Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να κάνει back up των εφαρμογών μαζί με τις όποιες ρυθμίσεις τους;!!!

 

Πολλές:

Titanium, My Backup, Helium, και ακόμα περισσότερες, αν βάλεις τη λέξη backup στην αναζήτηση του playstore. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μου έχει έρθει η αναβάθμιση σε 4.4.2 αλλά δεν την έχω κάνει ακόμα! Να τη κάνω ή αντιμετωπίζει προβλήματα? Παίζει να χάσω τα αρχεία μου?!!! Επίσης κάτι άλλο έχω wind και δεν μου εμφανίζει επιλογή για 4g το οποίο είναι πλέον διαθέσιμο! Έχω αλλάξει καρτούλα αρχές του έτους αλλά φαντάζομαι ότι θέλει αλλαγή εκ νέου! Είναι καρτοκινητό και απ'οτι διάβασα θα γίνει δωρεάν!!! Ωστόσο δεν θα έπρεπε να βλέπω στη συσκευή την επιλογή για 4g?!!!! Ευχαριστώ

Εγω μόλις αλαξα κάρτα sim 4g wind αλλά η επιλογη για lte δεν εμφανίζεται καμια ιδέα

Link to comment
Share on other sites

Εγω μόλις αλαξα κάρτα sim 4g wind αλλά η επιλογη για lte δεν εμφανίζεται καμια ιδέα

Νομίζω ότι με update από την Samsung μπορεί να εμφανιστεί η επιλογή, χωρίς να είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι από Αθήνα από ποιο κατάστημα πήρες τη sim 4G της wind γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω!!!! Όταν λες αναβάθμιση από τη Samsung εννοείς να πάμε στο service;!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι από Αθήνα από ποιο κατάστημα πήρες τη sim 4G της wind γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω!!!! Όταν λες αναβάθμιση από τη Samsung εννοείς να πάμε στο service;!!!

 

Την πήρα απο το καταστημα της Φιλαδέλφειας επί της Δεκελείας πρόσεχε αν την πάρεις από αλλού να είναι πραγματικά 4g γιατι δεν γράφει πάνω και έχει παρατηρηθεί να δίνουν παλιές για 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα 2 φορές παρατήρησα να μην αναγνωρίζει το touch ..το δάχτυλο μου για 3 δευτερόλεπτα περίπου δεν νιώθει. . Με επανεκκίνηση στρώνει αλλά φαντάζομαι ότι είναι κολληματακια του λογισμικού.εχει συμβεί σε κανέναν?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει συμβεί να μην αποκρίνεται η αφή για λίγα δευτερόλεπτα αλλά έστρωσε χωρίς επανεκκίνηση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάνα 2 φορές παρατήρησα να μην αναγνωρίζει το touch ..το δάχτυλο μου για 3 δευτερόλεπτα περίπου δεν νιώθει. . Με επανεκκίνηση στρώνει αλλά φαντάζομαι ότι είναι κολληματακια του λογισμικού.εχει συμβεί σε κανέναν?

 

Και σε μένα έχει συμβεί να μην αποκρίνεται η αφή για λίγα δευτερόλεπτα αλλά έστρωσε χωρίς επανεκκίνηση

 

Μια από τα ίδια

Αυτό παρατηρήστε το πότε συμβαίνει! Κυρίως όταν έχετε ιδρωμένα χέρια, έστω και λίγο! Είναι ίσως το πιο ευαίσθητο σε αφή κινητό που έχω δει. Με διαφάνεια προστασίας πάντως δεν αλλάζει κάτι. Έστω μία σταγόνα βροχής να πέσει στην οθόνη δεν μπορώ να το χρησιμοποιεισω καθόλου μέχρι να στεγνώσει όλη η επιφάνεια της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το αφησα σημερα στο service. Περιεγραψα το προβλημα μου (και κανα δυο ακομα που εχει κανει εστω και απο μια φορα) και το τσεκαρανε. Ειπαν οτι δεν βρηκαν να εχει κατι αλλά προληπτικα θα αλλάξουν πλακετα. Eλπιζω οταν ερθει να δουλευει κομπλε :)
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς από εσάς note 4 mini rom for note 3 neo είδα βίντεο στο YouTube και με εντυπωσίασε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ http:// http://forum.xda-developers.com/note-3-neo/development/rom-note-4-mini-t2982138

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://forum.xda-developers.com/note-3-neo/development/rom-note-4-mini-t2982138

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το δικο μου απο το σερβις, μετα απο αλλαγη πλακετας το προβλημα που ειχα με το σημα εξαφανιστηκε ευτυχως :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το δικο μου απο το σερβις, μετα απο αλλαγη πλακετας το προβλημα που ειχα με το σημα εξαφανιστηκε ευτυχως :happy:

 

αυτό που εγραψες με έδωσε κουράγιο. θα κανονισω να πάω απο το σερβις και εγω.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που εγραψες με έδωσε κουράγιο. θα κανονισω να πάω απο το σερβις και εγω.

 

Ναι μην το αφησεις γιατι ειναι σπαστικο προβλημα! Software θεμα δεν ειναι μιας και ειχα δοκιμασει τα παντα (safe mode κτλ) αρα η επισκεψη στο service ειναι μονοδρομος.

Αν εισαι Θεσσαλονικη προτεινω να πας στη micro tech, εγω εκει πηγα.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα το δικο μου απο το σερβις, μετα απο αλλαγη πλακετας το προβλημα που ειχα με το σημα εξαφανιστηκε ευτυχως :happy:

Τι ακριβώς πρόβλημα είχες με το σήμα?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς πρόβλημα είχες με το σήμα?

 

Εχανε το σημα στα καλα καθουμενα. Ανα τακτα χρονικα διαστηματα εβγαζε το σηματακι με το απαγορευτικο εκει που δειχνει το σημα και αυτο κρατουσε κυριως μερικα δευτερολεπτα αλλά αρκετες φορες κρατουσε παραπανω. Το αποτελεσμα ηταν οτι συχνα εχανα κλησεις ή οταν πηγαινα να παρω εγω δεν με αφηνε.

Δεν μπορουσα να βρω κατι συγκεκριμενο που να το προκαλει κι ετσι δεν μπορουσα να το αναπαραγω, απλα γινοταν. Στη καταναλωση μπαταριας το "σε αναμονη" ηταν παντα ψηλα στη καταναλωση, πολλες φορες πιο πανω και απο την οθονη και με βαση αυτο στις 24 ωρες παντα μου εδειχνε ενα 25-30% χρονο χωρις σημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται ξαφνικά από τη μία φόρτιση στην άλλη η μπαταρία μου να έχασε τουλάχιστον 30 με 40% αυτονομιας;

Ακόμα και σε σταντ μπαί η μπαταρία πέφτει με πολύ γοργούς ρυθμούς. Εκεί που μου κράταγε με αρκετή χρήση πάνω από μια μέρα, τώρα με δυσκολία φτάνει τις 17 ώρες. Και όλα αυτά έτσι ξαφνικά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως γίνεται ξαφνικά από τη μία φόρτιση στην άλλη η μπαταρία μου να έχασε τουλάχιστον 30 με 40% αυτονομιας;

Ακόμα και σε σταντ μπαί η μπαταρία πέφτει με πολύ γοργούς ρυθμούς. Εκεί που μου κράταγε με αρκετή χρήση πάνω από μια μέρα, τώρα με δυσκολία φτάνει τις 17 ώρες. Και όλα αυτά έτσι ξαφνικά.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας....

Κανε μια επανεκκίνηση για αρχή, μια και το πιθανότερο είναι να σου έχει κολλήσει κάποια εφαρμογή. Αν δεις ότι δεν διορθώθηκε θυμήσου αν έβαλες κάποια εφαρμογή τώρα τελευταία ή αν έγινε update σε κάποια/ες.
Link to comment
Share on other sites

Το έκάνα φίλε μου, έκανα και επαναφορά στις εργοστασιακες ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα παραμενει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Κατέβασα το TWRP MANAGER και όταν ανοίγω την εφαρμογή μου βγάζει αυτά τα δύο μηνύματα

[ATTACH]58494[/ATTACH][ATTACH]58495[/ATTACH]

Τι θέλει να πει ο ποιητής ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...