Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ελλαδα ποτε λες να το δουμε?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (17 Νοέ. 2004 , 13:50)

 

ελλαδα ποτε λες να το δουμε?

 

 

de gnorizo... alla pare to agliko manual tou na to matheis mexri na erthei! :p

Link to comment
Share on other sites

Φίλε eNeRGy αν ισχύουν οι τιμές αυτές που προανέφερες και στην Ελλάδα, τότε θα πρέπει να χοροπηδάμε απ'τη χαρά μας!!! :) :) :)

Μιλάμε για super τιμή για ΤΟ super μοντέλο!!!

Απ'το thread σου και στων εταιρειών τα αυτιά!!!

Πλάκα-πλάκα, ξέρει κανείς αν θα είναι αποκλειστική συσκευή κάποιας εταιρίας?Ελπίζω ως όχι...Δε θέλω άλλα ερυθρόλευκα μενού και shortcuts για το live! :cry: :mad:

Link to comment
Share on other sites

de ksero ti tha ginei stin ellada (giati arxisan kai oi karfotes tora teleftea)... alla sti germania exei mpei stis listes apo 420-520euro simfona me ta prota katastimata...

me tin othoni tou D410 (apo tis kaliteres tis agoras)... veltiomeni camera apo to P730 (apo tis kaliteres episis)... me mp3 player, arketi mnimi, BT, diastaseis + omorfia... pistevo oti ta aksizei ta lefta tou... kai tha einai apo tis kaliteres protaseis alpou kinitou...

toulaxisto mexri na vgei o antikatastatis tou me miniSD... :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (21 Νοέ. 2004 , 13:13)

 

de ksero ti tha ginei stin ellada (giati arxisan kai oi karfotes tora teleftea)... alla sti germania exei mpei stis listes apo 420-520euro simfona me ta prota katastimata...

me tin othoni tou D410 (apo tis kaliteres tis agoras)... veltiomeni camera apo to P730 (apo tis kaliteres episis)... me mp3 player, arketi mnimi, BT, diastaseis + omorfia... pistevo oti ta aksizei ta lefta tou... kai tha einai apo tis kaliteres protaseis alpou kinitou...

toulaxisto mexri na vgei o antikatastatis tou me miniSD... :p

 

Ας ειχε αυτο το slot και θα ηταν κατα πασα πιθανοτητα ενα απο τα επομενα κινητα μου.

Τωρα λεω καλο μεν...αλλα ασε το επομενο.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (21 Νοέ. 2004 , 13:41)

 

Ας ειχε αυτο το slot και θα ηταν κατα πασα πιθανοτητα ενα απο τα επομενα κινητα μου.

Τωρα λεω καλο μεν...αλλα ασε το επομενο.

 

 

Αυτό είναι το δείγμα του αιώνια ανικανοποίητου Έλληνα...

 

Πάντως προσωπικά το κινητό το περιμένω πώς και πώς. Αν και δεν είμαι οπαδός των Samsung γενικά, πιστεύω ότι το συγκεκριμένο μοντέλο αξίζει την προσοχή όλων μας.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kotetsi (21 Νοέ. 2004 , 14:22)

 

Αυτό είναι το δείγμα του αιώνια ανικανοποίητου Έλληνα...

 

 

Διαφωνώ άρδην με την τοποθέτησή σου....Αυτό έλειπε τώρα ο απαιτητικός να γίνει και αποδιοπομπαίος τράγος και να χαρακτηρίζει μάλιστα και τις επιθυμίες μιάς φυλής ή ενός έθνους....Μέχρι πρόσφατα είμασταν το αγαπημένο έθνος του "γιες σερ" ...λίγο κρίση δεν βλάπτει κανένα...Δεν πολιτικοποιώ το θέμα, απλώς το κοινονικοποιώ...Ας αποφεύγουμε τις αυθαίρετες γενικεύσεις και τους αναίτιους μιζεροχαρακτηρισμούς....Δεν τιμούν κανέναν... :o

 

Το πρόβλημα δεν υφίσταται άλλωστε στον ανικανοποίητο, αλλά στον ικανοποιημένο.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

den einai thema anikanopoiisis kai elinismou...

einai thema mateodoksias... pou sta ilektronika PANTA tha iparxei... giati molis apoktoume kati eksizitimeno... tha vgenei kati kalitero...

an exeis to psonio ton ilektronikon... exeis kai tin mataiodoksia... afta pane mazi...

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι εκτός συζήτησης...

 

Για καθήστε βρε παιδιά. Έχουμε να κάνουμε με μια συσκευή που καταφέρνει και συνδυάζει πολλά χαρακτηριστικά μαζί (κάποια από τα οποία προσφέρονται μάλιστα για πρώτη φορά από τη Samsung) σε ένα μικρό και όμορφο (προσωπική άποψη) "καλούπι".

 

Αν είχε και κάρτα μνήμης θα ήταν πιο πλήρες, δεν αντιλέγω. Θα του έλειπε όμως το 3G (τυχαίο παράδειγμα), οπότε πάλι δε θα ήμαστε ικανοποιημένοι. Αλλά αντί να είμαστε ευχαριστημένοι με τα 80ΜΒ εσωτερικής μνήμης θέλουμε ακόμα πιο πολλά. Αυτό δεν είναι απληστία? Εξάλλου, το συγκεκριμένο κινητό ανήκει στη fashion-imaging κατηγορία (όπου κατά κανόνα τα τηλέφωνα έχουν μεγαλύτερη βαρύτητα στις "παιχνιδιάρικες" δυνατότητες και όχι τόσο στον αποθηκευτικό χώρο - πχ Nokia 7260, Sharp GX25), κι όχι στη bussiness. Ποια άλλη συσκευή της κατηγορίας προσφέρει έτσι απλόχερα 80ΜΒ?

 

Δε λέω, η κριτική είναι καλή και μας κάνει να γινόμαστε καλύτεροι, αλλά δεν μπορούμε εμμέσως να κατηγορούμε μια συσκευή για την έλλειψη (?) δυνατοτήτων ή αποθηκευτικού χώρου, από την ώρα μάλιστα που δεν έχουμε τη δυνατότητα να "παίξουμε" μαζί της για λίγη ώρα και να ανακαλύψουμε τα υπόλοιπα πλεονεκτήματα-μειονεκτήματά της.

 

Christ-k, σε σέβομαι γιατί είσαι μεγαλύτερός μου και σίγουρα έχεις διαφορετική αντίληψη πλέον από εμένα, αλλά η μιζέρια, που σίγουρα δε μας τιμά σαν έθνος και σαν ξεχωριστά άτομα, δεν παύει να αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα μας. Κι αν υπάρχουν εξαιρέσεις (όπως εσύ, εγώ και ίσως και όλοι στο παρόν forum), δυστυχώς αυτές επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Τουλάχιστον έτσι πιστεύω εγώ.

 

Το παρόν μήνυμα δε θέλω σε καμία περίπτωση να το εκλάβει κανείς ως αντιπαράθεση με άλλο μέλος του forum. Δε βρίσκομαι εδώ για να τσακωθώ με κανέναν, ούτε για να επιβάλλω την άποψή μου. όσο σωστή ή λάθος είναι αυτή. Είμαι εδώ για να κάνω διάλογο με τα υπόλοιπα μέλη.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kotetsi (21 Νοέ. 2004 , 14:22)

 

Αυτό είναι το δείγμα του αιώνια ανικανοποίητου Έλληνα...

 

Δεν μπορει η Samsung ,και η καθε Samsung, να μου καθοριζει τις αναγκες μου.

Τα 80mb ειναι λιγα για μενα...για αλλους ειναι παραδεισος.

 

Αν απουσιαζε το mp3 τοτε θα "επεφτε" κατηγορια ετσι θα ηταν και φθηνοτερο.Η Samsung προτιμησε να το συμπεριλαβει για να διευρυνει το αγοραστικο κοινο,αλλα δεν εβαλε καρτα μνημης για να υπαρχει κατι να βαλει στο επομενο μοντελο.

Μπορουσε να βαλει και μια θυρα επεκτασης...δεν θα της κοστιζει και τοσο πολυ. :rolleyes:

 

Μπορουσε αλλα δεν ηθελε ετσι και εγω μπορουσα να το αγορασω, αλλα δεν θελω να της κανω την χαρη και να συμβιβαζομαι με κατι που ηθελε ενα "κλικ" απο το να χαρακτηριστει πληρες αλλα δυστυχως δεν ειναι.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

παντως για fashion phone ειναι οτι πρεπει και με αρκετη μνημη ωραια θα ηταν να χει και μια καρτουλα αλλα οχι οτι με χαλαει και διχως,εγω αυτο που θελω να δω εστω κι απο φωτο ειναι να δειχνει αποστολη φωτο η ηχου μεσω bt,ir.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (21 Νοέ. 2004 , 22:08)

 

παντως για fashion phone ειναι οτι πρεπει και με αρκετη μνημη ωραια θα ηταν να χει και μια καρτουλα αλλα οχι οτι με χαλαει και διχως,εγω αυτο που θελω να δω εστω κι απο φωτο ειναι να δειχνει αποστολη φωτο η ηχου μεσω bt,ir.

 

Φυσικα ειναι κομψοτατο(οπως φυσικα ολα σχεδον τα samsung) αλλα δεν εχει σπεκς fashion phone....Γι'αυτο αν ειχε αυτην την θυρα θα ηταν αριστουργημα...οχι πως τωρα δεν ειναι απλα δεν κανει για μενα.

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Eίναι ηλίου φαεινότερο, ότι πριν την κυκλοφορία του θα ανακοινωθεί και ή παραγωγή του D600 με μνήμη εξωτερική και μικρή βελτίωση σε επιμέρους χαρακτηριστικά του.... ;)

 

....Αυτό είναι άλλωστε κοινός τόπος για όσους ασχολούνται με τα κινητά της samsung και σίγουρα δεν θα αιφνιδιάσει κανένα.... :whistle:

 

....Απλώς δεν δέχομαι σε θέματα τεχνολογίας και δη κινητής, τον χαρακτηρισμό "απληστία", τουλάχιστον όσον αφορά την πλευρά του ταλαιπωρημένου καταναλωτή, που επιζητεί μιά πλήρη συσκευή και ποτέ δεν την βρίσκει.... :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (21 Νοέ. 2004 , 20:41)

 

Eίναι ηλίου φαεινότερο, ότι πριν την κυκλοφορία του θα ανακοινωθεί και ή παραγωγή του D600 με μνήμη εξωτερική και μικρή βελτίωση σε επιμέρους χαρακτηριστικά του.... ;)

 

....Αυτό είναι άλλωστε κοινός τόπος για όσους ασχολούνται με τα κινητά της samsung και σίγουρα δεν θα αιφνιδιάσει κανένα.... :whistle:

 

 

sigoura oloi tha to perimenoume... alla anefnidiastoi tha meinoun kai oi sinithismenoi nokiades! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με την άποψη του kotetsi...

Δεν πιστεύω ότι υπάρχει η "τέλεια" συσκευή που θα ικανοποιεί ΟΛΟΥΣ τους καταναλωτές ανεξαιρέτως... ολοι κάτι "στραβό" βρίσκουν σε μία συσκευή... Γι'αυτό και χωρίζονται σε κατηγορίες για το κατάλληλο target group... Εγώ που είμαι fan των fashion phones (γιατί και εγώ εκεί πιστεύω ότι ανήκει το D500 λόγω του slider form-factor, για κάποιους μπορεί να ανήκει στην business λόγω specs) νομίζω ότι τα 80 ΜΒ καλύπτουν τις imaging αλλά και τις mp3 ανάγκες μου... Για κάποιους άλλους είναι λίγα...

Φυσικά λοιπον και το όλο θέμα είναι υποκειμενικό...

Η ματαιοδοξία πάντως σε αυτά τα θέματα περί high-end ηλεκτρονικών συσκευών παντός είδους, ίσως να μην είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο...

Παρ'όλα αυτά η αλήθεια είναι πως στο ελληνικό "αίμα" παρουσιάζεται λίγο πιο μεγενθυμένο...

P.S. Η πολιτική της Samsung πάντως με τη φημολογία για ενδεχόμενο "διάδοχο" του D500 πρίν καν αυτό βγεί στην αγορά, πραγματικά με ξενίζει... Δηλαδή παίζει με τον πόνο μας; Δε φτάνει που το περιμένουμε σαν μ...λακες, σου "πετάει" και τη φήμη για διάδοχο με miniSD;

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για το δεύτερο post αλλά ξέχασα να σχολιάσω το post του ταξιδιώτης 22..

 

Είδες τι σου είναι να σου βγαίνει το όνομα δύσμοιρη Samsumg...(bt και Ir)?

Δεν σε πιστεύουν ακόμα και όταν το βροντοφωνάζεις ότι όλα είναι ξεκλείδωτα...

 

P.S. Πάντως αν ακόμα δυσκολεύεσαι να το πιστέψεις, ρίξε μια ματιά στο manual που έχει βάλει σε προηγούμενο post του ο eNeRGy σε link...

Link to comment
Share on other sites

οντως ειδες τι ειναι να μη πιστευει καποιος?σωστα εξακριβωθηκε αντε τωρα να το δουμε κι απο κοντα εχουμε κανενα νεο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

perasan 4 meres... alla telika kapoios diavase 'i ekane search to manual pou edosa...

fisika einai ola ksekleidota opos eixame pei eks'arxis...

ti music device tha itan aloste an de mporousan na antalaxthoun mp3 free???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος souzas (22 Νοέ. 2004 , 02:22)

P.S. Η πολιτική της Samsung πάντως με τη φημολογία για ενδεχόμενο "διάδοχο" του D500 πρίν καν αυτό βγεί στην αγορά, πραγματικά με ξενίζει... Δηλαδή παίζει με τον πόνο μας; Δε φτάνει που το περιμένουμε σαν μ...λακες, σου "πετάει" και τη φήμη για διάδοχο με miniSD;

 

Αν εσενα σε καλυπτουν τα 80mb μνημης τοτε δεν υπαρχει λογος να περιμενεις καποιον διαδοχο.

 

Ολες οι συσκευες εχουν φυσιολογικα ελλειψεις...εγω μπορω να συμβιβαστω με αυτες αλλα η θυρα επεκτασης δεν ειναι μεσα στους συμβιβασμους που διατιθεμαι να κανω. ;)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Σαφώς 80 ΜΒ δεν είναι αρκετά, τουλάχιστον αν οι φωτό που αποθηκεύονται είναι full size....Eν τούτοις τα πράγματα δεν είναι και τραγικά όπως π.χ με 2ΜΒ μνήμη (ακόμα κυκλοφορούν και παράγονται τέτοιες συσκευές (sharp GX15 π.χ.) ή όπως τα 40 ΜΒ του Κ700i .... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

ζόρικο είναι το μηχάνημα. Κατέβασα το εγχειρίδιο λειτουργίας και το διάβασα και δεν είδα αν έχει φωνητική κλήση... Ξέρει κανένας κάτι σχετικο. Μου φαίνεται πολύ "κουφό" εν έτει 2004(παμε για 2005) να υπάρχει τετοιο τηλέφωνο χωρίς φωνητική κλήση.

Κατά τα άλλα το maual με κάλυψε πλήρως...Ειδικά αυτό το ενεργό πορτάκι και η συνδεσιμότητα με κάνουν να μη βιάζομαι να αλλάξω τηλεφωνο αλλά να περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος michalis_10 (22 Νοέ. 2004 , 13:34)

 

Αν εσενα σε καλυπτουν τα 80mb μνημης τοτε δεν υπαρχει λογος να περιμενεις καποιον διαδοχο.

 

 

Κοίτα...

 

Πράγματι, 80 ΜΒ με καλύπτουν! (Όχι ότι με χαλάει μία miniSD) Aπλά εγώ μπορώ να συμβιβαστώ με την έλλειψή της...

 

P.S. Εγώ ξέρω ότι ο διάδοχος έρχεται σε συγκεκριμένη στιγμή... Π.χ. όταν η αγορά έχει κορεστεί και διψάει για κάτι καινούριο... Τώρα το D500 δεν είναι καν καινούριο. Είναι εντελώς ΑΚΥΚΛΟΦΟΡΗΤΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...