Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πεταμενα λεφτα εννοεις τους κλωνους γενικα, η τον συγκεκριμενο?παντως τηλ εχω το lg l9 ii απλα θελω απο περιεργεια να το παρω και αν βγει καλο να το εχω σαν δευτερο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γενικά οι κλώνοι είναι μάπα . Με λίγα παραπάνω αγοράζεις Πολύ καλά και ποιοτικά τηλέφωνα .

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι κλώνοι είναι μάπα . Με λίγα παραπάνω αγοράζεις Πολύ καλά και ποιοτικά τηλέφωνα .

 

Και με αρκετα παρακατω αγοραζεις εξαιρετικα τηλεφωνα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

κινεζικα ειναι ,σιγουρα εχουν τα θεματακια τους μικρα η μεγαλα, αλλα τα πιο πολλα φτιαχνονται οποτε στα λεφτα αυτα ισως δεν υπαρχουν τετοια χαρακτηριστικα ..εχει ιδια χαρακτηριστικα με το lg μου μονο που το lg μου ειναι διπυρηνο ενω το κινεζικο τετραπυρηνο

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα γνωμες για αυτο? http://www.dhgate.com/product/original-size-1-1-s4-3g-cellphone-i9500-quad/196902160.html#s4-5-1c|627910536

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου από εκεί λέει free shipping DHL. Θα πληρώσεις σίγουρα τελωνείο.. Φίλε μου πρέπει να είμαι από τους λίγους εδώ μέσα που έχω ακόμα και χρησιμοποιώ καθημερινά το κλώνο. Σίγουρα δεν ήταν η καλύτερη αγορά στα 140 ευρώ το Νοέμβριο του 2013 αλλά τουλάχιστον μέχρι στιγμής με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο. Απλά να ξέρεις ότι τίποτε δεν είναι ποτέ όπως τα γράφουν οι Κινέζοι. Εδώ σε επώνυμα μοντέλα και ο καθένας γράφει τα δικά του.. Να ξέρεις από τώρα ότι το πιθανότερο να είναι άθλιες οι κεραίες GPS - WiFi. Δηλαδή όταν θα σου χρειαστεί το GPS θα ταλαιπωρείσαι να πιάσει αν και αν ανοίξεις και τα data σε βρίσκεις κατευθείαν, αυτό που δεν μου αρέσει σε μένα και μου τη δίνει πολλές φορές είναι το wifi που δεν πιάνει καλά σε πάνω από 10 μέτρα. Αν έχεις και τοίχους μπροστά την έκατσες.. Κατά τα άλλα όμως δεν έχω άλλα προβλήματα. Η επιλογή δική σου.. αν θέλεις κινητό κλώνο να δοκιμάσεις είναι καλύτερα να πάρεις κάτι σε S5. Απ'ότι διαβάζω έχουνε ξεπεραστεί και τα παραπάνω προβλήματα και είναι ένα σωστό smartphone. Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω για τις πληροφοριες...σκεφτομουν για το s5 αλλα δεν εχει led ενδειξη πανω αριστερα...το s4 που εχεις εχει led σωστα?

επισης το s5 ειναι λιγο ασχημο σε σχεση με το 4..απο καμερα και οθονη πως ειναι το δικο σου?

Link to comment
Share on other sites

Η ανάλυση είναι 1280*720 και η μνήμη 1 GB όπως λέει; Έχει και τα λογότυπα της Samsung μπρος και πίσω; Έχω και εγώ Wind, είναι θέμα εταιρείας, δοκίμασες με σιμ άλλης εταιρείας; Να σε ρωτήσω, έχει τη λειτουργία double tap wake up?

Την εφαρμογή αυτή δεν την εχω δει κάπου να την εχει,τα υπόλοιπα ότι γράφει ο πωλητής ισχύει,λογότυπα κανονικά της samsung,eξωτερικα ειναι όλο ίδιο .Με cosmote δουλευει κανονικά το εχω δοκιμάσει,οπως και μπαταρία μπορείς να βάλεις την αυθεντική και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή αυτή δεν την εχω δει κάπου να την εχει,τα υπόλοιπα ότι γράφει ο πωλητής ισχύει,λογότυπα κανονικά της samsung,eξωτερικα ειναι όλο ίδιο .Με cosmote δουλευει κανονικά το εχω δοκιμάσει,οπως και μπαταρία μπορείς να βάλεις την αυθεντική και όλα οκ.

 

Δεν είναι εφαρμογή. Είναι η λειτουργία να χτυπάς δύο φορές την οθόνη και να ανοίγει το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του ειναι ips 1280×720 και η κάμερά του 13 megapixel αλλά δεν είναι και ότι καλύτερο. Led φυσικά και έχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το δικό μου θέμα είναι αν το έχετε κάνει ρουτ και αν το έχετε κάνει με ποιόν τρόπο. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό κινητό εκτός από μπαταρία και το gps και τα δύο λύνονται αλλά το gps πρέπει να είσαι ρουτ
Link to comment
Share on other sites

Γράφω παραπάνω το πόσο το είχα πάρει.. Το κατάστημα που το αγόρασα ήταν στο αλιεξπρες αλλά δεν υπάρχει πλέον ο πωλητής.
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είμαι έτοιμος να κάνω παραγγελια και επειδή θέλω να έρθει λίγο πιο γρήγορα να βάλω EMS η DHL να μην περάσει τελωνείο όμως?

 

έχω ακούσει πολλά για την DHL τελευταία....

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν είμαι έτοιμος να κάνω παραγγελια και επειδή θέλω να έρθει λίγο πιο γρήγορα να βάλω EMS η DHL να μην περάσει τελωνείο όμως?

 

έχω ακούσει πολλά για την DHL τελευταία....

 

Το πιο πιθανό είναι να περάσει τελωνείο μακριά από κούριερ

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

παρειγγειλα το s5 απο alixpress χωρις dhl και ******** γτ θα το πληρωσεις για γνησιο στο τελος. τεικη τιμη με αποστολη 80 ευροπουλα.

οθονη ips 1280-720 quad core 1.6 ghz

καμερα 13 κ 1.6 μπροστα. το πηρα για το φιλο μου.

το ειχε ενα παιδι και το συγκρινα με το δικο μου το s4 . το δικο μου εχει 29000 στο antutu ο κλονος εβγαλε 16800 .

φυσικα ο κλονος βγαζει χειροτερη φωτογραφια δεν το συζητω, και μιλαμε για μεγαλη διαφορα. οπου αν παρεις ενα με 3.2.η 5 mpixel μαρκας βγαει καλυτερη απο το κλονο . γενικα πρεπει να εχεις γερη υπομονη γτ τρωει συχνα κοληματα κ η οθονη δεν ακουει πολυ καλα:lol: συγκρινα κ την ενταση του σηματος , το δικο μου εβγαζε 85 κ ο κλονος 115 :X γενικος θα σου ψηση καθε εγκεφαλικο κυταρο που σου εχει μεινει, το πιο σημαντικο για εμενα ειναι η ακτινοβολια ολα τα αλλα τα τρως γτ κανει μονο 80 ευρο σε σχεση με το δικο μου των 350 :worry:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Πες να σου στείλουν και οδηγίες αν και θα γίνεται με το SP Flash Tools.

Μετά από τις καλοκαιρινές διακοπές και αφού το κινητό πέρασε από πολλά χέρια χωρίς να γίνει τίποτα,

αναγκάστηκα να ζητήσω την ROM από τον κινέζο.

Μετά από χίλια ζόρια και τεράστια αδιαφορία του κινέζου, κατάφερα να πάρω την ρομ,

αν και βρήκα καλύτερη έκδοση χθες στο needrom.

Το πρόβλημα τώρα είναι οτι οι drivers που μου έστειλε δεν κάνουν για την συσκευή

κι έτσι το PC δεν αναγνωρίζει το κινητό, οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω σε φλασάρισμα.

Υπάρχει ένας "panagiotisf" στο needrom που ανέβασε τους drivers αλλά το λινκ είναι νεκρό τώρα.

Αν με διαβάσει εδώ, τον παρακαλώ πολύ να ξανανεβάσει κάπου τους drivers, ή οποιοσδήποτε άλλος που να έχει drivers για το HDC 1/4gb single sim.

(G900SKSU1ANCE ή AND3)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τις καλοκαιρινές διακοπές και αφού το κινητό πέρασε από πολλά χέρια χωρίς να γίνει τίποτα,

αναγκάστηκα να ζητήσω την ROM από τον κινέζο.

Μετά από χίλια ζόρια και τεράστια αδιαφορία του κινέζου, κατάφερα να πάρω την ρομ,

αν και βρήκα καλύτερη έκδοση χθες στο needrom.

Το πρόβλημα τώρα είναι οτι οι drivers που μου έστειλε δεν κάνουν για την συσκευή

κι έτσι το PC δεν αναγνωρίζει το κινητό, οπότε δεν μπορώ να προχωρήσω σε φλασάρισμα.

Υπάρχει ένας "panagiotisf" στο needrom που ανέβασε τους drivers αλλά το λινκ είναι νεκρό τώρα.

Αν με διαβάσει εδώ, τον παρακαλώ πολύ να ξανανεβάσει κάπου τους drivers, ή οποιοσδήποτε άλλος που να έχει drivers για το HDC 1/4gb single sim.

(G900SKSU1ANCE ή AND3)

 

 

Για δοκίμασε

 

http://www14.***************/v/69984124/file.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. η ROM που αναφέρετε γενικά είναι η version του android?

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω.. αυτή την στιγμή έχω ένα bedove i5 (http://bedove.com/productshow_58.html)

και έχει android version 4.0.9.. για να του αλλάξω την έκδοση να την αναβαθμίσω.. θα χρειαστεί να αλλάξω ROM?

επίσης πρέπει να βρω ROM για το συγκεκριμένο κινητό για να την περάσω? η μπορώ να πάρω κάποια που δουλεύει σε διάφορα κινητά?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση.. η ROM που αναφέρετε γενικά είναι η version του android?

επίσης θα ήθελα να ρωτήσω.. αυτή την στιγμή έχω ένα bedove i5 (http://bedove.com/productshow_58.html)

και έχει android version 4.0.9.. για να του αλλάξω την έκδοση να την αναβαθμίσω.. θα χρειαστεί να αλλάξω ROM?

επίσης πρέπει να βρω ROM για το συγκεκριμένο κινητό για να την περάσω? η μπορώ να πάρω κάποια που δουλεύει σε διάφορα κινητά?

 

Ευχαριστώ πολύ!!!

Ναι είναι η version (αν και αμφιβάλλω ) για αναβάθμιση ναι, εκτός εάν μπορεί από τις ρυθμίσεις να κάνεις update ,εάν έχουν το ίδιο hardware (σε αυτό το κινητό μην πειράξεις ΤΊΠΟΤΑ , θα το μπρικαρεις,ΔΕΝ αξίζει!!!!!!) ρε φίλε που το βρήκες???????? ΜΈΓΑ λάθος . πάντα φιλικά

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Παρέλαβα και εγώ πριν λίγες μέρες ένα S5 κλώνο δίκαρτο αλλά έχω πρόβλημα με τον ήχο. Με όσους επικοινωνώ λένε ότι με ακούνε μακρυά και καθόλου καθαρά. Επικοινώνησα με τον κινέζο και μου είπε να κάνω αναβάθμιση τη rom. Μου έστειλε με τα χίλια ζόρια κάποια αρχεία και οδηγίες αλλά τα ακόπα λείπουν αρχεία και δεν μπορώ να κάνω κάτι. Βρήκα κάποιους drivers από το net και συνδέομαι με PC αλλά δεν μπορώ να κάνω update τη rom. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει update ή αν έχει όλα τα αρχεία για το update.

Τελευταίο ερώτημα: Χρειάζεται το κινητό να είναι rooted για να κάνω το update? Γιατί προσπάθησα με το root genius αλλά σταματάει στο 83% για άγναστο λόγο.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Παρέλαβα και εγώ πριν λίγες μέρες ένα S5 κλώνο δίκαρτο αλλά έχω πρόβλημα με τον ήχο. Με όσους επικοινωνώ λένε ότι με ακούνε μακρυά και καθόλου καθαρά. Επικοινώνησα με τον κινέζο και μου είπε να κάνω αναβάθμιση τη rom. Μου έστειλε με τα χίλια ζόρια κάποια αρχεία και οδηγίες αλλά τα ακόπα λείπουν αρχεία και δεν μπορώ να κάνω κάτι. Βρήκα κάποιους drivers από το net και συνδέομαι με PC αλλά δεν μπορώ να κάνω update τη rom. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει update ή αν έχει όλα τα αρχεία για το update.

Τελευταίο ερώτημα: Χρειάζεται το κινητό να είναι rooted για να κάνω το update? Γιατί προσπάθησα με το root genius αλλά σταματάει στο 83% για άγναστο λόγο.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν ρίχνεις μια ματια στο needrom μήπως βρείς καμια καλύτερη rom?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Απλά μία ερώτηση: Χρειάζεται root πριν το update? Και αν ναι έχετε να προτείνετε κάποιο πρόγραμμα. Γιατί όσα δοκίμασα δεν έπαιξαν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η version (αν και αμφιβάλλω ) για αναβάθμιση ναι, εκτός εάν μπορεί από τις ρυθμίσεις να κάνεις update ,εάν έχουν το ίδιο hardware (σε αυτό το κινητό μην πειράξεις ΤΊΠΟΤΑ , θα το μπρικαρεις,ΔΕΝ αξίζει!!!!!!) ρε φίλε που το βρήκες???????? ΜΈΓΑ λάθος . πάντα φιλικά

 

Καλά τώρα σε λίγο διάστημα ετοιμάζομαι να πάρω το huawei honor 6...

Όντως ΜΕΓΑ ΜΕΓΑ λάθος... από ebay το βρήκα... έψαχνα κλώνο του iphone επειδή η αρραβωνιαστικιά μου ήθελε να έχει το στυλ του iphone για να παίρνει πολλές θήκες.. και πήρα και εγώ ένα.. :P ... και μου έβγαλε κάποια προβληματάκια.. βέβαια μέχρι τώρα αφού το άντεξα και με άντεξε τα έβγαλε τα λεφτά του.. το έχω 2.5 χρόνια.. και έχω φαγωθεί τελευταία με κάποιες υπηρεσίες και εφαρμογές από νεότερες εκδώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα σε λίγο διάστημα ετοιμάζομαι να πάρω το huawei honor 6...

Όντως ΜΕΓΑ ΜΕΓΑ λάθος... από ebay το βρήκα... έψαχνα κλώνο του iphone επειδή η αρραβωνιαστικιά μου ήθελε να έχει το στυλ του iphone για να παίρνει πολλές θήκες.. και πήρα και εγώ ένα.. :P ... και μου έβγαλε κάποια προβληματάκια.. βέβαια μέχρι τώρα αφού το άντεξα και με άντεξε τα έβγαλε τα λεφτά του.. το έχω 2.5 χρόνια.. και έχω φαγωθεί τελευταία με κάποιες υπηρεσίες και εφαρμογές από νεότερες εκδώσεις

Συγγνώμη αλλά τέτοιου είδος υλοποίησης είναι γελοίες .... Εάν πχ θέλεις iphone αγοράζεις iphone και όχι κάτι, περίπου , κάτι σαν....., με ΕΛΕΙΠΕΣΤΑΤΟ hardware, software(πώς σου άντεξε τόσο καιρό...) . Το huawei honor 6 θα σε καλύψει πιστεύω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...