Jump to content

Amoi A928W


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 481
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτά τα αρχεία δεν θα έχουν το ιμει μου μέσα?

 

Γιατί δεν έχεις WiFi?

 

Over...:D

Link to comment
Share on other sites

Απο βλακεια μαλλον διαγραφτηκανε τα αρχεια αυτα. Πανω σε καποιο φλασαρισμα. Το ΙΜΕΙ το επαναφερω χωρις προβλημα. Εκει που εχω προβλημα και μου χρειαζονται ειναι στο wifi.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος...

 

Πάμε πάλι... τα αρχεία που θα δημιουργήσω δεν θα έχουν το imei μου μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να αλλάξεις το ΙΜΕΙ από mobile uncle αν φοβάσαι μην το δω (και λογικό είναι) και μετά να κάνεις το backup. ;)
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρησιμοποιώ τη V5 ROM με Nova launcher και νομίζω ότι αποτελεί τον πλέον απροβλημάτιστο συνδυασμό. Αυτο που μου φαίνεται παράξενο είναι η λίγη ελέυθερη RAM, συνήθως γύρω στα 700MB. Εσείς πόση ελεύθερη RAM έχετε; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Διαγραφοντας ολες τις κινεζικες βλακειες και καποιες εφαρμογες συστηματος που δεν θα χρειαστουν ποτε εμενα μου μενει 1.5 gb ram.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω κάποιος ακόμα να μου στείλει τα nvram backup. Κανένας δεν μπορεί?

 

Λοιπόν τα έφτιαξα τα 2 αρχεία που θες:cool:

 

Πες μου email για να στα στείλω;)

 

 

Διαγραφοντας ολες τις κινεζικες βλακειες και καποιες εφαρμογες συστηματος που δεν θα χρειαστουν ποτε εμενα μου μενει 1.5 gb ram.

Επίσης οι ''κάποιες εφαρμογές συστήματος που δεν θα χρειαστούν ποτέ'' ποιές είναι?

 

Στείλε ονομαστική λίστα να τις ξεπαστρέψω:D

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ χρησιμοποιώ τη V5 ROM με Nova launcher και νομίζω ότι αποτελεί τον πλέον απροβλημάτιστο συνδυασμό. Αυτο που μου φαίνεται παράξενο είναι η λίγη ελέυθερη RAM, συνήθως γύρω στα 700MB. Εσείς πόση ελεύθερη RAM έχετε; Ευχαριστώ!

Για την ραμ μπορεις να εγκαταστησεις το greenify που σκοτωνει ολες τις εφαρμογες που τρεχουν χωρις λογο και δεν ανοιγουν ξανα μονες τους εκτος κ αν το θες εσυ βεβαια. Κ μενει τουλαχιστον 1.2gb μνημης σε μενα.

Προγραμματα που δεν χρειαζοντε ειναι ολα τα κινεζικα και αλλες εφαρμογες ομπως auto navi, wechat,renren,qq κ.λ.π. τουλαχιστον σε μενα. Για την περιστροφη βρηκε καποιος κατι; διαβασα οτι μπορει να θελει calibration αλλα δεν ξερω πως

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την περιστροφή το είχα και εγώ. όταν πέρασα την ν5 δεν ξαναεμφανίστηκε. Πέρασα αυτή που έδωσε ο starman με spi flash tools και πάτησα format all&download. Καλή τύχη.:)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με αυτή είμαι και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

 

Την έχει ο Xx4m0uR4sS στο dropbox του ανεβασμένη 100 ποστ πιό πίσω...:cool:

 

εδώ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5515710#post5515710

 

Κατεβάστε την , είναι η καλύτερη που υπάρχει μέχρι στιγμής;)

Link to comment
Share on other sites

Τον starman να ευχαριστήσετε, δικό του το dropbox :)

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με την περιστροφή το είχα και εγώ. όταν πέρασα την ν5 δεν ξαναεμφανίστηκε. Πέρασα αυτή που έδωσε ο starman με spi flash tools και πάτησα format all&download. Καλή τύχη.:)

Με το format all&download ειχες προβλημα με το imei μετα ομως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πρεπει να το ξαναγραψεις το ΙΜΕΙ μετα. Εκει χρειαζεται το backup που εξηγω πιο πανω.

Εαν μπορεσεις καποια στιγμη μπορεις να γραψεις τι ακριβως θελει να κανεις μαζεμεμενα ολα, εαν κανεις format& download γιατι χανομαι λιγο...δεν καταλαβα βασικα χανεις το imei και δεν μπαινει και στο wifi?? Μην κανω και καμια βλακεια οπως πιο πριν και το χαλασω..

Link to comment
Share on other sites

Το format all δεν χρειάζεται.

 

Εγώ δεν το έκανα και μπήκε η ρομ κανονικά χωρίς να χάσω ιμέι κ.λ.π

 

Το λέει και ένας οδηγός (νομίζω εδώ μέσα) ότι φορματ δεν πατάμε ποτέ

 

Εκτός και αν είσαι ο CSALAS και θέλεις να το κάνεις πουτ@ν@ το τηλέφωνο:hypno::geek::respect::ρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αφού κατεβάσεις τη rom κάνε ακριβώς ότι βλέπεις σε αυτό το βίντεο...

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο tsiv. Και εγώ τα ίδια έκανα και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Βέβαια, με κάτι τύπους σαν το CSAL προχωράει η επιστήμη :ninja:. Όχι με εμάς που πάμε από την πεπατημένη!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι προσπαθούν να ρίξουν λάσπη στο όνομά μου :p θα πρέπει να παρέμβω. Αν πατήσεις format all & download διαγράφεται όλη η μνήμη σαν να κάνεις format στο pc. Πάντα ακολουθώ αυτή την διαδικασία για να μην μείνουν κατάλοιπα από την προηγούμενη, και μετά περνάω τα ΙΜΕΙ. Το πρόβλημα με το wifi είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Σίγουρα με format χάνεις IMEI αλλά αν κάνεις ένα backup το ΙΜΕΙ με mobile uncle tools δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Αυτό ακολουθώ εγώ, δεν το επέβαλα όμως σε κανέναν. Τα τηλέφωνα δικά σας είναι...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιοι προσπαθούν να ρίξουν λάσπη στο όνομά μου :p θα πρέπει να παρέμβω. Αν πατήσεις format all & download διαγράφεται όλη η μνήμη σαν να κάνεις format στο pc. Πάντα ακολουθώ αυτή την διαδικασία για να μην μείνουν κατάλοιπα από την προηγούμενη, και μετά περνάω τα ΙΜΕΙ. Το πρόβλημα με το wifi είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Σίγουρα με format χάνεις IMEI αλλά αν κάνεις ένα backup το ΙΜΕΙ με mobile uncle tools δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Αυτό ακολουθώ εγώ, δεν το επέβαλα όμως σε κανέναν. Τα τηλέφωνα δικά σας είναι...

Το προβλημα με το wifi δεν δημιουργηθηκε απο το format all δηλαδη?

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πείραξα ένα αρχείο της nvram και δεν είχα wifi. Το διόρθωσα όμως, μου έστειλε και ο φίλος μου ο tsiv backup:D οπότε αν ξαναεμφανιστεί θα του κάνω ένα restore και είναι έτοιμο. Αλλά και πάλι σας λέω δεν παίρνω καμία ευθύνη για πιθανή βλάβη. :) Απλά μοιράζομαι μαζί σας τον τρόπο που εγώ χρησιμοποιώ το spi flash tools. Πάντα δεν έχω μετά ΙΜΕΙ (το οποίο και επαναφέρω). Όταν κάνετε φλασάρισμα νέας ρομ ποιο επιλέγετε εσείς?
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Πείραξα ένα αρχείο της nvram και δεν είχα wifi. Το διόρθωσα όμως, μου έστειλε και ο φίλος μου ο tsiv backup:D οπότε αν ξαναεμφανιστεί θα του κάνω ένα restore και είναι έτοιμο. Αλλά και πάλι σας λέω δεν παίρνω καμία ευθύνη για πιθανή βλάβη. :) Απλά μοιράζομαι μαζί σας τον τρόπο που εγώ χρησιμοποιώ το spi flash tools. Πάντα δεν έχω μετά ΙΜΕΙ (το οποίο και επαναφέρω). Όταν κάνετε φλασάρισμα νέας ρομ ποιο επιλέγετε εσείς?

Εγω απλα download και κανει flash μονο την ρομ. Δηλαδη κανεις ενα backup μεσω mobileuncle τα δυο αρχεια αυτα που αναφερεις παραπανω και μεσω restore mode τα κανεις install και λυνεται το προβλημα με το imei?

Γιατι εχω δοκιμασει τα παντα για την περιστροφη και δεν λυνεται με τιποτα.. Και αφου μου λες οτι κ εσυ ειχες το ιδιο προβλημα και μεσω download&format λυθηκε λεω να το προσπαθησω. Εφοσον λυνεται και το imei μετα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα download και κανει flash μονο την ρομ. Δηλαδη κανεις ενα backup μεσω mobileuncle τα δυο αρχεια αυτα που αναφερεις παραπανω και μεσω restore mode τα κανεις install και λυνεται το προβλημα με το imei?

Γιατι εχω δοκιμασει τα παντα για την περιστροφη και δεν λυνεται με τιποτα.. Και αφου μου λες οτι κ εσυ ειχες το ιδιο προβλημα και μεσω download&format λυθηκε λεω να το προσπαθησω. Εφοσον λυνεται και το imei μετα...

 

ανοίγω το mobile uncle tools πάω IMEI backup/restore και κάνω backup στην sd card όχι στην μνήμη του τηλεφώνου. Αν δεν είσαι σίγουρη κάνε και στα δύο sd card που σου βγάζει. Χρησιμοποιώ spi flash tools την έκδοση 5.1343.01.Κατά την διάρκεια του φλασαρίσματος δεν έχω μπαταρία στο κινητό . Σημαντικό βήμα είναι επίσης και το nvram backup μέσω mtk droid tools που εξηγώ πιο πάνω. Αφού φλασάρω την ρομ, την ρουτάρω και μετά περνάω πάλι to mobile uncle για να κάνω restore τα IMEI. όλα αυτά τα κάνω στο κινητό μου με δική μου ευθύνη, οπότε όποιος ακολουθήσει αυτόν τον τρόπο η ευθύνη είναι δική του.

Link to comment
Share on other sites

λυθηκε και το προβλημα της αυτοματης περιστροφης. υπαρχει οδηγος στο youtube πως φτιαχνεις το g sensor απο το τεστ του κινητου. δεν χρειαστηκε το format. προφανως CSALAS ειχες μπει σστο κινεζικο μενου και ειχες αλλαξει τα δεδομενα του gsensor γιαυτο και ειχες κ εσυ προβλημα. το link απο το youtube ειναι https://www.youtube.com/watch?v=hjWRz24QBhw. εαν χρειαστει ασ υπαρχει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...