Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ποση ραδιενεργεια εκπεμπουν αυτα τα κινητα?

 

Πυρηνική εκπέμπουν..το Τσέρνομπιλ είναι τίποτα μπροστά σε ένα κινέζικο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

δεν ξέρω αν σε κάποιον από εσας του έχει τύχει να έχει αγοράσει κάποιο ελαττωματικό κινητό και ποια ήταν η διαδικασία που κάνατε.

Έλαβα απάντηση από τον πωλητή και μου είπε ότι στέλνω όλο το πακέτο όπως το είχα παραλάβει με το φτηνότερο τρόπο ταχυδρόμησης στη διεύθυνση που μου έδωσε.

Ανέφερε ότι , αν τελικά εξακολουθώ να θέλω το κινητό, θα το στείλουνε στο εργοστάσιο κατασκευής στην Κίνα, κι αν τελικά έχει κάποια σοβαρή ζημιά ίσως χρειαστεί να πληρώσω κιόλας.

Η όλη διαδικασία θα πάρει 6 - 8 εβδομάδες.

 

Αν κάποιος έχει πάρε - δώσε με Κίνα και ξέρει πως μπορώ να το χειριστώ ας ρίξει καμιά ιδέα.

 

 

Αλήθεια τελικά πάνε για επισκευή οι ίδιες συσκευές ή γίνεται αντικατάσταση???

Σε περίπτωση που έχω ξενερώσει με την όλη φάση και δε θέλω πλέον τη συσκευή, ξέρετε αν γίνεται επιστροφή χρημάτων ή υποχρεώνεσαι να αγοράσεις κάτι άλλο???

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα από που το πήρες έχεις και την σχετική αντιμετώπιση...

Άλλος σου λέει στείλε το και θα σου στείλω καινούριο,άλλος στείλε το και θα στο επισκευάσω.

Πάντως εδώ είναι που ταιριάζει η παροιμία το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι.Γι αυτό και πρέπει να προτιμάμε μεγάλα καταστήματα ή σίγουρους αξιόπιστους πωλητές που στην δύσκολη δεν θα κάνουν πίσω.

Τώρα δεν έχεις και πολλά να κάνεις,στείλε το πίσω με συστημένο και περίμενε τι θα σου πεί.Απλά πείσε τον να στείλεις γυμνή μόνο τη συσκευή για να γλιτώσεις τα περισσότερα ταχυδρομικά έξοδα.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Πυρηνική εκπέμπουν..το Τσέρνομπιλ είναι τίποτα μπροστά σε ένα κινέζικο

 

σοβαρά...?

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα από που το πήρες έχεις και την σχετική αντιμετώπιση...

Άλλος σου λέει στείλε το και θα σου στείλω καινούριο,άλλος στείλε το και θα στο επισκευάσω.

Πάντως εδώ είναι που ταιριάζει η παροιμία το φτηνό το κρέας το τρώνε οι σκύλοι.Γι αυτό και πρέπει να προτιμάμε μεγάλα καταστήματα ή σίγουρους αξιόπιστους πωλητές που στην δύσκολη δεν θα κάνουν πίσω.

Τώρα δεν έχεις και πολλά να κάνεις,στείλε το πίσω με συστημένο και περίμενε τι θα σου πεί.Απλά πείσε τον να στείλεις γυμνή μόνο τη συσκευή για να γλιτώσεις τα περισσότερα ταχυδρομικά έξοδα.

 

Το αγόρασα από αυτόν:

 

http://cgi.ebay.com/K599-AUTO-Quadband-WIFI-TV-FM-Camera-PDA-Phone-2G-2GB_W0QQitemZ250489608535QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3a52581957&_trksid=p3286.c0.m14

 

που υποτίθεται ότι είναι καλή η αξιολόγηση του.

Μάλιστα πήρε και φίλος από αυτόν και δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

Η ανησυχία μου δεν είναι στο αν θα κοστίσει 5 ευρώ παραπάνω για π.χ. στα μεταφορικά αλλά αν πρέπει να πάει για επισκευή ( και τι αποτέλεσμα θα έχει αυτό) ή αν θα πρέπει να απαιτήσω (κι αν μπορώ να επιδιώξω κάτι τέτοιο) αντικατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από αυτόν:

 

http://cgi.ebay.com/K599-AUTO-Quadband-WIFI-TV-FM-Camera-PDA-Phone-2G-2GB_W0QQitemZ250489608535QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item3a52581957&_trksid=p3286.c0.m14

 

που υποτίθεται ότι είναι καλή η αξιολόγηση του.

Μάλιστα πήρε και φίλος από αυτόν και δεν είχε κανένα πρόβλημα.

 

Η ανησυχία μου δεν είναι στο αν θα κοστίσει 5 ευρώ παραπάνω για π.χ. στα μεταφορικά αλλά αν πρέπει να πάει για επισκευή ( και τι αποτέλεσμα θα έχει αυτό) ή αν θα πρέπει να απαιτήσω (κι αν μπορώ να επιδιώξω κάτι τέτοιο) αντικατάσταση...

Συγνώμη αλλά 8 αρνητικές και 4 ουδέτερες σε 278 πωλήσεις δεν είναι καλό feedback.Και το κυριότερο,ψωνίζουμε από πωλητές με άνω του 1000 feedback που σημαίνει ότι έχουν χειριστεί πολλές περιπτώσεις και μπορεί να φανεί η αξιοπιστία τους.Αλλιώς μεγάλα καταστήματα που θα μπορούμε να βρούμε άκρη.

Πόσες μέρες το έχεις;Ο πωλητής γράφει ότι αν το επιστρέψεις μέσα σε 15 μέρες από την ημερομηνία παραλαβής του σου επιστρέφει τα χρήματα.Εσένα το θέμα σου είναι να γίνει πλήρως λειτουργικό το κινητό,αν θα γίνει με επισκευή ή αντικατάσταση είναι θέμα του πωλητή κυρίως

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Το παραπάνω είναι καλό σαν βασική αρχή αγοράς. Όμως, όσα χιλιάδες feedback να έχει κάποιος, και εκείνος όταν ξεκίνησε είχε λίγα feedback. Το θέμα είναι ότι θα πρέπει να ανταποκριθεί σωστά, και αφού στους όρους του αναφέρει money back μετά από 14 ημέρες αφότου το παρέλαβες, αν δεν δεχτεί άμεση αντικατάσταση μπορείς κάλλιστα να απαιτήσεις επιστροφή των χρημάτων σου και να αγοράσεις το προϊόν από άλλον πωλητή.

 

Το ebay και ιδιαίτερα το paypal είναι εδώ για να σε εξασφαλίζουν σε τέτοιες περιπτώσεις.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλά για τέτοια περίπτωση σαν του φίλου δεν σε εξασφαλίζει κανένα paypal και κανένα ebay.Άντε απέδειξε στο ebay ότι όντως έχει αυτά τα προβλήματα το κινητό και ότι δεν είσαι ελέφαντας.Το ebay(ουσιαστικά το paypal) σε εξασφαλίζει ότι ο πωλητής θα σου στείλει το αντικείμενο. Η μοναδική λύση σε αυτές τις περιπτώσεις είναι η καλή επαφή με τον πωλητή και η εύρεση μιας λύσης που θα ικανοποιήσει και τους δύο.Και αυτό σε πωλητές με μικρό feedback όπως και να το κάνουμε δεν είναι τόσο σύνηθες, ένας μεγάλος πωλητής θα έχει αντιμετωπίσει ένα αντίστοιχο πρόβλημα αρκετές φορές και θα ξέρει να το χειριστεί

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά 8 αρνητικές και 4 ουδέτερες σε 278 πωλήσεις δεν είναι καλό feedback.Και το κυριότερο,ψωνίζουμε από πωλητές με άνω του 1000 feedback που σημαίνει ότι έχουν χειριστεί πολλές περιπτώσεις και μπορεί να φανεί η αξιοπιστία τους.Αλλιώς μεγάλα καταστήματα που θα μπορούμε να βρούμε άκρη.

Πόσες μέρες το έχεις;Ο πωλητής γράφει ότι αν το επιστρέψεις μέσα σε 15 μέρες από την ημερομηνία παραλαβής του σου επιστρέφει τα χρήματα.Εσένα το θέμα σου είναι να γίνει πλήρως λειτουργικό το κινητό,αν θα γίνει με επισκευή ή αντικατάσταση είναι θέμα του πωλητή κυρίως

 

Το παρέλαβα την Τρίτη 1 Σεπτεμβρίου και ήδη τον έχω ενημερώσει τον πωλητή για τα προβλήματα που αντιμετώπισα.

Δεδομένου ότι έχω δει ότι γίνεται επιστροφή χρημάτων, ήδη του ζήτησα ή να γίνει αντικατάσταση ή να γίνει επιστροφή χρημάτων και να το αγοράσω από κάποιον άλλο.

Περιμένω να δω τι θα απαντήσει και να πράξω ανάλογα.

Όσο γαι αυτό που λες να γίνει λειτουργικό...Μία συσκευή που δεν έχει μόνο ένα μόνο ελάττωμα, σε φοβίζει...Ακόμα κι αν υποθέσουμε ότι όντως επισκευάζονται το σύνολο των προβλημάτων που παρουσιάζει, δημιουργείται ανασφάλεια ως προς τη σωστή λειτουργία της συσκευής.

Για αυτό το λόγο του ζητάω ανικατάσταση κι όχι επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως να το κανω webcam?

το συνδέεις στο pc με το καλώδιο του και επιλέγεις από την οθόνη του κινητού σου να το δει ως webcam.Μετά πας στο msn και στη ρυθμιση ήχου και εικόνας και στην webcam επιλέγεις το κινητό.Μπορείς να επιλέξεις από το κινητό αν θα δει ως webcam την μπροστά ή την πίσω κάμερα(προτείνω την πίσω που δίνει τέλεια εικόνα σαν webcam στο msn) :D

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

το συνδέεις στο pc με το καλώδιο του και επιλέγεις από την οθόνη του κινητού σου να το δει ως webcam.Μετά πας στο msn και στη ρυθμιση ήχου και εικόνας και στην webcam επιλέγεις το κινητό.Μπορείς να επιλέξεις από το κινητό αν θα δει ως webcam την μπροστά ή την πίσω κάμερα(προτείνω την πίσω που δίνει τέλεια εικόνα σαν webcam στο msn) :D

 

drivers που βρηκες ???

 

skins μπορουμε να αλλαξουμε ???

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης που παραλαβατε είναι συμβατος με τις μπριζες ??

 

ρωταω γιατί συχνα στελνουν κατι περιεργους φορτιστες που δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν εδω

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

update στο V800..έχουμε και λεμε....το πήρα απο γνωστό μαγαζι που τα πουλαει, πηγα ο ίδιος απο εκεί. Πήρα 2 κομμάτια (ένα για δώρο) αλλά απο μία συσκευασία έλειπε το καλώδιο που συνδέει το τηλεφωνο με τον φορτιστή και το pc. Πηγα την αλλη μέρα πίσω στο κατάστημα και αφου με ρώτησαν αν ήμουν βεβαιως πως έλειπε (μπορεί να νόμιζαν πως είχαν να κάνουν με ψιλοάσχετο που είναι δεκτό εφόσον δεν με ήξεραν) με ευγένεια και χωρίς καθυστέρηση μου έφεραν ένα καλωδιο.

Σχετικά με την TV αλλού πιάνει υποφερτά και αλλού χάλια, προς το παρον όμως δεν πιάνει πουθενά "καμπάνα". Θα το δοκιμάσω όμως κι άλλο πριν δώσω την οριστική μου γνώμη. Και τώρα στα δύσκολα...α) δεν το αναγνωρίζει ο vista PC και β) πως μπορώ να μεταφέρω τις 300+ επαφές που έχω απο το HTC Touch στο V800; ...και κατι τελευταίο...στα sms με την μπάρα πηγαίνει backslash και οχι κενό....μου έχει σπάσει τα νεύρα ...καμιά ιδέα;

ευχαριστώ.

dogs look up to us

cats look down on us

...only pigs treat us as equals...

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης που παραλαβατε είναι συμβατος με τις μπριζες ??

 

ρωταω γιατι συχνα στελνουν κατι περιεργους φορτιστες που δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν εδω

 

oδικος μου ηρθε μια χαρα

αλλα φορτιζει κ απο την usb του υπολογιστη αν θελεις

Link to comment
Share on other sites

ο φορτιστης που παραλαβατε είναι συμβατος με τις μπριζες ??

 

ρωταω γιατι συχνα στελνουν κατι περιεργους φορτιστες που δεν μπορουν να χρησιμοποιηθουν εδω

 

Αν δεν είναι ευρωπαικός ο φορτιστής χρειάζεται ένα ανταπτοράκι κόστους κάτω του ευρώ για να τους χρησιμοποιήσεις.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

το συνδέεις στο pc με το καλώδιο του και επιλέγεις από την οθόνη του κινητού σου να το δει ως webcam.Μετά πας στο msn και στη ρυθμιση ήχου και εικόνας και στην webcam επιλέγεις το κινητό.Μπορείς να επιλέξεις από το κινητό αν θα δει ως webcam την μπροστά ή την πίσω κάμερα(προτείνω την πίσω που δίνει τέλεια εικόνα σαν webcam στο msn) :D

 

Μπα συνδεθηκε αλλα μονο μαυρα τα διχνει :S

Link to comment
Share on other sites

αξίζει κάποιος να το πάρει ?? δηλαδή οκ δεν είναι iphone, αλλά serfaris κανονικά? με τις 2 sim δουλεύει κανονικά? από τι υλικό είναι φτιαγμένο? (πέφτει κάτω και το κλαις?)

 

thnx.

Link to comment
Share on other sites

αξίζει κάποιος να το πάρει ?? δηλαδή οκ δεν είναι iphone, αλλά serfaris κανονικά? με τις 2 sim δουλεύει κανονικά? από τι υλικό είναι φτιαγμένο? (πέφτει κάτω και το κλαις?)

 

thnx.

 

Αν αξιζει λεει? Ιντερνετ,2 σιμ δουλευουν αψογα και εμενα στον ενα μηνα που το εχω εχει φαει 3-4 γερες κατραπακιες και χαιρει ακρας υγειας..

Γενικα ξεκολατε, μην τα φοβαστε! Ολοι οι υπολοιποι που εχουμε σας φαινομαστε για βλακες δηλαδη? ;Ρ

Link to comment
Share on other sites

To κινητο ειναι πολυ καλο φιλε..Ειλικρινα αξιζει για λεφτα του με τα χιλια !!!

 

Αν δεν βαριεται καποιος ας μου πει λιγο ποια βηματα ακολουθω για να σωσω τα βιντεακια απο το youtube στο κινητο? Εχω βαλει το bolt στην καρτα μνημης ,επιλεγω το βιντεακι που θελω και μετα? Menu-tools-?

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Μπα συνδεθηκε αλλα μονο μαυρα τα διχνει :S
Ξαναδές από τον υπολογιστή σου στο msn-εργαλεία-ρύθμιση ήχου και εικόνας να έχεις επιλέξει να δείχνει εικόνα από το κινητό.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

αξίζει κάποιος να το πάρει ?? δηλαδή οκ δεν είναι iphone, αλλά serfaris κανονικά? με τις 2 sim δουλεύει κανονικά? από τι υλικό είναι φτιαγμένο? (πέφτει κάτω και το κλαις?)

 

thnx.

 

φιλε το κινητο ειναι παρα μα παρα πολυ καλο!!

αν ηταν νοκια με αυτα τα χαρακτηριστικα και το πουλουσαν 400-500€ θα εκαναν ουρα να το πάρουν.

ειναι αριστο!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...