Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Διευκρίνιση: H V5 που τρέχω δεν είναι αυτή του needrom αλλά μια που μου έστειλε ο starman. Το μειονέκτημα της είναι οτι τη δεύερη φορά που την πέρασα δεν μπορεσα να την κάνω root. Την πρώτη έγινε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Με το Root Genious. Την πρώτη φορά έγινε. Μετά με έβαλε ο διάβολος να δοκιμάσω και την 4.4 η οποία δεν με ενθουσίασε με το κινεζοαγγλικό. Είπα λοιπόν να επιστρέψω στην V5. Όμως root δεν γίνεται...
Link to comment
Share on other sites

ρουταρισμένη 4,4 έχω βρεί αλλά για μετάφραση ενώ έχω βρεί και strings δεν μπορώ να κάνω (το πρόγραμμα δηλαδή) compile/decompile σωστά μου πετάει όλο σφάλματα. Στην 4,4 αλλάζει μόνο ο launher. Τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

V5 με Nova Luncher και εγώ και είναι όντως super;)

 

Το original μπορεί να περιμένει όχι πολύ όμως διότι αν το τηλέφωνο βγει EOL μετά δεν θα ασχολείται κανένας:mad:

 

Στο xda κάποιος έγραψε για multilang 4.4 αλλά δεν μπορώ να το παρακολουθήσω (δεν είμαι καν γραμμένος) διότι δεν γνωρίζω τη γλώσσα:O

 

Τέσπα ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

προσπαθωντας να διωρθοσω το προβλημα με την αυτοματη περιστροφη ξανα flashαρα την ρομ στο κινητο μηπως και γινει οκ. το flashαρισμα εγινε οκ αλλα ειδα οτι κρατησε ολα τα αρχεια που ειχα μεσα. πως γινεται αυτο? εγω θελω να μηδενισει το κινητο και να περασω την ρομ απο την αρχη μηπως και φτιαξει το θεμα με την περιστροφη. ξερει κανεις? πως θα σβηστουν τα παντα ωστε να τα ξαναπερασω με την ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Για ποιά αρχεία μιλάς?

 

Για την sd ή τον αποθηκευτικό χώρο τηλεφώνου?

Link to comment
Share on other sites

για την sd. εχεις δικαιο. αν και δεν εχω βεβαια την βγαζει ξεχωριστστο συστημα . την μηδενισα κ αυτην τωρα. ξανα περασα την ρομ αλλα το προβλημα με την περιστροφη της οθονης παραμενει. τι μπορει να εγινε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ προσπάθησα να βάλω και αυτή την έκδοση, "My_a928w_v50_deod.zip", αλλά μου έβγαζε λάθος το flash tool V5.13 " Error: Initializing scatter file failed. Please check the name of scatter file which you load is legal."

Χρησιμοποίησα άλλη έκδοση του Flash tool, άλλαξα το όνομα του αρχείου σε MT6592_Android_scatter.txt αλλά τζίφος. Παρατηρώ ότι το "installed-files.txt" λείπει απο τα αρχεία. Αν ξέρει κάποιος κάτι θα ήμουν ευγνώμων.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μεταφορά τα αρχεία στον κατάλογο C:/ του υπολογιστή, καμιά φορά μου κολλάει και όταν βάζω τα αρχεία εκεί το πρόβλημα ως δια μαγείας λύνεται. Τα αρχεία της ρομ και κάνε load το scatter από εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μεταφορά τα αρχεία στον κατάλογο C:/ του υπολογιστή, καμιά φορά μου κολλάει και όταν βάζω τα αρχεία εκεί το πρόβλημα ως δια μαγείας λύνεται. Τα αρχεία της ρομ και κάνε load το scatter από εκεί.

 

CSALAS η ROM My_a928w_v50_deod με την V5 που σας είχα στείλει μέσω dropbox έχουν διαφορές?

Εσύ που έχεις δοκιμάσεις πολλές ROM εάν θέλεις μπορείς να γράψεις 3-5 γραμμές για τις διαφορές των ROM που είδες και να βοηθήσεις τους νεώτερους.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση που μου έδωσε ο starman δεν είχε πρόβλημα με την περιστροφή, την εγγατάσταση ή με τίποτα άλλο.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

CSALAS η ROM My_a928w_v50_deod με την V5 που σας είχα στείλει μέσω dropbox έχουν διαφορές?

Εσύ που έχεις δοκιμάσεις πολλές ROM εάν θέλεις μπορείς να γράψεις 3-5 γραμμές για τις διαφορές των ROM που είδες και να βοηθήσεις τους νεώτερους.

 

Δεν έχω δοκιμάσει την My_a928w_v50_deod πάντως με την V5 δεν είχα πουθενά πρόβλημα. όσον αφορά τις άλλες τώρα. Μέχρι στιγμής έχω βρει 4.4.2 ρουταρισμένη με playstore αλλά όχι ελληνικά. Έχω βρει ν3.6 ν3.9 ν4.0 αλλά δεν είχαν ελληνικά και playstore. H καλύτερη μέχρι στιγμής για μένα είναι η V5. Αν καταφέρω και μεταφράσω την 4,4,2 θα την ανεβάσω για να την δοκιμάσετε αν θέλετε. :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ανοίγεις το mtk droid tools και αφού μπει σε root shell εμφανίζεται μια καρτέλα που λέει IMEI/NVRAM, το πατάς, μπαίνεις σε άλλο παράθυρο και αφήνεις το ΙΜΕΙ ως έχει, από κάτω λέει backup, το πατάς και σου κάνει backup 2 αρχεία. Το nvram.bin και nvram.tar αυτό καλό είναι να το κάνετε όλοι σας διότι σε περίπτωση που δεν μπαίνει στο wifi (όπως εμένα) ή δεν έχει ΙΜΕΙ από εκεί θα κάνετε restore για να επαναφέρετε. Είναι ένα απλό βήμα που θα με θυμηθείτε στο μέλλον.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...