Jump to content

Jiayu F1


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και παλι

Καταφερα να επαναφερω το κινητο σε εργοστασιακες ρυθμισεις αλλα σημερα διαπιστωσα οτι δεν υπαρχει κανενα προγραμμα για την καμερα. Για να σιγουρευτω οτι δεν κανω κατι λαθος, προσπαθησα να βαλω φωτο σε επαφη αλλα οταν παταγα στο 'Ληψη' επαιρνα απαντηση οτι 'Ο φακελος ειναι αδειος'. Τι μπορω να κανω για να εγκαταστησω το αυθεντικο προγραμμα για την καμερα;

Ο Κυριος Προεδρος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πέρασέ του την επίσημαη αναβάθμιση. Το αρχείο υπάρχει στην 1η σελίδα. Οδηγίες για το πέρασμα ρομ σε κινητό με το πρόγραμμα SP Flash Tool, υπάρχουν άπειρες στο ίντερνετ, ακόμη και βιντεάκια στο Youtube.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδες εμενα εχει προβλημα το digitizer στο κατω μερος.Παιζει να ειναι προβλημα λογισμικου τι λετε?

 

Στάλθηκε από το Breeze μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παιδια προσπαθω να κανω flash την rom και απο το needrom οποια απο τις official και να εβαλα δεν καθετε στο κινητο μου.Ολες μου βγαζουν γραμμες στην οθονη ενω ηχο και touch εχω κανονικα.

εχει κανεις να προτεινει καποια αλλη ρομ να βαλω μηπως γινει τιποτα?

Εχω Breeze και ειμαι σουπερ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να κανω flash την rom και απο το needrom οποια απο τις official και να εβαλα δεν καθετε στο κινητο μου.Ολες μου βγαζουν γραμμες στην οθονη ενω ηχο και touch εχω κανονικα.

εχει κανεις να προτεινει καποια αλλη ρομ να βαλω μηπως γινει τιποτα?

 

Δοκίμασες αυτή που υπάρχει στο πρώτο post εδώ; Αυτή έχω βάλει και γω...

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία-τελευταία F1 που έβγαλε το εργοστάσιο, είχαν άλλου τύπου LCD. Οπότε και δεν παίζουν με τις ROM για τα πρώτης γενιάς. Θέλει να την ζητήσεις από το εργοστάσιο κατευθείαν...

 

Το δικό σου είχε και την flash memory των 8GB, έναντι των 4GB που είχαν όλα τα άλλα...

Edited by Asterisd
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία-τελευταία F1 που έβγαλε το εργοστάσιο, είχαν άλλου τύπου LCD. Οπότε και δεν παίζουν με τις ROM για τα πρώτης γενιάς. Θέλει να την ζητήσεις από το εργοστάσιο κατευθείαν...

 

Το δικό σου είχε και την flash memory των 8GB, έναντι των 4GB που είχαν όλα τα άλλα...

 

Έχει βγει F1 με 8GB ROM;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το G2F είναι που βγήκε στο τέλος με 8GB και άλλη ρομ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου κάνει η ρομ της 1ης σελίδας, δύσκολα τα πράματα :(

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ψαχνω να βρω για φιλο καμια εφαρμογή που να αυξάνει τον ηχο του κουδουνίσματος γιατι δεν το ακούει. Εχετε τιποτα στα υποψιν/????
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το MobileUncle είναι αυτό που ψάχνεις.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2248396

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θες να μπεις στην παραπάνω διαδικασία (νομίζω θέλει και root), βρες κάποιο αρχείο ήχου στο internet, αύξησε εσύ την ένταση όσο θες και πέρασέ το ;-)

 

Είχα βρει ένα old ring και ξεσηκώνει τη γειτονιά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος αξιόπιστος τρόπος (πχ κάποια εφαρμογή) να δούμε τη χωρητικότητα της μπαταρίας; Έβαλα πρόσφατα το Charger Tester και μου δείχνει χωρητικότητα 1000mAh!!! Το ίδιο μου έδειξε και ένα άλλο σχετικό πρόγραμμα.

 

Είναι αλήθεια ότι από παλιά το συγκεκριμένο κινητό δεν κρατούσε όσο θα περίμενα. Πχ τώρα, με 18% υπόλοιπο, είναι ΟΝ 1 μέρα 12 ώρες, με SOT 3 ώρες 19 λεπτά. Δεν είναι παράξενο; Γενικά το φορτίζω βράδυ παρά βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογή δεν υπάρχει να κανει αυτο που θες.

εψαχνα και γω.

 

μονο με ενα εξαρτημα usb μπορεις να μετρησεις τα mah κατα την διάρκεια φορτισης

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ρε παιδιά, καμιά όμοργη silicone case υπάρχει για αυτό?

 

Έχω φάει το ebay και το aliexpress, και μόλις τώρα κυκλοφόρησε μία στο aliexpress, η οποία όμως από αυτά που παρουσιάζει, έχει μόνο ένα σχέδιο.

 

Είναι για τη γυναίκα μου και θέλει μια αλλαγή. Έχει βρει λοιπόν κανείς, ή κάποιο κινητό που να έχει της διαστάσεις και τις οπές του δικού μας και να ταιριάζει?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτή που βρήκες.

Δύσκολα για άλλη. Θεωρείται παλιό κινητό.

Από κάποιο άλλο δεν έχω υπόψη μου αν ταιριάζει.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καιρό που κυκλοφόρησε, για αυτό δεν την ήξερες.

 

Κανείς άλλος παίδες που να έχει βρει καμία που να ταιριάζει? Μάλλον μόνον έτσι, γιατί αποκλειστικά για αυτό, κομματάκι δύσκολο.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν σε κάποιον έχει σπάσει, χαλάσει το κινητό αυτό, ενδιαφέρομαι για την πίσω κάμερα του.

Από τον πρώτο χρόνο είμαι χωρίς κάμερα, μια και δεν έπιασε το κόλπο με το βιδωμα.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Παιδιά ετσι στο πουθενά άσπρισε η οθόνη και όσες φορές και να το ανοίξω δείχνει άσπρη οθόνη και τίποτα άλλο

 

Καμια ιδέα;

Sony Xperia x10 mini->Jiayu G4S->Microsoft Lumia 640 DS->Xiaomi Mi4->Xiaomi Redmi Note 5 AI
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...