Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι, δεν έχω περάσει τίποτα μέσω ODIN, το έχω ακόμα με το λειτουργικό που είχε εκ-κατασκευής και παίρνω τα update που δίνει κατά διαστήματα η Samsung.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν έχω περάσει τίποτα μέσω ODIN, το έχω ακόμα με το λειτουργικό που είχε εκ-κατασκευής και παίρνω τα update που δίνει κατά διαστήματα η Samsung.

 

You are on the safe way... ;)

But the root privilege gives you wings... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Θα κανω root το κινητο μου και θελω μια καλη rom, αν μπορει καποιος να μου προτεινει και απο που την κατεβαζω Model SM-N7505
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Πρόσφατα αγόρασα (βεβιασμένα λόγω απώλειας της πρώην συσκευής μου και λόγω χαμηλού διαθέσιμου bugget )ένα μεταχειρισμένο note 3 neo . Δεν είχα ποτέ στο παρελθόν samsung ,παρά μόνο αρκετά καλά κινέζικα. Αφού το επανέφερα σε εργοστασιακες ρυθμίσεις , έβαλα nova prime για καλύτερο (?) ρολάρισμα και κάπου 20 με 25 εφαρμογές. Αρχική εντύπωση αρκετά καλή για μια συσκευή 3 περίπου ετών, αν και η δεύτερη μου σκέψη ήταν να το ξαναδώσω για κάτι πιο συχγρονο σε λειτουργικό και πιο ισχυρό σε ram. Ομως με βόλεψε αφάνταστα το πενάκι ,που για πρώτη φορά χρησιμοποιούσα, και έως τότε το θεωρούσα ασήμαντο σε smartphone. Δεν ειναι ρουταρισμένο και δεν ξέρω πόσο εύκολο είναι να γίνει, και αν γίνει τι παραπάνω μπορεί να μου δώσει. Αυτός είναι και ο λόγος που απευθύνομαι στο forum που αν μη τι άλλο οι περισσότεροι από εσάς είστε αρκετά ψαγμένοι με το συγκεκριμένο τηλέφωνο. Υπάρχει κάποιο τρικ , κάτι που θα ανέβαζε λίγο τη συσκευή? Κάνοντας ρουτ και περνώντας μια άλλη ρομ θα κερδίσω κάτι που να αξίζει τον κόπο? Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε ας μου ανοίξει λίγο τα μάτια, γιατί δεν θέλω να το αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Για τους φίλους που σκέφτονται το root στη συσκευή τους, επειδή σε αυτό το νήμα υπάρχει ελάχιστη κίνηση πλέον, καλό θα ήταν να ρωτήσουν σε κάποιο άλλο θέμα που να ασχολούνται με root συσκευών είτε γενικά είτε στο παραπλήσιο ''Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note 3 (SM-N9005)'' http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373965 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373965&page=925
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχουν τα πάντα στο XDA Forum, λίγο ψάξιμο είναι... ;)

 

Για το νοτε 3 νεο δεν εχουν τιποτα φιλε μου :(

Link to comment
Share on other sites

Για το νοτε 3 νεο δεν εχουν τιποτα φιλε μου :(

 

Αν εννοείς την "ποικιλία" - αχταρμάς από εμένα - που ειπάρχει πχ στο ανάλογο thread του Note 3, όχι δεν υπάρχουν.

Αλλά άποψη μου πάντα, οι περισσότερες roms εκεί είναι πειραγμένες εκδόσεις των γνωστών custom roms, και τα bugs πάνε σύννεφο... ;)

Με λίγα λόγια θέλω να πω οτι προσωπικά δεν με ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η ποιότητα, και δεν θέλω να ανοίξω αυτή την συζήτηση απλά απαντάω... :)

Λοιπόν στα γρήγορα:

1: CyanogenMod 12.1 https://forum.xda-developers.com/note-3-neo/orig-development/unstable-cyanogenmod-12-1-galaxy-note-3-t3381499

2: LineageOS 14.1 https://forum.xda-developers.com/note-3-neo/orig-development/rom-unofficial-lineageos-14-1-t3557437

3: Ported Note 7 Grace ux rom https://forum.xda-developers.com/note-3-neo/development/ported-note-7-grace-ux-rom-t3606388

Η τρίτη δεν γνωρίζω κατά πόσο ισχύει και πως θα πάει, θα δείξει...

Απλά σου στέλνω αυτά που μου τράβηξαν την προσοχή με μια γρήγορη ματιά που ρείχνω συχνά στο XDA...

Και τέλος προσωπικά αυτό που με ενδιαφέρει, γιατί δεν με ενδιαφέρουν οι custom roms, είναι η Lineage 14.1, που έτσι και την κάνει να τρέχει όπως πρέπει, που είναι πολύ πιθανόν από το Firelord δεν θέλω τίποτα άλλο από customs... ;)

Αυτά από εμένα, συν οτι προτιμώ να δουλεύω με stock roms και παραμετροποίηση αυτών!! :D

(Lollipo 5.1.1, Root, L Speed, Greenify, Xposed -> (Bootmanager, Gesture Navigation, Greenify, MinminGuard)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Και πάλι το αγαπημένο neo έγινε η κύρια συσκευή μου μιας και το mate 8 τα έφτυσε. Σε 1 μήνα κλείνει 3 χρόνια ασταμάτητης καθημερινής χρήσης με την official lollipop τα τελευταία 2. Πιστεύω στέκεται αντάξια απέναντι σε κάτι J5!

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι το αγαπημένο neo έγινε η κύρια συσκευή μου μιας και το mate 8 τα έφτυσε. Σε 1 μήνα κλείνει 3 χρόνια ασταμάτητης καθημερινής χρήσης με την official lollipop τα τελευταία 2. Πιστεύω στέκεται αντάξια απέναντι σε κάτι J5!

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν έχεις προλήματα με την Lollipop?

Το κλασικό πρόβλημα με την Lock screen που κολλάει;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω σαν δεύτερο δε έχω δει κόλλημα πάντως. Όλα οκ.

 

Γνωρίζεις ποιας χώρας την Rom έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ιταλίας είναι και το πρόβλημα δεν υπάρχει αν έχεις την εξοικονόμηση ενέργειας ενεργοποιημενη! Η δεύτερη επιλογή κατεβάζει φωτεινότητα οπότε δεν την θέλω. ef14dae9446b3bd177d6839ee8719cfd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι. Επίσης για να βγάλεις νορμάλ φωτογραφία ακόμα και μέρα και οπουδήποτε σε κλειστό χώρο πρέπει να έχεις νυχτερινή λειτουργία αλλιώς τα αποτελέσματα είναι τραγικά.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν εχω τετοιο θεμα...βγαζει νορμαλ φωτο..μερα η νυχτα..το μονο προβλημα που εχω και το ειχα αναφερει εδω καποια στιγμη αλλα απαντηση δεν ελαβα καμια...ειναι οτι οταν αναψει το φλας κολλαει το κινητο και βγαζει μαυρη οθονη..οταν ειναι ομως σε φορτιση δεν το κανει...ξερει κανεις μηπως το γτ ? το εχω ψαξει ακρη δεν βρηκα...μπαταρια αλλαξα..επισης τα ιδια.
SM-7505
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω.. εμένα πολλές φορές με φλας βγάζει σκοτεινή γιατί ανάβει το φλας αλλά αργεί να βγάλει φωτογραφία. Μόνο με επανεκκίνηση λύνεται.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια..καθως το εψαχνα..δοκιμασα αρκετα...καποια δουλεψαν για λιγο...ακομα και σε safe mode που το δουλεψα...δεν εβγαλα ακρη...εδω δεν ηξεραν να μου πουν απο το επισημο site της samsung...
SM-7505
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έχουμε τη χειρότερη lollipop που έχω δει σε κινητό και αυτό μάλλον επίτηδες επειδή η Samsung πιεστηκε για να τη δώσει και καλή δουλειά δεν έγινε.

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εκανε και πριν τη lollipop..και ηλπιζα να φτιαξει..αλλα δεν..προφανως εχει να κανει με θεμα ενεργειας το προβλημα που εχω αφου οταν ειναι σε φορτιση δουλευει κανονικα...
SM-7505
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

λέω να αλλάξω το κινητό το έχω από 12/2014 είναι σωστό να κοιτάξω κάτι σε amoled οθόνη? ??

γιατί αλλιώς όλα θα μου φαίνονται ξεθοριασμενα???

 

Στάλθηκε από το SM-N7505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...