Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πηγα να το κανω και τωρα μου βγαζει στο odin failed...... και το κινητο δεν ανοιγει καθολου τωρα, βγαζει μυνημα να το συνδεσω με το kies αλλα τωρα το kies3 δε το αναγνωριζει το τηλ. Καμια βοηθεια;;;

 

Κακώς το έκανες,τώρα αν κατάλαβα καλά σου λέει κάτι για recovery μέσω kies αλλά δεν το βλέπει όταν το συνδέεις....:confused:(τις προάλλες ένας γνωστός μου έφερε ενα S4 σε ίδια κατάσταση μηπως και το συνεφέρω αλλά δεν γινόταν με τίποτα).

Ειδικά το Ν3Ν δεν χρειαζόταν να μπεις σε αυτές τις διαδικασίες λιγη υπομονή και θα σου ερχόταν ΟΤΑ αναβάθμιση,παρασύρθηκες και τώρα πας μάλλον για service.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο βγαζει λιγο πριν τελειωσει, και την αλλη οταν τελειωσει.

Δε το γλιτωνω το σερβις ε;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αυτο βγαζει λιγο πριν τελειωσει, και την αλλη οταν τελειωσει.

Δε το γλιτωνω το σερβις ε;

Δοκίμασε με odin 3.07 και αν σου κάνει το ίδιο βάλε άλλη ρομ.

Edit τσέκαρε όπως είσαι το bootloader.

Edited by menioseten
Link to comment
Share on other sites

ΠΩς ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ AYTO TO bootloader?

 

Τα καταφερα τελικα, μετα απο καμια 10αρια προσπαθειες τελικα μπηκε με odin 3.09 και λογισμικο απο νοτιοανατολικη ευρωπη

Ευχαριστω πολυ ολους σας που προσπαθησατε να μου δωσετε λυσεις. (το ιταλικο, γερμανικο αυστριακο και νορβηγικο δε μπηκε ποτε)

 

-- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σας παρακαλούσαμε να αποφεύγετε τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποιήστε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο μήνυμα σας ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλετε να απαντήσετε ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

 

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων
Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό λέμε η υπομονή είναι αρετή. ;-)

Τέλος καλό, όλα καλά ευτυχώς. Κοίτα να το χαρείς τώρα με την ησυχία σου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?....εσάς δεν σας φαίνεται οτι η δόνηση του είναι γενικώς λίγο άτονη ? Σε σύγκριση με το Note2 που εχω ..ειναι πολύ soft η δόνηση του και φυσικα ποτέ δεν καταλαβαίνω κλήση οταν είναι στην δόνηση... Η ιδέα μου είναι? :blink: ίσως τελικά να είναι και το μόνο που με χαλάει...σε αυτό το φαμπλετ :O
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?....εσάς δεν σας φαίνεται οτι η δόνηση του είναι γενικώς λίγο άτονη ? Σε σύγκριση με το Note2 που εχω ..ειναι πολύ soft η δόνηση του και φυσικα ποτέ δεν καταλαβαίνω κλήση οταν είναι στην δόνηση... Η ιδέα μου είναι? :blink: ίσως τελικά να είναι και το μόνο που με χαλάει...σε αυτό το φαμπλετ :O

 

Το επίπεδο της δόνησης το έχεις δυνατά;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται όλα στο τέρμα είναι....

 

Περίεργο, κοίτα στο screenshot πόσο έχω το δικό μου και μάλιστα σκέφτομαι να το χαμηλωσω ένα κλικ ακόμη. Κάτι παίζει με το δικό σου ή κάποια ρύθμιση έχεις ξεχάσει χαμηλά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γράφει σε κανέναν "neo" αντί για "lite" όταν ανοίγετε το κινητό? Έχω 4.4.2 επάνω!

 

neo μου βγάζει κι εμένα , μην αγχώνεσαι :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το phone info απο το play ,βρες την χώρα προέλευσης της συσκευής και κατέβασε το αντίστοιχο firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το phone info απο το play ,βρες την χώρα προέλευσης της συσκευής και κατέβασε το αντίστοιχο firmware .

 

Η χωρα ειναι γαλλια αλλα για γαλλια δεν εχει βγει ακομα 4.4.2.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Λες να υπάρχει λόγος που το αλλάξανε? 7505 δεν έχεις και εσύ?

 

Ναι 7505 έχω κι εγώ, όπως όλοι νομίζω.

Τώρα γιατί το άλλαξαν, κάποιο λόγο θα είχαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Η χωρα ειναι γαλλια αλλα για γαλλια δεν εχει βγει ακομα 4.4.2.

Τότε ή περιμένεις να βγει ή βάζεις κάποιας άλλης χώρας ,προσοχή μόνο αν δεν μπει το σωστό csc δεν θα μπορείς να παίρνεις OTA updates .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Η χωρα ειναι γαλλια αλλα για γαλλια δεν εχει βγει ακομα 4.4.2.

 

 

Και εγώ γαλλικό έχω με την 4.4.2, άλλα εγώ το πήγα για σέρβις γιατί δεν πέρναγε με τίποτα λογισμικό! Τώρα που το βρήκαν αυτοί δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα το πήγα στην smartec για το πρόβλημα που έσβηνε και έπρεπε να βγάλω την μπαταρία στην αρχή δεν δώσανε πολύ σημασία γιατί δεν έκανε το κολλημα όταν το πήγα έδειχνε απλά ότι δεν είχε μπαταρία του είπα το βράδυ ήταν 90%και το πρωί το βρήκα σβηστό και όταν το άνοιξε στο μαγαζί δεν είχε καθόλου μπαταρία κ μου λέει θα το κρατήσουμε να δούμε τελικά στο on line tracking μέχρι το απόγευμα δεν έγραφε τίποτα και τώρα γράφει αυτό Στάδιο Επισκευής ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΕΛΛΕΙΨΗ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΩΝ Εγγύηση από τεχνικό Εντός εγγύησης

Ημερομηνία Εισαγωγής 24/10/14

λογικά κάτι βρήκαν έτσι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?....εσάς δεν σας φαίνεται οτι η δόνηση του είναι γενικώς λίγο άτονη ? Σε σύγκριση με το Note2 που εχω ..ειναι πολύ soft η δόνηση του και φυσικα ποτέ δεν καταλαβαίνω κλήση οταν είναι στην δόνηση... Η ιδέα μου είναι? :blink: ίσως τελικά να είναι και το μόνο που με χαλάει...σε αυτό το φαμπλετ :O

 

Και σε εμένα το ίδιο είναι. Η δόνηση του είναι άτονη και το έχω στο τέρμα, σε σημείο να μην καταλαβαίνω την δόνηση παρά μόνο να ακούω τον ήχο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους...είμαι αναμεσα σε 3 συσκευές...lg g2 , note 3 neo kai s4...ποια θα ηταν η καλύτερη επιλογή και γιατί;

 

Η καλύτερη επιλογή θα καθοριστεί ανάλογα με τις δικές σου προτεραιότητες και ανάγκες που θα κληθεί να καλύψει η συσκευή που θα επιλέξεις. Αν τελικά αποφασίσεις για S4 να σου επισημάνω ότι έχει βγει το μοντέλο i9506 που σε σύγκριση με το πρπηγούμενο i9505 έχει αρκετή διαφορά σττην απόδοση καθώς φοράει τον snapdragon 800...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν είμαι απο αυτους που αλλαζω συνέχεια κινητά....θα ήθελα η επιλογή μου να είναι κάτι με καλά χαρακτηριστικά ΧΩΡΙΣ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ.. Απο θέματα ποιότητας εικόνας και κάμερας είναι αληθεια οτι το g2 υπερτερεί? Γενικά σε νούμερα χαρακτηριστικων υπερτερεί το g2 αποσα έχω διαβάσει...απλα μήπως ξέρεις κανεις και στην πραξη τι γίνεται...; ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...