Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τρίτο που ήρθε πριν 5 μέρες :http://www.aliexpress.com/snapshot/6060480682.html καλό είναι μέχρι στιγμής , θα δείξει .

 

Αυτο που παραθετεις δεν ειναι αυτο που συζηταμε εδω, εχει τεραστιες διαφορές σε επιδοσεις και δεν αξιζει ουτε 50 ευρω. Ειναι με τον παλιο διπυρηνο 6577, κατω του μετρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τον Οκτωβριο εως σημερα δεν εχει κανει κιχ ουτε σε μενα, και μαλιστα εχω φερει γυρω στις 15 συσκευες για φιλους γνωστους και μονο μια ηταν ελλατωματικη εξ'αρχης οπου εγινε full refund. Εγω ειμαι απολυτα ικανοποιημενος για τα λεφτα που ειχα δωσει. Απλως η τιμη του σημερα ειναι ακριβη δλδ 180$ περιπου. Πρεπει να πεσει στα 120$ max για να ειναι ανταγωνιστικο.

Η τιμη του ειναι 180$? τοτε δε μιλαμε μαλλον για το ιδιο κινητο, γιατι απ οσο ξερω αυτο που ειχα παρει ,εχει εξαντληθει απο πριν τα χριστουγεννα...ο πωλητης μαλιστα εχει διαγράψει τη σελιδα και δεν απανταει στα μνμτα που του στειλα για τη βλαβη. αρα και η εγγυηση που αναφερεται είναι μουφα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που παραθετεις δεν ειναι αυτο που συζηταμε εδω, εχει τεραστιες διαφορές σε επιδοσεις και δεν αξιζει ουτε 50 ευρω. Ειναι με τον παλιο διπυρηνο 6577, κατω του μετρίου.

Το είχες; γιατί εγώ το 6589 παρήγγειλα , ξέρω οτι είχε και διπύρηνα

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κλωνος 1:1 με 60 Ευρω...

http://www.pandawill.com/tengda-s4-smartphone-android-42-mtk6589-50-inch-hd-screen-nfc-air-gesture-3g-gps-p88475.html

 

Υπαρχει η πιθανοτητα να εχει και λογοτυπα...

 

με 512 Ram θα τρέχει εφαρμογές η θα έχει κολλήματα?

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την αντοχη του κλωνου αυτου στις ελευθερες πτωσεις στο πατωμα.Την 3φορα τελειωσε η οθονη.Αλλα τι να κανεις χοντρος ανθρωπος σε ολα.... χοντρος.Δεν θα ξαναπαρω κινεζικο γιατι τα επωνυμα αντεχουν:lol::lol: Edited by morfo1967
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω φερει εγω και με 6572 και με 6582, τα δευτερα σαφως καλυτερα αλλα και λιγο ακριβοτερα, σε γενικες γραμμες καλα για τα χρηματα τους πιστα αντιγραφα και κατα τ'αλλα κλασικες mediatek συσκευες με τα συν κ τα πλην τους. Τιμια επιλογη για καποιον που θελει να εχει το ιδιο design με το original κ δεν θελει να τον ληστεψει η samsung, απλως ως γνωστον και κοινως αποδεκτο με το ιδιο budget παιρνεις επωνυμη κινεζικη συσκευη ποιοτικοτερη και με καλυτερη υποστηριξη.

 

Υγ. απο τη στιγμη που το S5 εχει γινει παντοφλα με τα τεραστια bezels δεν βλεπω και το λογο να παρει καποιος ενα τετοιο κλωνο. Εγω ειχα παρει τον S4 κλωνο μονο και μονο επειδη ναι μεν μου αρεσε σχεδιαστικα αλλα περισσοτερο επειδη το S4 ηταν και ισως ειναι ακομη η μικροτερη σε διαστασεις συσκευη με 5αρα οθονη. Ειδαλλως θα ειχα παει σε επωνυμο κινεζο που δυστυχως ομως μεχρι στιγμης δε μπορουν να μαζεψουν τα bezels οσο θα μου αρεσε.

 

 

 

από μπαταρια???

Link to comment
Share on other sites

Το τηλεφωνο υπαρχει και πωλειται κανονικα απο διαφορους πωλητες σαν hdc legend 2 i9502 με τιμη πανω κατω στα 180$. υπαρχουν και φτηνοτεροι κλωνοι με 6572-6577 αλλα δεν αξιζουν
Link to comment
Share on other sites

με 512 Ram θα τρέχει εφαρμογές η θα έχει κολλήματα?

Θα χει κολληματα.Αν θες 1GB ram με 10$ παραπανω εχει το Panda εξαιρετικες επιλογες.Και κλωνο S4 (οχι 1:1)

Αν ειναι σαν αυτο που εφερα πριν 3 μηνες,εχει λογοτυπα,η οθονη ειναι ψιλοκαλη,το ηχειο παλευεται και ειναι γρηγορο.Στα συν οτι βαζεις την γνησια μπαταρια αμα θες και εισαι κομπλε.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κλωνος iphone 4 που να μοιαζει σε ολα εξωτερικα με το γνησιο?ακομα και στη βαση φορτισης και στο καπακι της σιμ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κλωνος iphone 4 που να μοιαζει σε ολα εξωτερικα με το γνησιο?ακομα και στη βαση φορτισης και στο καπακι της σιμ..

πως δεν υπαρχει.αλλα για μενα αυτον τον καιρο δεν αξιζει να παρεις κλωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κ πως το καταλαβαινεις αν ειναι κλωνος;

πρωτα και καλυτερα απο το λειτουργικο.στα αλλα ειναι 98% ιδιο.

αν ψαχνεις κλωνοο βρες καποιον απο κινα μερια με λειτουργικο ανδροιδ,τουλαχιστον να δουλευει σαν κινητο.αν και τωρα στην αγορα βρισκεις καλους κλωνους απο το 5αρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα που μου πουλαει το 4αρι για ανταλακτικα αλλα δεν αναβει σαν συσκευη..και θελω να δω αν ειναι γνησιο ή κλωνος..εμφανισιακα μοιαζουν;
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα που μου πουλαει το 4αρι για ανταλακτικα αλλα δεν αναβει σαν συσκευη..και θελω να δω αν ειναι γνησιο ή κλωνος..εμφανισιακα μοιαζουν;

 

Διδυμα είναι!

Αν δεν σου ανοιξει, ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ/ΟΠΤΙΚΑ δεν θα καταλάβεις διαφορά (αφού δεν ανάβει...)

Σϋγκρινα ένα κλώνο 5s που παρέλαβα προ μηνός περίπου (Thunderbird i5s, $125) και δεν μπορούσες να καταλάβεις το original...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα αυτό :http://www.aliexpress.com/item/HDC-S5-I9600-Phone-Perfect-1-1-MTK6582-Quad-Core-Smart-Mobile-Phone-5-1-HD/1774260830.html

Με τον 6582 και ελπίζω μέσα στην βδομάδα να είναι εδώ

 

με τι σου το στελνει???(ποια εταιρια) ποσο καιρο περιμενεις???εχεις γραψει κατι για να περασει τελωνειο??

Link to comment
Share on other sites

Με Singapore Post απο 14/4 έφυγε στις 22/4 περιμένω , ελπίζω την Δευτέρα να έχει έρθει Θεσσαλονίκη , μια θήκη που πήρα ήρθε σήμερα , για τελωνείο έχεις pm
Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την αντοχη του κλωνου αυτου στις ελευθερες πτωσεις στο πατωμα.Την 3φορα τελειωσε η οθονη.Αλλα τι να κανεις χοντρος ανθρωπος σε ολα.... χοντρος.Δεν θα ξαναπαρω κινεζικο γιατι τα επωνυμα αντεχουν:lol::lol:

 

καλοοοο πολυ καλοο:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα.Ολα τα κινητά μπορούν να χαλάσουν και με τα κινέζικα ειδικά τα πιο άγνωστα,πάντα υπάρχει το ρίσκο να σου μείνει στο χέρι και να ψάχνεις για την ανύπαρκτη εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Εφερε ο κουμπαρος μου προσφατα δυο κλωνους ι5 απο shenjen διαφορετικους για δωρακια στον ενα ειδικα και ατομο που εχει γνησιο δε καταλαβε διαφορα ουτε και στο γερμανο που πηγε να κοψει την καρτα σιμ το καταλαβαν.
Link to comment
Share on other sites

βρηκα ενα που μου πουλαει το 4αρι για ανταλακτικα αλλα δεν αναβει σαν συσκευη..και θελω να δω αν ειναι γνησιο ή κλωνος..εμφανισιακα μοιαζουν;

συνηθως οι κλωνοι τις βιδες κατω στην θεση που μπαινει ο φορτιστης ειναι σταυρος.στα αυθεντικα κινητα οι βιδες ειναι torch και ανοιγωντας το κινητο αφαιρωντας την πισω πλατη θα δεις αν το κινητο ειναι αυθεντικο η οχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στον 5s κλώνο πάντως, οι βιδες είναι pentalobe οπως και του original...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Kαι εγω δεν εμεινα ικανοποιημενος απο την αντοχη του κλωνου αυτου στις ελευθερες πτωσεις στο πατωμα.Την 3φορα τελειωσε η οθονη.Αλλα τι να κανεις χοντρος ανθρωπος σε ολα.... χοντρος.Δεν θα ξαναπαρω κινεζικο γιατι τα επωνυμα αντεχουν:lol::lol:

 

Αν είχες πάρει μια σωστή θήκη θα είχε και αντοχή. Έχω αυτή της spigen

http://www.aliexpress.com/item/SPIGEN-SGP-Case-for-Samsung-Galaxy-S4-i9500-Slim-Armor-View-Automatic-Sleep-Wake-Cover-6/1820240307.html

και το κινητό είναι ακλόνητο.. είναι και η δουλειά μου τέτοια και για αυτό πήρα τέτοια θήκη. Έχει πέσει πάνω από 20 φορές και δεν έχει πάθει κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Πλεον κλωνος 1:1 με 60 Ευρω...

http://www.pandawill.com/tengda-s4-smartphone-android-42-mtk6589-50-inch-hd-screen-nfc-air-gesture-3g-gps-p88475.html

 

Υπαρχει η πιθανοτητα να εχει και λογοτυπα...

 

Το χεις παρει; παιρνει και θηκες/μπαταριες s4;

Link to comment
Share on other sites

Το χεις παρει; παιρνει και θηκες/μπαταριες s4;

 

Εαν ειναι σαν αυτο (της Feiteng ηταν,ιδιο σοι με την Tengda) που ειχα παρει απο αλλο σαιτ πριν 3-4 μηνες,ναι κανονικα.Απ οτι βλεπω οι διαστασεις προδιαθετουν για 1:1 και το γεγονος οτι δεν δειχνει την μπαταρια,με κανει να πιστευω οτι εχει και λογοτυπα.

Σε κανα 15ημερο θα παραλαβω.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...