Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια, ξερει κανεις που μπορούμε να βρουμε αυθεντικη μπαταρια για το Find 7? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δυσκολάκι... Να φανταστώ πως σε OPPO έστειλες email και στο eBay έλεγξες ήδη;

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Εστειλα και στην Οppo αλλά δεν έβγαλα άκρη, το θέμα είναι οτι στο ebay παιζει και πολυ μαιμου, οπότε τους ζήτησα αν μπορουν να προτείνουν κάποιο συγκεκριμενο site, αλλά δεν...

 

With reference to this, we are sorry to advised that as of the moment we do not have a online website partner who sells OPPO accessories. You may try to check to for other online website such as ebay, Please be minded those websites might not be officially authorized by OPPO, and do check with their customer support for the T&C as well as the After-sales Policy before you place an order.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ φορτιστή για το find 7 ή αν μπορεί κάποιος άλλος φορτιστής να έχει την ταχύτητα φόρτισης που έχει ο αυθεντικός? Με ένα δυο κοινούς φορτιστές που έχω δοκιμάσει αργεί πάαααρα πολύ να φορτίσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

VOOC και DASH Charge ειναι ιδια λειτουργια πανω-κατω, οποτε λογικα εναν τετοιο φορτιστη θελεις.

 

Τωρα για μπαταριες οντως δυσκολο. Εγω με την αγορα του κινητου ειχα παρει και δευτερη. Ευτυχως γιατι η πρωτη τα εφτυσε. Ηδη και η δευτερη εχει χασει την αποδοση της. Οι επιπτωσεις της γρηγορης φορτισης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ακόμα με αρχική μπαταρία και φορτιστή πιο χαμηλής ισχύος και παραμένει σε νορμάλ επίπεδα. Δεν χρησιμοποιώ πολύ συχνά τον γρήγορο φορτιστή.

 

Για το ερώτημα του φίλου Ομόνοια, νομίζω ότι οποιοδήποτε φορτιστής πάνω από 2Α θεωρείται γρήγορος και έχω διαπιστώσει διαφορά στην ταχύτητα φόρτισης από μια εξωτερική μπαταρία που έχω και βγάζει 2.1Α σε σύγκριση με άλλους χαμηλότερους.

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πέρασε μια 7.1.2 αλλά δεν ξέρω αν έχω κανει κάτι λάθος στα partition μέσα απο το twrc καθώς μου βγάζει την εσωτερική μνήμη λίγη. Έχω δυο κομματια ενα γύρω στα 3.4 gb για εφαρμογες και ενα γύρω στα 9 αλλά δεν μπορουσα να μεταφέρω εφαρμογές. Τώρα εκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και εκανα και την sd να φαίνεται σαν εσωτερικός χώρος. Λετς να εκανα κάτι λάθος στα partition

 

Στάλθηκε από το Find7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πόση εσωτερική μνήμη έχει το κινητό κανονικά; Αν και για να σου φαίνεται λίγη μάλλον θα έφαγε κανά μπέρδεμα το unified...

 

 

Sent from my N5206 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κάποιον , αλλά ας γράψω τη δική μου εμπειρία από τις μπαταρίες που κυκλοφορούν στο ebay.

H δική μου γνήσια είχε περίπου 1,5 με 2 ώρες screen on time στο find 7a ,οπότε ψαχτηκα για καινούργια. Γνήσια δεν υπάρχει πουθενά, οπότε έψαξα στο ebay . Τελικά πήρα μια για το Oppo find 7 που μου κόστισε 13 ευρώ με τα μεταφορικά.

Στα θετικά:Το screen on time πλεον είναι περίπου 3,5 με 4ώρες και δεν πέφτει η μπαταρία όταν δεν ασχολούμαι με το.κινητό, πράγμα που γινόταν με την γνήσια.

 

Στα αρνητικά

Το κακό είναι ότι μόλις φτάσει στο 20% σβήνει.

Η γρήγορη φόρτιση φαίνεται πως δουλεύει, αλλά νομίζω ότι δημιουργεί πρόβλημα. πχ Απο το 100% μέχρι το 75 % πέφτει πολύ γρήγορα.

Επίσης μια φορά που έσβησε, δεν μπόρεσα να το ανοίξω. Έπρεπε να το αφήσω για αρκετή ώρα να φορτίζει σβηστό , με απλό φορτιστή και όχι τον vooc .

 

Σαν τελευταία λύση πάντως, κάτι έγινε και το κινητό μου βγάζει την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως η OPPO πρεπει να εφυγε τελειως απο την Ευρωπαϊκη αγορα.. Γενικα την εξωασιατικη.. Δεν υπαρχει επιλογη για το αντιστοιχο φορουμ, το εχουν σβησει τελειως!

 

http://community.oppo.com/

Link to comment
Share on other sites

Παντως η OPPO πρεπει να εφυγε τελειως απο την Ευρωπαϊκη αγορα.. Γενικα την εξωασιατικη.. Δεν υπαρχει επιλογη για το αντιστοιχο φορουμ, το εχουν σβησει τελειως!

 

http://community.oppo.com/

 

 

 

Ναι... Δυστυχώς.

Πάντως με τόση γκρίνια που άκουγαν στο φόρουμ από τους Ευρωπαίους δεν μου κάνει εντύπωση.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...