε μου είπε ότι δεν του δουλέυει το dc++ γιατί κάποιες θύρες είναι κλειδωμένες ή κάτι τέτοιο. Υπάρχει περίπτωση να έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με το dc++ ή οποιδήποτε άλλο πρόγραμμα τέτοιου τύπου; Διορθώνεται με κάποιο τρόπο αυτό; please απαντήστε αν ξέρετε γιατί αν δεν μποροούμε να κατεβάσουμε και καμμιά ταινία τι ακατά θα το κάνουμε το dsl:p

 

Για το dc++ η Vivodi δεν έχει καμιά πόρτα κλειστή.

Εσύ πρέπει να ανοίξεις κάποιες από το modem σου.

Link to comment
Share on other sites

Για το dc++ η Vivodi δεν έχει καμιά πόρτα κλειστή.

Εσύ πρέπει να ανοίξεις κάποιες από το modem σου.

 

ποιες είναι αυτές οι πόρτες και πως ακριβώς θα κάνω την διαδικασία; ευχαριστώ:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/513/5TIM_New_3D_Logo_02.bmp
Link to comment
Share on other sites

H Vivodi δίνει dsl με τις δικές τους γραμμές ή πάνω στο δίκτυο του ΟΤΕ?
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

H Vivodi δίνει dsl με τις δικές τους γραμμές ή πάνω στο δίκτυο του ΟΤΕ?

και τα δυο ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα σας! Σήμερα έστειλα και εγώ την αίτηση και ...έχει ο Θεός! Ερώτηση: Αγοράζοντας το cube και εγώ, έχω full LLU ή κάτι άλλο και τί είναι αυτό ακριβώς; Μένω Κορυδαλλό... (αν αυτό βοηθάει κάπου). Επίσης, ενεργοποιώντας την σύνδεση και αφού πλέον θα είμαι έτοιμος να συνδεθώ στο Internet, ποιά είναι αυτά τα προγράμματα που θα μου προτείνατε για α)αντιβιωτικό και β)firewall; Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας!
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Έχω κι εγώ εδώ και 2 μήνες το DSL PHONE.Στην πόλη της Πάτρας όπου μένω,έκανε να ενεργοποιηθεί 1 μήνα.Το σύστημα δουλεύει άψογα χωρίς διακοπές στη συνομιλία αναξάρτητα απο το εάν σερφάρει ο υπολογιστής ή όχι.Στην αρχή είχαμε το εξής πρόβλημα:Eνώ καλούσαμε κανονικά,δεν μπορούσαν να μας καλέσουν από το εξωτερικό.Το πρόβλημα υπήρχε τόσο σ'εμένα,όσο και σε έναν ξάδερφό μου που βάλαμε το πακέτο σχεδόν ταυτόχρονα.Μετά από αρκετές ενοχλήσεις στην Vivodi το πρόβλημα λύθηκε.Άλλα προβλήματα δεν υπάρχουν.Το internet δουλεύει άψογα,με μέση ταχύτητα downloading στα 27 kbp/s(εννοείται στην 256 ταχύτητα).Λογαριασμός δεν έχει έρθει ακόμη.

Πιστεύω ότι θα πρέπει να είμαστε λίγο επιεικείς μαζί τους,καθώς η υπηρεσία είναι νέα και χρεάζεται χρόνο γιά να φτάσει σε κάποιο επίπεδο.

Εγώ ως ώρας είμαι ικανοποιημένος.

Πάντως είμαι πολύ ευτυχής που κατάφερα να ξεφορτωθώ τον ΟΤΕ.

Ελπίζω στο μέλλον να δούμε κι άλλες εταιρίες να προσφέρουν ανάλογες υπηρεσίες.

Αυτά πρός το παρόν.

Φιλικά Γιώργος

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω στο μέλλον να δούμε κι άλλες εταιρίες να προσφέρουν ανάλογες υπηρεσίες.

Αυτά πρός το παρόν.

Φιλικά Γιώργος

 

Φίλε Γιώργο μακάρι σε όλες τις περιοχές της Ελλάδος να ήταν έτσι καλές οι υπηρεσίες... Καλά κάνεις και το αναφέρεις αφου είσαι πραγματικά ευχαριστημένος. Καλό σερφάρισμα λοιπόν! Εγω είμαι ακόμη κάτοχος ενός ταπεινού modem PSTN :rolleyes: !

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το DSL PHONE δεν είναι διαθέσιμο ακόμη σε όλη την Ελλάδα.Ακόμη και στην πόλη της Πάτρας καλύπτεται μόνο ένα πολυ μικρό μέρος,στο οποίο είχα την τύχη να βρίσκεται το σπίτι μου.Μου είπαν οι Vivodiανοί ότι στην Πάτρα θα επεκταθεί το δίκτυο γύρω στο καλοκαίρι.Δεν ξέρω τι ποσοστό κάλυψης υπάρχει αυτή τη στιγμή στην Αθήνα και τις άλλες πόλεις.Πάντως οφείλω να πω πως η 256 ταχύτητα που έχω,χωρίς να είναι Η ταχύτητα,είναι αξιοπρεπής γιά τα σημερινά δεδομένα.Σίγουρα στό ορατό μέλλον θα αλλάξουν πολλά.Το DSL θα εξαπλωθεί,και θα υπάρχει μεγάλος ανταγωνισμός με το

Wi Max που έρχεται κι αυτό σύντομα.Τελειώνοντας θα ήθελα να αναφέρω μία αρκετά καλή προσφορά της HOL η οποία συνεχίζει να ισχύει μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου:6+6 μήνες με 240€ όλα πληρωμένα και δωρεάν modem-router.

Άν δεν κάνω λάθος η πληρωμή μπορεί να γίνεται και με 20€ το μήνα.Το έβαλε ο κουνιάδος μου και είναι μιά χαρά.Δίνει και τηλεφωνήματα μέσω Voip με χαμολότερες χρεώσεις από τον ΟΤΕ.

Αυτά πρός το παρόν.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω ADSL Cube σπίτι όπου έχω αυτή τη στιγμή γραμμή ΟΤΕ στην οποία όμως δεν υπάρχει διαθεσημότητα ADSL.

Η vivodi εγκαθιστα και γραμμές? Και αν να πόσο καιρό πέρνει η όλη διαδικασία?

Link to comment
Share on other sites

re paidia exei kanei enas filos mou aitisi gia dsl cube apo 20/1 kai tpt akoma.

tou eipa na valei to router sto til na dei an anavei tpt kai mou pe oti anavosvinoun 2 lambakia pou lene kati me dsl(den 8ymamai ti akrivws...)

pire til kai tou eipan na perimenei...

1 olokliro mina perimenei,ki allo 8elloun??:mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys!

Λοιπον θα ηθελα αν μπορει κανεις να μου πει τι παιζει με το DSL Phone!

Τι ειναι αυτο?

Απο χρεωσεις τι λεει?

 

thnx!

Link to comment
Share on other sites

to DSL PHONE einai ip thlefwno.Prepei na xeis dsl by vivodi.Sou stelnoun ena ATA (metatropeas pshfiakou shmatos se analogiko) kai auto sundeetai panw se routeraki "mono".Epeita sundeeis to thlefwno sou panw sto ATA me to klassiko tropo.to dsl phone exei 8 eurw pagio me 500 lepta astika-uperastika dwrean.(Ta xrhsimopoieis opws 8eleis)A!!!Sou dinei duo grammes thlefwnou!!!!to telos energopoihshs einai 10 eurw.Gia peretero xrewseis se kinhta kai sta8era exwterikou phgaine http://www.vivodi.gr
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

re paidia exei kanei enas filos mou aitisi gia dsl cube apo 20/1 kai tpt akoma.

tou eipa na valei to router sto til na dei an anavei tpt kai mou pe oti anavosvinoun 2 lambakia pou lene kati me dsl(den 8ymamai ti akrivws...)

pire til kai tou eipan na perimenei...

1 olokliro mina perimenei,ki allo 8elloun??:mad: :mad:

Φίλε μου διαφέρει από router σε router.Το speedtouch 585 που έχω εγώ,όταν είναι συνδεμένο στη γραμμή και έχει ενεργοποιηθεί το DSL, ανάβει το αντίστοιχο λαμπάκι πάνω στο router.To Fritz που πήρε ο κουνιάδος μου από την HOL,όταν έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή το λαμπάκι power είναι αναμμένο σταθερά.Εάν δεν είναι ενεργοποιημένη η γραμμή,αναβοσβήνει.Πες του λοιπόν να συνδέσει το router στη γραμμή,να δώσει username και password όταν του ζητηθεί εφόσον έχει speedtouch και το λαμπάκι είναι αναμμένο.Εάν έχει οποιαδήποτε δυσκολία σς καλέσει το κέντρο της Bίβο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα guys!

Λοιπον θα ηθελα αν μπορει κανεις να μου πει τι παιζει με το DSL Phone!

Τι ειναι αυτο?

Απο χρεωσεις τι λεει?

 

thnx!

Φίλε μου με 41.40€ το μήνα με ΦΠΑ έχεις 256/128,δύο αριθμόυς τηλεφώνου εντελώς ανεξάρτητους από 211 άν είσαι Αθήνα,και 500 λεπτά δωεράν οπουδήποτε σε σταθερό στην Ελλάδα.Χρειάζεσαι router ποωσδήποτε από αυτούς-δεν δουλεύει με του εμπορίου-:mad: 10€ είναι η ενεργοποίηση που σε μένα έγινε μετά από ένα μήνα+.Το CISCO ATA στο οποίο θα συνδέσεις τα τηλέφωνα είναι δωρεάν.Δεν θα έχεις προβλήματα πχ διακοπές κλπ.Ο ήχος είναι πεντακάθαρος και δεν επηρεάζεται το σύστημα από το εάν κατεβάζεις από το νετ ή όχι.Στον ΟΤΕ κάνεις διακοπή και ησυχάζεις από αυτούς.

Αυτά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

..........Sou stelnoun ena ATA (metatropeas pshfiakou shmatos se analogiko) kai auto sundeetai panw se routeraki "mono".....

 

αυτο δεν υσχει και ασε την βιβοντι να λεει οτι ετσι πρεπει να ειναι, εαν συνδεσεις το ΑΤΑ και το router πανω σε ενα switch παιζει μια χαρα ;)

Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας...

Δηλαδη με 41.40€ το μήνα μαζι με το ΦΠΑ θα εχω DSL και τηλεφωνο?Και θα πληρωνω και το παγιο του ΟΤΕ ή οχι?Αυτο που λετε με τους δύο αριθμόυς τηλεφώνου τι εννοειτε?

 

thnx guys!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας...

Δηλαδη με 41.40€ το μήνα μαζι με το ΦΠΑ θα εχω DSL και τηλεφωνο?Και θα πληρωνω και το παγιο του ΟΤΕ ή οχι?Αυτο που λετε με τους δύο αριθμόυς τηλεφώνου τι εννοειτε?

 

thnx guys!

Δε θα πληρώνεις τίποτα στον ΟΤΕ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν υσχει και ασε την βιβοντι να λεει οτι ετσι πρεπει να ειναι, εαν συνδεσεις το ΑΤΑ και το router πανω σε ενα switch παιζει μια χαρα ;)

 

 

Δεν το ξερα!!!Τομολογω!!!!:lol: :lol: Απλα νομιζα πως δεν το ειχε ψαξει κανεις ετσι και δεν τοχα σκεφτει.Ωστε δουλευει και ετσι!!!Καλη φαση!!!

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας...

Δηλαδη με 41.40€ το μήνα μαζι με το ΦΠΑ θα εχω DSL και τηλεφωνο?Και θα πληρωνω και το παγιο του ΟΤΕ ή οχι?Αυτο που λετε με τους δύο αριθμόυς τηλεφώνου τι εννοειτε?

 

thnx guys!

H διαδικασία φίλε μου έχει ως εξής:

Πας στο κοντινότερο Πλαίσιο και κάνεις την αίτηση.Εννοείται βέβαια πως πριν έχεις τσεκάρει αν στην περιοχή σου υπάρχει δικός τους κόμβος.Αυτό μπορει να γίνει τόσο από την ιστοσελίδα τους,όσο και τηλεφωνόντας στο 13880.

Μετά από 7-10 μέρες θα έρθουν από τον ΟΤΕ και θα βάλουν στο σπίτι σου ένα νέο καλώδιο που θα συνδέεται στο κέντρο της Βίβο.Στις 20-25 μέρες θα λάβεις με courier τα μηχανήματα.Πρόσεξε το εξής:Εάν σκοπεύεις να συνδέσεις δεύτερο PC ή αν έχεις laptop προτίμησε το Speedtouch 582 wi fi.Κοστίζει 103€.

Μόλις ενεργοποιηθεί η γραμμή,άν τα καταφέρνεις μόνος σου,στο κουτί συνδέεις τη νέα γραμμή στην γραμμή του σπιτιού σου.Συνδέεις το router και το ATA και κάνεις setup στο router.Το username και το password έρχονται μαζί με τον εξοπλισμό.Εάν έχεις κάποιο πρόβλημα,καλείς το κέντρο και σου δίνουν οδηγίες.

Προσοχή!Το 585 συνδέεται μόνο ethernet θύρα.Τα φθηνότερα και σε USB.

Μόλις δουλέψουν όλα,πας στον ΟΤΕ και τους λες χάρηκα γιά τη γνωριμία,να σας βλέπω σπάνια.:lol:

Πάνω στο ΑΤΑ (το οποίο είναι δωρεάν) θα συνδέσεις τι δύο τηλ. συσκευές.

Στο 13880 θα μάθεις όλες τις λεπτομέρειες.

Ελπίζω να σε κατατόπισα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...