Jump to content

Android Apps - The best of


pgetsopoulos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι πιο γνωστές εφαρμογές για παρακολούθηση online cameras είναι η Ip cam viewer και tinycam monitor.

Ποια κάμερα έχεις;

 

Unleashed by my M1 NOTE

Ευχαριστώ φίλε μου έβαλα την ipcam viewer και δούλεψε κατευθείαν

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 243
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιες εφαρμογες προτεινετε για καμερα και gps ?

Για GPS δύο είναι κορυφή για μενα. Η πρώτη είναι οι χάρτες Google https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps

Και μετά το sygic https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura

 

Τα έχω και τα δύο ταυτόχρονα. Το Maps το εχω για πλοήγηση και είναι κορυφή και το sygic το εχω περισσότερο για να βλέπω τι υπάρχει στην περιοχή μου από καταστήματα, δημόσιες υπηρεσίες και τέτοια.

Εφαρμογή κάμερας έχω την δικιά του.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Ποιες εφαρμογες προτεινετε για καμερα και gps ?

Προσωπικά για κάμερα δοκιμάζοντας πολλές εφαρμογές, εδώ και χρόνια χρησιμοποιώ αυτή που την θεωρώ την καλύτερη:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.almalence.opencam

Για πλοήγηση βρίσκω πολύ καλό και το

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alk.copilot.mapviewer

επειδή βρίσκει πολύ γρήγορα δορυφόρο και έχει τις καλύτερες οδηγίες πλοήγησης και πάρα πολλά pois.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Προγραμματα για τρεχιμο και καταγραφη τρεξιματος βαρους καρδιας παλμοι κλπ για Νεξυς 5Χ εχουμε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Εχει αλλαξει κατι στο τομεα media player; Χρησιμοποιω το Infuse pro στο IOS. Θελω κατι αντιστοιχο και για android, με τη δυνατοτητα να διαβαζει εξωτερικους υποτιτλους srt και να παζει HD videos.
Link to comment
Share on other sites

Εχει αλλαξει κατι στο τομεα media player; Χρησιμοποιω το Infuse pro στο IOS. Θελω κατι αντιστοιχο και για android, με τη δυνατοτητα να διαβαζει εξωτερικους υποτιτλους srt και να παζει HD videos.

Όχι δεν θα το έλεγα. Μια χαρά θα είσαι με VLC/MX

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μηπως να κανατε καινουριο τοπικ (2017) με updated λιστα στο 1ο ποστ? ειναι πολυ χρησιμο :cool:

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να συμπληρώσει στη λίστα να στείλει πμ :)

 

Απλά όχι σαν το παιδί που έβαλε τα social networks πχ που πήρε copy paste την περιγραφή από το store :/ Να τις έχετε χρησιμοποιήσει τις εφαρμογές

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιες προσθήκες.

 

Καιρός:

Accuweather Πασίγνωστο. Ίσως το πιο διαδεμένο και με μεγάλη ακρίβεια.

Weather & Clock Widget Φοβερή παραμετροποίηση. Έχει 2 παρόχους καιρού να επιλέξεις.

 

 

Launchers:

LINE Launcher Πρώην Dodol. Αρκετά παραμετροποιήσιμος, κάνει τα πάντα. Έχει κάποιες διαφημίσεις, αλλά ελάχιστες. Βάζει κάποια διαφημιστικά link για εφαρμογές στην εγκατάσταση, αλλά μπορείς να τα πετάξεις άμεσα.

 

 

Αστρονομία:

Sky Map Η προσπάθεια της Google στα ψηφιακά πλανητάρια. Πάρα πολύ καλή.

Star Chart Πάρα πολύ καλό και όμορφο ψηφιακό πλανητάριο.

SkEye Άλλο ένα όμορφο ψηφιακό πλανητάριο με μια εξαιρετικά χρήσιμη λειτουργία. Αν προσαρμόσεις την android συσκευή σου στο τηλεσκόπιο σου ή και στα κυάλια σου, μπορείς να το μετατρέψεις σε PUSH-TO !!!

SkySafari Ίσως το πιο πλήρες πλανητάριο. Στις εκδόσεις plus και pro μπορείς να χειριστείς μέσω wifi το τηλεσκόπιο σου αν έχει αυτή τη δυνατότητα!

Οι χρήστες τηλεσκοπίων Celestron εναλλακτικά μπορούν να χρησιμοποιήσουν το SkyPortal, που είναι κομμένη έκδοση του SkySafari ειδικά για την Celestron

Heavens-Above Πλήρης κατάλογος των αντικειμένων σε τροχιά γύρω από τη γη (δορυφόρους, διαστημικά σκουπίδια, τον διεθνή διαστημικό σταθμό κ.λ.π.) με χρονοδιάγραμμα για να μπορέσεις να τα παρακολουθήσεις από την τοποθεσία σου με ακρίβεια δευτερολέπτου.

Δείτε ιδίως Iridium flares και τον ISS-διεθνή διαστημικό σταθμό (κατά προτίμηση όταν περνάει από την τοποθεσία σας ακριβώς από πάνω ) με γυμνό μάτι!

 

Στους browsers χρησιμοποιούσα περίπου αυτούς που είναι στη λίστα.

Πλέον πέταξα τον boat, γιατί από την τελευταία ενημέρωση έχει διάφορα προβλήματα και οι διαφημίσεις έχουν καταντήσει εκνευριστικές.

Link to comment
Share on other sites

Weather underground για καιρο, εχει το καλο οτι μπορεις να "κλειδωσεις" συγκεκριμενο μετεορολογικο σταθμο στην περιοχη σου για να βλεπεις στο widget παρουσες συνθηκες.

Επισης παιρνει δεδομενα απο διαφορους μετ.σταθμους και οχι μονο απο αεροδρομια οπως το foreca στην περιοχη μου, καλο για επαρχια

Καλη προβλεψη, στις φετινες χιονοπτωσεις επεσε μεσα

 

Snapseed must για την λιστα. Η γρηγορη επεξεργασια/βελτιωση φωτογραφιας. Ευκολο interface, καλο για διορθωση στα γρηγορα

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Snapseed must για την λιστα. Η γρηγορη επεξεργασια/βελτιωση φωτογραφιας. Ευκολο interface, καλο για διορθωση στα γρηγορα

Ειδικά αυτό: Δεν έχω βρει καλύτερο επεξεργαστή φωτογραφίας!

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον ακούγεται το snapseed, ευχαριστώ

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό..σου μεταμορφωνει τις φωτογραφίες προς το καλύτερο με λίγα μόνο βήματα.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κάτσω παιδιά να πειράξω την λίστα σε κάνα 15νθημερο γιατί έχω ΠΟΛΎ καιρό να το κάνω. Γράψτε προτάσεις και θα τα κοιτάξω όλα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επισης μετα το Snapseed, πολυ καλο το Adobe Photoshop Lightroom για επεξεργασια φωτογραφιας.

Εχει presets που δειχνουν και προεπισκοπιση τι κανει το καθενα, auto white balance, και κανει ελαφρως πιο "διακριτικη" παρεμβαση στις φωτο ωστε να μην δειχνουν χαλια στο πισι μετα (την παταω συνεχεια , στην οθονη του κινητου φαινονται μια χαρα αλλα στο pc βλεπεις ... Pixelιες)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Για το Aviary

Μου αρέσει κι εμένα, αλλά γιατί έχει περίπου ένα χρόνο να ενημερωθεί;

Edited by D_G
Λάθος παράθεση
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Android Apps - The best of
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...