Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα αργήσει... Περισσότερο με ενδιαφέρει να είναι όπως πρέπει να είναι... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το τηλέφωνο μου κάνει το εξής: κάποιες φορές εάν έχω ώρα να το ακουμπήσω,το βρίσκω κλειστό . ο μόνος τρόπος να ανοίξει μετά είναι να βγάλω βάλω μπαταρία. η συχνότητα που γίνεται αυτό είναι ανα 4-5 μέρες περίπου. το τηλέφωνο είναι ιταλικό, αγορασμένο τον Αύγουστο του 2014 καινούργιο μέσω skroutz. gr και φοράει την 4.3. ο λόγος που δεν έχω περάσει την kitkat είναι το γνωστό θέμα με τον περιορισμό μεταφοράς εφαρμογών στην sd. ξέρω ότι μπορώ να κάνω root και να περάσω το sd fix αλλά δεν θέλω να rootαρω. μπορώ να το στείλω για service αλλά δεν μπορώ να μείνω τόσες μέρες χωρίς συσκευή η οποία είναι εργαλείο δουλειάς για μένα. έχει κάποιος άλλος το ίδιο πρόβλημα; ευχαριστώ και συγνώμη αν κούρασα.

μου το έκανε και εμενα τώρα πρώτη φορά ιταλικό με 4.4

αναγκαστικά έβγαλα μπαταρία. .....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλήμερα ..

να σας ρωτήσω.. έχω βάλει το κινητό σε εξοικονόμηση μπαταρίας άρα κα την καλύτερη εξοικονόμηση οθόνης κ αυτές της μέρες που έχει ζέστη το κινητό ζεσταίνετε τρελά όταν παίζω παιχνίδι (το clash of king) δλδ νομίζω πως θα κάνει μπαμ..

χθες άλλαξα το φόντο του κινητού είχα κάτι πολύ έντονο κ μπήκε κάτι πολύ σκούρο, σήμερα πρόσεξα οτι κ να παίζω το παιχνίδι ζεσταίνετε πολύ λιγότερο.. μήπως το κινητό μου τα έχει παίξει ? παίζει το φόντο καποιο ρόλο ?

Ευχαριστώ. είστε όλοι σούπερ!!! :rolleyes:

ευα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που αναφέρθηκες σε φόντο. Εγώ άλλαξα φόντο και μετά από 2 ημέρες ξαφνικά 3 επανεκκινησεις μαζεμένες. Ενώ εδώ και 6 μήνες το κινητό είναι βράχος. Και υπόψιν το λιώνω κάθε μέρα.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας εγκαταστήσει εφαρμογές για screen lock notifications τις τελευταίες εβδομάδες δεν ξυπνάει η οθόνη στα notifications. Δοκίμασα όλες τις σχετικές εφαρμογές (zui, cm lock screen, slidelock) αλλά μάταια. Περίεργο γιατί μου δούλευαν κανονικά. Μήπως έχει πειραχτεί κάτι και μου διαφεύγει...?:what: Edited by yonvog
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μας μήπως γνωρίζετε αν έχει την ίδια μπαταρία με το note 2 (στις διαστάσεις, όχι μόνο στη χωρητικότητα); Πιστεύω πως πιο εύκολα θα βρω έτσι!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα την πολυτιμη βοηθειας σας αν γνωριζετε...το τελευταιο διαστημα το κινητο μου κανει μια με 2 επανεκινησεις την ημερα χωρις λογο ...εχω περασει πανω απο 5 firmware διαφορων χωρων μεσω odin μηπως και το λυσω αλλα ματαια ...συνηθως μου το κανει οταν βαζω το δακτυλο μου στην οθονη ξεκλειδωνοντας την screensaver για να μπω στην αρχικη οθονη. εχω περασει βεβαια σε ολα τα firmaware που εβαλα και τα διαφορα apps που χρησιμοποιω ...και σκεφτηκα μηπως μου το κανει καποιο απο αυτα ? αν εχει καποιος κατι παρομοιο ας με διαφωτησει μηπως και βγαλω καμια ακρια πριν καταληξω στο service...ευχαριστω για οποιοα βοηθεια....
Link to comment
Share on other sites

Αν όπως λες έχεις κάνει full wipe χωρίς να περάσεις ξανά τις εφαρμογές , έχεις αλλάξει διάφορα firmware και συνεχίζει τότε δεν νομίζω οτι υπάρχει άλλη λύση εκτός απο service .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως λες έχεις κάνει full wipe χωρίς να περάσεις ξανά τις εφαρμογές , έχεις αλλάξει διάφορα firmware και συνεχίζει τότε δεν νομίζω οτι υπάρχει άλλη λύση εκτός απο service .

 

βασικα μιχαλη περναω παντα τις εφαρμογες που χρησιμοποιω ....τωρα θα κανω ενα factory χωρις να περασω καμια εφαρμογη να δω αν μου το κανει ξανα..αν το κανει παλι τοτε service .... σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλήμερα ..

να σας ρωτήσω.. έχω βάλει το κινητό σε εξοικονόμηση μπαταρίας άρα κα την καλύτερη εξοικονόμηση οθόνης κ αυτές της μέρες που έχει ζέστη το κινητό ζεσταίνετε τρελά όταν παίζω παιχνίδι (το clash of king) δλδ νομίζω πως θα κάνει μπαμ..

χθες άλλαξα το φόντο του κινητού είχα κάτι πολύ έντονο κ μπήκε κάτι πολύ σκούρο, σήμερα πρόσεξα οτι κ να παίζω το παιχνίδι ζεσταίνετε πολύ λιγότερο.. μήπως το κινητό μου τα έχει παίξει ? παίζει το φόντο καποιο ρόλο ?

 

Παίζει ρόλο λογικά, μιας και λόγω amoled στα σκούρα χρώματα τα πιξελς είναι σβηστά. Στο μαύρο βασικά συμβαίνει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung στο θέμα το αναβαθμισεων είναι πραγματικά άθλια!!! Ή δεν θα πάρουμε τελικά lollipop ή μπορεί να δώσει 5.1 ή ακόμα καλύτερα την Μ και να μας ξαφνιασει! Λίγο απίθανα βέβαια...
Link to comment
Share on other sites

Αρχές του Ιουλίου θα μας έρθει η lollipop έτσι γράφει το επίσημο σαϊτ της Samsung

Μπορείς μήπως να παραθέσεις κάποιο link? Σευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μήπως να παραθέσεις κάποιο link? Σευχαριστω!!

 

Δες εδώ http:// http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-releases-Lollipop-Preparation-update-for-Note-3-Neo-Samsung-Nederland-Update-will-roll-out-in-phases-still-no-release-date

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς μήπως να παραθέσεις κάποιο link? Σευχαριστω!!

 

Δες εδώ http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-releases-Lollipop-Preparation-update-for-Note-3-Neo-Samsung-Nederland-Update-will-roll-out-in-phases-still-no-release-date

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπορείς μήπως να παραθέσεις κάποιο link? Σευχαριστω!!

 

Δες εδώ http://www.youmobile.org/blogs/entry/Samsung-releases-Lollipop-Preparation-update-for-Note-3-Neo-Samsung-Nederland-Update-will-roll-out-in-phases-still-no-release-date

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ολα καλα με το λολιποπ η το μ αλλα εγω μετα απο rood δεν μπορω να κανω αναβαθμιση σε κιτ κατ και δεν μπορω να το βρω οστε να το κατεβασω στο pc kai να το βαλω μεσο odin υπαρχει ακρη? Το τηλ εχει βουλγαρικη ρομ....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ολα καλα με το λολιποπ η το μ αλλα εγω μετα απο rood δεν μπορω να κανω αναβαθμιση σε κιτ κατ και δεν μπορω να το βρω οστε να το κατεβασω στο pc kai να το βαλω μεσο odin υπαρχει ακρη? Το τηλ εχει βουλγαρικη ρομ....

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N7505/BGL/

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω..... το βλέπω να φάμε ένα CANCEL για την lollipop....

 

Μην λες τέτοια....αν γίνει κάτι τέτοιο θα πάω σε άλλο λογισμικό...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το τηλέφωνο τρέχει πολύ καλά και με kitkat, δεν βλέπω σχόλια με bugs κτλ. Η lollipop αν έρθει ελπίζω να είναι σε ίδια κατάσταση γιατί λογικά είναι το τελευταιο update που θα πάρουμε άρα δύσκολο να δούμε διορθώσεις. Προσωπικά αν και όταν έρθει θα περιμένω τα σχόλια των πιο ριψοκινδυνων πριν τη περάσω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφορουμιτες,

 

δωστε μου μια βοηθεια plz. Προσπαθω να τρεξω ένα πρόγραμμα GPS στο ΝΟΤΕ 3 αλλα εν αντιθεσει με αλλα κινητα που το GPS είναι ένα εικονιδιο το οποιο μπορεις να το ενεργοποιήσεις οποτε θελεις, στο ΝΟΤΕ 3 δε μπορω να βρω από που ενεργοποιείται. Είναι καπου στις ρυθμισεις η επιλογή ενεργοποιησης;

Ευχαριστω. :)

O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω για την αμεση απαντηση φιλε μου αλλα εδώ είναι το πρόβλημα: ΔΕΝ το εχω αυτό το εικονιδιο σαν επιλογή !! Πως μπορω να το φερω στην επιφανεια εργασιας;;
O tempora o mores...:confused:
Link to comment
Share on other sites

αυτό δυστυχώς δεν το γνωρίζω. . εάν ξέρει κάποιος συμφορουμιτης...
Don't cry because it's over.Smile because it happened.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...