Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρετε απο πού μπορώ να δω ποιο είναι το τελευταίο firmware που κυκλοφορεί?

θέλω να κάνω το την αναβάθμιση μόνος μου (γιατι δεν έχω ελληνικά στο μενού και η samsung δεν το κάνει) αλλά δεν ξέρω ποσο ασφαλές είναι.

έχω ψάξει όλο το φόρουμ αλλά για το θέμα της ασφάλειας δε βρήκα απάντηση ενώ τα firmware που βρήκα δεν ξέρω αν είναι τα τελευταία.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
γεια σας παιδια......εχω ενα σπαστικο προβλημα με το αξιολατρευτο αυτο μικρο κινητακι.....παρουσιαστηκε εδω κ μια βδομαδα περιπου,μια πατιεται και μια οχι(το πανω πληκτρο)...εξαρταται τα κεφια του...τι να κανω?εγγυηση over και να δωσω 50-60ε για να το φτιαξω αν ειναι τοσο...δεν το νομιζω τωρα.ειδα κ εγω το βιντεακι με την συναρμολογιση...να το επιχειρησω η θα το καταστρεψω η δεν θα λυθει το προβλημα με εναν καθαρησμο?(σπουδαζω ηλεκτρονικη,ξερω μερικα πραγματα,θελω να πω δεν ειμαι ασχετοσ τελειως)λοιπον?τι να κανω...please help...thanks
[sIGPIC][/sIGPIC]"Υπάρχουν 10 ειδών άνθρωποι. Αυτοί που ξέρουν δυαδικό σύστημα και αυτοί που δεν ξέρουν"
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Παιδιά, το κινητάκι έχει κάνει κατι κολπάκια...ΧΕ! Το πάνω πλήκτρο κολλάει και ξεκολλάει μετά από κανα δύο - τρεις μέρες...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φίλοι μου καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση σχετικά με το κλείδωμα των κωδικών στο D500.

 

Αν ξεχάσω το κωδικο για το κλείδωμα της SIM τι γίνεται?

 

Θέλω να αλλάξω κάρτα στο κινητό και δεν μπορώ!

 

Γνωρίζει κάποιος τον εργοστασιακό κωδικό του τηλεφώνου? υπάρχει κάποιος τρόπος επαναφοράς εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

θα εκτιμούσα πολύ τη βοηθειά σας! ευχαριστώ!

ipmart-forum.com :cool:
Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε τη συσκευή χωρίς κάρτα sim και μόλις βγάλει το μήνυμα «Εισάγετε SIM» βάλε τον κωδικό *2767*2878# .Εννοείται ότι το κάνεις με δική σου ευθύνη.
Link to comment
Share on other sites

pros xux99 kai Enedra

Fainetai to arxeio an anoigokleisoume to tilefwno !!!

 

Gnwrizei kaneis ti boro na kano? Me to pou anoigei to til, ksanakelinei kai ftou ki ap tin arxi. Kanei sinexeia reset meta apo tin arxili othoni prin akomi doso password!!! Alaksa bataria, evala alli sim alla tipota!

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια......εχω ενα σπαστικο προβλημα με το αξιολατρευτο αυτο μικρο κινητακι.....παρουσιαστηκε εδω κ μια βδομαδα περιπου,μια πατιεται και μια οχι(το πανω πληκτρο)...εξαρταται τα κεφια του...τι να κανω?εγγυηση over και να δωσω 50-60ε για να το φτιαξω αν ειναι τοσο...δεν το νομιζω τωρα.?τι να κανω...please help...thanks

 

Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Το πανω πληκτρο εδω και ενα μηνα τζιφος..τα επαιξε...δεν πατιεται καθολου. ουτε ζοομ ουτε πανω δεν μπορω να κανω....μποροω να κανω κατι για να το φτιάξω;;;;:blink:

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι;;; φυσικα!!! Λοιπον θελω να μαθω πως μπορω να περασω τον τηλ.καταλογο του κινητου μου στον υπολογιστή. Μπορει να εχει υποθει αλλα αν καποιος ξερει ας μου πει. Πρεπει να κατεβασω προγραμμα στον υπολογιστή; τι ακριβως κανω;

ευχαριστω

 

Το ξερω οτι θα εχει απαντηθει 50.000 φορες :X αλλα καποιος μια απαντηση. Βρηκα καποιιο προγραμμα, το κατεβασα,συνδεσα το κινητο, βρηκα το καταλογο αλλα δεν υπαρχει πουθενα κατι καποιο κουμπι για να το αποθηκευσω ή να το περασω σε αλλο κινητο

:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώντας τους οδηγούς της Bluesoleil συνδέουμε το κινητό με τον υπολογιστή μέσω bluetooth και ενεργοποιούμε τη σειριακή σύνδεση.

http://img506.imageshack.us/img506/6607/a15or.png

Ανοίγουμε το PC Sync του Samsung PC Studio και στις Ρυθμίσεις Συγχρονισμού επιλέγουμε το MS Outlook ή το Βιβλίο Διευθύνσεων των Windows δηλαδή του Outlook Express. Αν έχουμε ήδη ένα βιβλίο διευθύνσεων στο Outlook μπορούμε να επιλέξουμε να περαστούν σε ένα δεύτερο βιβλίο διευθύνσεων πατώντας το κουμπί Ρυθμίσεις δίπλα στο Συγχρονισμό. Κάνουμε τις επιλογές μας και στις υπόλοιπες ρυθμίσεις και πατάμε Έναρξη. Μόλις περάσουμε τις επαφές του κινητού στο MS Outlook μπορούμε να τις αποθηκεύσουμε ως αρχείο .pst πηγαίνοντας Αρχείο → Εισαγωγή και εξαγωγή → Εξαγωγή σε αρχείο.

http://img142.imageshack.us/img142/8797/1lm7.png

http://img142.imageshack.us/img142/5108/2ir4.png

http://img154.imageshack.us/img154/4139/3nx7.png

http://img154.imageshack.us/img154/5702/4pl0.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Geia sas paidia...Simera vrika katw ena SGH D500.To katalava apo fwtografies sto forum oti einai auto :P .Telos pantwn gia na mpw sto thema to kinito einai kleidwmeno poios einai o ergostasiakos kwdikos?Kai an einai allagmenos pws mporw na ton spasw i estw na to anoiksw?

San fanatikos tis nokia den exw idea apo samsung :wacko: .Elpizw na me voithisete!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά από εσάς (και εμάς...είμαι και εγώ παθών) που δεν πατιέται το πάνω βελάκι...το έχετε καθόλου ψάξει ή /και επιλύσει?? Λίαν εσχάτως έπαψε να μου δουλεύει και το μεσαίο πλήκτρο του ΟΚ. Από ότι κατάλαβα είναι ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΟ φαινόμενο...μάλλον κατασκευαστικά από το άνοιξε-κλείσε παθαίνει κάποια καταπόνηση γιατι εμένα μου έχουν ήδη αλλάξει μία φορά το φιλμάκι και πλεόν είμαι εκτός εγγύησης (2 χρόνια από αγορά γαρ). Έχετε κάνει τίποτα άλλο?? εγώ απλώς έμαθα να το χρησιμοποιώ χωρίς αυτό αν και είναι ελαφρώς πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia...Simera vrika katw ena SGH D500.To katalava apo fwtografies sto forum oti einai auto :P .Telos pantwn gia na mpw sto thema to kinito einai kleidwmeno poios einai o ergostasiakos kwdikos?Kai an einai allagmenos pws mporw na ton spasw i estw na to anoiksw?

San fanatikos tis nokia den exw idea apo samsung :wacko: .Elpizw na me voithisete!

 

Oxto midenika (00000000)

Με τα λεφτά αγοράζεις πάντα φτηνα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Το ιδιο προβλημα εχω και εγω. Το πανω πληκτρο εδω και ενα μηνα τζιφος..τα επαιξε...δεν πατιεται καθολου. ουτε ζοομ ουτε πανω δεν μπορω να κανω....μποροω να κανω κατι για να το φτιάξω;;;;:blink:

Λοιπον στην οικογενεια μου εχουμε 4 D500 και το εχουν πάθει τα τεσσερα λιγο πολυ . Το μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα μικρο κατσαβιδάκι.

ανοιγεις το κινητο το φυσας.... και το ξανακλεινεις αυτο δουλευει και αν σου πεσει κατω και δεν ανοιγει η οθονη απλα ξανασυνδεεις το καλωδιο της οθονης (καλωδιοταινια):rolleyes:

αν ψαξεις στο ιντερνετ θα βρεις το pdf με τις οδηγιες για το ανοιγμα του ειναι 6 βιδουλες πολυ ευκολο....:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά καταρχήν, λοιπόν, έχω και εγώ το D500 και επίσης έχω εκείνη την συσκευή υπερύθρων USB για τον υπολογιστή . . .

οταν ενεργοποιώ τις υπέρυθρες απο το κινητό και το βάζω εκεί για να το αναγνωρίσει και να μου εμφανίσει το παραθυράκι στο pc όπως με το 6600 που είχα, αυτό απλά αναβοσβήνει και δεν κάνει τίποτα + μετά οι υπέρυθρες απότο κινητό απενεργοποιούνται . . .με λίγα λόγια η συνδεσιμότητα των υπερύθρων με το pc δεν δουλεύει. .Τι να κάνω ?

 

Υ.Γ : Οι υπέρυθρες και του υπολογιστή και του κινητού δουλεύουν κανονικότατα καθώς έχουν δοκιμαστεί με άλλες συσκευές, οπότε δεν παίζει τέτοιο προβλημα . . .

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά καταρχήν, λοιπόν, έχω και εγώ το D500 και επίσης έχω εκείνη την συσκευή υπερύθρων USB για τον υπολογιστή . . .

οταν ενεργοποιώ τις υπέρυθρες απο το κινητό και το βάζω εκεί για να το αναγνωρίσει και να μου εμφανίσει το παραθυράκι στο pc όπως με το 6600 που είχα, αυτό απλά αναβοσβήνει και δεν κάνει τίποτα + μετά οι υπέρυθρες απότο κινητό απενεργοποιούνται . . .με λίγα λόγια η συνδεσιμότητα των υπερύθρων με το pc δεν δουλεύει. .Τι να κάνω ?

 

Υ.Γ : Οι υπέρυθρες και του υπολογιστή και του κινητού δουλεύουν κανονικότατα καθώς έχουν δοκιμαστεί με άλλες συσκευές, οπότε δεν παίζει τέτοιο προβλημα . . .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα...

μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο Link με την τιμή του SGH-D500 αυτήτη στιγμή??

Σκέφτομαι να το πουλήσω...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μπορείτε να μου δώσετε μερικά links για software official και μη που συνεργάζονται με το D500;

 

Μου ζήτησε ένας γνωστός να του βρω αλλά δεν έχω καμία επαφή με Samsung.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Επειδή το vomail είναι down ξέρετε κάποια άλλη διεύθυνση που μπορώ να βρω πληροφορίες σχετικά με αναβάθμιση firmware / αλλαγή γλώσσας;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπέρα...

μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο Link με την τιμή του SGH-D500 αυτήτη στιγμή??

Σκέφτομαι να το πουλήσω...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

 

Δεν πουλιεται γιατι εχει αποσυρθει εδω και καιρο αυτο που ξερω ειναι απο μαγαζια που πουλανε μεταχειρησμενα το δινουν γυρω στα 120-130 ευρω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Παιδιά, μια ερώτηση έχω, αν έχει συμβεί και σε άλλον και ξέρει.

Τώρα τελευταία, χωρίς να αλλάξω κάτι (π.χ. αναβάθμιση firmware), ξαφνικά ο ήχος κλήσης όταν με παίρνουν τηλέφωνο χτυπάει με ένταση που αρχικά είναι χαμηλή και αυξάνεται σταδιακά τα επόμενα 2-3 δευτερόλεπτα. Τι μπορεί να συμβαίνει? Μήπως είναι κάποια επιλογή που κατα λάθος ενεργοποίησα?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...