Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας samsunaκιδες...εγω εχω το note 3 neo.. και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις καποιο προγραμμα για να το ρουταρω... ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχετε βρει κατι για ασύρματη φόρτιση κοιτάω στο ebay και δεν βρηκα κατι

Έχετε εντοπίσει τιποτα??

 

Ξέρουμε αν ταιριάζει απο κάποιο άλλο μοντέλο?

 

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

γεια σας samsunaκιδες...εγω εχω το note 3 neo.. και θα ηθελα να ρωτησω αν ξερεις κανεις καποιο προγραμμα για να το ρουταρω... ευχαριστω..

Kingo root

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μου βγάζει αυτό το μνμ όποτε συνδέω το κινητό με το PC?
Προσπαθεἰ να περάσει τους drivers της συσκευής αλλά μάλον δεν το αφήνεις να τελειώσει την διαδικασία.Ασε το να ολοκληρώσει.

(καλά βρε συ,την φωτό που είναι ανάποδα δεν την είδες?:p )

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεἰ να περάσει τους drivers της συσκευής αλλά μάλον δεν το αφήνεις να τελειώσει την διαδικασία.Ασε το να ολοκληρώσει.

(καλά βρε συ,την φωτό που είναι ανάποδα δεν την είδες?:p )

Κάθε φορά το αφήνω αλλά μου το βγάζει συνέχεια. Επίσης δεν συνδέεται και με το Kies.

(όταν ανέβηκε το κατάλαβα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά το αφήνω αλλά μου το βγάζει συνέχεια. Επίσης δεν συνδέεται και με το Kies.

(όταν ανέβηκε το κατάλαβα

Απεγκατέστησε το kies και ξαναπέρασε το,κάπου έχει στραβώσει. (το kies 3 να βάλεις + reboot το pc)
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε το kies και ξαναπέρασε το,κάπου έχει στραβώσει. (το kies 3 να βάλεις + reboot το pc)

Μου έλεγε ότι θέλει ενημέρωση. Προσπαθώ να την κάνω αλλά τίποτα. Θα το κάνω έτσι όπως λες και θα δω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια το νεο μου ειναι βουλγαρικο και του ειχα περασει μεσω odin την ιταλικη για να εχω την 4.4.2 ....η ερωτηση μου ειναι ...τωρα που πηρε η βουργαρικη το τελευταιο firmware να την ξαναπερασω μεσω odin ωστε να ξαναγινει οπως ειχα αγορασει το τηλ ή να παραμεινω ως εχει...το τηλ δεν μου χει δημιουργησει καποιο προβλημα δουλευει απροβληματιστα...ευχαριστω για οποια απαντηση
Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία το Dropbox δε μου δίνει 50gb (κάνω login με δικό μου λογαριασμό). Μήπως θέλει άλλον συγκεκριμένο και για το pc kies ή kies 3. Επειδή έχω ήδη το kies αν χρειάζεται το kies 3 θα υπάρχει πρόβλημα και με τα δύο μαζί.
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω σε διαφορα σχολια στο gsmarena πως αρκετοι αναφερουν οτι πηραν ενα μικρο update γυρω στα 20mb με διορθωσεις σε θεματα σταθεροτητας. Δεν ξερω για ποια εκδοση του κινητου μιλανε ομως. Εχει ερθει σε κανεναν?

 

Κατα τα αλλα, νομιζω απο αποψη σηματος δεν ειναι και η πιο δυνατη συσκευη. Νομιζω πως το προηγουμενο μου κινητο τα πηγαινε καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις;;;;;

Η για το nfc ειναι η για να καταλαβαινει οτι εχει μπει θηκη και να ανοιγοκλεινει η οθονη οταν ανοιγεις το καπακι η για ασυρματη φορτιση.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία το Dropbox δε μου δίνει 50gb (κάνω login με δικό μου λογαριασμό). Μήπως θέλει άλλον συγκεκριμένο και για το pc kies ή kies 3. Επειδή έχω ήδη το kies αν χρειάζεται το kies 3 θα υπάρχει πρόβλημα και με τα δύο μαζί.
Αν έχεις ξαναπάρει τα δωρεάν gb του dropbox στο παρελθόν με αυτόν τον λογαριασμό σου, δεν θα στα ξαναδώσει.Υπάρχει βέβαια τρόπος να τα πάρεις με διαφορετικό e-mail.Όσο για το kies, δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις και τις δύο εκδόσεις, εσύ πάντως χρειάζεσαι το kies 3. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ξαναπάρει τα δωρεάν gb του dropbox στο παρελθόν με αυτόν τον λογαριασμό σου, δεν θα στα ξαναδώσει.Υπάρχει βέβαια τρόπος να τα πάρεις με διαφορετικό e-mail.Όσο για το kies, δεν υπάρχει πρόβλημα αν έχεις και τις δύο εκδόσεις, εσύ πάντως χρειάζεσαι το kies 3.

 

Δεν έχω πάρει τα 50gb. Έκανα καινούργιο λογαριασμό με καινούργιο mail αλλά πάλι δε πήρα τα 50gb υπάρχει κάποιος τρόπος και αν ναι ποιος είναι ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η μπαταρία είναι 3100mah το phone info το battery doctor και το cpu-Z τη βλέπουν 2100mah, τι παίζει;

Edited by jimyst
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει τα 50gb. Έκανα καινούργιο λογαριασμό με καινούργιο mail αλλά πάλι δε πήρα τα 50gb υπάρχει κάποιος τρόπος και αν ναι ποιος είναι ;
Οπως σου έγραψα πρίν,αν τα είχες πάρει στο παρελθόν με κάποια άλλη συσκευή,τότε δεν στα ξαναδίνει.Σε αυτή λοιπόν την περίπτωση ακολουθείς αυτά τα βήματα που είχα γράψει πρίν καιρό και θα στα ξαναδώσει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5704311#post5704311 Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω για άλλη μια φορά:

 

1. Έχω ακόμη την 3.4.39-3423205. Το κινητό μου είναι αγορασμένο από Γαλλία. Η Βουλγάρικη είναι για τα κινητά που είναι αγορασμένα απο Βουλγαρία; Από Βουλγαρία και Ελλάδα; Για όλα, απλά δεν έχει βγει για χώρες όπως η Γαλλία;

2. Αν κάνω root και μετά βγει νέα έκδοση, θα υπάρχει προβήμα; Δε θα υπάρχει πρόβλημα, αλλα θα αναιρεθεί το root;

 

Φεύγω επαρχεία, όπου δε θα έχω δικό μου pc και θέλω να δω αν έχει νόημα να κάνω κάτι πριν φύγω. Είναι δυνατό να έχω μια άμεση απάντηση;

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου έγραψα πρίν,αν τα είχες πάρει στο παρελθόν με κάποια άλλη συσκευή,τότε δεν στα ξαναδίνει.Σε αυτή λοιπόν την περίπτωση ακολουθείς αυτά τα βήματα που είχα γράψει πρίν καιρό και θα στα ξαναδώσει http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5704311#post5704311

 

 

Έκανα ότι ανέφερες στο post αλλά τα 50gb δε τα έδωσε.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Έκανα ότι ανέφερες στο post αλλά τα 50gb δε τα έδωσε.
Καλημέρα.Κοίτα, είτε έχεις ξαναβάλει το e-mail σου στο dropbox και έχεις πάρει στο παρελθόν αυτά τα δωρεάν gb, είτε το κινητό σου το έχεις αγοράσει μεταχειρισμένο και τα έχει πάρει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, είτε κάτι δεν κάνεις καλά εσύ (στον οδηγό που παρέθεσα γράφω ότι θα πρέπει να ακολουθήσετε την διαδικασία του register με το νέο σας e-mail ακολουθώντας τις οδηγίες που θα αναγράφονται εκεί).Όσοι το κάναμε με τα βήματα που περιγράφω τα πήραμε όλοι. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση

 

Πηρε την original s view , και προσεξα εκει που κουμπονεις το κινητο στην μεση της θηκης , 2 χρυσα pinakia , κουμπονοντας το κινητο κανουν επαφη με το πισω μερος του κινητου , τι ακριβως ειναι αυτα? , ειναι κεραια? τι? δεν μπορεσα να καταλαβω

 

Ασύρματη φόρτιση δεν υποστηρίζει. Είναι για να ανοίγει η οθόνη με του που ανοίγεις την θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ασύρματη φόρτιση δεν υποστηρίζει. Είναι για να ανοίγει η οθόνη με του που ανοίγεις την θήκη.

ευχαριστώ φίλε γιατί εγώ νόμιζα ότι είναι για φόρτιση και δεν έβρισκα πουθενά ασύρματη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

παιδια επεσε κατω ενος φιλου και ραγισε το τζαμακι αρκετα, η οθονη βεβαια παιζει κανονικα αλλα δεν ακουει το touch, ξερει κανεις τι παιζει με ανταλλακτικα, υποθετω οτι πρεπει να αλλαξει μονο το digitizer, και αν ναι που μπορω να βρω, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χτες παρέλαβα την s-view (από ebay) και σήμερα που τράβηξα φωτο παρατήρησα ότι οι φωτογραφίες αποθηκεύεται σε έναν φάκελο cover image. Ξέρει κανείς γιατί γίνεται αυτό?

Επίσης έχει κανείς ιδέα τι είναι αυτά στην συσκευασία?

Link to comment
Share on other sites

Ετσι γινετε , οι φωτο ειναι τετραγωνες και αποθηκευονται σε αλλο φακελο για να μην μπερδευονται , η φωτο που διχνεις ειναι ανταλλακτικες μυτες απο την γραφιδα σου , το πως αλλαζουν δες κανα βιντεακι στο youtube

 

Ναι οκ απλά δεν ήξερα τι είναι. Γιατί χρειάζονται και αλλαγή? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα. επαναφερω μια ερώτηση του Deadly Sin σχετικά με το σήμα. Εμένα συχνά δείχνει 0-1 μπάρες. Καποιες κλήσεις τις χάνει και εμφανίζονται μετά ως αναπάντητες. Εαν κανείς έχει το ίδιο πρόβλημα και εαν ξέρετε τι φταίει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...