Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εξωτερικά μπορεί να μοιάζει αλλά να είναι άλλο μοντέλο με ελληνικά αυτό που λες. Δεν τίθεται θέμα ξεκλειδώματος ή όχι για τα κινέζικα. Δεν είναι iphone παρά μόνο στην εμφάνιση. Το λειτουργικό είναι αυτό που βλέπεις και δεν μπορείς να το τροποποιήσεις.

Για εφαρμογές σου ξαναλέω.....δέχεται μόνο java εφαρμογές (getjar.com είναι μία καλή διεύθυνση αν θες να ψαχτείς με το τι μπορείς να του βάλεις) ...καμία σχέση με εφαρμογές iphone.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μοιαζει με Iphone δεν σημαινει οτι ειναι κιολας.

 

αμα ήταν κατι που δεν ξέρουμε να μην το ψάχνουμε, τοτε κανεις απο εσας δεν εκανε jailbreak στα κινητα του και θα αγοραζατε παχυλοτατα απο τις εταιριες!!

αφου υπαρχει στα χερια μου, ειτε κανει 1ευρω ειτε 500ευρω το ψαχνω και οτι βγει! μπορει να μην καταφερω τιποτα, αλλα τουλαχιστον το εψαξα...

Link to comment
Share on other sites

Εξωτερικά μπορεί να μοιάζει αλλά να είναι άλλο μοντέλο με ελληνικά αυτό που λες. Δεν τίθεται θέμα ξεκλειδώματος ή όχι για τα κινέζικα. Δεν είναι iphone παρά μόνο στην εμφάνιση. Το λειτουργικό είναι αυτό που βλέπεις και δεν μπορείς να το τροποποιήσεις.

Για εφαρμογές σου ξαναλέω.....δέχεται μόνο java εφαρμογές (getjar.com είναι μία καλή διεύθυνση αν θες να ψαχτείς με το τι μπορείς να του βάλεις) ...καμία σχέση με εφαρμογές iphone.

 

Ωραια...ευχαριστω theodore για την βοήθεια και για το link! δεν περιμενω πολλα, το ξέρω, τουλαχιστον πχ να περναω την ώρα μου στην δουλεια(νυχτερι) με κανενα παιχνιδι, η βιντεο και τιποτα αλλο! Αςπουμε η Tv λειτουργεί υπέροχα, πιανω καναλια Ελληνικα σε καλο σήμα, εχει καλές μπαταριες που κρατανε ιδιαιτερα καλα, παιρνει ανετα 4gb sd, δεχεται και τις 2 καρτες sim, video παιζει σε σχεδον καλη ποιοτητα, απλα οσα και να έχεις απο ενα τετοιο κινητο, ψαχνεις για περισσότερα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το παρέλαβα.

Ωραίο κινητό.

Μόνο μια ερώτηση, πού ακριβώς βάζω τα τραγούδια στην κάρτα μνήμης? Ο player δε τα βλέπει...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά στο My Music πρέπει να τα βάζεις.

 

Κάνε και ένα refresh list μέσα από τα options του player μήπως από εκεί κολλάει.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.

Για τα λεφτά του είναι value for money, και για τη χρήση που το θέλω. Μονο 3G internet να χε ρε γμτ...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, προσπάθω να βαλω ρυθμίσεις mms και gprs αλλά δε μπορώ...η αποστολή στο 1333 δε δουλεύει και από το pdf της jaga δεν εβγαλα άκρη....
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους.

Είμαι από χτες κάτοχος του Κ599 και θα ήθελα να κάνω 2 ερωτήσεις σχετικά με αυτό.

1) Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να μεταφέρω τις επαφές μου από το προηγούμενο κινητό μου (Nokia), στο Κ599?

2) Για να εγκαταστήσω κάποια Java εφαρμογή ( όπως Java MSN Messenger), έχει δοκιμάσει κάποιος από κάποιο site κάποια εφαρμογή, που να μπορεί να εγκατασταθεί σωστά?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μεγιά :)

Nα σου απαντήσω στο 2... MSN έχει... Στην πρώτη σελίδα, το eBuddy..

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μεγιά :)

Nα σου απαντήσω στο 2... MSN έχει... Στην πρώτη σελίδα, το eBuddy..

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μέσω του eBuddy μπείνεις στο MSN.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γράφεσαι, κάνεις δηλαδή ένα ID και σε αυτό συνδέεις το msn account.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να πω συνοπτικά για όποιον ενδιαφέρεται τον τρόπο αγοράς και τις αρχικές μου εντυπώσεις για το Κ599.

 

- Έκανα την παραγγελία από http://www.china-mobile-phone.com

- Το αγόρασα 120 € (μαζί με τα μεταφορικά). Πλήρωσα με Western Union.

- Η εξυπηρέτηση και η απαντήσεις του Helpedek του site ήταν πολύ καλή.

 

**Σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος. Η Dual-SIM, το Wi-Fi, η ΤV, το Radio, το Bluetooth, η κάμερα, η διαχείρηση των αρχείων, το google-maps, η οθόνη αφής, αλλά και οι υπόλοιπες μικρότερες εφαρμογές δουλεύουν πολύ καλά.

Επίσης το γεγονός ότι έχει 2 μπαταρίες και ενσωματωμένη μνήμη 2 GB είναι στα πολύ θετικά. Επίσης, η διάρκεια της μπαταριές σε γενικές γραμμές είναι ικανοποιητική (κρατάει 2 μέρες τουλάχιστον)

 

**Το μόνο πρόβλημα που έχω για την ώρα είναι ότι δεν μπορώ να μεταφέρω ικανοποιητικά τον τηλεφωνικό κατάλογο. Λόγω του γεγονότος ότι δεν κάνει συγχρονισμό με το Outlook, αλλά και ότι δεν έχει Software για την διαχείριση των επαφών, όταν μεταφέρεις Copy- Paste τις επαφές από την SIM, "χαλάνε" κατά την μεταφορά τους.

Μόνο όταν έστειλα μία επαφή με Bluetooth από το Nokia μου, την έλαβε και την έσωσε κανονικά. Οπότε θεωρώ ότι με Bluetooth, μία-μία ή όλες μαζί, τότε θα εμφανίζονται κανονικά στο Κ599.

 

Ελπίζω να μην σας κούρασα και να βοήθησα λίγο κάποιους που ενδιαφέρονται να το αγοράσουν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο πλεο περιπου 10 ημερες κ ειπα να γραψω οσες πληροφοριες μπορω για αυτους που το σκεπτονται.

+++

1.οι δυο σιμ δουλευουν ταυτοχρονα χωρις ποτε να εχει τυχει να εχω χασει καποια κληση σε οποιαδηποτε απο τις δυο λογω ελλειψης σηματος.

2.το ακουστικο ειναι ικανοποιητικο σε ενταση

3.το wifi δουλευει αψογα

4.η μπαταρια διαρκει περιπου 2 ημερες με μετρια χρηση

5.συνδεεται με οποιοδηποτε bluetooth εχω δοκιμασει.πραγματοποιει κ δεχεται κλησεις κ στις 2 καρτες με το bluetooth που χρησιμοποιω.

6.τα google maps και ebuddy δουλευουν μια χαρα

7.φορτωνει οποια εφαρμογη java εχω δοκιμασει

8.ο photo viewer κ το video player ειναι λειτοργικα κ απλα.

----

1.αργη αποκριση τησ οθονησ αφης

2.η tv πιανει αλλα σπανιως υπαρχει τελεια ληψη κ εχει απιστευτη ευαισθησια στην παραμικρη μετακινηση.επισης η τοποθετηση των καναλιων σε μνημες της προτιμησης μου ηταν αδυνατη

3.η ποιοτητα ηχου των ηχειων ειναι κατω του μετριου

4.το μενου δεν ειναι ιδιαιτερα λειτουργικο.σε μπερδευει σε πολλες περιπτωσεις με τις ονομασιες που εχουν δοθει(systran μεταφραση στην καλυτερη περιπτωση) κ ειναι κουραστικες οι διαδικασιες επιβεβαιωσης

5.η αναλυση της οθονης κανει δυσκολη την ευρεση συμβατων fullscreen java games k apps με touchscreen.επισης μετα την εγκατασταση ολες εμφανιζονται στο εικονιδιο java πραγμα μη πρακτικο

6.η καμερα συλλαμβανει φωτο κ βιντεο οπωσ αναμενομενο χαμηλης ποιοτητας.

7.οσο ειναι συνδεδεμενο στον υπολογιστη δεν μπορεις ναμπεις σε καποιες εφαρμογες(π.χ player photoviewer opera). το ιδιο ισχυει(οπερα) κ για την κατασταση flight mode παροτι ημουν συνδεδεμενος με wifi.

8.δεν εχω καταφερει ακομα να κατεβασω η να δω ονλαιν βιντεο ακομα κ μεσω του bolt μεσω wifi.

9.η μεταφορα επαφων εγινε δυσκολα απο ενα κινητο s60v3 nokia με επιλογη 7 επαφων καθε φορα κ μετα αποστολη προσωπικων στοιχειων μεσω bluetoth

10. οι σημειωσεις ... ειναι υπενθυμισεις.... δεν εχω καταφερει να περασω καποια απλη σημειωση...

 

αυτα εν ολιγεις .

παντωσ για να μην βγουν λαθος εντυπωσεις εχουν περασει αρκετα κινητα απο τα χερια μου κ το συγκεκριμενο ειναι απο αυτα που αξιζαν κ με το παραπανω τα λεφτα τους. ειμαι ικανοποιημενος αν κ δεν το εχω σθνηθισει ακομα λογω του οτι το μενου δεν μοιαζει με καμιας απο τις γνωστες εταιρειες κ οπως ειπα εινα πολυ κακομεταφρασμενο.

 

Aν καποιος εχει κανει streaming η κατεβασμα βιντεο μεσω του bolt η αλλου browser ας μου πει τον τροπο. επισης πως(που) καταχωρειτε τις σημειωσεις?

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

----

1.αργη αποκριση τησ οθονησ αφης

2.η tv πιανει αλλα σπανιως υπαρχει τελεια ληψη κ εχει απιστευτη ευαισθησια στην παραμικρη μετακινηση.επισης η τοποθετηση των καναλιων σε μνημες της προτιμησης μου ηταν αδυνατη

4.το μενου δεν ειναι ιδιαιτερα λειτουργικο.σε μπερδευει σε πολλες περιπτωσεις με τις ονομασιες που εχουν δοθει(systran μεταφραση στην καλυτερη περιπτωση) κ ειναι κουραστικες οι διαδικασιες επιβεβαιωσης

1.Κάνε μια στοίχηση της οθόνης σου ή και γύρνα το σε εργοστασιακές ρυθμίσεις.Η οθόνη του είναι πάρα πολύ γρήγορη και ακριβής.

2.Η tv πιάνει καλά αν έχεις καλό σήμα στην περιοχή σου.Αν δεν πιανεις καλό σήμα στο σπίτι σου με την κεραία που έχεις στην ταράτσα μην περιμένεις να πιάνει τέλεια το κινητό.Για την τοποθέτηση των καναλιών σε μνήμες της προτίμησής σου πατάς το εικονίδιο με τις 3 γραμμές όπως βλέπεις tv και μετά πατάς το νούμερο στο οποίο θές να πάει αυτό το κανάλι.Με όλα τα κινέζικα με τον ίδιο τρόπο γίνεται.

4.Το μενού του είναι πάρα πολύ ωραίο,φυσικά και είναι κακομεταφρασμένο αλλά πιστεύω ότι δεν θέλει πάνω από 2 μέρες για να το μάθεις και να το συνιθισεις

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1.οταν λεσ στοιχηση οθονης εννοεις βαθμονομηση πενας; εκανα κ τα ιδια...

2.μενω στο κεντρο... κ η tv του σπιτιου μου εχει αψογο σημα...μηπως εχει να κανει με το area setting? ποια χωρα εχετε βαλει?

4.ωραιο ειναι αλλα εχει πολλα εικονιδια που δεν χρειαζονται(π.χ ενα για υπενθυμισεις κ αλλο για το ημερολογιο η ενα για τα sms κ αλλο για να γραφεις μονο κ.ο.κ) κ αλλα τα οποια απλα δεν υπαρχουν οπως για απλες σημειωσεις κ λιγο κουλη τοποθετηση π.χ στην πρωτη σελιδα 2 εικονιδια για sms κ εικονιδιο για τη ρυθμιση wallpaper κ στις 2η κ 3η ο file κ ο call manager κ η tv k radio...

λεπτομερειες θα μου πεις αλλα κ αυτες κανουν τη διαφορα σε ενα ουτωσ η αλλως καλο τηλεφωνο...

Xiaomi mi5 high
Link to comment
Share on other sites

1.Κάνε μια επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις

2.Στο κέντρο της Αθήνας έχει απίστευτα καλό σήμα.Στο area setting βάλε ή europe ή Τουρκία.

4.Η σειρά στα εικονίδια μπορεί να αλλάξει και να τα βάλεις με όποια σειρά θες

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

1.οταν λεσ στοιχηση οθονης εννοεις βαθμονομηση πενας; εκανα κ τα ιδια...

2.μενω στο κεντρο... κ η tv του σπιτιου μου εχει αψογο σημα...μηπως εχει να κανει με το area setting? ποια χωρα εχετε βαλει?

4.ωραιο ειναι αλλα εχει πολλα εικονιδια που δεν χρειαζονται(π.χ ενα για υπενθυμισεις κ αλλο για το ημερολογιο η ενα για τα sms κ αλλο για να γραφεις μονο κ.ο.κ) κ αλλα τα οποια απλα δεν υπαρχουν οπως για απλες σημειωσεις κ λιγο κουλη τοποθετηση π.χ στην πρωτη σελιδα 2 εικονιδια για sms κ εικονιδιο για τη ρυθμιση wallpaper κ στις 2η κ 3η ο file κ ο call manager κ η tv k radio...

λεπτομερειες θα μου πεις αλλα κ αυτες κανουν τη διαφορα σε ενα ουτωσ η αλλως καλο τηλεφωνο...

 

στην tv να το ρυθμίσεις για τουρκια

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια τα δοκιμαζω τωρα! πως αλλαζει η σειρα των εικονιδιων?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2862410#post2862410

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Με ψήσατε. Δευτέρα παραγγέλνω 2 κομμάτια.

 

Δεν θα ήταν καλό να ανοιχτεί ένα thread με εφαρμογές και παιχνίδια java που τρέχουν στην touch screen και που κάνουν για την ανάλυση του Κ599;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το αργό menu που ειπώθηκε για το κινητό εγώ το έλυσα πηγαίνοντας phone setup--> Display Characteristics--> Screen switch effect (Off). Η βελτίωση ήταν σημαντική!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...