Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την Nameless 5.01 και εχει μερικα θεματακια που και που..

 

Υπαρχει καποια stable custom rom για android 5.1 ή ακομα περιμενουμε;

 

Συνισταται να γυρισω πισω σε kitkat;

 

Η nameless είναι από τις πιο glitchy rom που έχω δοκιμάσει, ούτε για πλάκα δε θα τη σύστηνα

Η CM12 σε Find 7a τουλάχιστον ήταν άψογη, πραγματικά τέλεια

Υπόψιν όμως δεν υποστηρίζει unified partition.

Οπότε θα πρέπει να κάνεις repartition αλλιώς θα έχεις θέμα με τον data folder

http://www.oppoforums.com/threads/%CE%9F%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-%CE%B1%CF%8D%CE%BE%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CF%80%CE%BF%CE%B8%CE%B7%CE%BA%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D-%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%BF%CF%85-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-find-7-find-5.25617/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω ηδη repartition, αλλα δε θυμαμαι ποια μεθοδο.. Γενικοτερα εχω μπερδευτει αρκετα. Ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να βαλω διαφορετικη rom, custom ή official;

 

Εχω repartition, διαφορετικο recovery και διαφορετικο modem.

 

Η cm12 εχει αυτοματα Updates ή θελει καθε φορα ξανα απο την αρχη; Ειναι android 5.1;

 

Λες "ηταν αψογη". Πλεον εχεις αλλη rom ή αλλο κινητο; Αν ειναι το 2ο, γιατι το αλλαξες;

 

Παρατηρει αλλος καποια υπερθερμανση στο κινητο ή ειναι η ιδεα μου;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ηδη repartition, αλλα δε θυμαμαι ποια μεθοδο.. Γενικοτερα εχω μπερδευτει αρκετα. Ποια βηματα πρεπει να ακολουθησω για να βαλω διαφορετικη rom, custom ή official;

 

Εχω repartition, διαφορετικο recovery και διαφορετικο modem.

 

Η cm12 εχει αυτοματα Updates ή θελει καθε φορα ξανα απο την αρχη; Ειναι android 5.1;

 

Λες "ηταν αψογη". Πλεον εχεις αλλη rom ή αλλο κινητο; Αν ειναι το 2ο, γιατι το αλλαξες;

 

Παρατηρει αλλος καποια υπερθερμανση στο κινητο ή ειναι η ιδεα μου;

Είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει repartition; Και δεν έχεις πάει σε unified storage (π.χ. LVM);

 

Η CM12.1 για την ακρίβεια είναι σε 5.1 φυσικά

Εδώ ένα χρήσιμο topic. Καλό είναι να την περάσεις πάνω από ColorOS 1.2.x

http://www.oppoforums.com/threads/official-cm12-lollipop-for-oppo-find-7s-7a.23697/

Βασικά η nameless που έχεις είναι βασισμένη σε cyanogenmod. Καμία σχέση βέβαια η CM.

Κανένα απολύτως κόλλημα και σφαίρα εννοείται κατά τ'άλλα.

Λέω "ήταν άψογη" γιατί έβαλα nameless να την δοκιμάσω και τώρα πήρα και άλλο κινητό. Και τα 2 που λες δηλαδή :P

To άλλαξα για.. αλλαγή. Το Flex 2 πήρα. Ντάξει πιο designatο, εργονομικό στο χέρι και πολύ ωραία οθόνη. Είναι άλλη φάση οι oled.

Αν και μου λείπουν ήδη κάποια πράγματα του Oppo. VOOC - μπαταρία - σπιρτάδα..

Μπορεί να επιστρέψω σε κάποιο μελλοντικό μοντέλο στην Oppo, με amoled κατά προτίμηση :P

Αυτό το VOOC μου άλλαξε τη ζωή :P

Έχω πολύ καλές εντυπώσεις από Oppo εννοείται. :)

 

Σε nameless δεν θα έμενα ούτε για πλάκα. Ντάξει δεν υπάρχει καμία επαφή με CM.

Ο λόγος που είπα να την δοκιμάσω ήταν ένας και μοναδικός.

H CM δυστυχώς δεν υποστηρίζει unified storage. Κι επίσης επειδή έχω το Find 7a και όχι το 7, έχω 16GB internal memory και όχι 32GB όπως εσύ, οπότε δεν μπορώ πρακτικά να κάνω repartition. Πολύ λίγος ο χώρος. Οπότε ήμουν κολλημένος με 3GB στον data folder.. δηλαδή είχα μεγάλο περιορισμό στον αριθμό των εφαρμογών που μπορούσα να εγκαταστήσω.

Εσύ από την άλλη με τα 32GB μπορείς, υπάρχει οδηγός στο link που έδωσα προηγουμένως ;)

 

Αυτόματα updates, εννοείς OTA φαντάζομαι φυσικά και έχει η CM, όπως και η nameless. To 95% της nameless είναι CM βασικά.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι έχεις κάνει repartition; Και δεν έχεις πάει σε unified storage (π.χ. LVM);

 

Η CM12.1 για την ακρίβεια είναι σε 5.1 φυσικά

Εδώ ένα χρήσιμο topic. Καλό είναι να την περάσεις πάνω από ColorOS 1.2.x

http://www.oppoforums.com/threads/official-cm12-lollipop-for-oppo-find-7s-7a.23697/

Βασικά η nameless που έχεις είναι βασισμένη σε cyanogenmod. Καμία σχέση βέβαια η CM.

Κανένα απολύτως κόλλημα και σφαίρα εννοείται κατά τ'άλλα.

Λέω "ήταν άψογη" γιατί έβαλα nameless να την δοκιμάσω και τώρα πήρα και άλλο κινητό. Και τα 2 που λες δηλαδή :P

To άλλαξα για.. αλλαγή. Το Flex 2 πήρα. Ντάξει πιο designatο, εργονομικό στο χέρι και πολύ ωραία οθόνη. Είναι άλλη φάση οι oled.

Αν και μου λείπουν ήδη κάποια πράγματα του Oppo. VOOC - μπαταρία - σπιρτάδα..

Μπορεί να επιστρέψω σε κάποιο μελλοντικό μοντέλο στην Oppo, με amoled κατά προτίμηση :P

Αυτό το VOOC μου άλλαξε τη ζωή :P

Έχω πολύ καλές εντυπώσεις από Oppo εννοείται. :)

 

Σε nameless δεν θα έμενα ούτε για πλάκα. Ντάξει δεν υπάρχει καμία επαφή με CM.

Ο λόγος που είπα να την δοκιμάσω ήταν ένας και μοναδικός.

H CM δυστυχώς δεν υποστηρίζει unified storage. Κι επίσης επειδή έχω το Find 7a και όχι το 7, έχω 16GB internal memory και όχι 32GB όπως εσύ, οπότε δεν μπορώ πρακτικά να κάνω repartition. Πολύ λίγος ο χώρος. Οπότε ήμουν κολλημένος με 3GB στον data folder.. δηλαδή είχα μεγάλο περιορισμό στον αριθμό των εφαρμογών που μπορούσα να εγκαταστήσω.

Εσύ από την άλλη με τα 32GB μπορείς, υπάρχει οδηγός στο link που έδωσα προηγουμένως ;)

 

Αυτόματα updates, εννοείς OTA φαντάζομαι φυσικά και έχει η CM, όπως και η nameless. To 95% της nameless είναι CM βασικά.

 

Βασικα το 7a εχω και εγω, απλα σε αυτο το θεμα υπαρχει εντονοτερη δραστηριοτητα! :p

 

Πως μπορω να καταλαβω αν εκανα repartition ή unified; Παντως αν θυμαμαι καλα, πριν βαλω την nameless "ξεκανα" την μια μεθοδο που ειχα ηδη εφαρμοσει, για να κανω την αλλη, μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου. Οποτε λογικα εχω repartition;

 

Το αρχικο που ειχα κανει ηταν μεσα απο cmd, απλα ανοιξα ενα αρχειο, πατησα enter, και εγινε.

 

 

Γιατι λες οτι σε 16gb δε γινεται πρατικα το repartition; Αν και δε με ενοχλει. Και 3GB για εφαρμογες ικανοποιητικα ειναι, δεν εγκαθιστω πολλα πραγματα μεσα.

 

Απλα τα ota updates δεν λειτουργουν σωστα στην nameless που εχω τωρα. Ισως ειναι τελειως buggy η εκδοση..

 

Οταν λες οτι πρεπει να την περασω καλυτερα πανω απο Color Os 1.2.x τι εννοεις; Να φλασαρω πρωτα την 1.2.x και μετα την πιο προσφατη CM; Δε θυμαμαι αν εχω αλλαξει και modem driver εξαιτιας της nameless; Γινονται αυτοματα restore ή θελει να τους περασω manually;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πού έχει μείνει στην 2.08 μπορεί να μού πει ποιές γραμματοσειρές είναι προεγκατεστημένες ;

Χρησιμοποιούσα μία που δεν υπάρχει στην 2.1, και λέω μήπως την βρώ από κάπου.

Επίσης, όσοι είστε στην 2.1 έχετε πρόβλημα με το titanium pro;

Για κάποιο λόγο δεν μού αναγνωρίζει το pro key .

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πού έχει μείνει στην 2.08 μπορεί να μού πει ποιές γραμματοσειρές είναι προεγκατεστημένες ;

Χρησιμοποιούσα μία που δεν υπάρχει στην 2.1, και λέω μήπως την βρώ από κάπου.

Επίσης, όσοι είστε στην 2.1 έχετε πρόβλημα με το titanium pro;

Για κάποιο λόγο δεν μού αναγνωρίζει το pro key .

 

Default font (δε ξερω τι ονομασια εχει, ετσι την γραφει)

Roboto

Chococooky

Rosemary

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το 7a εχω και εγω, απλα σε αυτο το θεμα υπαρχει εντονοτερη δραστηριοτητα! :p

 

Πως μπορω να καταλαβω αν εκανα repartition ή unified; Παντως αν θυμαμαι καλα, πριν βαλω την nameless "ξεκανα" την μια μεθοδο που ειχα ηδη εφαρμοσει, για να κανω την αλλη, μεσα απο τις ρυθμισεις του κινητου. Οποτε λογικα εχω repartition;

 

Το αρχικο που ειχα κανει ηταν μεσα απο cmd, απλα ανοιξα ενα αρχειο, πατησα enter, και εγινε

Repartition δεν έκανες γιατί δεν υπάρχει κάποιος οδηγός-μέθοδος για 7a :P

 

Έκανες unified partition με κάποια μέθοδο λοιπόν. 2 είναι. Του coldbird που δεν υποστηρίζεται επίσημα από Oppo και LVM (που χρησιμοποιεί και η Oppo στο ColorOS.

 

Γιατι λες οτι σε 16gb δε γινεται πρατικα το repartition; Αν και δε με ενοχλει. Και 3GB για εφαρμογες ικανοποιητικα ειναι, δεν εγκαθιστω πολλα πραγματα μεσα.

Γιατί με 16GB χάνεις πολύ χώρο, πρακτικά αχρηστεύεις τον εσωτερικό σου χώρο αν αφιέρωσεις π.χ. 8GB για το data folder ΜΟΝΟ

Επίσης 3GB ακούγονται πολλά, αλλά είναι λίγα πραγματικά. Κάθε εφαρμογή χρησιμοποιεί πολύ περισσότερο χώρο απ'ότι νομίζεις.

Και τα μηνύματα Insufficient Space, όταν πας να εγκαταστήσεις μια νέα εφαρμογή, θα αρχίσουν να σου σκάνε κάτι εκατοντάδες MB πριν γεμίσουν τα 3GB του data folder

 

 

Οταν λες οτι πρεπει να την περασω καλυτερα πανω απο Color Os 1.2.x τι εννοεις; Να φλασαρω πρωτα την 1.2.x και μετα την πιο προσφατη CM; Δε θυμαμαι αν εχω αλλαξει και modem driver εξαιτιας της nameless; Γινονται αυτοματα restore ή θελει να τους περασω manually;

Αυτό ακριβώς εννοώ, αλλιώς δεν θα σου δουλεύει το nfc, ίσως το bluetooth και πιθανώς να έχεις και άλλα random problems

Έτσι έπρεπε να εγκαταστήσεις και τη nameless, αλλά είναι αρκετά glitchy και από μόνη της :P

 

Link to comment
Share on other sites

 

Την έβαλα χθες και για την ώρα δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Παίζει μια χαρά. Πάντως την στρώσανε γρήγορα για να δούμε...

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να εγκαταστήσω εφαρμογές από το play store αλλά μου λέει ότι δεν έχω επαρκή αποθηκευτικό χώρο. Έχω περίπου 20 γιγα ελεύθερα. Ξέρει κανείς τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει Switch partition (Unified Storage)?

αν όχι απ ότι είχα διαβάσει φταίει αυτό. Ψάξε εδώ υπάρχουν αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα και δίνουν αυτό ως λύση.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το 7α εχω απλα θελω να ρωτησω εσας που βαλατε την 2,1. Θα εγραφα στο θεμα του 7α, απλα εχω ηδη ενα double post εκει και δε θελω να γραψω και 3ο συνεχομενο ποστ μη φαω παντοφλα :p

Εχω λοιπον διαπιστωσει ενα bug στην 2,0,8 με το ξυπνητηρι και θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει και στην 2,1 ετσι ωστε να τους το αναφερω στο φοροουμ. Το εχω εντελως χαμηλωμενο κι ομως αυτο αρνειται να χτυπησει στην ενταση που το εχω ρυθμισει. Χτυπαει παντα τερμα αγνοοντας την ρυθμιση μου με αποτελεσμα να πεταγομαι απο το κρεβατι θελοντας να κοπανισω ο,τι βρω μπροστα μου και φοβαμαι μηπως αυτο το οτιδηποτε ειναι το κινητο.

Επισης απουσιαζει και στην 2,1 η ρυθμιση το να χτυπαει το ξυπνητηρι με χαμηλη ενταση που να αυξανεται σταδιακα αργα;

 

Οπως επισης και κατι αλλο με την ενταση του μεγαφωνου γενικοτερα της συσκευης (για μουσικη, βιντεο, παιχνιδια κλπ) Ακομα και η χαμηλοτερη ενταση ειναι αρκετα δυνατα και δυναμωνοντας μεχρι την μεση εχει ηδη αυξηθει υπερβολικα η ενταση ενω απο την μεση μεχρι το τερμα δεν υπαρχει ιδιεταιρη διαφορα (εκτος απο την παραμορφωση του ηχου απο υπερβολικη ενταση). Εχει παρατηρησει και κανενας αλλος αυτη την ηλιθια κλιμακα στην ενταση ετσι οπως την εχουν φτιαξει;

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Default font (δε ξερω τι ονομασια εχει, ετσι την γραφει)

 

Roboto

 

Chococooky

 

Rosemary

 

 

Σ'ευχαριστώ πολύ φίλε μού.

Η Rosemary ήταν.

Την βρήκα στο ifont.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας αν μπορεί κάποιος. Θέλω πάρα πολύ να δοκιμάσω την Official CM12 αλλά έχω το εξής θέμα:

Όταν flashάρω την συγκεκριμένη rom και κάνω reboot, εμφανίζεται το μήνυμα της εικόνας. [ATTACH]61259[/ATTACH] Έχω 2 επιλογές, 1 πατάω reset phone και με πετάει στην αρχική οθόνη του TWRP όπου και κολλάει, 2 το κλείνω και μπαίνω στο TWRP και αλλάζω rom. Με επανεκκίνηση βγαίνει πάλι το ίδιο μήνυμα. Έχω δοκιμάσει να την flashάρω 3-4 φορές με το ίδιο αποτέλεσμα.

Και κάτι άλλο, μήπως ξέρει κανείς ποιόν φάκελο να αποθηκεύσω στον υπολογιστή μου έτσι ώστε αν μετά από reset , τον επαναφέρω στο κινητό να έχω το backup μου στην εφαρμογή backup and restore?

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα την βοήθεια σας αν μπορεί κάποιος. Θέλω πάρα πολύ να δοκιμάσω την Official CM12 αλλά έχω το εξής θέμα:

Όταν flashάρω την συγκεκριμένη rom και κάνω reboot, εμφανίζεται το μήνυμα της εικόνας. [ATTACH]61259[/ATTACH] Έχω 2 επιλογές, 1 πατάω reset phone και με πετάει στην αρχική οθόνη του TWRP όπου και κολλάει, 2 το κλείνω και μπαίνω στο TWRP και αλλάζω rom. Με επανεκκίνηση βγαίνει πάλι το ίδιο μήνυμα. Έχω δοκιμάσει να την flashάρω 3-4 φορές με το ίδιο αποτέλεσμα.

Και κάτι άλλο, μήπως ξέρει κανείς ποιόν φάκελο να αποθηκεύσω στον υπολογιστή μου έτσι ώστε αν μετά από reset , τον επαναφέρω στο κινητό να έχω το backup μου στην εφαρμογή backup and restore?

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

εκανες wipe πριν την περασεις???επισης ποια t.w.r.p εχεις??

Edited by giorgaras23
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το 7α εχω απλα θελω να ρωτησω εσας που βαλατε την 2,1. Θα εγραφα στο θεμα του 7α, απλα εχω ηδη ενα double post εκει και δε θελω να γραψω και 3ο συνεχομενο ποστ μη φαω παντοφλα :p

Εχω λοιπον διαπιστωσει ενα bug στην 2,0,8 με το ξυπνητηρι και θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει και στην 2,1 ετσι ωστε να τους το αναφερω στο φοροουμ. Το εχω εντελως χαμηλωμενο κι ομως αυτο αρνειται να χτυπησει στην ενταση που το εχω ρυθμισει. Χτυπαει παντα τερμα αγνοοντας την ρυθμιση μου με αποτελεσμα να πεταγομαι απο το κρεβατι θελοντας να κοπανισω ο,τι βρω μπροστα μου και φοβαμαι μηπως αυτο το οτιδηποτε ειναι το κινητο.

Επισης απουσιαζει και στην 2,1 η ρυθμιση το να χτυπαει το ξυπνητηρι με χαμηλη ενταση που να αυξανεται σταδιακα αργα;

 

Οπως επισης και κατι αλλο με την ενταση του μεγαφωνου γενικοτερα της συσκευης (για μουσικη, βιντεο, παιχνιδια κλπ) Ακομα και η χαμηλοτερη ενταση ειναι αρκετα δυνατα και δυναμωνοντας μεχρι την μεση εχει ηδη αυξηθει υπερβολικα η ενταση ενω απο την μεση μεχρι το τερμα δεν υπαρχει ιδιεταιρη διαφορα (εκτος απο την παραμορφωση του ηχου απο υπερβολικη ενταση). Εχει παρατηρησει και κανενας αλλος αυτη την ηλιθια κλιμακα στην ενταση ετσι οπως την εχουν φτιαξει;

 

Δες λίγο εάν έχεις ενεργοποιημένο το Maxxaudio. Πήγαινε Ρυθμίσεις--> Ήχος ---> Maxxaudio --> Μουσική. Κατέβασε όσο πιο χαμηλά γίνεται το MaxxVolume (χωρίς να το κλήσεις τελείως). Στην συνέχεια πήγαινε πίσω στο Μενού Ήχος και μετά Ένταση ήχου και παίξε με τις ρυθμίσεις.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα wipe ναι. Έχω δοκιμάσει 2.8.4.0 ,2.8.5.0 και 2.8.6.0 αν δεν κάνω λάθος.

 

αν εχεις την 2.8.6.0 κατεβασε τη ρομ και τα gapps απο εδω"http://www.oppoforums.com/threads/official-cm12-lollipop-for-oppo-find-7s-7a.23697/"...μπαινεις recovery κανεις wipe και μετα κανεις install τη ρομ και τα gapps...εχει και οδηγιες!τωρα αν δεν σου περασει δεν ξερω!:)

Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο εάν έχεις ενεργοποιημένο το Maxxaudio. Πήγαινε Ρυθμίσεις--> Ήχος ---> Maxxaudio --> Μουσική. Κατέβασε όσο πιο χαμηλά γίνεται το MaxxVolume (χωρίς να το κλήσεις τελείως). Στην συνέχεια πήγαινε πίσω στο Μενού Ήχος και μετά Ένταση ήχου και παίξε με τις ρυθμίσεις.

 

Αυτό το λες επειδή λέω πως η κλίμακα του ήχου (η σκάλες που εχει στην αυξoμείωση) ειναι χάλια; Ή για το ξυπνητήρι; Παντως οντως καλη ιδεα, θα το δοκιμασω αν και ο ηχος μου αρεσει οπως ειναι στο default της επιλογης Movies.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το λες επειδή λέω πως η κλίμακα του ήχου (η σκάλες που εχει στην αυξoμείωση) ειναι χάλια; Ή για το ξυπνητήρι; Παντως οντως καλη ιδεα, θα το δοκιμασω αν και ο ηχος μου αρεσει οπως ειναι στο default της επιλογης Movies.

 

Το λέω για την πολύ υψηλή ένταση του ήχου γενικά. Αυτό που διαπίστωσα είναι πως το MaxxVolume παίζει ρόλο στην ένταση οπότε δοκίμασε να το αλλάξεις και από την επιλογή Movies αφού σου κάνει καλύτερα αυτή η επιλογή. Εγώ επειδή έχω την Music γιαυτό και το πρότεινα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.oppomart.com/oppo/find-7.html

αξιοπιστο το μαγαζι ?? ξερει κανεις...

καλη τιμη να το χτυπησω ???

 

Κινητό δεν έχω πάρει αλλά δύο με τρεις διαφορετικές παραγγελίες με θήκες και δεν είχα πρόβλημα. H τιμή καλή μου φαίνεται ειδικά σε σχέση με της μαμάς εταιρείας.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Δε βρισκω πουθενα τα saves απο τα παιχνιδια.. Δε ξερω αν ο μοναδικος τροπος ειναι μεσω facebook ή λογαριασμου.. Μιλαω συγκεκριμενα για το Hardest Game Ever 2 ( το οποιο δε με αφηνει να κανω connect μεσω Facebook απο τοτε που το εγκατεστησα, πολλοι εχουν το προβλημα ) και για το Geometry Dash.

 

Επισης δε μπορω να βρω και τον χαρτη της Ελλαδας που κατεβασα απο το Here Maps της Nokia. Ειναι 300MB, αλλα δε το βρισκω πουθενα!

 

Καποιος ευκολος τροπος για να κρατησω backup sms και μηνυματα; Κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω;

 

Τελικα θα βαλω την Color Os 2.10i beta μαζι με το bug fix που εβγαλαν την προηγουμενη εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Δε βρισκω πουθενα τα saves απο τα παιχνιδια.. Δε ξερω αν ο μοναδικος τροπος ειναι μεσω facebook ή λογαριασμου.. Μιλαω συγκεκριμενα για το Hardest Game Ever 2 ( το οποιο δε με αφηνει να κανω connect μεσω Facebook απο τοτε που το εγκατεστησα, πολλοι εχουν το προβλημα ) και για το Geometry Dash.

 

Επισης δε μπορω να βρω και τον χαρτη της Ελλαδας που κατεβασα απο το Here Maps της Nokia. Ειναι 300MB, αλλα δε το βρισκω πουθενα!

 

Καποιος ευκολος τροπος για να κρατησω backup sms και μηνυματα; Κατι αλλο που θα πρεπει να προσεξω;

 

Τελικα θα βαλω την Color Os 2.10i beta μαζι με το bug fix που εβγαλαν την προηγουμενη εβδομαδα.

 

 

Γιατί θέλεις να βρεις τον χάρτη;

Η εφαρμογή αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά, της color κάνει πολύ καλά αυτά που θέλεις.

Θα σου έλεγα να βάλεις την 2.1 με το fix .

Πλέον δεν κάνει reboots.

Η μόνη "απώλεια" (νομίζω) είναι το OTG.

Link to comment
Share on other sites

Εχω nameless τωρα και δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα για backup..

 

Btw, πρεπει να βαλω πρωτα την 1.2.χ και μετα την 2.10i ή δεν υπαρχει προβλημα;

 

Με την color os εχεις μονο την original recovery, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...