Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λογω φανταρικου...

 

Για το μόνο που θα πρέπει να προσέχεις είναι μην σου κλέψουν κινητό, λεφτά κτλ κτλ...... όχι αν θα έχει κάμερα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε που μπορώ να βρώ μια εξωτερική βάση για να φορτίζω τη δεύτερη μπαταρία ξεχωριστά?

 

Μάλλον θες κάτι τέτοιο :

Universal Mobile Cell Phone Battery Charger

 

http://tinyurl.com/mjmwa9

ή

http://tinyurl.com/l9d59p

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω καταλάβει πως δουλεύουν αυτά.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ημερες αγορασα ενα f003 iphone clone. στα πρωτα δεκα λεπτα και αφου ενεργοποιησα το wifi εκανα συνδεση στο νετ και ολα καλα για 5 λεπτα. το εκλεισα πηγα στην δουλεια και οταν γυρισα και πηγα να ανοιξω το κινητο δεν αναβε. με τα πολλα αναβει και οταν βαζω το πιν παει να με βγαλει στην επιφανεια εργασιας και σβηνει. οι μπαταριες ειναι φουλ αφου την μια την φορτισα με ανοιχτο το κινητο και την αλλη με σβηστο. απο εκει που το αγορασα μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι φουλ οι μπαταρια για να μην κολαει το wifi.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω να σβησω το wifi που εχει μεινει αναμενο (το βλεπω την ωρα που παει να με βαλει στην επιφανεια εργασιας πριν σβησει). δοκιμασα secret codes το *#66*# και το *#3646633# αλλα δεν εχει reset. ξερει κανεις κατι να βοηθησει;;;
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ημερες αγορασα ενα f003 iphone clone. στα πρωτα δεκα λεπτα και αφου ενεργοποιησα το wifi εκανα συνδεση στο νετ και ολα καλα για 5 λεπτα. το εκλεισα πηγα στην δουλεια και οταν γυρισα και πηγα να ανοιξω το κινητο δεν αναβε. με τα πολλα αναβει και οταν βαζω το πιν παει να με βγαλει στην επιφανεια εργασιας και σβηνει. οι μπαταριες ειναι φουλ αφου την μια την φορτισα με ανοιχτο το κινητο και την αλλη με σβηστο. απο εκει που το αγορασα μου ειπαν οτι πρεπει να ειναι φουλ οι μπαταρια για να μην κολαει το wifi.Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να μπω να σβησω το wifi που εχει μεινει αναμενο (το βλεπω την ωρα που παει να με βαλει στην επιφανεια εργασιας πριν σβησει). δοκιμασα secret codes το *#66*# και το *#3646633# αλλα δεν εχει reset. ξερει κανεις κατι να βοηθησει;;;

 

με γεια σου φιλε μου κατα τα αλλα πως σου φενεται;

εγω θα εκανα επαναφορα ρυθμισεων θα σου ζητησει ενα κωδικο βαλε το 1122 και μας λες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πως να κανω επαναφορα αφου δεν αναβει. ο μονος τροπος να μπει ειναι αυτος που εγραψα αλλα δεν σε βαζει στην επιφανεια εργασιας για να μπω στις ρυθμισεις...
Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις στο πακετάκι του και το στέλνεις πίσω.

Κάνα 25ρι ευρώ θα κοστίσει η αποστολή με ΕΛΤΑ

ενημέρωσε μας για την εξέλιξη της υπόθεσής σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 μέρα πήρα το iphone f003 clone από το ebay..όλα μια χαρά μέχρι που προσπαθισα να το φορτίσω .το έβαλα να φορτίσει για λίγα λεπτά και μετά από λίγο μου έβγαλε το μήνυμα "bad contact of charger" και σταμάτησε να φορτίζει..τώρα κάθε φορα που πάω να το φορτίσω μου βγάζει συνεχεια αυτό το μήνυμα....μπορεί κανεις να βοηθήσει??
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχει φορτιστή που να φορτίζει την μπαταρία εκτός κινητού;Προσπάθησε να βρεις άλλο φορτιστή να δεις τι θα κάνει

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν σου έχει φορτιστή που να φορτίζει την μπαταρία εκτός κινητού;Προσπάθησε να βρεις άλλο φορτιστή να δεις τι θα κάνει

 

 

εχει εναν που φορτιζει μεσο usb και δουλεβει κανονικα.......

Link to comment
Share on other sites

χμ, δηλαδή το καλώδιο, ε?

Nice.

Πας τότε σε ένα κατάστημα, πχ Κωτσόβολος, και παίρνεις ένα μετασχηματιστή, που βάζεις πάνω το usb καλώδιο και γίνεται φορτιστής πρίζας και είσαι ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

χμ, δηλαδή το καλώδιο, ε?

Nice.

Πας τότε σε ένα κατάστημα, πχ Κωτσόβολος, και παίρνεις ένα μετασχηματιστή, που βάζεις πάνω το usb καλώδιο και γίνεται φορτιστής πρίζας και είσαι ΟΚ.

 

υπαρχει τετιος μετασχιμιστής ok thanks φιλε!!! θα παω να ρωτίσω...

Link to comment
Share on other sites

Aκουμπάς τους ακροδέκτες του φορτιστή στους ακροδέκτες την μπαταρίας σου.

Απλό αλλά επικίνδυνο με την πολικότητα (για έκρηξη μπαταρίας).

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους.

εχω ενα f003 iphone clone με αναλυση οθονης 320*480 και με java. θελω να βρω προγραμματακια και παιχνιδια για να του περασω. ξερετε απο που μπορω να τα βρω; ολα τα java apps κανουν ή εχει συγκεκριμενα... ξερετε κανενα καλο site;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να μας κάνεις μια παρουσίαση του κινητού, να μας επισημάνεις δυνατά σημεία του και ελλείψεις και μετά να ζητήσεις και την βοήθεια μας; :ninja:

Στα θέματα με τα κινέζικα κινητά όλοι έρχονται και ρωτάνε χωρίς να βοηθήσουν όταν έχουν μια συσκευή μπροστά τους. :mad:

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να μας κάνεις μια παρουσίαση του κινητού, να μας επισημάνεις δυνατά σημεία του και ελλείψεις και μετά να ζητήσεις και την βοήθεια μας; :ninja:

Στα θέματα με τα κινέζικα κινητά όλοι έρχονται και ρωτάνε χωρίς να βοηθήσουν όταν έχουν μια συσκευή μπροστά τους. :mad:

 

εχει απολυτο δικιο!!

αν και παρουσιαση θα κανω και εγω μολις το παρω στα χερια μου το f006

Link to comment
Share on other sites

εχει απολυτο δικιο!!

αν και παρουσιαση θα κανω και εγω μολις το παρω στα χερια μου το f006

Ξέρεις τι με εκνευρίζει;Ότι ήδη πολλοί έχουν πάρει κάποια wifi tv phones κινέζικα και αν δεν έχουν πρόβλημα δεν πρόκειται να γράψουν ποτέ εδώ να μας δώσουν κάποια επιπλέον πληροφορία. Όταν έχουν πρόβλημα όλοι στο δευτερόλεπτο γράφουν.Τέλος πάντων, μια σελίδα που ίσως φανεί χρήσιμη είναι η http://www.emobilez.com/

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ το κινητο ειναι αυτο

http://www.bigboxstore.com/blog/2009/06/08/fly-ying-iphome-f003-with-wifi-tv-dual-sim-the-ultimate-iphone-clone/

 

και δεν το κανω επιτηδες. το τι κανει ενα κινητο πανω κατω το ξερετε. το 003 που πηρα εγω το εδωσα πισω γιατι καθε φορα που ανοιγα το wifi εσβηνε και κολαγε. επρεπε να κανω hard reset για να ξανα αναψει. μου εδωσαν καινουριο και πεταει. κανω συνδεση ασυρματη πιο γρηγορα και απο το laptop και με opera και με explorer. η τηλεοραση παιζει καμπανα και απο ηχο φοβερο. η δε οθονη ειναι πραγματικα αφης και επειδη εχω και iphone η διαφορα ειναι μικρη. εχει και πολυ καλο αισθητηρα θεσης για το αν ειναι οριζοντια η καθετα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...