Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το επιπροσθετο ηχειακι δε το χω ακουσει για να πω την αληθεια παντως και απο το δικο του ηχειακι ακουγωντε υπεροχα οι ποιοτητα των φωτογραφιων ειναι πληρως αποδεκτες και πιστευω οτι θα σου αρεσουν γενικα τραβαει καλα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ απο ότι ακούω πάντως 9.5 στους 10 είναι υπερ εντυπωσιασμένοι απο τη συσκευή.Μέχρι και κουβέντα που είχα με πωλητές καταστημάτος, μου είπαν ότι πρώτη φορά ένα τηλέφωνο είναι τόσο μα τόσο καλό...

 

Αν δεν είχαν τα πράγματα όπως είχαν, θα το είχα αγοράσει την ίδια στιγμή.

Καιρό είχα να πειστώ τόσο πολύ απο μια συσκευη...

:X
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι φιλε μου εχει τυχει πολλες φορες να περιμενω με αγωνια καποια συσκευη με τελεια χαρακτηριστικα οπως και πολλοι πωλητες γιατι μη ξεχναμε οτι καποιοι πωλητες εχουν κι αυτοι το μικροβιο της τεχνολογιας και αλλαζουν καθε λιγο και λιγακι συσκευη οπως κι εγω,και οταν ερχεται επιτελους η πολυαναμενομενη συσκευη απογοητευομαστε γιατι κατι δε μας αρεσει η κατι δε δουλευει σωστα η πολλοι αλλοι λογοι,το τελειος αντιθετο συνεβηκε στη περιπτωση του d-500 μειναμε απλα ολοι αφωνοι το κινητο κανει αυτα που λεει διχως κανενα προβλημα περα απο το ενα και μονδικο restart που μου εκανε τη πρωτη μερα που το πηρα,τα συνδιαζει απλα ολα.οθονη πολυ καλη,ηχος απλα τελειος και πολυ δυνατος κατα την αναπαραγωγη της μουσικης,ποιοτητα περα απο καθε αρνητικη αποψη δηλαδη τελεια,διασυνδεση απλα τα παντα και ολα σε mini μεγεθος ενα μεγαλο ευχαριστω και μπραβο στη samsung η μονη φορα τοσα χρονια μετα το 6210 που εδωσα λεφτα και γουσταρα τρελα αυτο που πηρα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Aloha!!!!Mia erotisoula pros tous idi exontes.Tis foto pou pernate apo to pc se ti analisi tis deixnei kalutera otan tis vazete fonto,oste p.x na min exei aspres grammes giro-giro?176x176 ?Exei kai screen saver dika tou i mporoume na orisoume tis eikones pou tou vazoume?Fantazomai den mporeis na valeis mia foto kai na ti deixnei se oli tin othoni,e?Mono sto kentro isxuei?Oi 128x128 fainontai polu mikres?Kai oi foto tou caller id,fainontai mikres sto kentro otan xtupaei i analoga me tin analisi tous,dld,an exeis mia foto 240x320 sto caller id gemizei tin othoni otan ktupaei?Telos,exete paratirisei auto to voice clarity douleuei ontos i einai diafimistiko trik?Thanks in advance.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτημα :

Επειδή τα 120mb του software μου φαίνονται λίγο εξωφρενικά, γνωρίζεται αν 8α είναι εφικτό να στέλνω αρχεία στο κινητό από τον υπολογιστή χρησιμοποιώντας το EasyStudio PIMS & File Manager που έχω κατεβάσει από πέρσι για το Samsung Ε700?

Αν 'αρχεία' εννοείς μόνο ήχους και εικόνες, και όχι επαφές, τότε μπορείς και χωρίς πρόγραμμα, κατευθίαν μέσω ΒΤ ή υπέρυθρων. Λάβε υπ'οψη σου ότι τα προηγούμενα προγράμματα δεν υποστήριζαν ΒΤ αλλά μόνο υπέρυθρες και καλώδιο. Επίσης το τηλέφωνο δέχεται μόνο εικόνες jbeg.

Link to comment
Share on other sites

Aloha!!!!Mia erotisoula pros tous idi exontes.Tis foto pou pernate apo to pc se ti analisi tis deixnei kalutera otan tis vazete fonto,oste p.x na min exei aspres grammes giro-giro?176x176 ?Exei kai screen saver dika tou i mporoume na orisoume tis eikones pou tou vazoume?Fantazomai den mporeis na valeis mia foto kai na ti deixnei se oli tin othoni,e?Mono sto kentro isxuei?Oi 128x128 fainontai polu mikres?Kai oi foto tou caller id,fainontai mikres sto kentro otan xtupaei i analoga me tin analisi tous,dld,an exeis mia foto 240x320 sto caller id gemizei tin othoni otan ktupaei?Telos,exete paratirisei auto to voice clarity douleuei ontos i einai diafimistiko trik?Thanks in advance.

Τι μια ερωτησούλα που δεν προλαβαίνουμε τον ειρμό σου...ΧΕ!Αστειεύομαι...

Λοιπόν:1)Αν και δεν έχω περάσει ακόμα photos από το pc στο κιν, νομίζω πως αν βάλεις εικόνα με την ακριβή ανάλυση της οθόνης, δε θα έχει γραμμές ή ό,τι άλλο...

2)Μπορείς να βάζεις ό,τι εικόνα θές στο φόντο, αλλά screensavers δεν έχει...Αυτό που κάνει είναι να βγάζει την ημερομηνία και την ώρα μετά από λίγο...

3)Οι caller id photos πιάνουν κάτι λιγότερο από τη μισή οθόνη...Νομίζω άσχετα από την ανάλυσή τους...

4)Το voice clarity ισχύει...Δουλεύει μια χαρά και το καταλαβαίνεις εύκολα...Και να ψιθυρίζεις ο άλλος σε ακούει...

Επίσης το τηλέφωνο δέχεται μόνο εικόνες jbeg.

Είσαι σίγουρος; Εγώ έβαλα ένα animated gifακι και το έστειλα με MMS...

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ειμαι και εγω ενας ευτυχης κατοχος του "μαυρου πανθηρα με μπλε ματι) χααχχαχ λοιπον το κινητακι ειναι καταπληκτηκο και πιστεψτε με εχουν περασει απο τα χερια μου ολα τα υποτιθεμενα smartphones ειτε symbian ειτε windows mobile. δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες αλλα το μικρο μας τα ριχνει 10 ποντους .... το μινο που με χαλαει ειναι οτι δεν μπορω να βαλω ο,τι ηχοθς θελω στα μηνυματα και στο ξυπνητηρι (ελπιζω να διρθωθει αυτο με καποια αναβαθμιση)

 

απο που κατεβαζετε τους BT widcomm drivers για συνδεση με το pc plz help !!!!!!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

to efere kai o germanos to epiasa sta xeria mou simera to asimi bebea alla ok :)

o germanos giati to exei 80MB mnimi?

poso exei telika?

athina peran tou plaisio poso exei ekane kaneis ereuna agoras? o germanos to exei 488 kai to plaisio 477 lete na exei kai poio ftino?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

to efere kai o germanos to epiasa sta xeria mou simera to asimi bebea alla ok :)

o germanos giati to exei 80MB mnimi?

poso exei telika?

athina peran tou plaisio poso exei ekane kaneis ereuna agoras? o germanos to exei 488 kai to plaisio 477 lete na exei kai poio ftino?

Τα 16Mb καταλαμβάνονται από προεγκατεστήμενα videos,mp3,εικόνες και ήχους που μπορείς να διαγράψεις.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

 

Από χθες ανήκω και εγώ στην παρέα των πιο ευχαριστημένων κατόχων κινητού αυτήν την στιγμή!!!!

 

Τρεις γρήγορες ερωτησούλες...

 

1.Πλην του EasyStudio δεν μπορείς να στείλεις αλλιώς τις επαφές από το outlook?Το κάνω από το outlook, με το send to bluetooth, αλλά στο κινητό δεν αναγνωρίζει τα ελληνικά και έτσι π.χ. το Παπαδόπουλος μου το βγάζει "ο$#%!(*><.,." και άλλα συμβολάκια!!!!!Με το Easystudio αναγνωρίζει μετά το κινητό τα ελληνικά;

2.Το κεντρικό κουμπάκι δεν μπορεί να αλλαχτεί για να μπαίνεις στο κεντρικό μενού και όχι στο internet?Έχω συνηθίσει από τα προηγούμενα κινητά και πατάω συνέχεια το κεντρικό κουμπί για να μπω στα μενού.Ευτυχώς δεν έχει τις συνδέσεις wap και δεν συνδέεται.

3.Το ξυπνητήρι του είναι η "Ειδοποίηση" ή υπάρχει και αλλού και δεν το βλέπω;;;

 

Αυτά από ερωτήσεις μετά από μερικές μόνο ώρες χρήσης του.

 

Σχόλια:

Το Bluetooth λειτούργησε άψογα.

Τα χρώματα είναι φοβερά.

Η σχεδίαση απλά η καλύτερη.

Το αγόρασα από τον Γερμανό σε ασημί χρώμα, 489€

 

Ψιλοαρνητικά αλλά θα φτιάξουν:

Έχω συνηθίσει από τα πολλά motorola που είχα και το μενού είναι ψίλομπέρδεμα (ψιλοχάος θα έλεγα καλύτερα).

Και η διάταξη των γραμμάτων για να συντάξεις κείμενο είναι καθαρή ελληνική και σε συνδυασμό με το Τ9 μπερδεύεσαι, π.χ. θέλεις να πατήσεις "καλημέρα", πατάω πατάω και στο μ πατάω το 6 από συνήθεια, αντί για το 5, με αποτέλεσμα να μην μου βγάζει σωστά αποτελέσματα.

 

Τα λέμε και αργότερα.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Πρός musifon:

 

Όταν λές vodafone μπορείς να μας πείς και περιοχή που ξέρεις ή ρώτησες διότι και εγω που πήρα εδώ προς Αγ.Παρασκευή μεριά κάποια καταστήματα μου δήλωσαν παντελή άγνοια για το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν κάνεις επανάκληση ενός αριθμού, σου λέει "Προώθηση υπό όρους"... :worry:

 

Μπορεί να διορθωθεί κάπως ή κάθε φορά που επιλέγω κάποιον αριθμό από τις πρόσφατα εξερχόμενες κλήσεις μου, θα μου το λέει αυτό; :confused:

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια πωσ μπορεσατε να συνδεσετε το κινητο με ΒΤ στο easy studio ?????? ενω μπορεσα να συνδεσω το κινητο με τους ΒΤ drivers , μπορω να στειλω και να δεχομαι αρχεια μεσω του sofware tis widcomm δεν μπορω να συνδεσω το easy studio kai να κανω συχρονισμο !!!! plz help !!!!!!

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Ναι για πέστε μας, πως συνδέετε το easystudio γιατί μόλις το κατέβασα και θα ήθελα να ξέρω τις οδηγίες συγχρονισμού.

 

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα από εδώ http://uk.samsungmobile.com/mobile_phone/manual.jsp?model_name=SGH-D500 όμως σήμερα πρεπει να έχει κάποιο πρόβλημα η σελίδα αυτή. Δοκίμασε αργότερα ή αύριο.

 

 

Ξέχασα να ευχαριστήσω τον ioterl που μου απάντησε για το Link.

Ευχαριστώ.

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

VODAFONE

APO THN EPARXIA PAIDIA

OXI APO ATHENS

DEN RWTHSA AN EINAI VODA LIVE ALLA DEN NOMIZW.

DEN TO EIXANE, XTES TO APOGEYMA DWSANE TIMH KAI SHMERA THA TO EXOUN STIS BITRINES.

MAKRIA APO VODA LIVE THA XALASEI OLO TO MENU ME TA KOKKINA PALI SAN TO E710. KAI ANTE TREXA META GIA NEW FIRMWARE.

YPOMONH MEXRI AYRIO THA XERW

WHAT U SEE IS NEVER WHAT U EXPECT TO SEE
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό με εντυπωσίασε.Του έβγαλα το λάδι πριν την πρώτη φόρτιση, μέχρι εξάντλησης της μπαταρίας.Δόξα το Θεό κανένα κόλλημα, τουλάχιστον μέχρι στιγμής.Η μεταφορά αρχείων από και προς το pc ανεπανάληπτα ταχύτατη με bt.Αρχείο 5,5Mb σε 25 δεύτερα!!!Τα mp3 αρκετά καθαρά και δυνατά.Συχγονισμός με Outlook κατευθείαν μέσω bt, πρώτα επέλλεξα όλες τις επαφές και από το αρχείο δίνει επιλογή αποστολή μέσω bt και τις στέλνει στο κινητό ως αρχελια csf.....

 

Εμένα δεν τα μεταφέρει τόσο γρήγορα, δηλαδή για το μέγεθος που συζητάς κάνει 3λεπτά.

Και στο outlook ακριβώς έτσι το κάνω αλλά δεν μου εμφανίζει τα ελληνικά.Εσένα στα εμφανίζει κανονικά ή έχεις τα ονόματα σε greeklish?Τι λάθος κάνω?

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν τα μεταφέρει τόσο γρήγορα, δηλαδή για το μέγεθος που συζητάς κάνει 3λεπτά.

Και στο outlook ακριβώς έτσι το κάνω αλλά δεν μου εμφανίζει τα ελληνικά.Εσένα στα εμφανίζει κανονικά ή έχεις τα ονόματα σε greeklish?Τι λάθος κάνω?

Ελληνικά κανονικά.Τώρα αν χρειάζονται κάποιες ρυθμίσεις στο Outllook ώστε οι επαφές να είναι της μορφής vcf, δεν ξέρω να σου πω.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mε μπέρδεψες τώρα... :worry:

 

Στην αρχή έλεγες για αρχεία csf και τώρα μου λες για vcf... :wacko:

 

Πάω να δω αν λειτουργεί το EasyStudio και θα σας πω τι γίνεται αύριο.

 

Από μπαταρία πως πάτε?Εγώ το έχω σκίσει αρκετά, αλλά αντέχει ακόμα.Κάτσε μην το γκαντεμιάσουμε... :X

Ο επιμένων νικά...
Link to comment
Share on other sites

paidia to logismiko tou uparxei pou8ena den exw toso kali sindesi na to katebasw apo to web.

kai kati akoma tpt hxous kai kanena mp3 na dokimasoume me to wap mporoume kai apo pou na katebasoume (an einai kai tsampa akoma kalitera :lol: )

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

jif παιζει κανονικοτατα που καποιος ελεγε οτι δε παιζει επισης η οθονη του ειναι κλασης ανωτερη απο του v-3 τα χω και τα 2 μπροστα μου και τα συγκρινα και ειδα με την ιδα φωτογραφια οτι το d-500 την δειχνει καλυτερα απο του v-3

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

To παρακάτω lik εξηγεί αναλυτικά το πως μπορείς να στειλεις στο κινητο java games.

http://315.fiberworld.nl/d500/

 

Πολύ καλό το link φίλε μου :) , δουλεύει άψογα το κολπάκι αλλά το πρόβλημα είναι ότι δεν πρόλαβα να κατεβάσω τα παιχνίδια... Ξέρει κανείς πού μπορούμε να βρούμε αλλού;;; :O

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια πωσ μπορεσατε να συνδεσετε το κινητο με ΒΤ στο easy studio ?????? ενω μπορεσα να συνδεσω το κινητο με τους ΒΤ drivers , μπορω να στειλω και να δεχομαι αρχεια μεσω του sofware tis widcomm δεν μπορω να συνδεσω το easy studio kai να κανω συχρονισμο !!!! plz help !!!!!!

 

Μαζί με το easy studio υπάρχει και το pc sync. Άνοιξε το pc sync και κάνε δεξί κλικ στο εικονίδιο κάτω δεξιά (κοντά στο ρολόϊ). Επέλεξε 'Phone monitor setings' και στα ports ενεργοποίησε το αντίστοιχο που σου έχει δώσει το ΒΤ. Πρόσεξε ότι όταν ανοίγεις το pc sync το τηλέφωνο σε ρωτάει αν αποδέχεσαι την σύνδεση, και μετα από λίγο σε ρωτάει ξανά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...