Jump to content

[Προς κυκλοφορία] HTC One 2014 (M8)


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 641
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι αναμφισβήτητα ολοκληρωμένη πρόταση.προσωπικα θα το αγοράσω όταν το βρω σε σωστή τιμη.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43522[/ATTACH]

Και χρήση art το εργαλείο...

 

Τι κάνει το αρτ; φίλε galanakop σε σχέση με νοτελι τι προσφέρει παραπάνω;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Τι έχει πάρει κανείς από expansys??διαθέσιμο υπάρχει;;;

 

Παρασκευη παρελαβε φιλος απο expansys

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

@gnt

Οχι δεν έχω δοκμάσει ακόμα manual. Θέλω πρώτα να δω τι κάνει σε όλες τις συνθηκες στο auto.

H κάμερα έιναι οπως είπα στα επίπεδα του iphone 5s.

Καλύτερη στις βραδινες, ισοδυναμη στις εξωτερικές σε νορμαλ αποστασεις και χειροτερες όσο μεγαλώνει η απόσταση και ανεβαινει το zoom.

Βγάζουν και τα δύο πανευκολα και γρήγορα.

 

Δείτε μια ακόμα συγκριτική σε zoom. Αριστερά είναι το HTC και δεξιά το iPhone 5s.

https://www.dropbox.com/s/hkindy2cn2gzc9d/2014-04-07_13_10_22_jpg_and_2014-04-07_13_10_03_jpg_and_Camera_Uploads.jpg

 

Και μια στην κουζίνα της μητέρας μου εξού και το σεμεδάκι :)https://www.dropbox.com/s/t7y68udbnr5af5y/IMG_0133_jpg_and_2014-04-07_12_57_34_jpg.jpg

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

@gnt

Οχι δεν έχω δοκμάσει ακόμα manual. Θέλω πρώτα να δω τι κάνει σε όλες τις συνθηκες στο auto.

H κάμερα έιναι οπως είπα στα επίπεδα του iphone 5s.

Καλύτερη στις βραδινες, ισοδυναμη στις εξωτερικές σε νορμαλ αποστασεις και χειροτερες όσο μεγαλώνει η απόσταση και ανεβαινει το zoom.

Βγάζουν και τα δύο πανευκολα και γρήγορα.

 

Δείτε μια ακόμα συγκριτική σε zoom.

https://www.dropbox.com/s/hkindy2cn2gzc9d/2014-04-07_13_10_22_jpg_and_2014-04-07_13_10_03_jpg_and_Camera_Uploads.jpg

κωστα πιστευω ειναι μια ολοκληροτικη κ ποιοτικη συσκευη,το μονο που εχουμε να δουμε την καμερα.

Link to comment
Share on other sites

κωστα πιστευω ειναι μια ολοκληροτικη κ ποιοτικη συσκευη,το μονο που εχουμε να δουμε την καμερα.

 

Οι κάμερες του S5 και του G3 θα είναι σίγουρα καλύτερες.

 

Ο ενδυασμός μου για το S5 είναι κατα πόσο βελτιώθηκε οταν φωτογραφίζεις πρόσωπα με χαμηλό φωτισμό δωματιου.

Εκεί το S4 octa που είχα αλλά και το Note 3, χρειάζονταν πολυ δυνατό φωτισμό όταν επροκειτο να βγάλεις πρόσωπα.

Στα αντικείμανα δεν είχαν πρόβλημα γιατί ο αυτομάτοματος εντοπισμος νύχτας, τα καταφέρνει καλά σε ακίνητα πλάνα.

Στα προσωπα όμως χάνονταν η λεπτομέρεια.

Σ αυτό το M8 είναι σαφώς πολύ καλύτερο. Σε εξωτερικά μακρινά πλάνα όμως μην το ψάχνεις, υπερτερουν τα samsung.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες του S5 και του G3 θα είναι σίγουρα καλύτερες.

 

Ο ενδυασμός μου για το S5 είναι κατα πόσο βελτιώθηκε οταν φωτογραφίζεις πρόσωπα με χαμηλό φωτισμό δωματιου.

Εκεί το S4 octa που είχα αλλά και το Note 3, χρειάζονταν πολυ δυνατό φωτισμό όταν επροκειτο να βγάλεις πρόσωπα.

Στα αντικείμανα δεν είχαν πρόβλημα γιατί ο αυτομάτοματος εντοπισμος νύχτας, τα καταφέρνει καλά σε ακίνητα πλάνα.

Στα προσωπα όμως χάνονταν η λεπτομέρεια.

Σ αυτό το M8 είναι σαφώς πολύ καλύτερο. Σε εξωτερικά μακρινά πλάνα όμως μην το ψάχνεις, υπερτερουν τα samsung.

καταλαβα φιλε μου,τουλαχιστον να μην εχει το γνωστο θεμα που ειχαν τα περισσοτερα M7,το μωβ περλο.σε ευχαριστουμε για το υπεροχο review.

Link to comment
Share on other sites

Οι κάμερες του S5 και του G3 θα είναι σίγουρα καλύτερες.

 

Ο ενδυασμός μου για το S5 είναι κατα πόσο βελτιώθηκε οταν φωτογραφίζεις πρόσωπα με χαμηλό φωτισμό δωματιου.

Εκεί το S4 octa που είχα αλλά και το Note 3, χρειάζονταν πολυ δυνατό φωτισμό όταν επροκειτο να βγάλεις πρόσωπα.

Στα αντικείμανα δεν είχαν πρόβλημα γιατί ο αυτομάτοματος εντοπισμος νύχτας, τα καταφέρνει καλά σε ακίνητα πλάνα.

Στα προσωπα όμως χάνονταν η λεπτομέρεια.

Σ αυτό το M8 είναι σαφώς πολύ καλύτερο. Σε εξωτερικά μακρινά πλάνα όμως μην το ψάχνεις, υπερτερουν τα samsung.

 

Μην παιρνεις κι ορκο οτι θα ειναι καλυτερη του G3 γιατι η LG δε μας εχει συνηθισει σε κινητα με καλες καμερες.

Οσο για το S5 θα δουμε και γι' αυτο συντομα...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι η καμερα του iPhone αποτελει την καλυτερη all rounder επιλογη.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Μην παιρνεις κι ορκο οτι θα ειναι καλυτερη του G3 γιατι η LG δε μας εχει συνηθισει σε κινητα με καλες καμερες.

Οσο για το S5 θα δουμε και γι' αυτο συντομα...

Το μονο σιγουρο ειναι οτι η καμερα του iPhone αποτελει την καλυτερη all rounder επιλογη.

 

Του G2 ήταν πολύ καλή πάντως. Υστερούσε λιγάκι το βράδυ βέβαια , αλλά γενικώς βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

 

@TeSalat

Είδα ότι έβαλες αγγελία τελικά το Μ8. Τι σε χάλασε και δεν θα το κρατήσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια air gesture εχει η οχι?

εχει λειτουργιες οπως το note3 χωρις να ακουμπατε την οθονη?

οπως αλλαγη φωτογραφιων?

Link to comment
Share on other sites

Του G2 ήταν πολύ καλή πάντως. Υστερούσε λιγάκι το βράδυ βέβαια , αλλά γενικώς βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

 

@TeSalat

Είδα ότι έβαλες αγγελία τελικά το Μ8. Τι σε χάλασε και δεν θα το κρατήσεις?

 

Πράγματι θα είχε ενδιαφέρον να μας πεί τί τον χάλασε,γιατί από το review του κατάλαβα ότι το κινητό είναι πολύ καλό :confused:

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρήγγειλα το HTC one και το περιμένω μέσα στην βδομάδα από Αγγλία
Link to comment
Share on other sites

Του G2 ήταν πολύ καλή πάντως. Υστερούσε λιγάκι το βράδυ βέβαια , αλλά γενικώς βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες.

 

@TeSalat

Είδα ότι έβαλες αγγελία τελικά το Μ8. Τι σε χάλασε και δεν θα το κρατήσεις?

 

Βιντεο πολυ κατωτερο του ανταγωνισμου και φωτο επισης κατωτερες απο τις ναυαρχιδες των υπολοιπων. :)

Τα λεω επειδη το ειχα κι εγω, ασχετα αν θεωρω το G2 την καλυτερη συσκευη του Android μεχρι την ελευση των νεων.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χάλασε τίποτα, απλά δεν μπορώ να πουλήσω με τίποτα το iphone5s, εκτός και αν το σκοτώσω. Το είχα αγγελία 3 μέρες και δεν ενδιαφέρθηκε κανείς. Απο άλλο site με πήρε ενα άτομο κι ενώ το κανονίσαμε, με ξαναπήρε τελευταία στιγμή να του το δώσω λιγο φθηνότερα γιατί δεν έβγαιναν τα χρήματα του.

Θα κρατήσω το i5s προς το παρών και θα ξαναπάρω το Μ8 τον Αύγουστο που θα ξανά έλθω Ελλάδα. Θα είναι πολυ πιο φτηνό και με τα χρήματα που θα πάρω στην Αίγυπτο απο το iphone θα έλθει μια η άλλη. Εκεί η τιμή του ειναι 750 ευρώ κλειδωμένο και δεν υπάρχουν ιντερνετομαγαζα.

 

Οτι έγραψα για το Μ8 ισχύει.

Είναι αψογο σε hardware και software.

H ram δεν πέρναγε πότε πάνω από τα 1,2 gb παρόλο που είχα έξτρα εφαρμογές για το pebble που κρατούν ram.

Επιπροσθέτως, δεν ανεβάζει θερμοκρασία με τίποτα. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό.

 

Η κάμερα θα μπορούσε να είναι λιγο καλυτερη. Το οτι ειναι στα επίπεδα του i5s δεν θα βοηθάει με τον φετινό ανταγωνισμό.

 

@ megatron

Έχεις δίκιο το iphone μπορεί να μην βγάζει τις καλύτερες φώτο, αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις κλικ και να πάρεις άσχημη φώτο.

Όλα τα άλλα θέλουν δοκιμές για να μάθεις τα χουγια της κάμερας.

Το M8 για καλύτερα αποτελέσματα θέλει να πατήσεις στην οθόνη να γίνει focus στο σημείο του πλάνου που σ ενδιαφέρει.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν με χάλασε τίποτα, απλά δεν μπορώ να πουλήσω με τίποτα το iphone5s, εκτός και αν το σκοτώσω. Το είχα αγγελία 3 μέρες και δεν ενδιαφέρθηκε κανείς. Απο άλλο site με πήρε ενα άτομο κι ενώ το κανονίσαμε, με ξαναπήρε τελευταία στιγμή να του το δώσω λιγο φθηνότερα γιατί δεν έβγαιναν τα χρήματα του.

Θα κρατήσω το i5s προς το παρών και θα ξαναπάρω το Μ8 τον Αύγουστο που θα ξανά έλθω Ελλάδα. Θα είναι πολυ πιο φτηνό και με τα χρήματα που θα πάρω στην Αίγυπτο απο το iphone θα έλθει μια η άλλη. Εκεί η τιμή του ειναι 750 ευρώ κλειδωμένο και δεν υπάρχουν ιντερνετομαγαζα.

 

Σωστά το σκέφτεσαι, απλά μας ξαφνιασεσ γιατί έλεγες τα καλύτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Δεν με χάλασε τίποτα, απλά δεν μπορώ να πουλήσω με τίποτα το iphone5s, εκτός και αν το σκοτώσω. Το είχα αγγελία 3 μέρες και δεν ενδιαφέρθηκε κανείς. Απο άλλο site με πήρε ενα άτομο κι ενώ το κανονίσαμε, με ξαναπήρε τελευταία στιγμή να του το δώσω λιγο φθηνότερα γιατί δεν έβγαιναν τα χρήματα του.

Θα κρατήσω το i5s προς το παρών και θα ξαναπάρω το Μ8 τον Αύγουστο που θα ξανά έλθω Ελλάδα. Θα είναι πολυ πιο φτηνό και με τα χρήματα που θα πάρω στην Αίγυπτο απο το iphone θα έλθει μια η άλλη. Εκεί η τιμή του ειναι 750 ευρώ κλειδωμένο και δεν υπάρχουν ιντερνετομαγαζα.

 

Οτι έγραψα για το Μ8 ισχύει.

Είναι αψογο σε hardware και software.

H ram δεν πέρναγε πότε πάνω από τα 1,2 gb παρόλο που είχα έξτρα εφαρμογές για το pebble που κρατούν ram.

Επιπροσθέτως, δεν ανεβάζει θερμοκρασία με τίποτα. Δεν το έχω ξαναδεί αυτό.

 

οποτε κωστα αξιζει τα λεφτα του σαν συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

οποτε κωστα αξιζει τα λεφτα του σαν συσκευη?

 

Αν είσαι λάτρης της ποιότητας και του design, δεν υπάρχει τίποτα άλλο και ούτε θα υπάρξει. Άντε να πλησιάσει το iphone 6 αλλά αποκλείεται η apple να χρησιμοποιήσει τόσο ακριβά υλικά.

To αλουμίνιο του iphone 5s μοιάζει τσιγαροχαρτο μπροστά στο unibody του Μ8.

 

Και κάτι αλλο: το βάρος του δεν το καταλαβαίνεις με τίποτα.

Μοναδικό πρόβλημα οτι γλιστράει τρομερά. Πρέπει να το σφίγγεις στο χέρι σου όταν το χρησιμοποιείς χωρίς θήκη.

 

Το sence περιορίζεται στο blinkfeed και είναι πανάλαφρο. Ο Nova κρατά πολυ περισσότερη ram και καταναλώνει σε σχέση με το sense 6.

Θα το δώσω αύριο και με στεναχωρεί. Το έβαλα στο κουτι του να μην το βλέπω.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43576[/ATTACH][ATTACH]43577[/ATTACH]

Εγώ δεν το δίνω κωστή!!!

Όταν έρθει το s5 and Sony z2 τότε θα αποφασίσω...

Χθες και σήμερα το δουλεύω πιο πολύ από το note και μου αρέσει όλο και πιο πολύ...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νικολα σε τι φωτεινοτητα το εχεις?

 

Την εχω δει την αυτονομια του.Νικολα στο αυτοματο ή manual?

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Sense. ..πόσο μου έλειψε!!!. Τέλη του μήνα θα δώσω το Note3 και θα πάρω το HTC ONE Μ8. Βέβαια περιμένω και το Oppo Find 7.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...