Jump to content

Oppo Find 7


maroubas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μάνο φοράς την 2;;;και εγώ στο Α το ίδιο θέμα έχω..μάλιστα μερικά μηνύματα στο textra δεν έρχονταν και επειδή είχα σβήσει την μαμά εφαρμογή κατέβασα πάλι το hangouts και ήρθαν εκεί..σε κάθε επανεκκίνηση μου ζητάει να το ορίσω ως προεπιλεγμενη συσκευή..αν δεν δώσουν update μέσα στην εβδομάδα πάω στην 1.26

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ουδείς που να μπορει να βοηθησει; γιατι τα εισερχομενα εμφανίζονται μονάχα στη στοκ εφαρμογή... :(

 

Στο sliding messaging υπήρχε ρύθμιση που επέτρεπε στα μηνύματα να έρχονται απευθείας στην εφαρμογή, αν και έβγαζε προειδοποίηση ότι μπορεί να χάνονταν μηνύματα. Στο textra δεν έχει κάτι αντίστοιχο; Γενικά, εξαρτάται από την τρίτη εφαρμογή το αν θα λαμβάνει τα μηνύματα απευθείας αν έχει τέτοια δυνατότητα βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν!

1) Φίλε dimgeo οχι τρέχω 1.2.7! στο Hangouts πήγαινε κ απενεργοποίησε να λαμβάνεις ειδοποιήσεις!

Απενεργοποίησε και τη στοκ εφαρμογή των μηνυμάτων και ρύθμισε τις ρυθμίσεις ειδοποίησης στο textra και είσαι έτοιμος! Απο χθες τ απόγευμα που το κανα όποιο μήνυμα μου χει έρθει χτυπάει το textra!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ήμουν ρουτ και έχω ξηλώσει την στοκ εφαρμογή...Δεν με ενοχλεί αν και βαρέθηκα και μάλλον θα πάω και εγώ σε 1.27..έχει πολλά θεματάκια η 2 και δεν βλέπω updates.βαριέμαι να ξαναστηνω Αλλά τι να κανω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

τι θεματάκια εχει; εμένα έχει θέμα το bluetooth αν το δουλέψω για κάποιες ωρες και μετά το κλείσω και παω να το ξανανοίξω δεν το ανοίγει απλά κ αν πατήσεις συνεχόμενα το toglle κολλάει... :(
Link to comment
Share on other sites

Και με το bt και μερικές επανεκκίνησης μου έχει κάνει..Όχι κανονικές,κολλάει για λίγο η συσκευή και μετά μου πετάει το καλωσήλθατε της Vodafone..με το bt τα ίδια και κάποιες φορές και άλλα...Μόλις έστειλα την 1.27 και εγω

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επανέρχομαι στο θέμα των μηνυμάτων με textra... μέσα σε μια βδομάδα κ έχασα περι τα 6 μηνύματα λόγω του ότι είχα απενεργοποιημένη την στόκ εφαρμογή των μηνυμάτων -_- !!! Την επανέφερα και λύθηκε το πρόβλημα ωστόσο όταν μου έρχεται μήνυμα κλείνω το συννεφάκι της στόκ εφαρμογής και ανοίγω το textra για να στείλω.. επίσης το θέμα με το bt επειδηνώθηκε κ αν μετά απο επανεκκίνηση το κλείσω και το ξανα ανοίξω δε πρόκειτε ν ανοίξει οπότε αναγκάζομαι να το αφήνω μονίμως ανοιχτό γιατί καμια φορά ξεχνάω το bt μου στο σπίτι -_- αυτά τα 2 συν του άγχους για το αν θα μου βγάλει τη μέρα η μπαταρία μέχρι να γυρίσω σπίτι γτ ολη μέρα είμαι στο δρόμο συν το οτι δε βλέπω αναβαθμίσεις και θεωρητικά είμαι με την πιο stable rom 1.2.7i (δε θέλω να βάλω κάποια άλλη ρομ) με βάζουν σε σοβαρές σκέψεις να επιστρέψω το κινητό στην oppo (εχεις το δικαίωμα εντός 30 ημερών)... τι λέτε;;;
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου εξηγησει πως δουλευει ο αποθηκευτικος χωρος στο κινητο; Εχει ενα σκληρο δισκο, χωρισμενο σε 2 μερη; Γιατι παρατηρω οτι υπαρχει επιλογη για εγκατασταση εφαρμογων στη μνημη του τηλεφωνου και στο εξωτερικο χωρο ( οχι την καρτα μνημης )

 

Και τι ακριβως γινεται με τις Unified rom; Επισης υπαρχει και καποιου αλλου τυπου rom, που λενε οτι ειναι καλυτερη απο την unified, αλλα δε θυμαμαι πως λεγεται.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο θέμα των μηνυμάτων με textra... μέσα σε μια βδομάδα κ έχασα περι τα 6 μηνύματα λόγω του ότι είχα απενεργοποιημένη την στόκ εφαρμογή των μηνυμάτων -_- !!! Την επανέφερα και λύθηκε το πρόβλημα ωστόσο όταν μου έρχεται μήνυμα κλείνω το συννεφάκι της στόκ εφαρμογής και ανοίγω το textra για να στείλω.. επίσης το θέμα με το bt επειδηνώθηκε κ αν μετά απο επανεκκίνηση το κλείσω και το ξανα ανοίξω δε πρόκειτε ν ανοίξει οπότε αναγκάζομαι να το αφήνω μονίμως ανοιχτό γιατί καμια φορά ξεχνάω το bt μου στο σπίτι -_- αυτά τα 2 συν του άγχους για το αν θα μου βγάλει τη μέρα η μπαταρία μέχρι να γυρίσω σπίτι γτ ολη μέρα είμαι στο δρόμο συν το οτι δε βλέπω αναβαθμίσεις και θεωρητικά είμαι με την πιο stable rom 1.2.7i (δε θέλω να βάλω κάποια άλλη ρομ) με βάζουν σε σοβαρές σκέψεις να επιστρέψω το κινητό στην oppo (εχεις το δικαίωμα εντός 30 ημερών)... τι λέτε;;;

 

Αναβάθμιση μάλλον την ερχόμενη εβδομάδα. Ανακοινώθηκε η 2.0.4 beta μεν αλλά θα δείξει http://www.oppoforums.com/threads/find-7-7a-coloros-v2-0-4i-beta-update-preview-video-added.23170/page-4#post-310781. Όσο για την αυτονομία αγόρασε ένα power bank. Εγώ πήρα το xiaomi 10400 και είναι φοβερό σε ταχύτητα φόρτισης και κάνει 2-3 φορτίσεις το oppo που έχει και μεγάλη μπαταρία. Επίσης βγάλανε και τον ταχυφορτιστή για το αυτοκίνητο (τσουχτερός όμως...) http://europe.oppostyle.com/vooc-car-charger. Γενικά την είδανε λίγο hi για κινέζικο κινητό και κοπανάνε...

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Πίστεψε με... Με τα λεφτά που ζητάνε θα δεις τι κωλοτούμπες θα κάνουν στο μέλλον... Πραγματικά πλέον είναι τελείως ασύμφορη η αγορά του με τα χρήματα που ζητούν (βλέπε προσφορά Vodafone για Xperia z3 και ps4 στα 580€)...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κράξιμο βλέπω.πέφτει πάλι στο φόρουμ τους με τα bugs να είναι πάρα πολλά για άλλη μια φορά.
Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παίδες!

 

Ψάχνω να βρω το Oppo Find 7 για τον αδερφό μου σε καλή τιμή, παίζει κανένα αξιόπιστο κινεζομάγαζο (όπως παίρνουμε πχ κινέζικα tablet) ; Σε ευρωπαϊκά μαγαζιά κυμαίνεται 450+ ευρώ. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συσκευή η συγκεκριμένη δεν κυκλοφορεί κάπου φτηνά. Μην δώσεις τόσα χρήματα σε κινέζικη αγορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παίδες!

 

Ψάχνω να βρω το Oppo Find 7 για τον αδερφό μου σε καλή τιμή, παίζει κανένα αξιόπιστο κινεζομάγαζο (όπως παίρνουμε πχ κινέζικα tablet) ; Σε ευρωπαϊκά μαγαζιά κυμαίνεται 450+ ευρώ. :confused:

 

Αν και αυτό έχω θα σου έλεγα να πάρεις το Meizu MX Pro 4 με αυτά τα λεφτά που είναι και πιο καινούργιο. Όχι πως είναι κακό σαν κινητό αλλά σαν υποστήριξη με το στανιό από την μαμά εταιρεία οι αναβαθμήσεις που διορθώνουν BUGS (ή και χαλάνε πολλές φορές τα σωστά...). Δίνουν μεγαλύτερη σημασία στους κινέζους πελάτες τους μιας και είναι περισσότεροι.

One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Θέλουν να μας κάνουν να βάλουμε την κινεζική που δουλεύει ρολόι..λοιπόν ή 2.04...αν και την πέρασα με backup από 1.27..Όταν πάω προσβασιμότητα πλασάρουν οι ρυθμίσεις..Ο καιρός δεν εύρισκε αυτόματα τοποθεσία..αλλά σήμερα λειτουργεί Μια χαρά..παραμένει το θέμα με την Ελληνική γραμματοσειρά στα τραγούδια..τα φτιάχνω μόνος..παραμένει το θέμα της stable 2 με την αναζήτηση επαφών αν το πρωτο γραμμα είναι κεφάλαιο ...πολύ καλή η νέα κάμερα για την ώρα..πάντως για την ώρα είναι πολύ γρήγορο και πολύ καλή μπαταρία..βασικά παίζει να είναι η πιο γρήγορη ρομ που έχω περάσει..κάποιες από της εφαρμογές που προανέφερα της βλέπει σαν συστήματος!!αν πατήσω ρυθμίσεις στα αντίγραφα και επιλέξω που θα σώζει τα αντίγραφα..με πετάει έξω..Όσο Καλό ήταν με την 1.26 τόσο θέματα έχει με της 2

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Θέλουν να μας κάνουν να βάλουμε την κινεζική που δουλεύει ρολόι..λοιπόν ή 2.04...αν και την πέρασα με backup από 1.27..Όταν πάω προσβασιμότητα πλασάρουν οι ρυθμίσεις..Ο καιρός δεν εύρισκε αυτόματα τοποθεσία..αλλά σήμερα λειτουργεί Μια χαρά..παραμένει το θέμα με την Ελληνική γραμματοσειρά στα τραγούδια..τα φτιάχνω μόνος..παραμένει το θέμα της stable 2 με την αναζήτηση επαφών αν το πρωτο γραμμα είναι κεφάλαιο ...πολύ καλή η νέα κάμερα για την ώρα..πάντως για την ώρα είναι πολύ γρήγορο και πολύ καλή μπαταρία..βασικά παίζει να είναι η πιο γρήγορη ρομ που έχω περάσει..κάποιες από της εφαρμογές που προανέφερα της βλέπει σαν συστήματος!!αν πατήσω ρυθμίσεις στα αντίγραφα και επιλέξω που θα σώζει τα αντίγραφα..με πετάει έξω..Όσο Καλό ήταν με την 1.26 τόσο θέματα έχει με της 2

 

Επειδή μπερδεύτηκα για την κινεζική μιλάς ?

Link to comment
Share on other sites

Για την Ευρωπαϊκη λεει. Η κινεζικη δεν εχει τοσα προβληματα..

 

Αν δε κανω λαθος, η κινεζικη εκδοση δε γινεται να μπει στα κινητα μας, σωστα;

 

 

Μολις περασα nameless 5.02. Για να δουμε..

 

Μπορει καποιος να μου εξηγησει την διαφορα Unified με vlm; Διαβαζω στα αγγλικα και δε καταλαβαινω!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Find 7/7a ColorOS V2.0.5i Beta

 

CHANGE LOG

[system]
Added the automatic background apps cleaning in Settings -> General -> Apps -> Automatically clear
Added the ability to customize double tap home key to enable task manager or lock the screen, in Settings -> General -> Gesture & motion -> Screen-on gestures -> Double tap Home key
Optimized the brightness control experience, when switching from auto to manual brightness control it will restore previous manual brightness level
Fixed the issue that some German characters such as é è ë ï are not displayed correctly in music and contacts ---- OPPO POWA
Fixed the issue that festival wallpapers are not displayed when holidays arrived ---- magicseeker
Fixed the issue that layer app is not working ---- Arjan v. L.
Fixed the issue that after unified the storage some apps like Castle Clash, Asphalt, SIM Build etc are not working properly ---- iSayuSay, Kevin McMurtrie etc.
Fixed the issue that after unified the storage FTP mode are not working ---- 8monochrome
Fixed the issue that cannot catch logs when the storage is unified ---- Christian Dysthe
Fixed the issue that cannot receive notification from Telegram, Facebook messenger etc. ---- Nabeel09
Fixed the issue that Wi-Fi hotspot is not working for some operators ---- AntonioSoeiro

[Phone]
Optimized the blacklist function, calls from the blacklist will not be prompted any more
Fixed the issue that when making/receiving calls under Turkish language it shows number location force close ---- Erman Uzun

[Message]
Fixed the issue that some messages cannot display the contact name which is already saved in contacts ---- sarte8888, bhminh

[Launcher]
Added the ability to move multiple apps at the same time, hold an icon to enter editing interface tap "Group rearrangement" at the top then select the apps needs to be moved, hold one of the selected apps then drag them to your desired position/page. ---- Survey
Fixed the issue that after flashing the firmware and power on for the first time the launcher may stop working ---- iSayuSay

[Camera]
Added the Super macro plugin in camera app ---- Francko76
Optimized the Camera effect, fixed the issue that under indoor environment some red scenes are a little yellowish.
Removed the After focus app, which is not supported on Find 7 ---- andriman, Louis Muruu

[Music]
Added the ability to automatically switch EQ in MaxxAudio settings, which can be activated in Settings -> Sound -> MaxxAudio -> Mode select -> Auto
Fixed the issue that MaxxAudio settings is missing in music settings

[Themes]
Fixed the issue that there is no online lockscreen download options in the themes app ---- Padre,Marco Valotto

[Easy Cover]
Fixed the easy cover layout issue, now notification icons can be seen clearly ---- oppotouchpad, S.A.M
Fixed the issue that easy cover screen shows incorrect date info ---- Francko76, zizziKun

[backup and Restore]
Optimized the Backup and Restore app, now settings in security center will be backed up/restored
Fixed the issue that backup and restore settings force close ---- Francko76

[settings]
Optimized the Notification center, moved the Notification center to Settings -> General, and now you'll be able to control the notification display by hold a notification in notification center
Fixed the issue that Settings -> General -> Accessibility force close ---- arco Valotto, tuyie etc.
Fixed the issue that Settings -> General -> About phone display incorrect storage info ---- Padre
Fixed the issue that Air gestures are not working ---- Fean etc.
Fixed the issue that calls motion control feature is not working ---- iSayuSay
Fixed the issue that missing fonts Rosemary and Chococooky in Settings -> Display -> Fonts ---- Sahil Khiwani, Louis Muruu

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Το εγκατέστησα και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα. Η αναζήτηση στις επαφές πάλι δεν διορθώθηκε και θα πρέπει να ψάχνει κανείς ακριβώς με κεφαλαία ή μικρά, όπως έχει την επαφή αποθηκευμένη. Η μπαταρία μου δίνει την αίσθηση πως βελτιώθηκε αλλά ακόμη είναι πολύ νωρίς γι'αυτό για να έχω ολοκληρωμένη εικόνα.
One for all, all for one.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...