Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατάφερα αναβάθμιση του Nova launcher μέσο του aptoide
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και δουλευει καλα φιλε μου? απλα πρεπει να κατεβασουμε το aptoid ετσι?
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Στις δοκιμές είμαι ακόμα αλλά δεν είδα κάτι που να ανησυχεί αντίθετα έχουν προστεθεί και δυνατότητες παραπάνω
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

και πως καταλαβαινει το aptoid πως ειναι πληρες? μπραβο παντως φιλε μου να σαι καλα
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δεν θυμάμαι πως και είπα να το δοκιμάσω μετά την εγκατάσταση σου ζητάει να κατεβάσεις και κάτι repos το κάνεις και αυτό και μετά αναβάθμιση στις εφαρμογές που θες

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από ότι βλέπω το googlaris και το κατεβάζεις

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κατεβασα το aptoide στο κινητο και παω να κανω αναβαθμιση στον nova και μου λεει πως δεν εγκατασταθηκε γιατι εχει προβληματικη υπογραφη τωρα τι ειναι αυτο δεν ξερω
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Τα repos τα πέρασες? Δικαιώματα Root έδωσες. Πάντως αυτό μου έλεγε εμένα στο Play Store
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ναι μου ειπε πως φενεται πως ειστε root θελετε να το εγκαταστησετε λεω ναι και μετα πηγα να το αναβαθμισω και μου ελεγε για την υπογραφη φιλε μου
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι να πω. Σε εμένα δουλεύει τώρα την 3.1
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

αμα γινεται μεσω aptoide θα γινεται και αν κατεβασεις apk και το περασεις μεσω υπολογιστη και εγκατασταση αυτο πιστευω πως παει να πει πως δεχεται αναβαθμιση και δεν υπαρχει προβλημα καποιου κολληματος και αν το αγορασεις το ιδιο πιστευω ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω κατεβασα αυτη http://thepiratebay.se/torrent/10260165/Nova_Launcher_Prime_v3.0_Beta_3.0 και τωρα ειμαι και εγω στην 3 beta.3 ευχαριστω πολυ φιλε μου παντως

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Αντιμετωπίζω το εξής : Στο κινητό τρέχω την vanilla aosp v2.7. Θέλω να γυρίσω στην s118. Δυστυχώς έχω δύο pc που τρέχουν windows 8 και 8.1 και μέσω flash tools παρότι έχω περάσει τους drivers το κινητό δεν το βλέπουν. Καταφεύγω λοιπόν στην λύση φλασάρισμα μέσω recovery, ακριβώς όπως πέρασα και την vanilla. Αφού κάνω τις διαδικασίες (wipe, flash) και όλα λέει ότι είναι οκ, το κινητό δεν bootαρει. Μένει στο logo της lenovo. Πάω και καθαρίζω dalvik cache και γράφει : To android αναβαθμίζεται. Μετά μένει στο "άνοιγμα εφαρμογών" με ένα κυκλάκι να γυρνάει κανά μισάωρο. Εχω δοκιμάσει διάφορες flashable roms και πάλι με τα ίδια αποτελέσματα. Αν έχει κανείς καμία ιδέα, ευσπρόδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Αντιμετωπίζω το εξής : Στο κινητό τρέχω την vanilla aosp v2.7. Θέλω να γυρίσω στην s118. Δυστυχώς έχω δύο pc που τρέχουν windows 8 και 8.1 και μέσω flash tools παρότι έχω περάσει τους drivers το κινητό δεν το βλέπουν. Καταφεύγω λοιπόν στην λύση φλασάρισμα μέσω recovery, ακριβώς όπως πέρασα και την vanilla. Αφού κάνω τις διαδικασίες (wipe, flash) και όλα λέει ότι είναι οκ, το κινητό δεν bootαρει. Μένει στο logo της lenovo. Πάω και καθαρίζω dalvik cache και γράφει : To android αναβαθμίζεται. Μετά μένει στο "άνοιγμα εφαρμογών" με ένα κυκλάκι να γυρνάει κανά μισάωρο. Εχω δοκιμάσει διάφορες flashable roms και πάλι με τα ίδια αποτελέσματα. Αν έχει κανείς καμία ιδέα, ευσπρόδεκτη.

 

Βρες ένα υπολογιστή με win7 και κάνε την εγκατάσταση μέσω flashtool μέσω recovery εγκαθίστανται μόνο custom rom.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω αυτή η s118 και οι άλλες που δοκίμασα είναι custom και flashable μέσω recovery
Link to comment
Share on other sites

Στις δοκιμές είμαι ακόμα αλλά δεν είδα κάτι που να ανησυχεί αντίθετα έχουν προστεθεί και δυνατότητες παραπάνω

 

Τι δυνατοτητες προστεθηκαν? Πες μας αν σου ειναι ευκολο

Link to comment
Share on other sites

Τι δυνατοτητες προστεθηκαν? Πες μας αν σου ειναι ευκολο

 

είναι αρκετές και έχει σε κάθε καρτέλα θα σου πω ενδεικτικά μερικές που έχω εντοπίσει

στην καρτέλα Επιφάνεια εργασίας στη Μόνιμη γραμμή αναζήτησης προστέθηκαν άλλες 2 επιλογές το L Preview και το Honeycomb

στις ρυθμίσεις προστέθηκε το OK Google με επιλογή για λέξη κωδικό για αναζήτηση

στις ρυθμίσεις του tesla unread plugin έχουν προσθέσει και άλλα mail

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

ειναι παρα πολλες και δουλευει πολυ ποιο στροτα το τηλ σε εμενα,ευχαριστω φιλε pisons για την βοηθεια σου,τελικα οχι μονο αναβαθμιζεται αλλα κανεις οτι θες με τον λαντσερ απλα τελειο
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

ειναι παρα πολλες και δουλευει πολυ ποιο στροτα το τηλ σε εμενα,ευχαριστω φιλε pisons για την βοηθεια σου,τελικα οχι μονο αναβαθμιζεται αλλα κανεις οτι θες με τον λαντσερ απλα τελειο

Φτιαξτε ενα συντομο guide πως μπορουμε να το βαλουμε αν σας βρισκεται χρονος , θα βοηθουσε πολυ. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.μια εφαρμογη πουεχει η superSU τι κανει.πρεπει να την εχω ενεργοποιημενη;και κατι αλλο.μπορω να διαγραψω την εφαρμογη (μηνυματα)που εχει;δεν την χρησιμοποιω γιατι εχει 70 γραμματα μονο για το ενα μηνυμα,εχω κατεβασει το handset sms και οποιος μου στελνει μνμ ερχεται διπλο.τι μπορει να φταιει;
Link to comment
Share on other sites

Μια σκεψη κανω .....

1. Με αντικατασταση της με την νεα version (κατεβασμενη ως apk) με καποιον root explorer το εχει δοκιμασει κανεις και να ειναι ok ??

 

2. Αν κανει κανεις αντικατασταση με την νεα version του nova (νομιζω δεν ειναι και δυσκολο να την βρει καποιος) μεσα απο το zip πριν την εγκατασταση δεν γινεται?

 

Από τα λίγα πράγματα που δεν πρέπει να πειράξεις σε μια rom είναι και ο Launcher.

 

 

Ειδες που σου εριξα την ιδεα. .......

Σε ετρωγε μετα να το σκαλισεις και το καταφερες :) well done !!

Aπο οτι καταλαβα το εκανες overwrite χωρις να πειραξεις την προηγουμενη εκδοση εε ??

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που σου εριξα την ιδεα. .......

Σε ετρωγε μετα να το σκαλισεις και το καταφερες :) well done !!

Aπο οτι καταλαβα το εκανες overwrite χωρις να πειραξεις την προηγουμενη εκδοση εε ??

 

Ναι, χωρίς να πειράξεις τίποτα κάνεις εγκατάσταση το απκ

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα.μια εφαρμογη πουεχει η superSU τι κανει.πρεπει να την εχω ενεργοποιημενη;και κατι αλλο.μπορω να διαγραψω την εφαρμογη (μηνυματα)που εχει;δεν την χρησιμοποιω γιατι εχει 70 γραμματα μονο για το ενα μηνυμα,εχω κατεβασει το handset sms και οποιος μου στελνει μνμ ερχεται διπλο.τι μπορει να φταιει;

 

Το SuperSU είναι η εφαρμογή που εκμεταλλέυται το root που έχει η συσκευή σου, καλό είναι να μην το πειράξεις αν θέλεις να έχεις root rights.

 

Όσον αφορά την εφαρμογή των μηνυμάτων είναι ενσωματωμένη στον dialer (στις VibeUI ROMs) και δεν μπορείς να το αποφύγεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει οτι ορισμενες εφαρμογες στο κινητο κλεινουν μονες τους, αλλες δεν ανοιγουν καθολου. Τι προβλημα μπορει να υπαρχει? Εχω vanilla.
Link to comment
Share on other sites

Το SuperSU είναι η εφαρμογή που εκμεταλλέυται το root που έχει η συσκευή σου, καλό είναι να μην το πειράξεις αν θέλεις να έχεις root rights.

 

Όσον αφορά την εφαρμογή των μηνυμάτων είναι ενσωματωμένη στον dialer (στις VibeUI ROMs) και δεν μπορείς να το αποφύγεις.

οταν γραφω στα ελληνικα υποστιριζει μονο 70 γραμματα μετα με χρεωνει διπλο μνμ.μπορω να κανω κατι γιαυτο;διεγραψα την εφαρμογη handset sms που ειχα γιατι ερχοταν διπλα τα μνμτα.υπαρχει καποια λυση;

Link to comment
Share on other sites

οταν γραφω στα ελληνικα υποστιριζει μονο 70 γραμματα μετα με χρεωνει διπλο μνμ.μπορω να κανω κατι γιαυτο;διεγραψα την εφαρμογη handset sms που ειχα γιατι ερχοταν διπλα τα μνμτα.υπαρχει καποια λυση;

Βάλε την εφαρμογή πάλι η το go sms και από τις ρυθμίσεις του κινητού πας στις εφαρμογές, βρίσκεις την stock εφαρμογή των sms και την κάνεις απενεργοποίηση για να μη σου έρχονται διπλά τα μηνύματα.

Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή πάλι η το go sms και από τις ρυθμίσεις του κινητού πας στις εφαρμογές, βρίσκεις την stock εφαρμογή των sms και την κάνεις απενεργοποίηση για να μη σου έρχονται διπλά τα μηνύματα.

σευχαριστω για την απαντηση.αν μπορεις πεςμου ποιο αναλυτικα,τι εννοεις stock εφαρμογη των sms .ποια ειναι.η εφαρμογη που εχει το κινητο δεν διαγραφεται.και κατι αλλο.μου ερχεται ειδοποιηση για αναβαθμιση απο s116 που εχω τωρα σε s126.να την κανω;αν ναι παταω ok και ειμαι ετοιμος;οσο για το go sms δεν στελνει 160 χαρακτηρες σε ενα μνμ.sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα δεν εχω ιδεα απο αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...