Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είπε ο άνθρωπος ότι είναι καλύτερο από το note 3 συνολικά , είπε ότι έχει κάποια χαρακτηριστικα που κάποιοι με βάση τις ανάγκες και προτεραιοτητες τους μπορεί να προτιμησουν.

Τώρα για τη σύγκριση με note 2 οκ καλά, περα από community support το note 2 δεν νομίζω να έχει τπτ παραπάνω από το neo.

 

επειδη ειχα το 2.σου λεω με μεγαλη σιγουρια οτι οσοι φιλοι ειχαν το neo κλαιγαν

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oλο σου το post,ειναι μια προσπαθεια να δικαιολογησεις,στον εαυτο σου πρωτα απ'ολα,την επιλογη σου εναντι του original και πανισχυρου Νote 3.Απολυτα κατανοητο και σεβαστο.

Βεβαια το ξερεις πως θα περιμενεις πολυ καιρο μεχρι,και αν,θα παρεις lollipop.Oσο για την καμερα που γραφεις,ιδιως σε φωτισμο δωματιου το βραδυ,το Neo ΔΕΝ βγαζει φωτο.Βγαζει pixels.

Oσον αφορα τις custom roms,ασε εμενα και μερικες αλλες χιλιαδες κατοχους,να απολαμβανουμε το λειτουργικο και τις δυνατοτητες του S6 και του Νote 4,με lollipop 5.0.1 και 5.0.2 παρακαλω,οσο εσυ καθεσαι στη γωνια ακομα με kitkat,ελπιζοντας οτι καποια στιγμη θα δεις μια stock lollipop στη συσκευη σου.

Επισης το Note 3 μου βγαζει πανω απο 50000 στο Antutu,με custom rom και custom kernel.

 

 

Aφιερωμενη,για να δεις για ποιο λογο αγορασα original Note 3

Και εγώ έχω το neo και διαψευδω όσα λες για την κάμερα και είμαι πολύ ικανοποιημενος χρήστης! Εγώ μπορούσα να πάρω και το κανονικό απλά προτίμησα το neo διότι αρκετά λεφτά για smartphone δεν δίνω. Φιλικά πάντα!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Oλο σου το post,ειναι μια προσπαθεια να δικαιολογησεις,στον εαυτο σου πρωτα απ'ολα,την επιλογη σου εναντι του original και πανισχυρου Νote 3.Απολυτα κατανοητο και σεβαστο.

Βεβαια το ξερεις πως θα περιμενεις πολυ καιρο μεχρι,και αν,θα παρεις lollipop.Oσο για την καμερα,ιδιως σε φωτισμο δωματιου το βραδυ,το Neo ΔΕΝ βγαζει φωτο.Βγαζει pixels.

Oσον αφορα τις custom roms,ασε εμενα και μερικες αλλες χιλιαδες κατοχους,να απολαμβανουμε το λειτουργικο και τις δυνατοτητες του S6 και του Νote 4,με lollipop 5.0.1 και 5.0.2 παρακαλω,οσο εσυ καθεσαι στη γωνια ακομα με kitkat,ελπιζοντας οτι καποια στιγμη θα δεις μια stock lollipop στη συσκευη σου.

Επισης το Note 3 μου βγαζει πανω απο 50000 στο Antutu,με custom rom και custom kernel.

 

 

Aφιερωμενη,για να δεις για ποιο λογο αγορασα original Note 3

 

 

258€ εδωσα από Ελλάδα και είμαι ευχαριστημένος

***** αν βγαζει καλυτερη φωτογραφια το s6 ή note 3-4 ή αν θα παρει ποτε το γλιφιτζουρι ή αν ειναι χειρότερο απο το πιο ακριβό note 2 τουλάχιστον ειναι πιο όμορφο και πουλάει μουρη οτι είναι 3αρι με τα μισά λεφτά και την δουλεια του την κανει με το παραπάνω. .....!!!!

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό μου ανά 2 μέρες στα ξαφνικά σκοτεινιαζει εντελώς η οθόνη του και ίσα που φαίνεται. Αν ανοίξω την κάμερα φωτίζει κανονικά δυνατά. Αλλιώς πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω. Έχω επίσημη 5αρα Lollipop και είμαι συνήθως σε εξοικονόμηση ενέργειας. Ξέρει κανείς κάτι; ευχαριστω.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό μου ανά 2 μέρες στα ξαφνικά σκοτεινιαζει εντελώς η οθόνη του και ίσα που φαίνεται. Αν ανοίξω την κάμερα φωτίζει κανονικά δυνατά. Αλλιώς πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω. Έχω επίσημη 5αρα Lollipop και είμαι συνήθως σε εξοικονόμηση ενέργειας. Ξέρει κανείς κάτι; ευχαριστω.

 

δοκιμασε χωρις εξοικονομηση

Link to comment
Share on other sites

:!: :!: Θα παρακαλέσω να πέσουν οι τόνοι και να συνεχιστεί η συζήτηση σε φιλικό και πολιτισμένο κλίμα. Έγιναν τροποποιήσεις/διαγραφές σε ορισμένα μυνήματα.
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε χωρις εξοικονομηση

 

Ναι αλλά η εξοικονόμηση μου κάνει φοβερή δουλειά. Έχει βγάλει 4.5 ώρες οθόνη και 2 ώρες ομιλία με μια φόρτιση. Δε θέλω να τη βγάλω... :(

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το κινητό μου ανά 2 μέρες στα ξαφνικά σκοτεινιαζει εντελώς η οθόνη του και ίσα που φαίνεται. Αν ανοίξω την κάμερα φωτίζει κανονικά δυνατά. Αλλιώς πρέπει να το κλείσω και να το ανοίξω. Έχω επίσημη 5αρα Lollipop και είμαι συνήθως σε εξοικονόμηση ενέργειας. Ξέρει κανείς κάτι; ευχαριστω.

Μήπως έχεις το απλό note 3? :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις το απλό note 3? :)

 

Ω ρε φίλε σορι μπερδεύτηκα! Το μεγάλο έχω και το μικρό (neo) . Λάθος φόρουμ. Ευχαριστω πάντως!

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά ..θέλω να ρωτήσω κάτι ..θέλω να κάνω εγκατάσταση της ωμέγα ρομ σε λολιποπ σε note 3 γτ9005... έχω εγκαταστήσει το το ανάλογο firmwire που λέει N9005XXUGBOB6 το έχω κάνει root με CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005 βάζω την κάρτα μνήμης τη ωμέγα ρομ αυτή N9005_Omega_v25.1_XXUGBOB6. ..πάω στο ρεκοβερυ την βρίσκω στη sd card και λέει Ε : footer is wrong και signature βερύφικατιον faild ..και κάνει επανεκίνηση . ξέρει κανείς κάτι ?
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρά ..θέλω να ρωτήσω κάτι ..θέλω να κάνω εγκατάσταση της ωμέγα ρομ σε λολιποπ σε note 3 γτ9005... έχω εγκαταστήσει το το ανάλογο firmwire που λέει N9005XXUGBOB6 το έχω κάνει root με CF-Auto-Root-hlte-hltexx-smn9005 βάζω την κάρτα μνήμης τη ωμέγα ρομ αυτή N9005_Omega_v25.1_XXUGBOB6. ..πάω στο ρεκοβερυ την βρίσκω στη sd card και λέει Ε : footer is wrong και signature βερύφικατιον faild ..και κάνει επανεκίνηση . ξέρει κανείς κάτι ?

Είσαι σε λάθος trhead. Αυτό είναι για το neo.

 

 

Ρε παιδιά έχω βάλει υπενθύμιση στο s planner και δεν μπορώ να την απενεργοποιησω. Πατάω το Χ, την έχω σβήσει από το s planner και αυτή συνεχίζει και χτυπάει τουλάχιστον για 2 ώρες κάθε 5 λεπτά. Τώρα σταμάτησε μόνο του. Γνωρίζει κάποιος κάτι?

Edited by kxkxkx
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]60559[/ATTACH]

 

Πιστεύω ότι θα πάρουμε την lollipop αλλά αυτή η συζήτηση με ανησύχησε αρκετά.....

Πότε θα πάρουμε εμείς 5.0.1? Όταν οι άλλοι θα έχουν ήδη 5.2 ή 5.3?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
προσφατα εσπασε το κινητο μ και η οθομη καταστραφηκε τελειως..χρειαζεται ολοκληρη αλλαγη τησ οθονης και ολες οι οθονεσ που βρηκα ειμναι απο απο 140 ευρω ξεριε κανεισ που μπορω να βρω οθονη εστω και μεταχειρισμενη σε μια πιο προσιτη τιμη? :confused: :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μικρό update στα 13,47mb, δεν το πέρασα ακόμα. Ήρθε σε κανέναν άλλο? Προετοιμασία για lollipop πρέπει να είναι :p
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μικρό update στα 13,47mb, δεν το πέρασα ακόμα. Ήρθε σε κανέναν άλλο? Προετοιμασία για lollipop πρέπει να είναι :p

 

Τέτοια λεγε!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια λεγε!!! :D

 

Κάτσε μην είναι το μοναδικό update αυτό το μικρό και δεν έρθει ποτέ η lollipop :p

 

Με τρώει να το κάνω αλλά αύριο το πρωί έχω ταξίδι και φοβάμαι μην κάτσει καμία στραβή και μείνω χωρίς τηλέφωνο (ελάχιστες πιθανότητες φαντάζομαι να γίνει αυτό αλλά δεν θα το ρισκάρω τώρα, θα το κάνω όταν επιστρέψω)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μικρό update στα 13,47mb, δεν το πέρασα ακόμα. Ήρθε σε κανέναν άλλο? Προετοιμασία για lollipop πρέπει να είναι :p

Από ποία χώρα είναι το δικό σου? Έχω το ιταλικό από τον Οκτώβριο κατευθείαν με 4.4.2 και δεν έχω πάρει ούτε το παραμικρό update. Πήρα samsung για να παίρνω τις αναβαθμίσεις υποτίθεται....

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ένα μικρό update στα 13,47mb, δεν το πέρασα ακόμα. Ήρθε σε κανέναν άλλο? Προετοιμασία για lollipop πρέπει να είναι :p

 

δεν υπαρχει φιλε μου προετοιμασια για lollipop. αν αποφασισουν να την δωσουν το update θα ειναι απο 850 mb περιπου και πανω.αν και με τα bug που εχουν οι top συσκευες δεν το βλεπω.οι φημες λενε οτι αν την παρετε θα σας ερθει μαζι με του note 2

Link to comment
Share on other sites

Update του kernel είναι στην τελευταία έκδοση. Με Βουλγαρικό την πέρασα πριν 2-3 μέρες και όλα οκ!! ;-) Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N750/7505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...