Jump to content

Samsung SGH-D500


eNeRGy
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Hello!

"προς κατοικους ηρακλειου κρητης-προσοχη σε καποια καταστηματα κινητων πουλανε μεταχειρησμενα για καινουρια στοιχεια χειροπιαστα" Ταξιδιωτης22.

Ξέρεις ποιος πουλαει μεταχειρησμενα για καινουργια? πρωτη φορα το ακουω.

By the way το d500 ειναι τελειο αλλα αν κανει 500€ γιατι να μην παρω το S700 που εχει 480€ ???

T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Hello!

"προς κατοικους ηρακλειου κρητης-προσοχη σε καποια καταστηματα κινητων πουλανε μεταχειρησμενα για καινουρια στοιχεια χειροπιαστα" Ταξιδιωτης22.

Ξέρεις ποιος πουλαει μεταχειρησμενα για καινουργια? πρωτη φορα το ακουω.

By the way το d500 ειναι τελειο αλλα αν κανει 500€ γιατι να μην παρω το S700 που εχει 480€ ???

 

Telika sto expansys exei

€584.95

!!!!

An einai dynaton!!!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,

Το κινητό,δεν κάνει πάνω από 460 ευρώ!Κάντε μία σύγκριση των τηλεφώνων που προσφέρει η ΤΙΜ στο ΤΙΜ 20!Π.χ το Nokia 3120 κάνει στο ΤΙΜ 20,90 περίπου ευρώ(χωρίς πιστωτική κάρτα και με ΦΠΑ) ενώ σαν συσκευή κοστίζει 134 ευρώ(χωρίς πιστωτική κάρτα και με ΦΠΑ).Επίσης το Nokia 6230,κοστίζει 181 στον ΤΙΜ 20 και σαν συσκευή 251.Υπάρχει άνοιγμα μεταξύ 50 και 70 ευρώ.Άρα τώρα που το D500 κάνει στο ΤΙΜ 20,375 ευρώ προσθέστε 50 με 70 ευρώ.

Bobble! :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6751sunset3_1_.jpg

Τώρα χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,

Το κινητό,δεν κάνει πάνω από 460 ευρώ!Κάντε μία σύγκριση των τηλεφώνων που προσφέρει η ΤΙΜ στο ΤΙΜ 20!Π.χ το Nokia 3120 κάνει στο ΤΙΜ 20,90 περίπου ευρώ(χωρίς πιστωτική κάρτα και με ΦΠΑ) ενώ σαν συσκευή κοστίζει 134 ευρώ(χωρίς πιστωτική κάρτα και με ΦΠΑ).Επίσης το Nokia 6230,κοστίζει 181 στον ΤΙΜ 20 και σαν συσκευή 251.Υπάρχει άνοιγμα μεταξύ 50 και 70 ευρώ.Άρα τώρα που το D500 κάνει στο ΤΙΜ 20,375 ευρώ προσθέστε 50 με 70 ευρώ.

Bobble! :o

 

Maybe but then again maybe not.

Makari pantos na exeis dikio Bobble giati afto simainei se 1-2 minakia tha boroume na to paroume second hand sta 300-350.

Edo vriskeis tora SE s700i me 350 stin xe.....!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

kala to expansys asto min to koitas ka8olou katse na aplo8ei eureos stin ellada ekei 8a doume mias kai leme gia tin TIM lete na to exei mono i TIM?mallon oxi e?

450 einai mia poli kali timi ne men poli kalo alla den einai kai 3G kinito ekei pou feugei twra i texnologia opws nomizw.

ainte na doume telika pote 8a kanei to episimo ntou sthn agora

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες,

Το κινητό,δεν κάνει πάνω από 460 ευρώ!

Bobble! :o

 

:) και παλι με 480€ παιρνεις το S700! πανω κατω την ιδια τιμη εχουν

γιατι να μη διαλεξω το s700 (που ειναι σαφως ανωτερο) για το d500? :cool:

μαλλον πρεπει να ξανασκεφτουνε τον ανταγωνισμο, και να ριξουν την τιμη διαφορετικα δε το βλεπω να πουλαει για πολυ! ο κυριος αντιπαλος του d500 ειναι το Κ700 το οποιο εχει περιπου 300€ τσαμπα! :p

ισως ειναι λαθος που καθηστερισαν να το ριξουν στην αγορα. το κ700 παει καλα και πουλαει ακομα. το s700 το βλεπω να πηγαινει καλυτερα (μετα τη μειωση της τιμης). ασε τωρα που λενε οτι η SE θα βγαλει κι αλλο κινητο κατι αναμεσα σε Κ700 και S700. που σημαινει οτι η τιμη του Κ700/S700 μαλλον θα πεσει κι αλλο !!

:whistle:

T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιωτης22, μπορεις να μου πεις ποιος πουλαει κινητα μεταχειρησμενα για καινουρια plz? απο Κρητη ειμαι κι εγω και δε θελω να τη πατησω. thanks
T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Μobile_Killa,

αν θες να κουβαλάς ένα τεράστιο πράγμα που δεν χωράει στην τσέπη σου και αν είσαι τόσο τσιγκούνης,τότε πάρε το S700 και μην μας τα πρήζεις!Δεν σε υποχρέωσε κανείς να το πάρεις ναι και καλά!Συνέχεια μέσα στη γκρίνια είσαι!Συγκρίσεις τιμών,πωλήσεις και τα νεύρα μας κρόσια!Δε φτάνει που περιμένουμε πως και πως να έρθει έχουμε και σένα με την κακία στο στόμα!Αν θες να μιλήσεις για το K700i και S700 να πας στο αντίστοιχο thread και όχι εδώ.Κατάλαβες;;;;;;;;.....Άντε....τώρα....γιατί μας μαζεύεται εδώ ο κάθε άσχετος που μέχρι χθες δεν ήξερε τι σημαίνει D500 και μας πουλάει και πνεύμα!

Bobble! :mad:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6751sunset3_1_.jpg

Τώρα χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψυχραιμία... Δε χρειάζονται αντιπαραθέσεις και χαρακτηρισμοί... Ο καθένας εκφέρει απόψεις και κρίνεται από τον καθένα μας για αυτές...

 

Ούτε εγώ συμφωνώ με την άποψη πάντως ότι κύριος ανταγωνιστής του D500 είναι το K700... Το S700 ναι... Είναι πολύ πιο κοντά στα specs το S700 με το D500 σε σχέση με το Κ700... Έτσι πιστεύω...

 

MAGKES YPARXEI STA KAINOYRGIA DIAFIMISTIKA TIS TIM KAI OI TIMES OPWS TIS LEEI TO FYLADIO EINAI :

TIM 20: 375.24

TIM 40: 345.74

TIM 70: 298.54

TIM 130,190,350:286.74

TIM 600: 168.74

Αν είναι έτσι, τότε είμαστε σε καλό δρόμο... Πάντως δε νομίζω να είναι branded από ΤΙΜ...

Link to comment
Share on other sites

mages xalara kala leei o souzas emeis eimaste kollhmenoi me thn samsung

Mobile_Killa esena ama den s endiaferei to D500 kai exeis vrei kalutero kai se ftini timi goustareis na kaneis post deksia aristera askopa e?

e emeis agapame :P kai 8a to paroume na skaseis esi pare to sony -erikson ase mas ston dalga mas :P

den erxete pou den erxete to kinito exoume ki esena paizeis me ton pono mas

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ συγνωμη αν ενοχλω.Γράφω πρωτη φορα σ αυτο το φορουμ αλλα το παρακολουθω κ σε σύγκριση μέ αλλα φορουμ το θεωρω το πιο ευγενικό.

εχω μια καλη αναβαθμιση απο τιμ κ σκεφτομαι το d500 η το s700i ισως την ιδια ερωτηση κανω κ στο φορουμ του s700i.

θα ηθελα μια οσον το δυνατον πιο αντικειμενικη απαντηση.

ασχολουμαι με τα κινητα λιγο πριν ερθουν ελλαδα απο το 1991 δεν θυμαμαι πια ποσες συσκευες εχουν περασει απο τα χερια μου αλλα ποτε samsung.

τωρα εχω ενα v3 k ενα 6260 κ παω λοιπον για το τριτο.

για βοηθηστε με λοιπον πιο απο τα δυο θα ειναι?

ευχαριστω εκ των προτερων κ να εισται ολοι καλα.

φιλικα. :) γιαννης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

chill out bobble... :D ενταξει ρε μεγαλε τη γνωμη μου ειπα.

κινητο θελω να παρω κι εγω αλλα ποιο? μου αρεσει το D500 ειναι τελειο στα χαρακτηριστικα του και ειναι μικρο σε μεγαθος, ομως δεν μπορεις να εισαι κολλημενος....

αναγκαστηκα θα το συγκρινεις με τα υπολοιπα κινητα.

τωρα αν εσυ θες να το παρεις με κλειστα ματια... then it's your choice :)

T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

Ταξιδιωτης22, μπορεις να μου πεις ποιος πουλαει κινητα μεταχειρησμενα για καινουρια plz? απο Κρητη ειμαι κι εγω και δε θελω να τη πατησω. thanks

 

ναι καλα το λεω θα γραψω κατι λιγο off topic αλλα πρεπει να ειπωθει πριν λιγο καιρο πηρα ενα κινητο απο το πλαισιο το πουλησα μετα σαν μεταχειρησμενο σε καποιο καταστημα μετα ομως ο μαγκας αφου το κρατησε για 1 βδομαδα μετα το πουλησε σαν καινουριο,ολα καλα μεχρι εδω,μετα απο λιγο καιρο ηθελα να το ξαναπαρω παω λοιπον και μου δειχνει το δικο μου κινητο σαν μεταχειρησμενο αλλα με αποδειξη 29-12-04 οτι πουληθηκε σαν καινουριο σε ενα πελατη που μετα το πηγε πισω γιατι δεν το βολευε και του το κρατησαν σαν μεταχειρησμενο τοτε λοιπον βγαζω την αποδειξη που ειχα οταν το ειχα παρει απο το πλαισιο και τους τη δινω στα μουτρα και βλεπουν οτι το imei ειναι το ιδιο με το imei της δικης τους αποδειξης και δεν ειναι μονο αυτο το συγκεκριμενο καταστημα που βρισκεται στο ηρακλειο της κρητης κανει συνεχως την ιδια δουλεια θα πρεπε να του το χουν κλεισει απο τοτε ειπα οτι κινητο απο κρητη δε ξαναπαιρνω ειναι για φτησιμο οι ανθρωποι :mad:

 

στο θεμα μας τωρα φιλε μου καμια σχεση η μπακατελα το s-700 με το πανεμορφο d-500 απλα το s-700 εχει μεγαλυτερη οθονη που μεταξυ μας δε μου λεει κατι αυτο προτιμω να ειναι κομψο το κινητο :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

MAGKES YPARXEI STA KAINOYRGIA DIAFIMISTIKA TIS TIM KAI OI TIMES OPWS TIS LEEI TO FYLADIO EINAI

 

TIM 20: 375.24

TIM 40: 345.74

TIM 70: 298.54

TIM 130,190,350:286.74

TIM 600: 168.74

OXI KAI PANAKRIBO 8A ELEGA....

 

1.Η τιμή αυτή είναι με ή χωρίς ΦΠΑ;

2.Το φυλλάδιο το βρήκες σε καμία εφημερίδα ως ένθετο,ή το προμηθεύτηκες από κανένα κατάστημα ΤΙΜ;

Bobble! :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6751sunset3_1_.jpg

Τώρα χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

To fyladio to promh8eutika apo katasthma TIM center titloforeitai 8elw Xeimoniatikes Ekplhxeis teuxos 1... kai fantazomai oti opoios paei se opoiodhpote Tim center 8a to brei.
Link to comment
Share on other sites

To fyladio to promh8eutika apo katasthma TIM center titloforeitai 8elw Xeimoniatikes Ekplhxeis teuxos 1... kai fantazomai oti opoios paei se opoiodhpote Tim center 8a to brei. Oi times einai ennoeitai telikes me fpa.
Link to comment
Share on other sites

samsung min paizeis me ta neura mas :Ppp

Mobile_Killa kala tous ekanes file etsi na tous tin les kala paidia i apatewnies den stamatane giati pisteuei kaneis oti to D500 oso kai na kanei otan vgei stin agora exei pragmatiki aksia panw apo 100 euro?

auto einai to mega mhsthrio gia mena pws twra 8a vgei sta 500 euro leme kai mexri ton aprili i maio 8a exei paei 200 euro ki an exei kai toso ftininane ta merokamata stin taiwan i ftininane ta tsipakia tis samsung? apatewnes einai alla mas aresei :Pp

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Μobile_Killa,

αν θες να κουβαλάς ένα τεράστιο πράγμα που δεν χωράει στην τσέπη σου και αν είσαι τόσο τσιγκούνης,τότε πάρε το S700 και μην μας τα πρήζεις!Δεν σε υποχρέωσε κανείς να το πάρεις ναι και καλά!Συνέχεια μέσα στη γκρίνια είσαι!Συγκρίσεις τιμών,πωλήσεις και τα νεύρα μας κρόσια!Δε φτάνει που περιμένουμε πως και πως να έρθει έχουμε και σένα με την κακία στο στόμα!Αν θες να μιλήσεις για το K700i και S700 να πας στο αντίστοιχο thread και όχι εδώ.Κατάλαβες;;;;;;;;.....Άντε....τώρα....γιατί μας μαζεύεται εδώ ο κάθε άσχετος που μέχρι χθες δεν ήξερε τι σημαίνει D500 και μας πουλάει και πνεύμα!

Bobble! :mad:

 

Φίλε μου εδώ δεν είναι δρόμος, ούτε σχολείο. Θα σε παρακαλέσω να συμπεριφέρεσαι κόσμια, όπως και όλοι οι άλλοι που συμμετέχουν στο Myphone. Αν δεν μπορείς, λυπάμαι, αλλά θα πρέπει να κάνω κάτι για αυτό... :geek:

 

Είναι η τελευταία προειδοποίηση που σου γίνεται... :mad:

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

samsung min paizeis me ta neura mas :Ppp

Mobile_Killa kala tous ekanes file etsi na tous tin les kala paidia i apatewnies den stamatane giati pisteuei kaneis oti to D500 oso kai na kanei otan vgei stin agora exei pragmatiki aksia panw apo 100 euro?

auto einai to mega mhsthrio gia mena pws twra 8a vgei sta 500 euro leme kai mexri ton aprili i maio 8a exei paei 200 euro ki an exei kai toso ftininane ta merokamata stin taiwan i ftininane ta tsipakia tis samsung? apatewnes einai alla mas aresei :Pp

 

λες τωρα μετα το τσουναμι να πεσουν και οι τιμες? εκει δεν εχουν να φανε, τσαμπα θα δουλευουν στα εργοστασια της Samsu!

μας κλεβουνε, το κακο ειναι οτι το ξερουμε και δε κανουμε τιποτα. :X

τελος παντων το κινητο ειναι ωραιο χαλαλι του τα 500€. εγω εμαι μεταξυ αυτου και του S700 :p

ταξιδιωτης22 thanks! μαλλον απο Αθηνα θα το παρω...

T28s - S700 - P910i - HTC HD - P1i - xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

xtes kanontas ena search sto google mou evgale ektos apo to expansys alla 2 site pou to poulane 490 euro ro asimai kai akouson akouson 499 euro to mauro ma kala ews kai to xrwma ekmetaleuonte (oles oi times einai +fpa fusika) imarton kseroun oti to mauro einai koukli kai 8a ziti8ei parapanw kai to kopanane tsk tsk na doume sta katasthma an 8a exoun tin idia politiki

http://briefcase.pathfinder.gr/download/509679

 

 

Α.Ε.Λ = Αγάπη Έρωτας Λατρεία

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Σήμερα ξαναπήγα στο Γερμανό Κολωνακίου και μου είπαν πως από βδομάδα θα έρθει.Τρέξτε λοιπόν!!

Bobble! :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6751sunset3_1_.jpg

Τώρα χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

Fotis74,

Μάλλον μιλάς για τη nomatica,όπου πωλείται 492 ευρώ,και μάλιστα είναι σε περιορισμένη διαθεσιμότητα.Αλλά νομίζω πως έχει μόνο το μαύρο με ΦΠΑ να συμπεριλαμβάνεται.

 

*Το περιοδικό connecting έχει ένα εκτενές αφιέρωμα στο Samsung D500 και μάλιστα το έχουν και στο εξώφυλλο!

Bobble! :o

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6751sunset3_1_.jpg

Τώρα χαλαρά.....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-D500

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...