Jump to content

Nokia XL


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι γκαντεμιά και αυτή βρε φίλε... :cry: Πως τα έχασες;;

 

Με γεια το καινούριο σου κινητό, περιμένουμε εντυπώσεις.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 51
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε παίρνεις βραβείο... :p:(

 

Rom για το κινητό υπάρχουν όπως για το x;;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Για να καταλάβω είναι στην ουσία ένα κλασσικό Android κινητό;

Παίρνει τις αναβαθμίσεις (τηρουμένων των αναλογιών) του Android;

Μπορείς να εγκαταστήσεις ο,ποια εφαρμογή Android θέλεις;

Ποια η διαφορά με ένα αμιγώς Android κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

1) Για να καταλάβω είναι στην ουσία ένα κλασσικό Android κινητό;

2) Παίρνει τις αναβαθμίσεις (τηρουμένων των αναλογιών) του Android;

3) Μπορείς να εγκαταστήσεις ο,ποια εφαρμογή Android θέλεις;

4) Ποια η διαφορά με ένα αμιγώς Android κινητό;

 

1) Ναι, αλλά με ειδικό «launcher» που δεν θυμίζει Android. Plus, δεν έχει GApps.

2) Αναβαθμίζεται από τη Nokia, με ειδικά τροποποιημένη έκδοση Android. Σε κάθε περίπτωση, μένουν σταθερά στην 4.1.2 νομίζω.

3) Θεωρητικά ναι, πρακτικά δεν ξέρω. Ως stock το δικό μου X δούλεψε ελάχιστα, οπότε... :rolleyes:

4) Αν δεν το πειράξεις (root, custom ROM) έχει κάποιες μικροδιαφορές (τις παραπάνω). Για να γίνει αμιγώς droid θέλει δουλειά και ψάξιμο.

 

Ελπίζω να βοήθησα! :)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι και τοσο λογικη, τσεκαρε στα σκρουτζομαγαζα ποσο τιμολογειται...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι στα σκρουτζομαγαζα εχει 155Ε οποτε δν ειναι μεγαλη διαφορα..στο bestprice.gr παντως δεν το χει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Για σιγουριά δες τι γράφει στις πληροφορίες του κάθε mod.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι τα πειραγματα για το απλο Χ, δουλευουν και στο XL?

 

Υπάρχουν θέματα με την οθόνη, όταν αυτή κλειδώνει. Μαυρίζει και επανέρχεται με restart. Προσπαθούν ακόμα να βρουν τα σωστά dpi οθόνης για να αποφευχθεί, χωρίς επιτυχία.

 

Μια ROM πρέπει να δουλεύει σωστά μέχρι τώρα, η Lewa OS. Τσέκαρε την στους XDA!

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Γενικα αξιζει η συσκευη η θα πεταξω τα λεφτα μου?παντα σχετικα με την κατηγορια.

 

Για μένα, ή δες το X που είναι πιο ενεργό στους XDA, ή πήγαινε στα Moto G/E...

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω οτι το θελω για relic αφου απ οτι φαινεται ειναι το πρωτο και τελευταιο ανδροειδες της νοκια.Και δευτερον θα ναι και καλη backup συσκευη σε περιπτωση που κατι παθει το note3 μου...Ελπιζω να βγει απροβληματιστο και με τη γνωστη αντοχη της νοκια σε μικροατυχηματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ρε παιδιά τι χάλια βίντεο βγάζει αυτό το κινητό; Λένε στις προδιαγραφές πως τα βίντεος του έχουν ανάλυση WVGA (854 x 480 pixels) 30 fps ενώ όπως το βλέπω εγώ είναι αδύνατον να έχει πάνω από 15fps. Θέλει κάποια ρύθμιση ειδική για 30fps; Τα έχω ψάξει όλα αλλά σε όλα αποκλείεται να είναι πάνω από 15fps. Σπαστικά βίντεος καρέ καρέ δηλαδή... και μάλιστα σκοτεινά όπως και οι φωτογραφίες που βγάζει. Αποτυχία σκέτη και ευτυχώς τουλάχιστον που δεν το αγόρασα αλλά είναι δώρο....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα, έχω το εξης πρόβλημα. Εδώ και 2 μέρες η ένδειξη της μπαταρίας μου δεν αλλάζει, σαν να μην καταναλώνεται. Αν κλείσω και ανοιξω το κινήτο, μου δείχνει την πραγματικη ένδειξη αλλα και πάλι μετά μένει σταθερή. Γνωρίζει κάποιος να με βοθήσει?
Link to comment
Share on other sites

H glance μπορεί να δουλέψει μόνο για 15 λεπτά;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για να σας διαφωτισω ολους τους υποψηφιους αγοραστες, καθοτι ειμαι κατοχος του εδω κ 2 μηνες...λοιπον...το ενα κ μοναδικο καλο σε αυτο το τηλεφωνο ειναι η μπαταρια του. Παντα μιλαμε συγκριτικα με το συνολο των smartphones. Σε χρηση εκτος ιντερνετ μπορει να φτασει κ τις 4 εως 5 μερες χρηση η μπαταρια. Πραγμα σπανιο για τετοιου ειδους τηλεφωνα. Σε χρηση με ιντερνετ, wifi συγκεκριμενα που εχω εγω, η χρηση του ειναι 2 μερες το πολυ. Για σερφαρισμα πολλων ωρων. Η φωτογραφικη μηχανη για 5 mpx ειναι παρα πολυ καλη, κ σε μερα κ σε νυχτα. Καθως διαθετει πολυ δυνατο φλας που αναβει καθολη την δειαρκια που θελουμε να τραβηξουμε την φωτο κ οχι μονο το τελευταιο δεπτερολεπτο της ληψης. Εχει πολυ καλη οθονη και στην αναλυση και στα χρωματα κ κανει καθαρο ζουμ χωρις χιονακια κ παραποιησεις. Αυτα απο τα θετικα....στα αρνητικα τωρα....ΚΟΛΑΕΙ...κολαει παντου! Κολαει οταν χτυπαει, μαυριζει η οθονη, δεν εχεις κατι να απαντησεις ουτε κ να δεις ποιος ειναι και κολλαει να επιστρεψει στην αρχικη οθονη οταν βρισκεται στο μενου..πατας το πισω κ σου γραφει "περιμενετε" κ περιμενεις...Δεν εχει playstore google. Καθως το αυτο καθ αυτο μενου του δεν ειναι οριτζιναλ android. Βασικο για μενα. Εχει αλλα μαρκετ, πλουσια σε εφαρμογες, αλλα δεν ειναι playstore. Και σε καμια περιπτωση δεν μπαινει. Εκτος κι αν εχετε γνωσεις χακερ με ροουταρισμα κτλ. Το μενου του δεν εχει καμια, μα καμια σχεση με μενου android. Κατ εμε, εαν εχεις συνηθισει τα android δυσκολα συνηθιζεις το νοκια. Εως καθολου. Κ τελος μετα απο 2 μηνες χρησης, εγω ψαχνω να το αλλαξω ηδη..στην διαθεση σας για οποιαδηποτε αλλη απορια. Ελπιζω να βοηθησα.
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπερα. Ξερει κανεις να πει εαν το συγκριμενο μοντελο υποστηριζει android λειτουργικο ? και εαν ναι...υπαρχει καποιος οδηγος γιατι δεν βρισκω κατι...

καποιοι λενε οτι παιζει και αλλοι οχι..

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Με Android έρχεται απλά δεν έχει Google Play και services.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συγνωμη ειχα καιρο να δω το μυνημα. Το συγκεκριμενο κινητο μου το εδωσε ενας γνωστος μου να τον βοηθησω να περασει android γιατι ειχε windows mobile και δεν το ηθελε...πια...

αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη σχετικα με το εαν παιζει με android η οχι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nokia XL
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...