Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, έχω εδώ και 4 μήνες το Κ599.... Είμαι καθόλα ευχαριστημένος με όσα παρέχει σε σύγκριση με την τιμή κτήσης....

 

Η ερώτησή μου είναι, αν κάποιος έχει καταφέρει να εγκαταστήσει το phonesuite σε WIN XP X64, διότι ενώ έχω εγκαταστήσει σωστά τους drivers για το MT 6235 και το phonesuite 6.0.10 όταν πάει να μου φορτώσει τις επαφές, συνεχώς κολλάει και με πετάει...

 

Δοκίμασα να εγκαταστήσω το άλλο Phone suite που προτείνεται στο θέμα ( http://www.intextechnologies.com/web...ad-driver.aspx), αλλά μόλις πάει να μπει στο πρόγραμμα αμέσως με πετάει....

 

Βοήθεια παίδες γιατί θέλω να κάνω restore to factory settings και δεν θέλω να ξαναπεράσω 325 επαφές με το χέρι.....

 

Εκτός των παραπάνω, σήμερα και χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο (ούτε πτώση, ούτε άλλη παραβίαση), το touchscreen άρχισε να μου κάνει νερά (δεν πατάει σωστά, πατάει άλλα αντ' άλλων). Δοκίμασα να κάνω calibration, αλλά και πάλι το πρόβλημα είναι εμφανές... Λέτε να τα έφαγε τα ψωμιά του? Κιόλας?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν χρειαζεται πτωση για να μην δουλευει η οθονη αρκει και διαρκης πιεση,π.χ στο παντελονι, εχουν ευαισθησια ολα τα κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

 

Εκτός των παραπάνω, σήμερα και χωρίς κανένα ιδιαίτερο λόγο (ούτε πτώση, ούτε άλλη παραβίαση), το touchscreen άρχισε να μου κάνει νερά (δεν πατάει σωστά, πατάει άλλα αντ' άλλων). Δοκίμασα να κάνω calibration, αλλά και πάλι το πρόβλημα είναι εμφανές...

Για να κάνει νερά σημαίνει ότι έχει σπάσει το touch screen σου,είτε από πτώση είτε από πίεση(συνήθως από πίεση μέσα στο τσαντάκι ή στην τσέπη δημιουργείται αυτό το πρόβλημα)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνει νερά σημαίνει ότι έχει σπάσει το touch screen σου,είτε από πτώση είτε από πίεση(συνήθως από πίεση μέσα στο τσαντάκι ή στην τσέπη δημιουργείται αυτό το πρόβλημα)

 

Πάντως δεν δείχνει σημάδια σπασίματος, ούτε καν ραγίσματος.....

 

Πιστεύεις ότι αν του κάνω μία επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις να έχω κανένα όφελος?

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το αν κάνει νερά η οθόνη.Αν κάνει νερά τότε έχει ζοριστεί η οθόνη και πρέπει να πάει για αλλαγή.Με επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν θα καταφέρεις τίποτα,ίσα ίσα δεν θα μπορείς να κάνεις και το callibration μετά

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το αν κάνει νερά η οθόνη.Αν κάνει νερά τότε έχει ζοριστεί η οθόνη και πρέπει να πάει για αλλαγή.Με επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν θα καταφέρεις τίποτα,ίσα ίσα δεν θα μπορείς να κάνεις και το callibration μετά

 

Όπως είπα και πριν δεν έχει κανένα εμφανές σημάδι βλάβης (όσον αφορά το οπτικό κομμάτι).... αυτό που με προβληματίζει και γι' αυτό αναφέρω την επαναφορά, είναι ότι άρχισε και το όπερα να μου κάνει "νερά", διότι ενώ είχα εγκαταστήσει το opera 4.2 greek και το είχα σετάρει κανονικά (speed dial, passwords, bookmarks κτλ), από τότε που εμφανίστηκε το πρόβλημα με την οθόνη, κάθε φορά που πήγαινα να το κάνω εκκίνηση, έκανε πάλι εγκατάσταση, αντί για απλή φόρτωση και μου έχανε όλες τις ρυθμίσεις...

 

Όλα αυτά με οδηγούν να συμπεράνω ότι είναι απλά ένα πρόβλημα λογισμικού και όχι hardware....

 

Και επίμένω στην παραπάνω μου ερώτηση... Εσείς που έχετε εγκαταστήσει το phonesuite σε XP ή σε άλλο λειτουργικό, σας παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα? Σας πετάει με ένδειξη σφάλματος? Σας βγάζει μήνυμα ότι δεν μπορεί να διαβάζει "advanced information" από το phonebook?

 

Και μια τελευταία ερώτηση... Με τα πολλά, μπόρεσα μετά βίας να δημιουργήσω ένα αρχείο .csv με τις επαφές μου (μόνο όμως με τη μία καταχώρηση από τα αποθηκευμένα τηλέφωνα)... Μπορώ να το επεξεργαστώ με excel και να βάλω και τα άλλα στοιχεία των επαφών και σε δεύτερο χρόνο, αν καταφέρω να κάνω επαναφορά το κινητό στις εργοστασιακές ρυθμίσεις να μπορέσω να τα ξαναπεράσω με "import"?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες που μου ελυσαν τα χερια

 

το τηλ μου ειναι JC 9700 αντιγραφο του αντιστοιχου Blaccberry

 

Μεσα απο εδω κατευθυνθηκα στην PCsuite που λυνει αρκετα προβληματα

 

Επισης αν και η WIND μου ελεγε οτι το κινητο δεν ειναι συμβατο με MMS και Internet (!!!!!) με δικες σας υποδειξεις βρηκα τις οδηγιε της JAGA και δουλευει μια χαρα

 

τωρα εχω το αντιστοιχο προβλημα μα το mobilbanking

 

αυτοματα δεν μπαινει το προγραμμα οπως ακριβως γινονταν μα τα MMS

 

πιστευω οτι θα υπαρχει τροπος να μπει χειροκινητα

 

Καμμια ιδεα;

 

Δεν ανοιγω ειδικο νημα για το κινητο μου γιατι πιστευω οτι δυσκολα θα εχω αναγνωστες του εδω επιπεδου

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν ειναι smartphone,δευτερο δεν αν εχει java, αν εχει μπορεις να μπαινεις κανονικα στην σελιδα τις τραπεζας μεσω opera browser,εγω π.χ εχω online banking με την εθνικη και δεν εχω προβλημα,μπαινω οπως και στον υπολογιστη του σπιτιου μου.
Link to comment
Share on other sites

καταρχην δεν ειναι smartphone,δευτερο δεν αν εχει java, αν εχει μπορεις να μπαινεις κανονικα στην σελιδα τις τραπεζας μεσω opera browser,εγω π.χ εχω online banking με την εθνικη και δεν εχω προβλημα,μπαινω οπως και στον υπολογιστη του σπιτιου μου.

 

Φίλε μου 1000 ευχαριστώ

Ούτε είχα σκεφτει να μπω με opera

Κατεβαζα την εφαρμογή μεσω υπολογιστη,και μου έλεγε οτι το τηλεφωνο δεν ειναι συμβατό

Τωρα δουλεύει άψογα

Να ρωτήσω και κατι ακόμη

Είναι δυνατον στο κινέζικο PCSuite να τροποποιήσουμε τα fields των contacts?

Ή αν υπάρχει άλλο ανάλογο προγραμμα

και πάλι ευχαριστώ

 

"Γιάννης"

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδία εχω τα πάντα εχω αλλάξει τις ρυθμίσεις στο προφιλ και ακομα δεν μπορω να δω βιντεακια κατεβασα και το snaptu αλλα τίποτα... αν μπορει κάποιος ας μου πει αναλυτικα τι πρέπει να κανω......θα του ειμαι ευγνώμων
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πιο ειναι το οριο εγκαταστασης εφαρμογων στο κινητο και αν αυτο γινεται να αλλαξει??εχω κατεβασει κατι παιχνιδια, αλλα οταν παω να τα κανω install, μου λεει over the maximum install limit.pls HELP
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανενας πιο ειναι το οριο εγκαταστασης εφαρμογων στο κινητο και αν αυτο γινεται να αλλαξει??εχω κατεβασει κατι παιχνιδια, αλλα οταν παω να τα κανω install, μου λεει over the maximum install limit.pls HELP

 

Νομίζω πως δεν υπάρχει κάποιο όριο αλλά και σε μένα μου το είχε βγάλει το μήνυμα αυτό. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών και έφυγε. Μετά μου το ξανάβγαλε αλλά δεν έκανα τίποτα και όταν πήγα μια φορά να εγκαταστήσω κατι δεν μου έβγαλε κανένα μήνυμα.

 

Αν θες μπορείς να κάνεις επαναφορά αλλά χάνεις τις ρυθμίσεις που έχεις κάνει και νομίζω τις εφαρμογές που έχεις ως τώρα βάλει. Αλλιώς περιμένεις μέχρι να φύσει (αν φύγει):)

Link to comment
Share on other sites

Guest SMYRNIOSL
βρε παιδια εχει δοκιμασει κανεισ σε jincenjc35 να δει αν μπορει να δει τα βιντεο απο το facebook? μπορει να τα παιξει?
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εχει δοκιμασει κανεισ σε jincenjc35 να δει αν μπορει να δει τα βιντεο απο το facebook? μπορει να τα παιξει?

Και αυτόν τον απαράδεκτο ήχο κλειδώματος και ξεκλειδώματος του πληκτρολογίου αν έχει καταφέρει κανείς να τον απενεργοποιήσει στο συγκεκριμένο κινητό

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παίζει πρόβλημα. Είμαι και εγω νεος κάτοχος του Μ002L, αν και πολυ ευχαριστημενος γενικοτερα εχω ενα θεμα στο YouTube. Aλλαξα την ρυθμιση στο Video Player, να ειναι σε WLAN, οχι Proxy, εχω αλλάξει πολλους Browsers αλλα το video παει να φορτωσει και μετα απο λιγο Failed to Play!!!!! Σας παρακαλω οποιος γνωριζει κατι ας το γραψει (εχω διαβασει ολοκληρο το thread...)
Link to comment
Share on other sites

Εχει αντιμετωπισει καποιος προβλημα στο m002l του με ενα μηνυμα που λεει "πανω απο το μεγιστο οριο εγκαταστασης οταν παει να βαλει java applications?
Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πολλά κινέζικα κινητά αυτό το πρόβλημα.

Πάντως μία φορά στο m002l είχε φάει κόλλημα μου το έβγαζε σε οποιαδήποτε εφαρμογή, ώσπου έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ήταν οκ μετά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πολλά κινέζικα κινητά αυτό το πρόβλημα.

Πάντως μία φορά στο m002l είχε φάει κόλλημα μου το έβγαζε σε οποιαδήποτε εφαρμογή, ώσπου έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ήταν οκ μετά.

 

Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση τελικα επαναφορα στις εργοστασιακες ρυθμισεις ηθελε!!!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω παιρνει . καπου λεει γρηγορη κληση.

που το λεει αυτο? και τι σημαινει το ip1 και ip2?

Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ειδα οτι εχει βγει νεος κλωνος για το iphone 4. ξερει κανεις να μου πει για αυτο το κινητο η καποιο link οπου αναφεροντε στα χαρακτηριστικα του?
Link to comment
Share on other sites

ειμαι σε καλο δρομο. κατι βρηκα. οταν ειμαστε στην οθονη με το αριθμητικο πληκτρολογιο,εχει καtι εικονιδια κατω. αριστερα, παταμε το αστερακι. μετα call settings -advanced settings-speed dial-set numbers. καταχωρουμε τους αριθμους στην λιστα , κανουμε και το status on και ειμαστε ετοιμοι. και τωρα ασ μου πει καποιος πως καλουμε. γιατι με τον κλασικο τροπο , δηλαδη πατωντας εναν αριθμο και κληση, βγαζει unknown application. μηπως ειναι καποιος αλλος συνδιασμος?
Ο καιρός γαρ εγγύς
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα μπορει και να το εχετε λυσει,δεν μπορω να βρω την καρτα,επισης δεν την βλεπει ουτε και στον υπολογιστη που παω να την βρω???δοκιμασα και αλλη και δε ξερω τι παιζει!!

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...