Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν ειχα νοκια 40 και πηγα στο συμβιαν καποτε, ειχα ριξει τα μπινελικια μετα συνηθισα ομως.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλα καθετι καινουριο στην αρχη μας ξενιζει...εγω το επαθα αυτο με τα ψιαφιακα καναλια.καλα χρυσα και αγια αλλα στην αρχη με ειχαν ξενερωσει πολυ

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχωτο κ668 και στο ξυπνητιρι οταν πας να ρυθμισω ωρα μου κολαει και πρεπει να βγαλω τν μπαταρια....το εχει καποιος αλλος αυτο το προβλημα??
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις υστερει? απο αλλα κινεζικα? απο αλλα γενικοτερα κινητα? γεγονος ειναι οτι και εγω ειχα δει καποιες διαφορες στην εμφανιση του μενου γενικοτερα σε σχεση π.χ με το κ599

 

ειχα κ εγω το M002L .. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι ειναι πολυ πιο προηγμενο στο μενου του .. αλλα οταν εχω εισερχομενη κληση μου βγαζει πανω πανω το ονομα κ οταν ερχεται μηνυμα μπροστα στην ο8ονη δεν βγαζει καποια ειδοποιηση να το καταλαβεις πχ μετα απο 5 λεπτα.... καλα με κ599 κ μ002λ δεν τιθεται θεμα συγκρισης... αλλα αυτο με το pc suite δεν το εχω βρει ακομη ....

Link to comment
Share on other sites

δλδ ειναι αλλα iphone και καλα?χαχχα

σε αυτο με το suite δε ξερω να σε βοηθησω.εγω καθε φορα εστελνα τις επαφες με μπλε δοντι!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδεθω με το οπερα και μου βγαζει σφαλμα java.io.ioexception ξερετε τι ειναι αυτο???

ξαναεγκατεστησα το οπερα και μου βγαζει failed to connect to the internet

verification of server certificate failed.please check the date setting in your device ενω εχω σωστη ωρα και ημερομινια...

Edited by GATRAHAS
Link to comment
Share on other sites

η τελευταια εκδοση του mobiledit υποστιριζει τους mkt επεξεραστες,δηλαδη ειναι συμβατο και βλεπει αρκετα κινεζικα κινητα.εγω αυτο δουλευω και ειναι μια χαρα με κινεζικο με επεγεργαστη μκτ 6235

 

ΕΝΑ μεγαλο ευχαριστω δεν ηξερα καν την υπαρξη αυτου του προγραμματος...παιδια μεταξυ μας τωρα αλλα αν δεν υπηρχε αυτο το forum γουρουνι(κινητο) στο σακι(στα τυφλα) θα αγοραζαμε...!! :lol::lol::p:D

 

προσπαθω να συνδεθω με το οπερα και μου βγαζει σφαλμα java.io.ioexception ξερετε τι ειναι αυτο???

 

και εμενα αυτο βγαζει φιλε μου ... δεν εχω ιδεα!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

mitsbirk, λίγη προσοχή με τα συνεχόμενα μηνύματα γιατί δεν επιτρέπονται και κάνουν τα θέματα δυσανάγνωστα. Στο έχει ήδη επισημάνει ο navi55 αλλά αδιαφορείς. Όταν θες να συμπληρώσεις κάτι και το τελευταίο ποστ είναι δικό σου, πάτα στην κάτω δεξιά γωνία του ποστ το κουμπί "τροποποίηση". Έτσι, θα μπορέσεις να προσθέσεις ό,τι θες στο ήδη υπάρχον ποστ.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω και που για να χρησιμοποιησω το internet του συμβολαιου μου?

διαβασα για το κ599 αλλα δεν βοηθησε πολυ.

να επισημανω πως θελω για το mobile interner, οχι για το wap.

απο εσας που το εχετε, το εχει ενεργοποιησει κανεις?

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

Φίλος παρέλαβε αυτή την συσκευή: http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4142

 

To έπιασα στα χέρια μου και είναι πολύ ωραίο.Δεν έχει τηλεόραση και έχει capacitive οθόνη.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Φίλος παρέλαβε αυτή την συσκευή: http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=4142

 

To έπιασα στα χέρια μου και είναι πολύ ωραίο.Δεν έχει τηλεόραση και έχει capacitive οθόνη.

 

ετσι οπως το ειδα ειναι ιδιο με το δικο μου κ668

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εταιρεία έχεις συμβόλαιο?

Στη σελίδα της jaga υπάρχουν ρυθμίσεις για τα κινητά που πουλάει, από τα οποία οι ρυθμίσεις μοιάζουν με τα περισσότερα κινέζικα. Ρίξε μια ματιά:

http://www.jaga.gr/?q=node/932

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση.

στην cosmote εχω συμβολαιο. στην σελιδα που μου προτεινες εχει μονο ρυθμισεις για το wap.

βρηκα αυτο σε μια αναζητηση στο google--> http://www.sciphonereviews.com/sciphone/sciphone-i9-internet-setup-and-config-tutorial

αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα, ελπιζω να φανει σε καποιον χρησιμο.....

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το ειδα ειναι ιδιο με το δικο μου κ668

 

Ναι πολύ πιθανόν να είναι ακριβώς τα ίδια. Δεν έτυχε να δω από κοντά το Κ668.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μηπως εχετε ξεχαστει και βαζετε 2010 στην ημερομηνια?

 

φιλε μου τελικα ειμαι πολυ χαζος.....αυτο ηταν και ειχα ψαξει τα παντα:);)

Link to comment
Share on other sites

έχω στα χέρια μου ένα κινέζικο κινητό το FO90 GPS, Wi-Fi TV radio fm ( ξέρει κανείς τι παίζεται με το GPS navigation τι γίνεται ?) όλα τα άλλα δουλεύουν υπέροχα (στο gps είμαι λίγο άσχετος τι γίνεται με τους δορυφόρους ? πρέπει να είναι το κινητό έξω απο κλειστό χώρο και μέχρι πότε ? πότε κλειδώνει και άμα κλειδώσει πρέπει να έχω ειδικούς χάρτες ? από μόνο του έχει argentini,chili,rusia,ungar, έχει το κουράγιο κάποιος να με βοηθήσει
Link to comment
Share on other sites

όλα τα λεφτά το νέο δημιούργημα των κινέζων

http://www.solomobi.com/product_4554.html

Θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες σε λίγες μέρες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ωάχνω κάποιο ήρωα να με βοηθήσει.

Πήρα το Hiphone (δεν ξέρω πιο μοντέλο, είναι αυτό εδώ http://www.ricardo.gr/buy/κινητή-σταθερή-τηλεφωνία/kinita-tilefona/λοιπές-μάρκες/νεο-iphone4g-αντιγραφο-2011-με-tv-ε-gpswifi2simολα-σε-1/v/an631293402) και έχω και γω μερικές απορίες:

 

1. Τι μπορώ να κάνω για να αλλάζω τα 4 βασικά εικονίδια;

2. Πως μπορώ να προσθέσω κι άλλα εικονίδια;

3. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταφέρω τα contacts απο το παλιό τηλέφωνο;

4. Όταν στέλλω μηνύματα στα ελληνικά έχω μόνο 63 χαρακτήρες ανα μηνυμα, τι να κάνω;

5. Υπάρχει τρόπος ότα στέλλω μηνυμα να μην έχω το μεγάλο πληκτρολόγιο με τα μικρά κουμπάκια αλλά το κλασσικό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

έχω στα χέρια μου ένα κινέζικο κινητό το FO90 GPS, Wi-Fi TV radio fm ( ξέρει κανείς τι παίζεται με το GPS navigation τι γίνεται ?) όλα τα άλλα δουλεύουν υπέροχα (στο gps είμαι λίγο άσχετος τι γίνεται με τους δορυφόρους ? πρέπει να είναι το κινητό έξω απο κλειστό χώρο και μέχρι πότε ? πότε κλειδώνει και άμα κλειδώσει πρέπει να έχω ειδικούς χάρτες ? από μόνο του έχει argentini,chili,rusia,ungar, έχει το κουράγιο κάποιος να με βοηθήσει

 

 

To κινητό δεν το έχω και δε μπορώ να σε βοηθήσω, αλλά για το GPS πρέπει οπωσδήποτε να είσαι σε εξωτερικό χώρο για να λαμβάνει ο δέκτης GPS το στίγμα από τους δορυφόρους. Χρειάζεται κάποια λεπτά για να κλειδώσει όταν πριν δε λειτουργούσε (cold start) ή ελάχιστα δευτερόλεπτα, όταν έχασε για λίγο το στίγμα (πχ εάν μπήκες σε τούνελ - hot start). Για χρήση στην Ελλάδα, προφανώς χρειάζεσαι ελληνικούς χάρτες αλλιώς θα σου δείχνει ένα κενό.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Ο μπαμπας ενως φιλου αγορασε ενα iphone 4 απο ενα πακιστανο στο φαναρι για 150ε

οταν το εφερε σπιτι και το ειδαμε καταλαβε οτι ηταν κινεζικο:lol:

η πλακα ειναι οτι ειχε εφαρμογες facebook και youtube χωρις να εχει καν wifi:p

εξωτερικα ηταν ιδιο εκτος απο το βαρος και τη ποιοτητα αλλα αν δεν εισαι γνωστης..

 

πλακα στη πλακα εχει γινει μεγαλο θεμα αυτο με τα κινητα στα φαναρια και στο δρομο γενικα.σου πλασαρουν ενα πολυ καλο κινεζικο για το γνησιο και πολλοι την πατανε και τα χρυσοπληρωνουν.

αυτο που εχω δει βεβαια στη γειτονια μου και ειναι η μεγιστη απατη:σου δειχνουν να δεις ενα γνησιο κινητο(θα ηθελα να ηξερα που το βρηκαν)και αμα τους δωσεις το οκ σου λενε την ατακα,κατσε να σου δωσω ενα σφραγισμενο σε κουτι μη παρεις και το δικο μου...!!!φυσικα το κουτι ειναι ιδιο με το original,αλλα και να το ανοιξεις δε θα καταλαβεις την διαφορα με τη πρωτη...γιαυτο ας ειμαστε και λιγο καχυποπτοι και ας μη τα θεωρουμε ολα ευκαιριες!!!

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το Meizu M9 το ξέρετε;

Σκέφτομαι να το αγοράσω...

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ολοκαίνουριο μοντέλο,κυκλοφόρησε παραμονή Χριστουγέννων αν δεν κάνω λάθος.

Πάντως από χαρακτηριστικά δείχνει πολύ δυνατό,αλλά είναι και σχετικά ακριβό

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...