Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω 1 οπότε νεότερα απο εβδομάδας με την παραλαβή...

Παρεπιμπτόντως έχει κανείς απο εδώ να πει εντυπώσεις;

Τι έξοδο για handsfree έχει; Γιατί σε κάποιες εικόνες μοιάζει με 2.5mm jack...

Εσύ δεν είχες πάρει ένα V800i πριν ένα-ενάμησι μήνα και το περίμενες;Από τότε το περιμένεις;

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσύ δεν είχες πάρει ένα V800i πριν ένα-ενάμησι μήνα και το περίμενες;Από τότε το περιμένεις;

 

Ναι, εγώ ήμουν... Αλλά ο πωλητής παρότι "power seller" αποδείχθηκε :ninja: απατεώνας... Μέσα σε 1 εβδομάδα έλαβε πάνω απο 100 negative ratings. Εν πάση περιπτώσει πήρα τα λεφτά πίσω (είχα πληρώσει με paypal)! Και τώρα αναθέρμανα το ενδιαφέρον...

Είχα πει θα δώσω αναλυτικές πληροφορίες κλπ όταν το λάβω και το εννοούσα, μόνο που ακόμη δεν έχω λάβει τίποτα. Τουλάχιστον αυτή τη φορά πήρα απο πoλύ "αξιόπιστο" seller (droulis).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος ενός V800 και ξεκινησα να το επεξεργάζομαι...μια ερωτηση άμεσα....ποια area διαλεγουμε για το setup τις τιβι?

dogs look up to us

cats look down on us

...only pigs treat us as equals...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ ήμουν... Αλλά ο πωλητής παρότι "power seller" αποδείχθηκε :ninja: απατεώνας... Μέσα σε 1 εβδομάδα έλαβε πάνω απο 100 negative ratings. Εν πάση περιπτώσει πήρα τα λεφτά πίσω (είχα πληρώσει με paypal)! Και τώρα αναθέρμανα το ενδιαφέρον...

Είχα πει θα δώσω αναλυτικές πληροφορίες κλπ όταν το λάβω και το εννοούσα, μόνο που ακόμη δεν έχω λάβει τίποτα. Τουλάχιστον αυτή τη φορά πήρα απο πoλύ "αξιόπιστο" seller (droulis).

Σε θυμαμαι γιατί μου είχε κακοφανεί τότε εκείνος ο seller και οι τιμές που έδινε μέσω των δημοπρασιών,ήταν παράλογα χαμηλές κάνοντας εμφανές ότι πάει για κανόνι.Τουλάχιστον τώρα ξέρεις ότι σίγουρα θα παραλάβεις κινητό, με 5-15 ευρώ που θα δώσεις παραπάνω έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ;)

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Σε θυμαμαι γιατί μου είχε κακοφανεί τότε εκείνος ο seller και οι τιμές που έδινε μέσω των δημοπρασιών,ήταν παράλογα χαμηλές κάνοντας εμφανές ότι πάει για κανόνι.

 

Ναι, όντως το χτύπησα σε δημοπρασία και πήγε 80€... Αλλά δώρον άδωρον!

με 5-15 ευρώ που θα δώσεις παραπάνω έχεις το κεφάλι σου ήσυχο ;)

Αλλά και στο exp-chinashop.com δεν πήγε και παραπάνω... Αν έβαζα αποστολή EMS στο ΕΒΑΥ πήγαινε μία ή άλλη.

Και να εφιστύσω την προσοχή σε όσους θέλουν το v800i να κοιτάνε τις εικόνες... Ιδίως το φλας ξεχωρίζει (πολλοί στο ebay πουλάνε άλλα παρόμοια κινητά ως v800i). Φυσικά και τον seller (να έχει πολύ υψηλό ποσοστό βαθμολογίας και πολλά ratings)...

 

καλησπέρα, είμαι νέος κάτοχος ενός V800 και ξεκινησα να το επεξεργάζομαι...μια ερωτηση άμεσα....ποια area διαλεγουμε για το setup τις τιβι?

Καλορίζικο... Βάλε για ρύθμιση χώρας "Τουρκία"...

Επεξεργάσου το και αναμένουμε εντυπώσεις...:rolleyes:

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

εβαλα τουρκια αλλα τζίφος...πολυ χαλια ενα-δυο καναλια...κανω κάτι λάθος?

 

Προσπάθησε και Γερμανία αν και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι... Δοκίμασε σε εξωτερικό χώρο χωρίς πολλά εμπόδια να δεις αν καλυτερεύει το σήμα. Επίσης μην ξεχάσεις να του κάνεις "αυτόματη αναζήτηση" για τα κανάλια (πρέπει να έχει κουμπί σαν μεγεθυντικό φακό)...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγική η εικόνα και πιάνει μόνο ενα - δυο κανάλια σε αθλια κατάσταση, μένω Π. Φάληρο και δεν νομιζω να ειναι θέμα σήματος...μάλλον κατι λάθος κάνω (ρυθμιση Τουρκια)

dogs look up to us

cats look down on us

...only pigs treat us as equals...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρελαβα σημερα το τηλεφωνω και εχω την εκδοση με το φλας και τα δυο μεγαφωνα οι πρωτες εντυπωσεις ειναι θετικες!Το κινητο ειναι πολυ καλο για τα λεφτα του!!Το wifi δουλευει εξεραιτηκα και ολα τα υπολοιπα!Ομως τα μονα που δεν δουλευουν καλα ειναι η τηλεοραση ,το ραδιο και αν μπορω να πω η οθονη...Η τηλεοραση και το ραδιο δεν εχουν καθολου καλο σημα,το σημα τους ειναι παρα πολυ κακο!Επισης αν μπορω να πω οτι το touch της οθονης δεν ειναι και τοσο καλο!Για να καταλαβετε πηρα το κινητο ενος φιλου μου που ειναι κλωνος του ομνια hd και ειχε πολυ καλυτερο touch σε σχεση με το δικο μου ισως ομως να ειναι και που εχω καλομαθει με το iphone:) αλλα η διαφορα με το αλλο κινητο αυτη με παραξενεψε!Τελοσπαντον ομως να μην τα θελω και ολα γιατι η τιμη του κινητου ειναι εξαιρετικη@:D

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Δείτε αυτά που είναι για touchscreen:

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=815573

 

@bluefinikas: Στα settings της τηλεόρασης επέλεξε europe ή turkey και να έχεις πάντα ανοιχτή την κεραία. Επίσης κάνε πρώτα μια αναζήτηση για να βρει μόνο του κανάλια. Για την απόκριση της touchscreen συμφωνώ, έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης.

Για τα λεφτά του όμως είναι πολύ καλή επιλογή. :)

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, η οθόνη είναι resistive, ως εδώ καλά...

Δε γίνεται να φέρουν το πλαστικό που πατάει το δάχτυλο, πιο κοντά στην οθόνη αφής που είναι κάτω από το πλαστικό? Ακόμα καλύτερα, να το "κολλήσουν"...

Η απόκριση θα ανέβει κατακορυφα...

Για τα λεφτά του, πάντως, είναι πολύ καλό. Το μόνο που θα ήθελα θα ήταν να μπαίνουν οι java εφαρμογές σαν εφαρμογές στο "springboard".

Link to comment
Share on other sites

http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=817606

παιδια για δες τε αυτο εχει ενδιαφερον

 

για καντο πιο λιανά

Link to comment
Share on other sites

Ειναι τραγική η εικόνα και πιάνει μόνο ενα - δυο κανάλια σε αθλια κατάσταση, μένω Π. Φάληρο και δεν νομιζω να ειναι θέμα σήματος...μάλλον κατι λάθος κάνω (ρυθμιση Τουρκια)

 

Στα settings της τηλεόρασης επέλεξε europe (ή κανονικά και turkey θα έπρεπε να δουλεύει κανονικά) και να έχεις πάντα ανοιχτή -τέρμα, την κεραία. Επίσης κάνε πρώτα μια αναζήτηση για να βρει μόνο του κανάλια (με την κεραία ανοιχτή και όρθια χωρίς εμπόδια)... Αν δεν έχει καθόλου καλό σήμα -εκεί που έπρεπε να έχει- ίσως να έχει πρόβλημα η κεραία.

Σου εύχομαι να βρεθεί η λύση και να μην έχει τίποτε το κινητό...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το v706 το έχει κανείς;

Είναι σαν το κ599 αλλά πιο μικρό;

 

Δες εδώ

http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=188

Είναι πιο μικρό αλλά (απο οτι βλέπω στις προδιαγραφές) χωρίς wifi... Αλλά δεν το συζητώ, μικρό είναι ακόμη πιο όμορφο-βολικό! Εκτός αυτού έχει ανάλυση οθόνης 320*240 που σημαίνει πως μπορείς να βρεις αρκετές εφαρμογές & παιχνίδια JAVA (ΠΡΟΣΟΧΗ- μόνο touchscreen) γι αυτό...

 

Επίσης για σύγκριση μαγεθών δες και εδώ το post του Φίλτατου φίλου, Drouli (:respect:)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2867240

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως γινετε στο email να βαλουμε λογαριασμο windows live (msn)??????για τις ρυθμισεις tv που παω?ξερετε μιπςσ μπορω να βαλω κανα καλυτερο handsfree????
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 μέρες ενασχόλησης με το Κ599 έχω καταλήξει στα εξής επιπλέον:

 

1/ Παρουσιάζεται κάποιο πρόβλημα στην οθόνη αφής. Πιο συγκεκριμένα, όταν πάω να γράψω SMS πολλές φορές δεν αναγνωρίζει το πάτημα κάποιων γραμμάτων(ειδικά το a). Χρειάζεται πολλές φορές ακόμα και 7 ή 8 πατήματα για να εισάγει το γράμμα.

Επιπρόσθετα, όταν έχω εισερχόμενη κλήση πατάω 3 ή και 4 φορές το πράσινο ακουστικό για να απαντήσω στην κλήση.

2/ Σε αρκετές κλήσεις που είχα αυτές τις 2 μέρες μου έκαναν παράπονα για ένα βουητό που έχει η γραμμή. Πήγα ξανά στις ρυθμίσεις μην τυχόν είχα βάλει κατά λάθος να έχει στο πίσω μέρος της ομιλίας θόρυβο. Όμως παρόλο που δεν είχα βάλει κάποιο εφέ, οι συνομιλητές δυσκολεύονταν να με ακούσουν.

3/ Χτες βράδυ ήταν η πρώτη φορά που το έβαλα να φορτίσει. Με έκπληξη σήμερα διαπίστωσα ότι είχε βγάλει μήνυμα που έλεγε: " Σφάλμα. Η φόρτιση ήταν ανεπιτυχής" ή "διακόπηκε" . Δε θυμάμαι ακριβώς τι έγραφε....

4/ τα 2 ηχειάκια στο κάτω μέρος της συσκευής είναι μάλλον διακοσμητικά. Δε βγάζουν ήχο.

Όταν επιλέγω ανοιχτή ακρόαση ακούγεται από το ακουστικό και

5/ όταν βάζω να δω τηλεόραση ο ήχος είναι σχεδόν ανύπαρκτος. Ακούγεται πάρα πολύ χαμηλά. Άσε που το landscape αποφασίζει από μόνο του από ποια μεριά θα ενεργοποιηθεί.

Αν έχεις κάποιος παρόμοια προβληματάκια ας ενημερώσει.

Πάντως έχω ήδη στείλει μήνυμα στον πωλητή αναφερόμενος στα παραπάνω προβλήματα και του ζητάω να μου πει ποια η διαδικασάι για αντικατάσταση του κινητού με κάποιο άλλο που θα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παει πισω,ειναι ελατωματικο δυστυχως. και ολα τα μοντελα σχεδον με wifi εχουν βγαλει παρομοια προβληματα π.χ στα 100 τα 10 εχουν μικροπροβληματα που ομως χρειαζονται αντικατασταση
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να παει πισω,ειναι ελατωματικο δυστυχως. και ολα τα μοντελα σχεδον με wifi εχουν βγαλει παρομοια προβληματα π.χ στα 100 τα 10 εχουν μικροπροβληματα που ομως χρειαζονται αντικατασταση

 

 

Σε ευχαριστώ.

Δηλαδή είμαι από τους λίγους "τυχερούς" που του έκατσε????:lol:

Τυχαίνει να παρουσιάζονται ένα "πακέτο" προβλημάτων σε αυτά τα 10/100 ή απλά σε εμένα έκατσε το τζακ ποτ???? Δηλαδή φταίει ένα μονο πρόβλημα που δημιουργεί όλα τα συμπτώματα ή είναι σύνολο προβλημάτων???

Τέλος φίλε θα ήθελα να μου πεις αν γνωρίζεις τη διαδικασία αντικατάστασης και πόσο πρόθυμοι είναι να δεχτούν ότι η συσκευή είναι ελαττωματική και πρέπει να αντικατασταθεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...