Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση. Το δικό μου είναι προέλευσης Λουξεμβούργου με 4.3 αλλά αργεί η επίσημη 4.4.2 Σκέφτομαι να βάλω μέσω Odin την επίσημη 4.4.2 κάποιας άλλης χώρας. Αυτό που με απασχολεί είναι αν θα τρέξει ο μετρητής. Ξέρει κανείς ???

 

Αν εννοείς για το KNOΧ, δεν έχεις θέμα, αρκεί να μην κάνεις ροοτ η περάσεις custom, αν είναι επίσημη της Samsung δεν έχει σημασία η χωρά.

Έμενα είναι Γαλλικό άλλα έχω την 4.4.2 από Καζακστάν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μέσω pc φανταζομαι περνιούντε οι άλλες εκδόσεις και κατεβασμα απο samsung?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για το KNOΧ, δεν έχεις θέμα, αρκεί να μην κάνεις ροοτ η περάσεις custom, αν είναι επίσημη της Samsung δεν έχει σημασία η χωρά.

Έμενα είναι Γαλλικό άλλα έχω την 4.4.2 από Καζακστάν.

 

To Note 3 Neo δεν γίνεται root με towelroot όπως το Note 3;

Link to comment
Share on other sites

To Note 3 Neo δεν γίνεται root με towelroot όπως το Note 3;

 

Από όσο έχω διαβάσει δεν γίνεται! Τώρα καλύτερα θα ξέρει κάποιος που ασχολείται πιο πολύ από μένα !

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσω pc φανταζομαι περνιούντε οι άλλες εκδόσεις και κατεβασμα απο samsung?

 

 

Ναι από PC, εγώ κατεβάζω εκδόσεις από sammobile :)

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δίνει και τα 100 130 ευρω παραπανω υπάρχει λόγος να πάει σε note 3?ενταξει τα καλυτερα χαρακτηριστικα ειναι γνωστά αλλά δεν ξερω κατα πόσο γίνονται εμφανή..βασικα η οθόνη είναι για μένα μια διαφορα γιατι και τα 2 gb ram του neo μια χαρά είναι.

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Ωραιααα, το τηλεφωνο εχει κολλησει, και δεν μπορω να κανω flash μεσω odin!!! Δεν εχει χτυπησει knox!! Μου βγαζει error για emergency restore. Σε ποιο σερβις να το παω να το παρω πιο γρηγορα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μπορει καποιος να δωσει link απο ebay για μπαταρια 6400 mah της anker για το galaxy note 3 neo μου?Ψαχνω και μου βγαζει μονο για το note 3.
Don't cry because it's over.Smile because it happened.
Link to comment
Share on other sites

Το πήγα σήμερα για σερβις και το πήρα την ίδια μερα, άλλα τωρα οταν ανοίγω το κινητό δεν λεει lite αλλα neo και είναι στην 4.4.2 και με σωστό region αλλα στο sammobile δεν έχει την έκδοση για την χώρα (γαλλική) και επίσης δεν ειδα bloatware, άλλο λογισμικό έχουν στα σερβις;
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που είναι region Βουργαρία Neo λέει και έχει ακόμα την 4.3.

Γαλλικό ήταν και πριν το Note που είχες;

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλ, το παιδί δεν ήξερε να μου πει γιατί το έκανε αυτό!! Και δεν ξέρουν πότε βγαίνουν άπλα τους τα στέλνει η Samsung!
Link to comment
Share on other sites

Eχω το κινητο 2 μερες και προερχομενος απο το s3 ειμαι ενθουσιασμενος ειδικα με την γραφιδα.

Εχω μονο ενα θεμα.με κοσμοτε σε δικτυο 4g δεν μπορουν να με παρουν τηλεφωνο ενω οταν το βαλω σε αλλες συχνοτητες ειμαι ξανα διαθεσιμος:blink:. Ειναι θεμα της κοσμοτε ? Το κινητο ειναι ιταλικο με εκδοση 4.4 απο το κουτι.

Link to comment
Share on other sites

Eχω το κινητο 2 μερες και προερχομενος απο το s3 ειμαι ενθουσιασμενος ειδικα με την γραφιδα.

Εχω μονο ενα θεμα.με κοσμοτε σε δικτυο 4g δεν μπορουν να με παρουν τηλεφωνο ενω οταν το βαλω σε αλλες συχνοτητες ειμαι ξανα διαθεσιμος:blink:. Ειναι θεμα της κοσμοτε ? Το κινητο ειναι ιταλικο με εκδοση 4.4 απο το κουτι.

 

Πιθανόν γιατί τώρα τελευταία όλο κάτι τέτοια κούλα κάνει η κοσμοτε. Εγώ που είμαι με Vodafone δεν έχω τέτοια θέματα, επίσης με Ιταλικό και 4.4.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Εσεις με τα ιταλικα ποτε τα πηρατε και απο που?

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Εσεις με τα ιταλικα ποτε τα πηρατε και απο που?

 

Εγώ το πηρα πριν από 15 ημέρες από το kaiserstore στην Πανεπιστημίου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ποιο service είναι κοντά στην Πετρούπολη ευτυχώς έχω εγγύηση ξεκίνησε κ σβήνει συνέχεια κ πρέπει συνεχώς να βγάζω την μπαταρία για να ανοίξει Edited by makrimanolis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. επειδη εχει περασει πολυς καιρος που περιμενω την 4.4 και δεν εχει ερθει, Μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να περασω την εκδοση αυτη; εννοω απο που θα βρω το λογισμικο και πως θα το περασω. (δεν ειμαι root, και δεν εχω ξανακανει παρομοια διαδικασια). Κανας οδηγος υπαρχει καπου; (Γαλλικο το δικο μου) Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

http://www.sammobile.com κατεβάζεις από εκεί λογισμικό και έχει οδηγίες στα αγγλικά. ΜΕ ΕΥΘΎΝΗ ΔΙΚΙΆ ΣΟΥ!

Έκδοση από οποία χωρά θες κατεβάσεις, εγώ πέρασα από noridic countries.

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το κανω και τωρα μου βγαζει στο odin failed...... και το κινητο δεν ανοιγει καθολου τωρα, βγαζει μυνημα να το συνδεσω με το kies αλλα τωρα το kies3 δε το αναγνωριζει το τηλ. Καμια βοηθεια;;;
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά το πήρα απο citisshop και ήταν η γερμανική έκδοση, είχε και κάτι προεγκατεστημένα apps στα γερμανικά λόγω της samsung κλπ

έκανε αναβάθμιση κατευθείαν και όλα καλά. μόλις ανακάλυψα οτι έχει και 50GB dropbox και premium Evernote για ένα χρόνο!

Νομίζω για τα λεφτά της η συσκευή πετάει.. τα 100 ευρώ επιπλέον για το ΝΟΤΕ 3 τα βάζω στην άκρη για άλλες αγορές ;)

κάποια στιγμή θα ξηλώσω μερικές ακόμα προεγκατεστημένες εφαρμογές της samsung :happy:

Link to comment
Share on other sites

πηγα να το κανω και τωρα μου βγαζει στο odin failed...... και το κινητο δεν ανοιγει καθολου τωρα, βγαζει μυνημα να το συνδεσω με το kies αλλα τωρα το kies3 δε το αναγνωριζει το τηλ. Καμια βοηθεια;;;

 

Πρώτα απ' όλα τσέκαρε αν έχεις κατεβάσει rom για την συγκεκριμένη συσκευή. Κατόπιν δες αν μπορείς να βάλεις το κινητό σε download mode (πατάς ταυτόχρονα το κουμπί του μενού, το κάτω πλήκτρο έντασης και το power).

Αν μπαίνει τότε είσαι καλά. Ξαναπέρνα την rom Πρόσεξε μόνο να συνδέσεις την συσκευή με το καλώδιο USB κατευθείαν επάνω στον υπολογιστή και όχι μέσω usb hub.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...