Jump to content

Android Apps - The best of


pgetsopoulos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 243
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αναζήτηση στο google βγάζει 2 εφαρμογές ως πρώτα αποτελέσματα αλλά προφανώς εννοείς αυτό ε; Φαίνεται πολύ ωραίο.

Για ημερολόγιο άντως εγώ προτείνω και το Sunrise Calendar. Αυτό χρησιμοποιώ προσωπικά και έχει και αυτό ωραίο widget-άκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και απο μενα, το lookout https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lookout ειναι ενα απο τα πρωτα apk που περναω σε νεο κινητό, μιας και το παλιο που εκλαπει με βοήθησε να βρω και να δω τις φάτσες των τιπαδων που το έκλεψαν!!

Εχει επιλογή οταν σβήσει η αφαιρεθεί η sim τραβάει φωτογραφίες και τις στέλνει στο mail που εχεις δηλώσει.

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα file manager ο καλυτερος ειναι ο Root explorer

 

Για Νεα το Greader οπου μπορεις να βαλεις μια σελιδα οπως το my phone και να διαβαζεις τα νεα

 

Για βιντεο ενας πολυ καλος ειναι ο archos που εχεις την δυνατοτητα μεσα απο την εφαρμογη να κατεβαζεις τους υποτιτλους.

 

Για φωτογραφιες με στυλ και διαφορα εφε το Camera 2.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα ,

για οσους ειναι root κοιταξτε το greenify αυτο πραγματικα βελτιωνει την διαθεσιμοτητα της RAM καθως καθε φορα που τερματιζεται μια εφαρμογη ή κλεινει η οθονη όσες εφαρμογες λειτουργουν ΚΛΕΙΝΟΥΝ μια και καλη.Βεβαια δεν ειναι δυνατον να κλεισουν εφαρμογες τυπου cleanmaster.

Link to comment
Share on other sites

Οι καλύτερες εφαρμογές του 2014 σύμφωνα με την Google: https://play.google.com/store/apps/collection/promotion_3000f13_best_of_2014

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όποιος έχει να προτείνει αλλαγές λόγω 2015, τον περιμένουμε ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώθηκε και ο τίτλος βλέπω! :D

Για φέτος λοιπόν θα πρότεινα να μπεί στα πληκτρολόγια το fleksy. Το είχε δωρεάν το amazon πριν κάποιο καιρό και το είχα τσιμπήσει. Από σήμερα το έβαλα ως βασικό πληκτρολόγιο αλλά δεν έχω ακόμα εικόνα όπως καταλαβαίνετε. Γενικά θεωρείτε πολύ καλή επιλογή.

Επίσης, για διαχείρηση αρχείων χρησιμοποιώ πλέον τον FX file explorer. Πολύ ωραίο UI, καλύτερο από τον ES θεωρώ, και έχει και δυνατότητα για multi window εντός της εφαρμογής για μεγαλύτερη ευκολία.

Ακόμα, μία φανταστική επιλογή για εφαρμογή συλλογής φωτογραφιών είναι η Piktures. Πολύ δύσκολη η επιλογή μεταξύ αυτής και Quickpic.

Τέλος ίσως να έπρεπε να φτιαχθεί και μία κατηγορία για εφαρμογές άθλησης αλλά προσωπικά δεν έχω άποψη για το θέμα. Ξέρω φυσικά τις πιο γνωστές, Endomondo, Runtastic, αλλά δεν έχω δοκιμάσει καμία.

 

Για πείτε συμφωνείτε;

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ για πληκτρολόγιο, αν και στα ελληνικά δεν έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος. Τις άλλες δύο δεν τις έχω δοκιμάσει, οπότε ας πει κάποιος άλλος τη γνώμη του!

 

Όσο για νέες κατηγορίες, από πέρσι το έλεγα και ακόμα δε το έκανα :p Από εφαρμογές εκγύμνασης μόνο το sport tracker χρησιμοποιώ προσωπικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πολύ καλό thread, μπράβο για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα :)

 

Θα μπορούσε να μπει και μια κατηγορία για "ασφάλεια αρχείων και εφαρμογών"; Π.χ. vaulty, gallery lock κ.τ.λ.

 

Προσωπικά ψάχνω να βρω κάποιο καλό και ολοκληρωμένο τέτοιο (δε θέλω σχόλια, γιατί το θες κ.τ.λ. :P), αλλά όσα έχω δοκιμάσει είναι προβληματικά. Προτάσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν στα ανάλογα θέματα αλλά και διεγράφησαν πολλά μηνύματα και καθαρίστηκε το Θέμα γενικότερα ώστε να λειτουργήσει όπως πρέπει. :)

 

Μπήκε και ενημέρωση στο 2ο σχόλιο ώστε να μπορείτε ευκολότερα να βρείτε και τις κατηγορίες που σας ενδιαφέρουν. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πλοήγηση να προστεθεί το Here.

Είναι ο νέος μεγάλος παίκτης και μάλιστα free.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Πρέπει να φύγει το MapFactor :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό thread, μπράβο για την προσπάθεια και το αποτέλεσμα :)

 

Θα μπορούσε να μπει και μια κατηγορία για "ασφάλεια αρχείων και εφαρμογών"; Π.χ. vaulty, gallery lock κ.τ.λ.

 

Προσωπικά ψάχνω να βρω κάποιο καλό και ολοκληρωμένο τέτοιο (δε θέλω σχόλια, γιατί το θες κ.τ.λ. :P), αλλά όσα έχω δοκιμάσει είναι προβληματικά. Προτάσεις;

 

Αν δημιουργηθεί τέτοια κατηγορία θα πρότεινα το Smart Hide Calculator

 

Φαινομενικά είναι ένα απλό calculator, πληκτρολογώντας όμως τον κωδικό σου ανοίγει κρυφό μενού για απόκρυψη αρχείων/εφαρμογών.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μια χρησιμη εφαρμογη που σου επιτρεπει να μιλας στο chat χωρις το messenger,Το μονο που πρεπει να κανετε ειναι μια απλη εγκατασταση μεσω του recovery-twrp και με τον ιδιο τροπο σας δινω και .zip για απεγκατασταση παλι με ενα απλο φλασαρισμα.Λειτουργει σε ολες τις εκδοσεις :)

 

 

Link εγκαταστασης του facebook chat

Link απεγκαταστασης του facebook chat

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Αν δημιουργηθεί τέτοια κατηγορία θα πρότεινα το Smart Hide Calculator

 

Φαινομενικά είναι ένα απλό calculator, πληκτρολογώντας όμως τον κωδικό σου ανοίγει κρυφό μενού για απόκρυψη αρχείων/εφαρμογών.

+1000......:up:
Link to comment
Share on other sites

Ενα αξιολογο προγραμμα navi, σχετικα αγνωστο και με ελληνικα μαλιστα ειναι κ το osmand+.

 

Θα ηθελα κ μια λιστα με προγραμματα απεκαταστασης εφαρμογων.

 

(Μιας και το ψαχνω αυτο το διαστημα, δεν ξερω αν υπαρχει καποια για μη ρουτ συσκευη που να κανει πληρη διαγραφη ακομα και τους φακελους που δημιουργει η εφαρμογη.)

 

Υπάρχει το SD Maid που "καθαρίζει" γενικά κατάλοιπα από εφαρμογές με το corpse finder και άλλα tools. Είναι δωρεάν και τα περισσότερα δουλεύουν και χωρίς root.

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό thread πραγματικά. Να προτείνω για τα apps καιρού το 1Weather https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handmark.expressweather
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο θεμα :)

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την 4sqwifi για android αλλά δεν έχω καταφέρει να την κάνω να δουλέψει. Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο foursquare, ανοίγοντας το 4sqwifi δεν εμφανίζει κανένα venue. Έχω KitKat 4.4.

Λειτουργεί η εφαρμογή ή έχει παρατηθεί η εξέλιξή της;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την 4sqwifi για android αλλά δεν έχω καταφέρει να την κάνω να δουλέψει. Ενώ είμαι συνδεδεμένος στο foursquare, ανοίγοντας το 4sqwifi δεν εμφανίζει κανένα venue. Έχω KitKat 4.4.

Λειτουργεί η εφαρμογή ή έχει παρατηθεί η εξέλιξή της;

Βάλε το Instabridge

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instabridge.android

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και την καινούρια Servicely. Μου φαίνεται άκρως ενδιαφέρουσα εφαρμογή.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • The title was changed to Android Apps - The best of
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...