Jump to content

Κινέζικα Clones


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παΐδια αποφάσισα να πάρω το k599 έτσι σαν δεύτερο κινητό..

1ον... αξιόπιστο σίτε είναι αυτό το http://www.solomobi.com/viewproduct.asp?pro_id=2907 ???

2ον... τι τρόπο πληρωμής να διαλέξω...

3ον... τι τρόπο αποστολής για να έρθει γρήγορα με ασφάλειά??? θα κάνει πάνω από μήνα??

4ον... η εγγύησή είναι να πάει πίσω στην κίνα???

 

συγνώμη αν σας κούρασα.. αλλά μονό εσάς εμπιστεύομαι..

 

Γεια σου φίλε. Θα σου απαντήσω πως το αγόρασα εγώ.

1. Το πήρα από το http://www.china-mobile-phone.com . Πολύ καλή εξυπηρέτηση.

2. Με Western Union. Απλά και εύκολα, εάν δεν θέλεις να χρησιμοποιήσεις PayPal.

3. ΕΜS. Και έρχεται με ΕΛΤΑ σε 5 εργάσιμες ημέρες.

4 Ναι, εάν έχει πρόβλημα με 10 € το στέλνεις για αντικατάσταση πίσω στην Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα δεν μπορω να μπω ιντερνετ μεσω wifi με τιποτα.ενω βρισκει την συνδεση με το σταθερο υπολογιστη και βαζω το web key (26 χαραχτηρες)απο το ασυρματο ρουτερ με πεταει εξω.ξερει καποιος τι πρεπει να κανω βημα βημα απο την αρχη για να μπω? ευχαριστω πολυ προκαταβολικα σε οποιον με βοηθησει.

 

Βάλε προσεκτικά ακριβώς τις ίδιες ρυθμίσεις (κρυπογράφηση, κλειδί, και SSID) που έχεις βάλει και στον υπολογιστή σου και θα συνδεθεί.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι έκανε στο δικό μου ρουτερ, θα πας στο Access point settings και θα επεξεργαστής εκεί την σύνδεση σου και θα βάλεις εκεί και τον κωδικό και θα μπει μετά κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Απο αυτα που εχω διαβασει η διαστασεις ειναι η ιδιες με του iphone απο τα οσα διαβαζω,μολις ερθει το δικο μου θα το μετρησω κιολας να ειμαι σιγουρος και μετα θα παρω θηκη.

Για screen protector θα πρεπει να βρεις ενα πιο μικρο αφου η οθονη του iphone ειναι μεγαλυτερη,τα σαϊτ γραφουν οτι ειναι 3,4 η οθονη του αλλα πιστευω οτι ειναι 3,2,μολις ερθει θα το μετρησω και αυτο και θα σας πω!

Ανοιξε ,κλεισε ,διπλωσε

παραπονο στα χειλη

χωσου στην αμμο Αμμοχωστος

σαν σπανιο κοχυλι

Xiaomi Redmi Note 4G+Samsung Galaxy S2+NOKIA N95+K599

Link to comment
Share on other sites

Η επιφάνεια της οθόνης που πρέπει να καλυφθεί είναι οριακά πιο μεγάλη από του iphone.

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχει βρει κανένας screen protectors και θήκη για το k599;

έχει τις ίδιες διαστάσεις με το iphone;

 

 

εγω πηρα μια δερματινη απο mediamrkt..ελεγε για iphone 3G και ειναι κομπλε:D

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ κατεβασα καμια 20αρια java apps απο getjar για το w800i απο τις οποιες μου τρεχει σωστα τις μισες..

Το θετικο νεο ειναι πως δοκιμασα παιχνιδια 240χ320 και παιζει η αφη αψογα, το μονο προβλημα ειναι πως δεν τρεχουν fullscreen αλλα πανω αριστερα. Ανεκτο.

Για αυτο που ειπα παιδια εχει βρει κανεις ακρη?

Για το πως κουμπωνουν εικονες-ringtones σε επαφη? Και για τα ΜΜΣ :ρ

 

Για ringtone σε επαφη πηγαινεις στην επαφη και εκει που βαζεις τηλεφωνα και email κατω κατω εχει 2 κενες επιλογες και εκει βαζεις ringtone. Εικόνες δεν μπαινουν απ οσο ξερω. :( Για τις ρυθμισεις των mms πηγαινε http://www.jaga.gr/ το εχει σε αρχειο pdf....(δεν χρειαζεται να επικοινωνησεις με τις εταιριες που λεει στο τελος οταν κανεις τις ρυθμισεις) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εκανα παραγγελια το τηλ/νο.Μεσω

western union .Θα πρεπει να παω να πληρωσω πρωτα με την αποδειξη

που στειλαν και μετα το στελνουν ? ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το εκανα παραγγελια το τηλ/νο.Μεσω

western union .Θα πρεπει να παω να πληρωσω πρωτα με την αποδειξη

που στειλαν και μετα το στελνουν ? ευχαριστω.

 

Ναι, πρώτα πληρώνεις και μετά σου το στέλνουν. Αφού πάρεις την απόδειξη από την Western Union, στέλνεις στην Εταιρεία με email ή γράφεις στην απάντητική φόρμα στο site, τα στοιχεία της πληρωμής (Κωδικό πληρωμής, όνομα καταθέτη και όνομα αποδέκτη).

Και σε μερικές ημέρες θα το έχεις σπίτι σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου και αυτο που δεν μπορω να κανω ειναι να το συνχρωνισω με τον υπολογιστη (pc suite ktl) μηπως μπορει να βοηθησει καποιος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους,ειμαι και εγω κατοχος του συγκεκριμενου μοντελου και αυτο που δεν μπορω να κανω ειναι να το συνχρωνισω με τον υπολογιστη (pc suite ktl) μηπως μπορει να βοηθησει καποιος...

 

Γεια σου φίλε.

Είχα ρωτήσει την Κινέζικη εταιρεία για το λόγο αυτό. Μου είχαν απαντήσει ότι δεν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα συγχρονισμού. Μου πρότιναν να αντιγράψω στην SIM τα τηλέφωνα από άλλο κινητό και να τα κάνω αντιγραφή στο Κ599. Το έκανα αλλά κατά την αντιγραφή τα ονόματα δεν μεταφέρονταν σωστά.

 

Αυτό που δοκίμασα και δούλεψε σωστά, δηλαδή να αντιγραφούν σωστά οι επαφές από άλλο κινητό στο Κ599, είναι η μεταφορά τους με Bluetooth.

Ελπίζω να σε βήθησα λίγο.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στη μεγάλη ανάλυση (1280x960) σας βγάζει κανονικές φωτογραφίες;

γιατί εμένα ενώ στις χαμηλότερες βγαίνουν μια χαρα, σ΄αυτή βγαίνουν υπερβολικά πολύ φωτεινές..ενώ όλες οι ρυθμίσεις είναι εντάξει. Και μετά μου πετάει ένα "Camera module not ready" και η camera δεν ανοίγει.

Είναι η έκδοση με τα 2 ηχεία+flash.

Link to comment
Share on other sites

και εμενα ετσι εκανε

αλλα νομιζα οτι ηταν απο το φλας γιατι οταν δοκιμαζα ηταν βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγλω να αγοράσω το κινητό αλλά έχω μία ερώτηση. Η πλοήγηση στο ιντερνετ πως είναι; Είναι γρήγορη και εύχρηστη; Εντάξει δεν περιμένω να είναι και σαν iphone αλλά τουλάχιστον μην αργεί πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι και εγλω να αγοράσω το κινητό αλλά έχω μία ερώτηση. Η πλοήγηση στο ιντερνετ πως είναι; Είναι γρήγορη και εύχρηστη; Εντάξει δεν περιμένω να είναι και σαν iphone αλλά τουλάχιστον μην αργεί πολύ.

αναλογα την συνδεση που εχεις μεσω wifi φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

αναλογα την συνδεση που εχεις μεσω wifi φιλε μου

 

Ας πούμε ότι έχω καλή σύνδεση και καλό σήμα. Είναι γρήγορη η πλοήγηση στο ιντερνετ; Σε σχέση με το iphone πως είναι; Μπορείς να κάνεις εύκολα zoom in και zoom out στις ιστοσελίδες; Πόση ώρα κάνει για να χτίσει τη σελίδα;

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι έχω καλή σύνδεση και καλό σήμα. Είναι γρήγορη η πλοήγηση στο ιντερνετ; Σε σχέση με το iphone πως είναι; Μπορείς να κάνεις εύκολα zoom in και zoom out στις ιστοσελίδες; Πόση ώρα κάνει για να χτίσει τη σελίδα;

 

Κοίτα οι σελίδες ανοίγουν γρήγορα.... Δεν μπορώ να πω ότι είναι και το πιο εύχρηστο (ειδικά αν δεν έχεις πενάκι) αλλά προσωπικά ακόμα και έτσι όπως είναι η πλοήγηση μου φτάνει και μου περισσεύει για τα λεφτά που έχω δώσει.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως το κινητο ειναι για κατι λιγο στο νετ.

για αυτη την δουλεια ειναι αριστο!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!!! Τώρα άμα θες την άνεση στην πλοήγηση που προσφέρουν iphone, HTC κτλ μάλλον δεν θα σου κάνει.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Κινέζικα Clones

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...