Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση , γιατί στο android 4.4.2 που έχει το lenovo s660 δεν έχει την επιλογή cast screen ενώ σε ένα thl 4000 με το ίδιο android έχει?
Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παίδες, καινούργιος στο φόρουμ αλλά και στα smartphones :lol: (ναι υπάρχουν και τέτοιοι!!!) αφού ως τώρα βολευόμουν καλά με το Sony Ericson ELM.

Έχω το s660 εδώ και περίπου 20 ημέρες και το skype δεν μου λειτουργεί.

Μου βγάζει:

"Unable to connect to Skype

You cannot be signed in at this time. Please check your mobile network settings and try again."

Είτε προσπαθώ απο wifi είτε απο τον πάροχο (ζω στο εξωτερικό) δεν μπορώ να συνδεθώ.

Έχει κανείς κάποια ιδέα????

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παίδες, καινούργιος στο φόρουμ αλλά και στα smartphones :lol: (ναι υπάρχουν και τέτοιοι!!!) αφού ως τώρα βολευόμουν καλά με το Sony Ericson ELM.

Έχω το s660 εδώ και περίπου 20 ημέρες και το skype δεν μου λειτουργεί.

Μου βγάζει:

"Unable to connect to Skype

You cannot be signed in at this time. Please check your mobile network settings and try again."

Είτε προσπαθώ απο wifi είτε απο τον πάροχο (ζω στο εξωτερικό) δεν μπορώ να συνδεθώ.

Έχει κανείς κάποια ιδέα????

Ευχαριστώ

 

Ξαναβάλε τους κωδικούς από το Skype, εμένα λειτουργεί σωστά το Skype!

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Na ρωτήσω κάτι ρε παιδιά? Όσοι βάλατε την 4.4.2 (την official) το SECUREit το έχει μέσα? Πολύ το έχω βολευτεί λέμε και το θέλω!

 

Μια απάντηση σε αυτό?:worry:

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστουμε το Mobile uncle απο το Play. To τρεχουμε και επιλεγουμε update recovery, παμε στον ΑΑ φακελο και το εγκαθιστουμε.

 

Όταν τρέχω το Recovery update δεν μου έχει επιλογή να διαλέξω από που θέλω να εγκαταστήσω recovery, αλλά μου βγάζει κάτι άλλα αρχεία που τα βρίσκει στο διαδίκτυο. Αν κλείσω wifi δεν βρίσκει τίποτα ούτε μου δίνει άλλη επιλογή.

 

Πήγα να το κάνω με το flash tool αλλά εκεί δεν μπορώ να εγκαταστήσω τον driver. Moυ λέει ότι βρίσκει λογισμικό αλλά τα αρχεία ΙΝF άλλων κατασκευαστών δεν έχουν ψηφιακή υπογραφή και σταματάει.

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Δεν φλασάρεται με τίποτα. Από SD έχω θέμα με το update της Recovery μέσω του mobileuncle. Από flashtool δεν... (κατάφερα, εγκατέστησα τον driver, αλλά μετά μου βγάζει άλλα κουλά.

Δοκίμασα πολλές φορές αλλάζοντας κάτι, αλλά δεν δέχεται με τίποτα να αναβαθμιστεί!:wacko:

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση η αντιμετώπιση όσων έχουν κάποιο πρόβλημα.

Ειλικρινά πιστεύω πως όταν κάποιος κάνει τη δουλειά του, μετά γράφει στα παλιά του τα παπούτσια τους άλλους που ψάχνονται ή έχουν κάποιο πρόβλημα.

Όμως όταν έρθει η ώρα να κανουν κι αυτοί πάλι κάποιες αλλαγές, ή αλλάξουν κινητό, έχουν την απαίτηση να τον βοηθήσουν όσοι γνωρίζουν ή έχουν κάνει επιτυχώς την ίδια διαδικασία!

Πραγματικά αυτό είναι ένα χαρακτηριστικό της ράτσας μας που δυστυχώς μας πάει πολύ πίσω.

 

Ρωτάω τόσες μέρες και καμία απάντηση!

 

Τελικά βρήκα κάποια λάθη στους "οδηγούς" και τα κατάφερα μόνος μου και θα τα γράψω για να βοηθήσω και άλλα παιδιά αν κολλήσουν όπως κόλλησα εγώ και βοήθεια δεν πήρα.

 

Λοιπόν... με το flash tool των διαφόρων οδηγών που κυκλοφορούν εδώ αλλά και σε ξένα σάιτ, δεν κατάφερα τίποτα. Αν και εγκατέστησα κανονικά τον driver στο πισι, το flash tool αρνιόταν πεισματικά να κάνει download την rom οπότε ήταν μονόδρομος να το κάνω μέσω SD.

 

O φίλος nininikos έγραψε έναν μίνι οδηγό οποίος βοηθά αλλά μπερδεύει κιόλας,

 

Ενας συντομος οδηγος για τους τολμηρους:

Πρωτη προυποθεση να ειμαστε ρουτ.

Βαζουμε το recovery και τις 2 rom στην εξωτερικη SD καρτα. Κατα προτιμηση σε ενα φακελο που θα ονομασουμε ΑΑ, για να βγαινει στην αρχη.

Εγκαθιστουμε το Mobile uncle απο το Play. To τρεχουμε και επιλεγουμε update recovery, παμε στον ΑΑ φακελο και το εγκαθιστουμε.

Επισης απο το mobile uncle tools, κανουμε και ενα IMEI backup να βρισκεται, γιατι ανθρωποι ειμαστε.

Μετα επιλεγουμε reboot to recovery και παιρνουμε backup την ρομ οτι εχουμε μεσα, οποτε σε περιπτωση στραβης, να μην τρεχουμε.

Οταν τελειωσει τα backup, επιλεγουμε full wipe, οποτε χανονται ολα οσα ειχαμε μεσα, πραγμα που σημαινει οτι ενα ακομα backup των σημαντικων αρχειων μας ειναι καλο να εχει ηδη γινει.

Στην συνεχεια, Wipe cache, wipe Dalvic και μετα update zip from SD card, η καπως ετσι, γιατι δεν εχω την συσκευη πια. επιλεγουμε την 058 και οταν τελειωσει την 062, μετα wipe cache, wipe dalvic και reboot.

 

Καλη επιτυχια.

 

1) Όμως... αν τον ακολουθήσετε κατά γράμμα, δεν θα καταφέρετε τίποτα. Ο λόγος είναι πως στην κόκκινη γραμματοσειρά παραπάνω, υπάρχει ένα λάθος. ΜΗΝ βάλετε την recovery μέσα στον φάκελο ΑΑ που λέει ο φίλος, γιατί μετά το mobileuncle ΔΕΝ θα την βλέπει καθώς δεν έχει επιλογή να ψάξει μέσα στους φακέλους.

Βασικά δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλετε και τις rom μέσα σε φάκελο. Βάλτε τις χύμα στη root της microsd και θα τις βρείτε κανονικά. Δεν είναι απαραίτητο να είναι πάνω πάνω!

 

2) Επίσης... η ROM 058 ΔΕΝ χρειάζεται να την εγκαταστήσετε όπως προτείνεται. Φλασάρετε κατευθείαν την 062 και πάνε όλα κατ'ευχήν!

 

3) Η ROM 062 όμως δεν είναι root και αν ακολουθήσετε τους διάφορους οδηγούς (ελληνικούς και ξένους) για να την κάνετε, θα απογοητευτείτε.

Ούτε καν με φλασάρισμα του su.bin μέσω recovery δεν ρουτάρεται! (ΑΝ δεν κάνετε κάτι πριν)

Και ποιο είναι αυτό το κάτι? Κατεβάζετε από το play την εφαρμογή superuser και την τρέχετε. Αυτή θα σας καθοδηγήσει μετά για να ρουτάρετε την συσκευή σας. Θα σας ζητήσει να αναβαθμίσετε την su binary μέσω recovery. Βασικά ακολουθήστε ότι λέει δίνοντάς της όλα τα δικαιώματα που ζητάει και το root θα γίνει. (για να σιγουρευτείτε, κατεβάστε την εφαρμογή root checker και τρέξτε την να δείτε αν ρουταρίστηκε το κινητό σας)

 

Αυτά. Για όποια απορία, ρωτήστε ελεύθερα. :)

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Στην ROM αυτή (062) ανακάλυψα δύο bug. (το ένα με τον hardway που λένε)

Το ένα bug είναι στον τηλεφωνικό κατάλογο. Όταν του ζητήσεις να τακτοποιήσει τις επαφές βάσει επιθέτου, τα τακτοποιεί βάσει ονόματος. Αν του πεις κατά όνομα, σου τα κάνει βάσει επιθέτου :lol: (αλλά από το ολότελα που η προηγούμενη δεν είχε καν αυτή την επιλογή, much better!)

 

To άλλο bug το ανακάλυψα με τον σκληρό τρόπο όπως είπα παραπάνω κι είχε να κάνει με το ξυπνητήρι (όπως καταλάβατε, άργησα στη δουλειά σήμερα:X)

Εκεί λοιπόν, η ρύθμιση του κουμπιού εντάσεως που ήταν ρυθμισμένο όταν πατηθεί να κάνει αναβολή του ξυπνητηριού ώστε να χτυπήσει μετά από 5 λεπτά ξανά, αυτό ακύρωνε το ξυπνητήρι :cry:

Τώρα που το τσέκαρα, κι αυτό ανάποδα δουλεύει. Πρέπει να ρυθμίσεις δηλαδή στο "Παράβλεψη" μέσα από τις ρυθμίσεις για να σου κάνει αναβολή!

 

Ελπίζω να μην συμβαίνει αυτό και σε άλλα πράγματα!

 

Επίσης ΝΟΜΙΖΩ ότι αυξήθηκε ο χρόνος για την πλήρη φόρτιση. Ας επιβεβαιώσουν όσοι την έχουν. Εκεί που ήθελε λιγότερο από 2 ώρες να φορτίσει από το 15%, χτες που το έβαλα να φορτίσει χρειάστηκε 2,5 ώρες

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Ξαναβάλε τους κωδικούς από το Skype, εμένα λειτουργεί σωστά το Skype!

Τελικά τα κατάφερα κάνοντας απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση. Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

προκειται για ενα s660 ενος φιλου, αγορασμενο από Ντουμπαι...

εχει την ROW S035 και βγαζει αναβαθμιση σε ROW S062...

 

ειναι ασφαλης η ενημερωση?? θα λειτουργουν ολα οπως πριν?? χρειαζεται backup επαφες και εφαρμογες??

 

κοιταξα στο νημα αλλα δεν βλεπω την αρχικη ρομ πουθενα και για αυτο ρωταω...

αν γινεται το λιγοτερο δυνατο κοπο, δεν εχω τον χρονο να σκαλισω κινητα...

 

τελος, της βγαζει θεμα με τις αναπαντητες, τις δειχνει μετα απο 2 μερες και οχι αμεσα...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

...

τελος, της βγαζει θεμα με τις αναπαντητες, τις δειχνει μετα απο 2 μερες και οχι αμεσα...

...μήπως έχει λάθος σεταρισμένη ημερομηνία το κινητό;

Sent from my Ericsson 198.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, βάζω έναν δικό μου ήχο για αφύπνιση και κάθε λίγο και λιγάκι την χάνει και επανέρχεται στην default! Σας το κάνει κι εσάς?

Μου το κάνει όταν το κανω επανεκκίνηση

Edited by ALXGS
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα θελω μια βοηθεια για το παρακατω κινητο.

 

Αγορασα το παρακατω κινητο lenovo s660 70 ευρω μετα μπηκα να δω στην εταιρεια και δεν εχει καμμια σχεση με το αυθεντικο τηλεφωνο.

Επειδή είμαι ασχετος από κινητα δεν το εχω παραλαβει ακομα.

Να το κρατησω?

Αξιζει?

Εχω εγγυηση από την αντιπροσωπεια η όχι γιατι μου φαινετε μαιμου.

Γνωριζει κανεις τι παιζει?

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6427496235.html?orderId=65256532561836

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παράγγειλες το S660 se !!!!!

Αν είσαι τυχερός,θα σου'ρθει ένας κλώνος που δεν θα έχει καμμιά σχέση μ'αυτό που παράγγειλες.Ο λόγος?Τέτοιο κινητό μ'αυτές τις δυνατότητες και με τέτοια ξεφτύλα τιμή,απλά δεν.......

Αν είσαι άτυχος(που δυστυχώς πολύ το φοβάμαι),θα έχει μέσα κανα ευχαρηστήριο μνμ για τα λεφτά που τους χάρισες ή κανα τούβλο.

Πες μας και πως δεν πλήρωσες με paypal αλλά απ'ευθείας με πιστωτική.......

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα θελω μια βοηθεια για το παρακατω κινητο.

 

Αγορασα το παρακατω κινητο lenovo s660 70 ευρω μετα μπηκα να δω στην εταιρεια και δεν εχει καμμια σχεση με το αυθεντικο τηλεφωνο.

Επειδή είμαι ασχετος από κινητα δεν το εχω παραλαβει ακομα.

Να το κρατησω?

Αξιζει?

Εχω εγγυηση από την αντιπροσωπεια η όχι γιατι μου φαινετε μαιμου.

Γνωριζει κανεις τι παιζει?

 

http://www.aliexpress.com/snapshot/6427496235.html?orderId=65256532561836

Ευχαριστω

 

Καλησπέρα αν έρθει και είναι αυτό με τα χαρακτηριστικά που λέει θα στο αγοράσω εγώ.

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...