Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βασικά εγώ θα ήθελα ένα κινητό με την ταχύτητα του κ599 και όλα τα καλούδια του,χωρίς το wifi που μου είναι άχρηστο καθώς έχω το HTC HD.Το wifi του εγώ μόνο συμπληρωματικό το βλέπω στα τόσα άλλα ποιοτικά χαρακτηριστικά του

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι έχω καλή σύνδεση και καλό σήμα. Είναι γρήγορη η πλοήγηση στο ιντερνετ; Σε σχέση με το iphone πως είναι; Μπορείς να κάνεις εύκολα zoom in και zoom out στις ιστοσελίδες; Πόση ώρα κάνει για να χτίσει τη σελίδα;
φιλε μου δουλευει τον opera σαν browser
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δουλευει τον opera σαν browser

 

Δεν έχω εμπειρία από browser σε κινητό. Βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορείς να δεις καμιά σελίδα που και που. Δεν θα κάθομαι να σερφάρω από το κινητό αλλά αν χρειαστεί να δω μια σελίδα να μπορώ να το κάνω σχετικά γρήγορα και να είναι εύχρηστη η πλοήγηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία από browser σε κινητό. Βασικά αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορείς να δεις καμιά σελίδα που και που. Δεν θα κάθομαι να σερφάρω από το κινητό αλλά αν χρειαστεί να δω μια σελίδα να μπορώ να το κάνω σχετικά γρήγορα και να είναι εύχρηστη η πλοήγηση.

 

Αν μπαινεις απο το ''safari'' δεν ειναι και οτι πιο ευκολο και καμια φορα κολαει και δεν ξεκολαει αν δεν κανεις restart το κινητο. αλλα με ''opera'' το βρισκω μια χαρα κανενα προβλημα μεχρι τωρα..

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα μαγαζι να το πουλαει εδω στην ελλαδα? οπος το ebw.gr. στο skroutz δεν το βρηκα.

 

 

ΥΓ: αν υπαρχει στην ελλαδα μηπως υπαρχει και με αντικαταβολη γιατι με τα paypal και τις καρτες δεν τα πολυπαω...

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Αυριο παω να το παραλαβω και εγω απο ταχυδρομειο γιατι δεν προλαμβαινα σημερα και θα σας πω και πρωτες εντυπωσεις γιατι το iphone δεν με βλεπω να το φτιαχνω!

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα.

Καινούριος στην παρέα...

Μόλις σήμερα απέκτησα το Κ599(μετά από συμβουλή φίλου που είχε διαβάσει αρκετά τις συζητήσεις για το μοντέλο αυτό). Είχα και πέρυσι αποκτήσει ένα κινέζικο. Συγκεκριμένα ήταν ένα JINPENG A 5608. Δεν το είχα χρησιμοποιήσει ιδιαίτερα κι οι λόγοι ήταν ότι :

1/ Δεν αναγνώριζε ελληνικούς χαρακτήρες σε μηνύματα,

2/ Δεν άνοιγε MMS , όπως επίσης δεν έστελνε MMS

Μέχρι τωρα είχα ένα samsung D880 και μπορώ να πω ότι ήταν πολύ εύχρηστο.

Επιστροφή όμως στο Κ599.

Με το λίγο χρόνο που επεξεργάστηκα σήμερα το Κ599 είδα ότι στο ημερολόγιο ή στα notes έχει ΔΥΣΤΥΧΩΣ πεπερασμένη χωρητικότητα "γεγονότων" που μπορείς να καταχωρήσεις (κάτι που στον προηγούμενο κινέζο δεν το αντιμετώπισα).

Ένα πράγμα που ανακάλυψα κατά τύχη (για όσους έχουν την έκδοση με το φλας),πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο ανάβει το φλας και πατώντας ξανά παρατεταμένα, σβήνει.

Αυτό που δεν μπορώ να βρω (αν και μπήκα στο getjar.com) είναι κάποιες εφαρμογές όπως π.χ. ο καιρός , καθώς επίσης και παιχνίδια που μπορεί κανείς να κατεβάσει δωρεάν. Αν κάποιος ξέρει κάποιο λινκ ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ρυθμίσω στην οθόνη τα εικονίδια στις θέσεις που με βολεύουν, διαπίστωσα ότι έχει και τέταρτη σελίδα (κι όχι 3 όπως ανέφερε στα χαρακτηριστικά του).
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 1 μηνα χρησης, το μονο αρνητικο που εχω βρει ειναι οτι δεν αναγνωριζει ελληνικους χαρακτήρες στο email και τα δειχνει κινεζικα
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώντας να ρυθμίσω στην οθόνη τα εικονίδια στις θέσεις που με βολεύουν, διαπίστωσα ότι έχει και τέταρτη σελίδα (κι όχι 3 όπως ανέφερε στα χαρακτηριστικά του).

 

ΑΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙς τα εικονιδια πιο δεξια θα δημιουγησει και 5η και 6η σελιδα κλπ

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙς τα εικονιδια πιο δεξια θα δημιουγησει και 5η και 6η σελιδα κλπ

 

δυστυχώς όμως δεν είναι αξιοποιήσιμες μιας κι από ότι έχω διαβάσει οποιαδήποτε εφαρμογή java κι αν εγκαταστήσεις δεν μπορείς να βάλεις εικονίδιο.....:(

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είσαι στην οθόνη "slide to unlock", αλλά σε αυτή με τα εικονίδια.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

σορρυ και παλι αλλα μπορειτε να μου πειτε απο που το αγορασατε?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δεν μπορώ να βρω (αν και μπήκα στο getjar.com) είναι κάποιες εφαρμογές όπως π.χ. ο καιρός , καθώς επίσης και παιχνίδια που μπορεί κανείς να κατεβάσει δωρεάν. Αν κάποιος ξέρει κάποιο λινκ ας ενημερώσει.

 

Για τον καιρό, το Accuweather που βρίσκεις στην πρώτη σελίδα του Opera είναι μια χαρά εφόσον βρεις σύνδεση wifi.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είσαι στην οθόνη "slide to unlock", αλλά σε αυτή με τα εικονίδια.

 

στη σελιδα με τα εικονιδια το δοκιμασα

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, ίσως να έχουμε διαφορετικές εκδόσεις λογισμικού.

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΤΡΑΒΗΞΕΙς τα εικονιδια πιο δεξια θα δημιουγησει και 5η και 6η σελιδα κλπ

 

εμενα παλι δεν δημιουργει 4 σελιδα οσο δεξεια και αν παω το εικονιδιο αν και παλι αχρηστο αφου δεν περνει εφαρμογες.και κατι αλλο επικοινονησα με το εργοστασιο παραγωγις και μου ειπαν οτι δεν ηπαρχει flash player για το λογισμικο αυτο,τους ρωτισα τι λογισμικο χρησημοποιουν και δεν ηξεραν να μου πουν.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

flash δεν έχει, tv έχει... κάτι καλύτερο υπάρχει:

 

http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2907

 

Φλας κανονικά ΕΧΕΙ, αλλά προσοχή γιατί πχ στο ebay ελάχιστα είναι τα V800i με φλας (παίζει να μην είναι καν το μοντελο v800i). 2 λινκ:

http://www.exp-chinashop.com/showproduct.asp?id=193

http://cgi.ebay.com/Mobile-TV-cell-phone-V800i-WiFi-MP3-MP4-AT-T-T-Mobile_W0QQitemZ280388280465QQcmdZViewItemQQptZCell_Phones?hash=item414871a091&_trksid=p3286.c0.m14

 

Περιμένω 1 οπότε νεότερα απο εβδομάδας με την παραλαβή...

Παρεπιμπτόντως έχει κανείς απο εδώ να πει εντυπώσεις;

Τι έξοδο για handsfree έχει; Γιατί σε κάποιες εικόνες μοιάζει με 2.5mm jack...

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...