Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει αντιμετωπίσει κανείς προβλήματα με το δίκτυο, συνεχείς αποσυνδέσεις η να μην μπορεί να συνδεθεί καθόλου;

 

αγορασμένο από minideal ήρθε σε έντεκα ημέρες αλλά δεν έχει καλό σήμα 1 - 2 μπάρες. Κάνω κάτι??Δίκτυο vodafon εκδοση S660_S026_140228

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αγορασμένο από minideal ήρθε σε έντεκα ημέρες αλλά δεν έχει καλό σήμα 1 - 2 μπάρες. Κάνω κάτι??Δίκτυο vodafon εκδοση S660_S026_140228

 

Κανεις δοκιμες για να δεις αν ειναι προβλημα υλικου, παροχου ή καρτας σιμ.

 

Πριν ειχες σημα στο ιδιο σημειο; με τι τηλεφωνο;

Δοκιμασε σιμ αλλου παροχου.

Δοκιμασε τη σιμ σε αλλο τηλεφωνο.

Πανε σε αλλο σημειο.

Κανε κλησεις απο και προς μηπως απλα η ενδειξη σηματος ειναι χαμηλη αλλα οι κλησεις διεκπαιρεωνονται κανονικα.

 

Εγω αυτα θα εκανα. Παντως μεχρι τωρα δεν ειχα πουθενα προβλημα σηματος.

Link to comment
Share on other sites

Κανεις δοκιμες για να δεις αν ειναι προβλημα υλικου, παροχου ή καρτας σιμ.

 

Πριν ειχες σημα στο ιδιο σημειο; με τι τηλεφωνο;

Δοκιμασε σιμ αλλου παροχου.

Δοκιμασε τη σιμ σε αλλο τηλεφωνο.

Πανε σε αλλο σημειο.

Κανε κλησεις απο και προς μηπως απλα η ενδειξη σηματος ειναι χαμηλη αλλα οι κλησεις διεκπαιρεωνονται κανονικα.

 

Εγω αυτα θα εκανα. Παντως μεχρι τωρα δεν ειχα πουθενα προβλημα σηματος.

 

+1 ....ποτέ δεν είχα θέμα με το σήμα....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Από το κινητό μου

https://farm6.staticflickr.com/5551/14945500869_35c6be8529_s.jpg' alt='14945500869_35c6be8529_s.jpg'>Screenshot_2014-09-03-20-41-58 by [/img]

%5Burl=https%3A//flic.kr/p/p4bvSD%5D%5Bimg%5Dhttps://farm6.staticflickr.com/5580/15132206765_c907627e9f_s.jpgScreenshot_2014-09-03-20-27-26 by [/img]

Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

έχει κανείς να προτείνει κάποιον εφεδρικό φορτιστή για το κινητό και κάνα site για αγορά;

νομίζω έχει σημασία πόσα ma είναι. ο μαμίσιος είναι 1500ma 5v

επίσης και κανέναν αυτοκινήτου

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

+1 ....ποτέ δεν είχα θέμα με το σήμα....

 

δεν ξέρω τι φταίει αλλά το M...... G έχει πλήρη σήμα με τις ίδιες ακριβώς συνθήκες. Τέλος πάντων θα δούμε.....κατά τ' άλλα καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση οταν ερθει το τηλ εχει επανω προστατευτικη ζελατινα;

εχει παρει ενας φιλος μου απο βικμαλ τραβιξε τη ζελατινα απο μια προεξοχη που εχει, αλλα δεν φαινεται να εχει πανω κατι ρε παιδια ...ειναι δυνατον να μην εχει ;

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση οταν ερθει το τηλ εχει επανω προστατευτικη ζελατινα;

 

εχει παρει ενας φιλος μου απο βικμαλ τραβιξε τη ζελατινα απο μια προεξοχη που εχει, αλλα δεν φαινεται να εχει πανω κατι ρε παιδια ...ειναι δυνατον να μην εχει ;

 

 

Παρήγγειλα για δυο φίλους απο minideal, δεν είχε φορεμένη πανω αλλα είχε δώρο απο το κατάστημα μαζι με θήκη σιλικόνης.

Trust no one!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πούλησα σε φίλο μου, μετά από σχεδόν 3 μήνες χρήσης, απροβληματιστα και ικανοποιημένος πολύ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

...κι έρχεται τώρα η ερώτηση κρίσεως :D Γιατί το πούλησες αν ήσουν τόσο ευχαριστημένος; :D
Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

...κι έρχεται τώρα η ερώτηση κρίσεως :D Γιατί το πούλησες αν ήσουν τόσο ευχαριστημένος; :D

 

Κύριος λόγος ήταν το ότι επειδή το χρησιμοποιώ σαν laptop replacement, ήθελα μεγαλύτερη οθόνη, για 5 ή 5,3" σκέφτηκα αλλά πήρα 5,5" (βλέπε υπογραφή) και δεν το μετάνιωσα.....

 

Αλλά εάν δεις την υπογραφή μου, έχω δοκιμάσει αρκετά τους τελευταίους μήνες και το συγκεκριμένο Lenovo το συστήνω σε όλους τους φίλους μου, σαν πολύ καλό κινητό με πάρα πολύ καλή αυτονομία.

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Θα επιχειρησω να απαντησω εγω ανταυτού...αν δεν εχει bugs και προβληματα δεν εχει σασπενς... :)

 

επεσα μεσα;

 

edit: με προλαβες...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Μιλάω στο τηλ και το έχω στο αυτί μου η οθόνη είναι σβηστή . Οταν το βγάλω από το αυτί μου για να τερματίσω την κλήση η οθόνη αργή πάρα πολύ να ανάψει . Ξέρετε κάτι γιαυτό?

Xiaomi redmi note 7
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως οι προστατευτικες ζελατινες κανουν τετοια κολπα.

 

Ναι αλλά όχι πάντα, εγώ δεν είχα ποτέ τέτοιο πρόβλημα.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση.

Μιλάω στο τηλ και το έχω στο αυτί μου η οθόνη είναι σβηστή . Οταν το βγάλω από το αυτί μου για να τερματίσω την κλήση η οθόνη αργή πάρα πολύ να ανάψει . Ξέρετε κάτι γιαυτό?

 

Eμένα το κάνει συνέχεια αυτό... από τότε που το πήρα. Αλλά δεν με ενόχλησε ποτέ. Πατάω μία φορά το πλήκτρο on off και ανάβει :shifty:

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από ένα μήνα περίπου απροβλημάτιστης συμβίωσης με το s660, εχθές ξαφνικά οι κάρτες σταμάτησαν να έχουν σήμα και βγάζουν θαυμαστικό. Εκεί που μιλούσα στο κινητό και χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια πτώση ή αλλαγή στο software, σταμάτησε το σήμα και πάπαλα. Τι reboot έκανα, τι έβγαλα τις κάρτες, μέχρι και reset to default, καμία βελτίωση. Θα δω μήπως πρέπει να το στείλω πίσω στο vickmall. Καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από ένα μήνα περίπου απροβλημάτιστης συμβίωσης με το s660, εχθές ξαφνικά οι κάρτες σταμάτησαν να έχουν σήμα και βγάζουν θαυμαστικό. Εκεί που μιλούσα στο κινητό και χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια πτώση ή αλλαγή στο software, σταμάτησε το σήμα και πάπαλα. Τι reboot έκανα, τι έβγαλα τις κάρτες, μέχρι και reset to default, καμία βελτίωση. Θα δω μήπως πρέπει να το στείλω πίσω στο vickmall. Καμιά ιδέα?

Εμενα μου συνεβη το ιδιο απο τις πρωτες μερες.

Τι hard reset, τι αλλαγες σε ενα σωρο ρομ, παπαλα... δεν ξαναδουλεψε ποτε.

Οτιδηποτε αλλο εκτος του gsm δουλευε κανονικα.

Ακομα και το ιδιο το gsm μπορει να συνδεοταν στο ασχετο για 2-3 λεπτα την ημερα, χωρις ομως να μπορει να πραγματοποιει κλησεις.

Προφανως προκειται για προβλημα του συγκεκριμμενου μοντελου, γιατι εχω δει παρομοιες αναφορες στο ιντερνετ.

Η συσκευη γυρισε στο to2c και περιμενω ηδη 2 μηνες....

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, την πατήσαμε δηλαδή. Τώρα μίλησα με το μαγαζί και μου στελνουν rom και flashtool. Αν και είναι ξεκάθαρο ότι είναι πρόβλημα στο hardware, θα ακολουθήσω τη συμβουλή τους (δεν γίνεται αλλιώς), αλλά το βλέπω σύντομα να ταξιδεύει στην Κίνα. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Μην το καθυστερησεις και πολυ να το στειλεις, γιατι ειναι μαλλον απιθανο να πετυχεις κατι με την ρομ.

 

Το κακο ειναι οτι εμενα τουλαχιστον δεν δεχτηκαν να μου το αντικαταστησουν, αλλα πηρα rma για επισκευη.

Ειμαι περιεργος να ακουσω τι θα σου πει το vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Και η άλλη ατυχία είναι ότι έχω ήδη παραγγείλει και δεύτερο από το ίδιο μαγαζί και είναι στον δρόμο για Ελλάδα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως πιέζοντας το από δω κι από κει, συμπεραίνω ότι κάτι δεν κάνει καλή επαφή εκεί που είναι οι θήκες για τις sim, γιατί με πίεση πιάνει σήμα για λίγο. Άραγε να του βάλω χέρι ή θα πάει άκλαφτο? Το έχει ανοίξει κανείς από εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το φλασάρισμα δεν άλλαξε κάτι και έπειτα από επικοινωνία, θα το επιστρέψω στην Κίνα για επισκευή. Πολλή υπομονή (και τύχη) από δω και πέρα...
Link to comment
Share on other sites

Ηταν αναμενομενο.

Οταν σου δωσουν RMA, πες μας αν θελουν μονο την συσκευη, η ολοκληρη την συσκευασια.

Στην πρωτη περιπτωση παει για επισκευη, ενω στην δευτερη για αντικατασταση.

Εννοειται να επιμεινεις για αντικαταστσση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...