Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:wacko:

OUPS! Τι σου έπαθε sakis009?

Υποψιάζομαι τι φιλμάκι... Το ανοιγόκλεινες συνέχεια μήπως? Το πήγες πουθενά?

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι τι φιλμάκι... Το ανοιγόκλεινες συνέχεια μήπως? Το πήγες πουθενά?

 

kai ego to filmaki fantastika giati otan energopoio to tilefono me to slide anoixto olokliri i othoni vganei opos nanai.....otan to slide einai kleisto, ksekinaei kanonika........tora ksekinise kai i camera!!!!!! omorfa

varethika na to pao stin samsung logo xristougenon.....metakomisa kiolas exasa kai tis apodeiksis tin egihsi.....omorfa ksana

den peirazei pame gia alla......(d600????):p

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα να ρωτησω κατι και εγω τα καπακια αλλλαζουν ευκολα υπαρχει κανενας οδηγος ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Καλές γιορτές σε όλους. Επειδή οι σελίδες είναι ατέλειωτες και για να μην ψάχνω στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα :w00t: , θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ευχαριστημένοι είστε από το D500 και σε πόσους από εσάς έχει εμφανίσει προβλήματα. Ρωτάω γιατί εγώ το έχω από τον Ιούλιο (δλδ συνολικά περίπου ένα εξάμηνο, και τους 2 1/2 μήνες είμαι με άλλο κινητό γιατί συνέχεια το τρέχω για service...

Την πρώτη φορά που μου έπαθε κάτι, ήταν 2 βδομάδες μετά την αγορά του. Η οθόνη έγινε... mirror!!! Όλα γύρισαν ανάποδα. Το πάω σε κάποιον εξουσιοδοτημένο αντιπρόσωπο service της samsung και μια μέρα μετά ήταν έτοιμο. Μου είπε ο κυριούλης όταν τον ρώτησα γιατί το έπαθε αυτό στα καλά καθούμενα "Φταίει το slide, είναι πολύ ευαίσθητο, δεν θα το κάνεις απότομα". Οκ, πάει στα κομμάτια, το πρόσεχα σαν τα μάτια μου το κινητό έκτοτε. 3 Βδομάδες μετά, εντελώς ξαφνικά, δεν πατιόταν το πλήκτρο για να πάρω τηλ., το δεξιά και το πάνω. Παθαίνω δεύτερη φρίκη και το ξανατρέχω για service. Το πήρα πίσω μετά από 2 1/2 βδομάδες. Όταν αυτή τη φορά ρώτησα τι έπαθε, μου είπαν "Δεν ξέρουμε".... ΟΚΚΚΚ, ξαναδουλεύω με το κινητό μου κανονικά για μία βδομάδα, όσπου ξαφνικά, τρίτωσε το κακό. Όποτε πάταγα το πλήκτρο (το πρασινούλι ντε!!) για να πάρω τηλ., κόλλαγε εκεί, έκανε επανεκκίνηση και για μια ακόμα φορά μου ήταν άχρηστο. Το τρίτο service ήταν και το καλύτερο. Στάλθηκε στα κεντρικά της Samsung για αλλαγή λαδιών, έλεγχο μπαταρίας, και test drive :p . To κινητό το πήρα πίσω μετά από 1 μήνα και 2 1/2 βδομάδες. Ικανοποιημένη πλέον, λέω οκ, τώρα είναι turbo το κινητό, του κάνανε και γαμώ τα service. Στα όπα όπα το είχα το κινητό. Μόνο στην κούνια δεν το είχα για να το κουνάω να αποκοιμηθεί... Αλλά σιγά μην δεν μου την έκανε και πάλι, μετά από 3 βδομάδες ξανάπαθε τα ίδια και το ξαναπήγα (για μια ακόμα φορά) για service. Πριν αρκετό καιρό πάλι για να μην σας τα πολυλογώ, μου το ξανάπαθε και είχα βαρεθεί πλέον να το πηγαίνω για service. Ε, μετά από λίγες μέρες ξελαμπίκαρε μόνο του... Στη Samsung να σας αναφέρω δεν μου το αλλάζουν με τίπιοτα και ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ να παραδεχτούν οτι είναι ελλατωματικό. (α, επίσης το έχουν άλλοι 2 γνωστοί μου που έχουν πάθει τα ίδια / παρόμοια...

Εσείς έχετε αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο?

Το κινητό μου αρέσει και γι αυτό το πήρα, αλλά το πήρα και για να ΕΧΩ κινητό!!!! Αν είναι να παθαίνει συνέχεια λαλά, τι να το κάνω που είναι ωραίο design, έχει καλή κάμερα και τα σχετικά;;;;;;;;;

Λέμε να μαζευτούμε εγώ και οι γνωστοί μου που έχουμε αντιμετωπίσει αυτά τα προβλήματα και να πάμε Ένωση Καταναλωτών....

Αυτά τα ωραία για το κινητό μου.

Και πάλι χρόνια πολλά :D και συγνώμη που σας κούρασα, αλλά κάπου έπρεπε να τα πω η γυναίκα, θα έσκαγα!!! :X

Link to comment
Share on other sites

KM_TS eisai ontos atuxi to kinito sou einai sigoura elatomatiko.....alla pou na vreis to dikio sou me tis ?oloetaireies......

kai ego exo provlimata ALLA meta apo ena xrono opou to exo riksei pano apo 10 fores, mia fora prospathontas na kopso tin ptosi me to podi mou to klotsisa kiolas kai otan eixa neura gia na min peirazo tis paranixides!!!!!! mou anoigokleina to kapaki tou...... mporo na po oti kai poli antekse

alla auta pou anafereis esi einai aparadekta kai distixos san katanalotes den mporoume na tous kanoume tipota..........mono na tous disfimizoume

 

na sas po kai ego ton kaimo mou an kai off topic

agorasa mia SONY LCD 32'....... timoula 3.400 euro (oso ena mikro autokinito)

stis 5 meres leitourgias MPAM!!!!!! den peirazei mou lene apo to service tha ginei antikatastasi meta apo 21 meres anamonis erxetai i idia episkeuasmeni......

meta apo 50 meres leitourgias MPAM!!!! kai i episkeuasmeni me to idio provlima....... milao me ton k.Petso sta kentrika tis Sony "Tha ginei antikatastasei" meta apo 24 meres erxetai ksana i idia episkeuasmeni.........

tora vriskome stis 7 meres kai perimeno to neo MPAM!!!!! gia na me deite stis eidiseis......TRELOS DERNEI YPALLILOUS TIS SONY, XRISIMOPOIONTAS LCD TILEORASI............

Euxaristo eixa anagi na ta po kapou

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους!

@KM_TS Το κινητό σου εχει βγεί ελλατωματικό, η... έγινε ελλατωματικό μετά την πρώτη... επέμβαση του τεχνικού! Τρίξε λίγο τα δόντακια σου, μάλλον σε βλέπουν γυναίκα και δε σε φοβούνται... Εγώ με ενα Ε 700 στους 11.5 μήνες τους έκανα να μου στείλουν καινούριο! :D Βάλε και κάποιον να πάρει τηλέφωνο εκ μέρους σου ως δικηγόρος σου και θα σου ζητήσουν και συγνώμη για την ταλαιπωρία! Πάντως τα λές πολύ ωραία, με έκανες και γέλασα!:lol: :lol:

@xagios Στο κινητό ΔΕΝ αλλάζουν οι προσόψεις αν εννοείς αυτό

@sakis009 Πω πω... όλα τα κακά μαζί ε? Ελπίζω ο καινούριος χρόνος να σε βρεί καλύτερα! Το D 600 εχω βάλει και εγω στο μάτι... Τον Απρίλιο που έρχεται η επιδότηση θα μπώ στο club! Κινητό θα αλλάξω, την samsung δεν την αλλάζω! :D Α! έχω βάλει στο μάτι την SONY Bravia 40' την μαύρη (σειρά V) Κοινά γούστα?:D Περιμένω να πέσει η τιμή της λίγο (τώρα εχει 2.790)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

@xagios Στο κινητό ΔΕΝ αλλάζουν οι προσόψεις αν εννοείς αυτό

Υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής πρόσοψης από το χρήστη. Δείτε εδώ.

http://i34.photobucket.com/albums/d102/xux99/Forums/myphone-samsungd500fascia.jpg

Link to comment
Share on other sites

@xux99

;) Εντάξει αν πίανει λίγο το χέρι του μπορεί. Με αυτόν τον τρόπο σε ολα τα κινητά αλλάζουν προσόψεις. Θεώρησα πως ο φίλος ρώτησε για κουμπωτές προσόψεις όπως έχουν τα ΝΟΚΙΑ και τα SIEMENS

Μιάς και σε βλέπω ψαγμένο με το service, μήπως έχεις βρεί τίποτα φιλμάκια πουθενά? Δες λίγο παρακάτω την δημοσίευση του φίλου sakis009 και θα καταλάβεις :)

Φιλικά

Κώστας

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως εννοουσα ευχαριστω πολυ θα τα παραγγειλω εχω κανει καινουρια αρκετα τηλεφωνα ...εξ αλλου αυτο ειναι της γυναικας μου ...το βαρεθηκε σε ασημι..μαλλον βιαστηκα την διευθυνση αυτη την ειχα βρει και εγω αλλα ψαχνω κατι σαν οδηγο για το πως...με φοβιζει πως θα φυγει το πανω μεροσ απο το κατω ..
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένα βίντεο με οδηγίες για την αλλαγή της πρόσοψης.
Link to comment
Share on other sites

σκατζοχοιρος εάν απαντάς σε εμένα μήπως μπορείς να δώσεις ένα λινκ γιατί το πιο φτηνό που βρίσκω απο ε-σοπ είναι στα 35 ευρώ.

για bluetooth πάντα. thanks εκ των προτέρων.

Μέχρι 40 euros διαθέτω

Link to comment
Share on other sites

Εδώ υπάρχει ένα βίντεο με οδηγίες για την αλλαγή της πρόσοψης.
Σε ευχαριστω παρα πολυ φιλε μου:)
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

σκατζοχοιρος εάν απαντάς σε εμένα μήπως μπορείς να δώσεις ένα λινκ γιατί το πιο φτηνό που βρίσκω απο ε-σοπ είναι στα 35 ευρώ.

για bluetooth πάντα. thanks εκ των προτέρων.

Μέχρι 40 euros διαθέτω

Συγνώμη φίλε μου εννούσα bluetooth - USB:D

Γράψε λάθος!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
epeidi eimai kainourio melos...eida ta programmata pou parousiazetai gia download sto kinito java efarmogon...tha ithela na rotiso kata poso auti i diadikasia einai axiopisti kai an yposthrizetai pliros apo ta kinita tis samsung...na proxoriso sth diadikasia i endexetai na synanthso problima sto kinito mou?
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες φίλε στην παρέα μας!

Προς το παρόν δεν έχει βρεθεί κάποιος χρήστης που να έπαθε κάτι το κινητό του απο αυτήν την μέθοδο εισαγωγής παιχνιδιών java. Το πολύ πολύ μεχρι να τα καταφέρεις να κολλάς σε κάποιο βήμα (εσυ, οχι το κινητό) :D

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia molis pira to d600....apisteuto!!!!

Kserete an mporw na kanw na apothikeuei ta minimata apeythias sti mnimi tou tilefonou kai oxi sti sim??

 

kai mipws kserete pws mporw na kanw na emfanizei stis epafes mono aytes pou einai sti mnimi tou kinitou kai oxi sti sim kai to antitheto?????

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες φίλε στην παρέα μας!

Καλορίζικο το νέο σου τηλέφωνο

Υπάρχουν ποιο ειδικοί να σου απαντήσουν στη θεματική ενότητα για το Samsung D600 που θα βρείς

ΕΔΩ

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατοτητα διαχειρησης της αντζέντας των τηλεφ.αριθμών μεσω PC .Υπάρχει σχετικό λογισμικό? Πως μεταφέρωνται τα δεδομενα απο το PC στο κινητό? Μέσω υπέρυθρων γίνεται?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το λογισμικό που κατέβασα από τη σελίδα της samsung (το οποίο είναι βέβαια αρκετά μεγάλο) συνδέθηκα πανεύκολα με το laptop μου μέσω των υπερύθρων του και έκανα synchronization με ms outlook τις επαφές.

Δεν νομίζω πως θα έχεις ιδιαίτερο πρόβλημα.

Αντίστοιχα μπορείς να μεταφέρεις και άλλα δεδομένα όπως εικόνες, ήχους κλπ.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...