Jump to content

DooGee DG350


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μην μου λέτε παιδιά ότι εχει προβλημα με την αποκριση της οθόνης... και εγώ το έχω ήδη παραγγείλει από ibuymi.com... τι μπορούμε να κάνουμε για να λύσουμε το πρόβλημα;;;;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 387
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επιβεβαιώνω και εγώ το θέμα με την οθόνη και την μειωμένη απόκριση ιδίως κάτω δεξιά. Γενικότερα η οθόνη έχει πολύ πιο ''φτωχή'' απόκριση σε σχέση με το ρυζάκι μου και από ένα Inew που είχα. Πρέπει να πατήσεις αρκετά την οθόνη για να γράψεις ένα μήνυμα πχ .Χθες που το έπαιζα κανένα τρίωρο αυτή την εντύπωση μου έδωσε. Επίσης κάτω δεξιά πατώντας την οθόνη εμένα μου έδωσε την εντύπωση ότι δεν πατάει καλά στο σώμα του κινητού χωρίς να είμαι σίγουρος αν είναι όντως η οθόνη η απλά είναι η προστασία της οθόνης που φοράει. Να σημειώσω δε ότι και εγώ από το ίδιο μαγαζί το έχω πάρει και είμαι προβληματισμένος τι στο καλό να κάνω αφού κατά τα άλλα λειτουργεί μια χαρά.
Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο, Το παρηγγειλα τελικα το κινητο απο το site http://www.ibuymi.com αλλα ανησυχω πολυ τελευταια με τα παραπονα που ακουω για προβλημα με την αποκριση της οθονης... Εσυ ειδα οτι διαβεβαιωνεις οτι ολα τα κινητα που εφερες δεν ειχαν κανενα θεμα.. Μηπως φταιει το μαγαζι απο εκει που το αγοραζουν; ή μηπως εχουν αλλη εκδοση λογισμικου;;; τι λες;;;; αγχωθηκα.... Η doogee λεει οτι εβγαλε το dg800 με kitkat android 4.4. Τι πιστευεις για αυτο;

 

15 DG350 εχω φέρει, κανένα προβλημα με την οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις παρατηρησει το παραμικρο κολλημα σε κανενα απο αυτα? Το αναφερουν αρκετοι το προβλημα οποτε δεν ξερω αν τα συγκεκριμενα μοντελα ειναι ελλατωματικα ή ολα εχουν θεμα. Εκανα και το τεστ του gps και κλειδωνει σε μισο λεπτο. Καμια σχεση με το umi x2 μου.

 

15 DG350 εχω φέρει, κανένα προβλημα με την οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο, Το παρηγγειλα τελικα το κινητο απο το site www.ibuymi.com αλλα ανησυχω πολυ τελευταια με τα παραπονα που ακουω για προβλημα με την αποκριση της οθονης... Εσυ ειδα οτι διαβεβαιωνεις οτι ολα τα κινητα που εφερες δεν ειχαν κανενα θεμα.. Μηπως φταιει το μαγαζι απο εκει που το αγοραζουν; ή μηπως εχουν αλλη εκδοση λογισμικου;;; τι λες;;;; αγχωθηκα.... Η doogee λεει οτι εβγαλε το dg800 με kitkat android 4.4. Τι πιστευεις για αυτο;

Δεν εχεις παρατηρησει το παραμικρο κολλημα σε κανενα απο αυτα? Το αναφερουν αρκετοι το προβλημα οποτε δεν ξερω αν τα συγκεκριμενα μοντελα ειναι ελλατωματικα ή ολα εχουν θεμα. Εκανα και το τεστ του gps και κλειδωνει σε μισο λεπτο. Καμια σχεση με το umi x2 μου.

Κανένα κόλλημα, ούτε το παραμικρό λαγκ στον launcher. Με την οθόνη το μόνο που παρατήρησα στα πρωτα κομματια που μου χαν έρθει, ήταν οτι έπρεπε να πατήσεις ελαχιστα (1-2 χιλιοστά) πιο πάνω απο κει που θες να πατησεις, κάτι που συνιθίζεται σε λίγα λεπτά χρήσης. Πατάς δηλάδη το δάχυλο πάντα λίγο πιο πάνω. Στα τελευταια που μου ρθαν, δε θυμαμαι κάτι τετοιο, αρα δεν ειχαν το "προβλημα"

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει ο Σταυρος με τα 1-2 χιλιοστα ισχυει και στο δικο μου οχι ομως σε ολες τις εφαμογες

Μεσα απο engineering δεν μπορουμε καπως να καλιμπραρουμε την οθονη η να αυξησουμε την ευαισθησια του touch ?

Ειδα οτι στο μενου υπαρχει η επιλογη touch screen αλλα δεν την πειραξα μην τα κανω χειροτερα.

Τελος το ακουστικο σας ακουγεται χαμηλα ???

Εμενα μια χαρα μου ακουγεται , αλλα επειδη θα το δωσω στην γυναικα μου αν θελει να της το αυξησω ποια ειναι η επιλογη ειπαμε ???

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

παιδες το enginering mode το κατεβαζουμε απο google play? η απο το pc? ριξτε λιγο τα φωτα σας για μας τους "ασχετους"

για το πως θα ανεβασουμε ηχο και αλλα fixαρισματα στο dg350

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα 2 από pandawill σήμερα, όλα καλά μέχρι στιγμής.

Για την αφή το ίδιο περίπου έχω και στο Acer μου... Οπότε για εμένα δεν είναι κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλει λίγη αύξηση η ένταση απ το engineer menu, στο audio-normal mode-sph και sph2 , το level 6 πιο ψηλά

 

Επειδή κι εμένα το ακουστικό απο το Doogee Dg 350 που παρήγκειλα και μου βγήκε Umi X1 Pro είναι αρκετά χαμηλό και θέλω να το διορθώσω αλλά είμαι άχετη και φοβάμαι μην κάνω ζημιά... Να ακολουθήσω τισ οδηγίες αυτού του link?

 

 

Επίσης υπαρχει κάποια πρόταση για βελτίωση της οθόνης; Υπάρχουν στιγμές που το πατάω πάνω από 10φορές την οθόνη για να ανταποκριθεί...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια επειδη εχω παραγγειλει ενα για καποιον φιλο το οποιο δεν εχω παραλαβει ακομα γτ ειμαι εκτος Αθηνων πειτε μου σας παρακαλω..τι ειναι αυτα που γραφονται για το touch screen του κινητου...εχει οντως τοσο μεγαλο προβλημα; Κ εγω που το πηρα γτ το θεωρουσα απροβληματιστο....ποιος τον ακουει τωρα τον αλλο...

Πειτε μερικες λεπτομερειες σας παρακαλω...ειναι πολυ ασχημα τα πραγματα;Απο ποιο μαγαζι το πηρατε οσοι εχετε προβλημα με την οθονη αφης;

Link to comment
Share on other sites

Doogee αγοράσαμε, τι περιμένετε; Κάτι θα είχε από ψευτοκουσουράκια. Έχει και σοβαρότερες μάρκες να εμπιστευτείς, με κάτι τις παραπάνω. Λογικά θα το λύσουν σε επόμενο update, αλλά θα γανιάσουμε πρώτα...
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου κανε κατι μικροκολληματα στην οθονη κατω δεξια τις 2-3 πρωτες μερες αλλα μετα λες και εστρωσε,μπορει και να ειναι θεμα συνηθιας.
Never again UMI
Link to comment
Share on other sites

παντως και εγω που ειχα το κινητο στα χερια μου για 2 μερες πεταγε. Δεν ειχε κολληματα , λιγο στην καμερα ,η οποια ποιοτικα δεν ηταν και αξιολογη , wi-fi , bluetooth , gps ολα γρηγορα και καλα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εμένα το ακουστικό απο το Doogee Dg 350 που παρήγκειλα και μου βγήκε Umi X1 Pro είναι αρκετά χαμηλό και θέλω να το διορθώσω αλλά είμαι άχετη και φοβάμαι μην κάνω ζημιά... Να ακολουθήσω τισ οδηγίες αυτού του link?

 

 

Επίσης υπαρχει κάποια πρόταση για βελτίωση της οθόνης; Υπάρχουν στιγμές που το πατάω πάνω από 10φορές την οθόνη για να ανταποκριθεί...

Απ το Mobileuncle πάτα στο Engineer Mode, Engineer Mode (MTK), σύρε προς αριστερα μεχρι τη καρτέλα Hardware Testing, πάτα Audio-> Normal Mode, στο Type επελεξε το Sph, στο Level επελεξε το μεγαλυτερο και στο Value βάλε μια τιμή μεγαλύτερη της υπάρχουσας, πχ 155.

Μετά, στο Type επελεξε το Sph2, στο Level επελεξε το μεγαλυτερο και στο Value βάλε πάλι μια τιμή μεγαλύτερη της υπάρχουσας, πχ 155.

Για την οθόνη, απλά συνηθίζεις κ την πατάς λιγάκι πιο πανω κ θα πιάνει αμέσως

Link to comment
Share on other sites

Σταυρο δεν υπαρχει τροπος να αυξηθει η ευαισθησια του touch ?

Ειδα μεσα στο Mobileuncle στην καρτελα hardware βγαζει και επιλογη touchscreen

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Σταυρο δεν υπαρχει τροπος να αυξηθει η ευαισθησια του touch ?

Ειδα μεσα στο Mobileuncle στην καρτελα hardware βγαζει και επιλογη touchscreen

όχι κι ουτε χρειάζεται, το προβλημα δεν ειναι η ευαίσθησία αλλά το callibration

Link to comment
Share on other sites

όχι κι ουτε χρειάζεται, το προβλημα δεν ειναι η ευαίσθησία αλλά το callibration

 

Οποτε η λυση ειναι αυτη ???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2263582

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Οποτε η λυση ειναι αυτη ???

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2263582

Δεν γινεται callibration σε capacitive οθονες.

Link to comment
Share on other sites

Aρα δεν υπαρχει κατι να κανουμε

Παντως αυτο που παρατηρησα ειναι πως οταν πατας την οθονη με την μυτη του δακτυλου ειναι που δεν ανταποκρινεται.

Οταν την πατας "γεματα" με τον αντιχειρα πχ οχι απαραιτητα με παραπανω δυναμη ειναι μια χαρα

Alcatel OT Easy ,Siemens S25 ,Nokia 8210 ,Ericsson T39 ,Nokia 5210 ,Motorola RAZR V3 ,Motorola KRZR K1 ,Samsung U700 ,LG GC900 Viewty Smart ,LG KF750 ,LG Optimus GT540 ,LG Optimus True HD LTE P936 ,Inew V3 ,Xiaomi Hongmi ,Doogee DG350 ,Coolpad F1 ,ZTE V5 Red Bull ,Cubot X9 ,Xiaomi Redmi Note 2 ,Xiaomi Redmi Note 3 ,LeTV Le 1 (X600) ,Xiaomi Redmi Note 3 Global ,Xiaomi Redmi Note 4 Global ,LeEco LeMax 2 6/64, Xiaomi Pocofone F1 6/64
Link to comment
Share on other sites

Απ το Mobileuncle πάτα στο Engineer Mode, Engineer Mode (MTK), σύρε προς αριστερα μεχρι τη καρτέλα Hardware Testing, πάτα Audio-> Normal Mode, στο Type επελεξε το Sph, στο Level επελεξε το μεγαλυτερο και στο Value βάλε μια τιμή μεγαλύτερη της υπάρχουσας, πχ 155.

Μετά, στο Type επελεξε το Sph2, στο Level επελεξε το μεγαλυτερο και στο Value βάλε πάλι μια τιμή μεγαλύτερη της υπάρχουσας, πχ 155.

Για την οθόνη, απλά συνηθίζεις κ την πατάς λιγάκι πιο πανω κ θα πιάνει αμέσως

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...