Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρατηρω μεγαλη πτωση της μπαταριας με την τελευταια εκδοση. Στα ξαφνικα μπορει να χανει και 15% χωρις να το καταλαβαινω! Επηρεαζεται αρκετα οταν υπαρχει ανοιχτο το gps; Ισως να τρωει μπαταρια και το facebook background;

 

Το κινητο δεν εκλεισε χρονο και εχει φαει 5,6 τουμπες μεχρι τωρα.. Μπορει αυτο να επηρεασει την αποδοση του gps και του σηματος;

 

Που μπορω να βρω καλη θηκη για το κινητο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα τα έχει παίξει η μπαταρία και δεν βρίσκω.φταίει η έκδοση της lollipop που φοράει..Όλες η 5 και 5.01 είχαν θέμα με την κατανάλωση και ειδικά σε αναμονή και gps ας ελπίζουμε σε μια 5.1 γρήγορα η σε Μ εφόσον δεν έχει θέμα

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τα έχει παίξει η μπαταρία και δεν βρίσκω.φταίει η έκδοση της lollipop που φοράει..Όλες η 5 και 5.01 είχαν θέμα με την κατανάλωση και ειδικά σε αναμονή και gps ας ελπίζουμε σε μια 5.1 γρήγορα η σε Μ εφόσον δεν έχει θέμα

Νομίζω είναι γενικό το κακό με lollipop.

Η μπαταρία τελειώνει πολύ πιο γρήγορα και σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω μεγαλη πτωση της μπαταριας με την τελευταια εκδοση. Στα ξαφνικα μπορει να χανει και 15% χωρις να το καταλαβαινω! Επηρεαζεται αρκετα οταν υπαρχει ανοιχτο το gps; Ισως να τρωει μπαταρια και το facebook background;

 

Το κινητο δεν εκλεισε χρονο και εχει φαει 5,6 τουμπες μεχρι τωρα.. Μπορει αυτο να επηρεασει την αποδοση του gps και του σηματος;

 

Που μπορω να βρω καλη θηκη για το κινητο;

Δε παρατηρω μεγαλη κινηση στο θεμα..

 

Το κινητο ( 7a ) εχει τις ιδιες επιδοσεις στο τομεα της μουσικης με το 7; Τον τελευταιο καιρο πηγαινω για τρεξιμο σε γηπεδο και παιρνω και το κινητο μαζι μου. Με ενα καλο ζευγαρι ακουστικα θα γινει καλη δουλεια ή δε τα χρειαζομαι; Με τα μαμισια ακουστικα υπαρχει καλη ποιοτητα.

 

Θα μπορουσε ενα mp3 player να ειναι καλυτερο;

 

Αν τελικα καταληξω να κρατησω το κινητο, θα ηθελα να μου πειτε ενα τροπο για να το στηριζω καπου. Τοσο καιρο το κραταω στο χερι. Τσεπη δε το βαζω για να μη χανει το σημα απο το gps. Το θελω για tracking διαδρομης.

 

Ισως καποια λυση οπως θηκη για τον ωμο;

 

Τελος, εχουμε κανενα νεοτερο για καποια απροβληματιστη custom rom για το κινητο; Ή μενουμε σε color os και ελπιζουμε καποτε να φτιαξουν εκδοση χωρις προβληματα;

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω καλές αξιολογήσεις παντως. Υπάρχει περίπτωση να πέσει από το χέρι ενώ τρέχω; να μην είναι βολικός μπορώ να χρησιμοποιώ την οθόνη του κινητού καθώς τρέχω είναι βολικό;
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω μια θηκη. Ποια προτεινετε απο τις παρακατω;

 

http://www.oppomart.com/oppo/find-7.html

 

Το site ειναι αξιοπιστο;

 

Και σε ενα αλλο site μια περιεργη θηκη : http://www.casefanatic.com/oppo/oppo-find-7/oppo-find-7-gkk-anti-shock-drop-protection-case/

 

Αλλα ισως και μια θηκη τυπου frosted να με βολευε. Το κινητο με το πλαϊνο καπακι γλιστραει αρκετα ευκολα απο το χερι.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Το gps του κινητου θεωρειται καλο; Εχει μονο gps και a-gps ενω πολλα εχουν και beidu και καποιες αλλες τεχνολογιες. Βρισκει 26 δορυφορους και κλειδωνει το πολυ τους 16..
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω μια θηκη. Ποια προτεινετε απο τις παρακατω;

 

http://www.oppomart.com/oppo/find-7.html

 

Το site ειναι αξιοπιστο;

 

Και σε ενα αλλο site μια περιεργη θηκη : http://www.casefanatic.com/oppo/oppo-find-7/oppo-find-7-gkk-anti-shock-drop-protection-case/

 

Αλλα ισως και μια θηκη τυπου frosted να με βολευε. Το κινητο με το πλαϊνο καπακι γλιστραει αρκετα ευκολα απο το χερι.

 

Από το πρώτο έχω πάρει τρεις φορές πράγματα χωρίς πρόβλημα. Το δεύτερο δεν το γνωρίζω. Πιστεύω πως η frosted όντως θα ήταν καλύτερη επιλογή. Στο oppomart η Nillkin Frosted είναι πολύ καλή, την έχω σε μαύρο χρώμα.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

26 Υπάρχουν γύρω από όλη την γη..πόσους θέλεις να δει;;ίσως από τα καλύτερα..Και όχι επειδή πάω για τρέξιμο καμία φορά το κινητό είτε στην τσέπη είτε στην κολοτσεπη το σήμα δεν το χάνει

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχει 2 μέρες το κινητό φορτίζει πολύ αργά και ο φορτιστής πλέον ζεσταίνεται σχεδόν αμέσως! Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Έχει 2 μέρες το κινητό φορτίζει πολύ αργά και ο φορτιστής πλέον ζεσταίνεται σχεδόν αμέσως! Τι μπορεί να φταίει;

 

 

Εμφανίζεται το vooc όταν το φορτίζεις;

Αν όχι βγάλε και ξαναβαλε την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίζει καν με το φορτιστή του!

 

 

Δεν φορτίζει ή φορτίζει αργά;

Την μπαταρία την έβγαλες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν φορτίζει ή φορτίζει αργά;

Την μπαταρία την έβγαλες;

 

το κινητο το χρησιμοποιει άλλος και παίζουμε το σπασμένο τηλέφωνο μεχρι να συννενοηθουμε! Δοκίμασε με άλλο φορτιστή και φορτίζει αλλά όχι vooc. Έχει εγγύηση ο φορτιστής; Μόνο από το site τους μπορώ να πάρω;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορει καποιος να μου πει ποσο καλα θεωρουνται τα ακουστικα που εχει το oppo; Σκεφτομαι να αγορασω τα xiaomi piston 3. Αξιζουν;

 

Αυτο το dirac hd που εχει το κινητο, θελει και τα καταλληλα ακουστικα ή γινεται με οποιοδηποτε σετ;

 

Μεγαλυτερο ρολο παιζουν τα ακουστικα ή η πηγη; ( κινητο, Mp3 player ); Εχω ενα walkman sony e364 το οποιο χρησιμοποιω στο τρεξιμο μαζι με τα ακουστικα του oppo. Ειναι καλη επιλογη;

 

Αν παλι το oppo βγαζει καλυτερο ηχο ( λογο του οτι το walkman εχει αρκετα χρονια που βγηκε και ισως παλαιοτερη τεχνολογια ), τοτε θα χρειαστω ενα καλο armband.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το απόγευμα θα κάνω μια δοκιμή η μάλλον αύριο..εχω την εντύπωση πως τα pistons υπερτερούν λίγο στο μπάσο,από εκεί και πέρα τα oppo είναι καλύτερα..και μιλάω για τα pistons red dot

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Οποτε μπορω να τα χρησιμοποιω με το Mp3 player μου τα συγκεκριμενα ακουστικα; Δε με βολευει να τρεχω με το κινητο στο χερι.. Εκτος και εαν βρεθει καποια λυση.

 

Μολις μου ηρθε η frosted shield θηκη. Παρατηρω οτι μπαινει και χωρις το καπακι του κινητου. Λετε να το εχω ετσι;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα να βάλεις και το καπάκι... θα γλυτώσεις από πολλές σκόνες το περιεχόμενο της συσκευής σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση. Stable λένε. Θα δείξει...

http://community.oppo.com/en/forum.php?mod=oppo_viewthread&tid=42345

 

Μάλλον πρόκειται για την τελευταία coloros Rom για το find 7.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την 2,1,5 αλλα παρατηρησα κατι μικροlagakia στα εφε. Παρολαυτα φαινεται πολυ καλη και μαλιστα νομιζω πως λειπει παρα πολυ σαβουρα σε συγκριση με την παλια (οχι τις beta, εννοω την παλια stable kitkat). Μολις την εβαλα ηρθε κι αλλο update 37ΜΒ.
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ και πέρα λένε όλες οι αναβαθμίσεις θα είναι OTA..

 

 

ΟΤΑ ???

Πού το είδες αυτό; Μήπως εννοείς AOSP ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...