Jump to content

ZTE Nubia Z5S Mini


kontz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι λεει το κινητο ρε παιδια?εχει πεσει η τιμη του στα 130$.νομιζω πως ειναι πολυ καλη ευκαιρια.παντως zte v5 red bull που εχω φερει ητανε πολυ καλα.οποτε αυτο ακομα καλυτερο λογω snapdragon 600 και 2/16.

υποστηριξη ελληνικης miui παιζει? απο μπαταρια?

http://www.vickmall.com/zte-nubia-z5s-mini-1280-720-pixels-snapdragon-600-quad-core-1-7ghz-smartphone-4-7inch-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-gps-otg.html

Για κάποιους που δεν τους νοιάζει το 4G, είναι αρκετά VFM αυτή η τιμή. Από εκεί και πέρα η ZTE νομίζω ότι έχει σταματήσει να υποστηρίζει το τηλέφωνο με νέες ROM; ...πρέπει να μας διαφωτίσει κάποιος κάτοχος.

Υπάρχει βέβαια και η λύση της ROM MIui... προσωπικά κολλάω μόνο στην υποστήριξη, από τη άλλη με 120€ μην τα θέλουμε και όλα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κάποιους που δεν τους νοιάζει το 4G, είναι αρκετά VFM αυτή η τιμή. Από εκεί και πέρα η ZTE νομίζω ότι έχει σταματήσει να υποστηρίζει το τηλέφωνο με νέες ROM; ...πρέπει να μας διαφωτίσει κάποιος κάτοχος.

Υπάρχει βέβαια και η λύση της ROM MIui... προσωπικά κολλάω μόνο στην υποστήριξη, από τη άλλη με 120€ μην τα θέλουμε και όλα....

 

Λοιπόν...

 

1) δεν έχει gorilla glass. η οθονη εγινε κομματια και δε δουλευε, μετα απο την πρωτη ΣΟΒΑΡΗ πτωση. Κακως δεν ειχα tempered glass αλλα και πάλι.

2) Η μπαταρία δεν ειναι ιδιαιτερα καλη. Τουλαχιστον η ΡΟΜ που ειχα εγω πανω δεν πηγε αν θυμαμαι καλα πανω απο 4 ωρες με αναμμενη οθονη

3) Το σερβις της Αθηνας δεχτηκε να ελεγξει το κινητο αν μπορει να το ξεμπρικαρει (καθως με το που περασα νεα οθονη αρχισα τα 24ωρα πειραματα και το μπρικαρα χοντρά) οποτε δεν μπορω να εχω παραπονα απο αυτους.

 

Παρ'ολα αυτα αυτην την στιγμη ειναι ενα εντελως αψυχο πραγμα. Εχω πληρωσει συνολικα γυρω στα 270€ για κινητο, θηκη, νεα οθονη και tempered glass και το δουλεψα μονο για 3 μηνες. Σκέφτομαι να το δώσω για ανταλλακτικά αν δεν καταφέρει κανένας τσάκαλος να το φτιάξει.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Ο σύνδεσμος στο 1ο μήνυμα του θέματος προς την επίσημη σελίδα αναβαθμίσεων δεν λειτουργεί. Μπορεί κάποιος να μας πει ποιά είναι η νεότερη επίσημη αναβάθμιση;

Το κοιτάζει φίλος, μιας και όντας ποιοτικό με 2 GB ram στα 130$ σε αξιόπιστο μαγαζί (VickMall), μάλλον δεν έχει αντίπαλο.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Ο σύνδεσμος στο 1ο μήνυμα του θέματος προς την επίσημη σελίδα αναβαθμίσεων δεν λειτουργεί. Μπορεί κάποιος να μας πει ποιά είναι η νεότερη επίσημη αναβάθμιση;

Το κοιτάζει φίλος, μιας και όντας ποιοτικό με 2 GB ram στα 130$ σε αξιόπιστο μαγαζί (VickMall), μάλλον δεν έχει αντίπαλο.

Όποιον δεν ενοχλεί κυρίως η έλλειψη 4G και γοριλογυαλιού, σε αυτή την τιμή είναι αρκετα VFM, βέβαια και από την άλλη η εταιρία από τα λίγα που έχω υπόψη μου δεν υποστηρίζει πια την συσκευή με update...

Link to comment
Share on other sites

παντως εγω πηρα στα 125$ απο vickmall 2 κομματια πιστευω οτι ειναι μεγαλη ευκαιρια σε αυτην την τιμη...περασανε αρκετα zte v5 red bull 2/8 απο τα χερια μου με αριστα αποτελεσματα...οποτε αυτο με καλυτερο επεξεργαστη και μεγαλυτερη μνημη θα ειναι ακομα καλυτερο..ιδωμεν
Link to comment
Share on other sites

παντως εγω πηρα στα 125$ απο vickmall 2 κομματια πιστευω οτι ειναι μεγαλη ευκαιρια σε αυτην την τιμη...

125$ ??? 130$ δεν το έχει?:blink:

 

Να σου πω την αλήθεια και εγώ θα το πρότεινα σε φίλους (για αυτό παρακολουθώ και το θέμα) αν ήμουν βέβαιος ότι με κάποια ROM τουλάχιστον θα τσούλαγε ρολόι... και θα έπαιρνε και κανένα update.

 

Πάντως μόλις είναι ότι το pandawill το έχει 120$ χωρίς κάποια δωράκια που δίνει το vickmall...

http://www.pandawill.com/zte-nubia-z5s-mini-nx403a-smartphone-2gb-16gb-snapdragon-600-17ghz-47-inch-sharp-igzo-screen-wcdma-cdma-otg-limted-quantity-p84685.html?qp=2

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

125$ μου το αφησε η γνωστη selina tou vickmall γιατι πηρα 2 κομματια.απο το vickmall οτι εχω παρει δεν ειχε ποτε θεμα η rom οπως και τα zte v5 red bull που πηρα..οσο για τις αναβαθμισεις δεν ειναι και παντα για καλυτερα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω δοκιμασει σχεδον ολες τις ρομ του 4.4 και 5 και ολες βγαζουν προβληματα, λεω να επιστρεψω στην 4.2 .

 

οταν απο 4.2 πηγα σε 4.4 εβαλα ενα recovery 4.2 tο 4.4 πρωτα ομως για να το διαβασει ωραια, τωρα θα πρεπει να βαλω το recovery 4.4 to 4.2? (εκει που βρηκα την αλλαγη ειχε και τις 2 εκδοχες), ή να βαλω κατευθειαν την 4.2 ρομ? (σορρυ για τα ορθογραφικα :) )

Link to comment
Share on other sites

Στο Vickmall έχει ίδια τιμή και android 4.4. Ψήνομαι πολύ!!!

 

Δεν αξίζει φίλε άκου που σου λέω. Ούτε gorilla glass, ούτε μπαταρία της προκοπής. Άποψή μου είναι να στραφείς σε κανένα άλλο. Μόνο το ντιζάιν και το άκουσμα του Snapdragon 600 ελκύουν.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Δεν αξίζει φίλε άκου που σου λέω. Ούτε gorilla glass, ούτε μπαταρία της προκοπής. Άποψή μου είναι να στραφείς σε κανένα άλλο. Μόνο το ντιζάιν και το άκουσμα του Snapdragon 600 ελκύουν.

Τα μειονεκτήματα της συσκευής είναι γνωστά από την άλλη ως VFM είναι αξιόλογη περίπτωση και είναι και ΖΤΕ οχι από 3-4ους κινέζους κατασκευαστές...

 

Με μια θήκη σιλικόνης δεν νομίζω ότι θα έχει κανένα θέμα με τις πτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τα μειονεκτήματα της συσκευής είναι γνωστά από την άλλη ως VFM είναι αξιόλογη περίπτωση και είναι και ΖΤΕ οχι από 3-4ους κινέζους κατασκευαστές...

 

Με μια θήκη σιλικόνης δεν νομίζω ότι θα έχει κανένα θέμα με τις πτώσεις.

 

Με θήκη Nilkin μου έπεσε... Είναι να μη σου τύχει φίλε.

Το θέμα της μπαταρίας είναι το σημαντικό. Αν θες VFM πάρε Coolpad F1 ή κάποιο άλλο που σου προσφέρει τα 5πλάσια καλούδια από το Nubia.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Για 130$ ειναι μεγαλο vfm επωνυμο με 2gb ram snapdragon 600 και τις γνωστες καμερες της sony ομορφο και μαζεμενο σε διαστασεις..καλο θα ηταν το gorila αλλα δεν μπορεις να τα εχεις κι ολα..οσο αφορα την μπαταρια ειναι θεμα χρησης..εγω με k910 την μερα με το ζορι την βγαζω
Link to comment
Share on other sites

Με θήκη Nilkin μου έπεσε... Είναι να μη σου τύχει φίλε.

Το θέμα της μπαταρίας είναι το σημαντικό. Αν θες VFM πάρε Coolpad F1 ή κάποιο άλλο που σου προσφέρει τα 5πλάσια καλούδια από το Nubia.

 

Σκέφτομαι και το f1 αλλά δεν το βλέπω πουθενά in stock.

Link to comment
Share on other sites

Με θήκη Nilkin μου έπεσε... Είναι να μη σου τύχει φίλε.

Καλά και εσύ βραβείο γκαντεμιάς, είμαι σίγουρος 20 φορές να το ξαναπροσπαθήσεις δεν θα σου κάθονταν τέτοια ιστορία.

 

Σκέφτομαι και το f1 αλλά δεν το βλέπω πουθενά in stock.

Αν παλεύεις το μέγεθος υπάρχει και το F2 στα 160$...

 

Για 130$ ειναι μεγαλο vfm επωνυμο με 2gb ram snapdragon 600 και τις γνωστες καμερες της sony ομορφο και μαζεμενο σε διαστασεις..καλο θα ηταν το gorila αλλα δεν μπορεις να τα εχεις κι ολα..οσο αφορα την μπαταρια ειναι θεμα χρησης..εγω με k910 την μερα με το ζορι την βγαζω

Αντικειμενικά έχει θέμα μπαταρίας το Ζ5mini σε σχέση με άλλες επιλογές, αλλά στα 130$ όπως σωστά αναφέρεις δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Ίσως λίγο ακόμα πιο κάτω τιμή θα ήταν καλύτερα, αλλά και πάλι παραμένει VFM, ειδικά όσοι δεν του ενδιαφέρει το 4G.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει αν θα λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρις να χρειαστεί να το σκαλίσω καθόλου και να το δουλέψω με τη rom που θα έχει από το vickmall. Εδώ ισως να βοηθούσε κάποιος που το έχει. Αναφέρω το vickmall γιατί το στέλνει rooted με 4.4 και google play.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά με ενδιαφέρει αν θα λειτουργεί απροβλημάτιστα χωρις να χρειαστεί να το σκαλίσω καθόλου και να το δουλέψω με τη rom που θα έχει από το vickmall. Εδώ ισως να βοηθούσε κάποιος που το έχει. Αναφέρω το vickmall γιατί το στέλνει rooted με 4.4 και google play.

Αυτό μπορεί να σου απαντήσει μόνο κάτοχος του κινητού με το συγκεκριμένη έκδοση λογισμικού... vickmall λογικά είναι η καλύτερη επιλογή αυτή την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ!Ειδα και αυτο.

http://www.aliexpress.com/store/product/New-Arrival-Genuine-Imak-Anti-Explosion-Tempered-Glass-9H-Screen-Protector-Film-For-Nubia-Z5s-mini/518690_1880240651.html

εκτος απο το 0,1 mm διαφορα,παιζει να διαφερουν τοσο πολυ σε ποιοτητα ωστε να δικαιολογειται η τιμη?

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το κινητο απο vickmall με 4.4.2 ολα κομπλε πανεμορφη συσκευη πολυ λεπτο και ελαφρυ μαζεμενο σε διαστασεις λειτουργια σαν το zte v5 rd bull αλλα πιο γρηγορο η rom που στελνει το vickmall πολυ καλη με nova launcher το κινητο παει σφαιρα...πιστευω με 130$ ειναι πολυ καλη ευκαιρια...ολα δουλευουνε αψογα καμερες τελειες gps εντοσ σπιτιου σε 3 sec wifi σημα ολα οκ

το μονο προβλημα δεν παιζει το youtube οπως στο red bull...δοκιμασα την λυση του red bull me to build.prop αρχιζει να παιζει τα βιντεο στο youtube αλλα ασπρομαυρα και με γραμμες..μολις αλλαξεις την αναλυση στο youtube σε 720 παιζει μια χαρα αλλα πρεπει να το κανεις σε καθε βιντεο....

καμια ιδεα για το youtube?

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε το YouTube....5.0.21 Και μην κάνεις αναβάθμιση ξανα

 

ευχαριστω φιλε μου επιασε το κολπο!!! τουμπανο το κινητο παιδια το συνιστω ανεπιφυλακτα

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε το κινητο απο vickmall με 4.4.2 ολα κομπλε πανεμορφη συσκευη πολυ λεπτο και ελαφρυ μαζεμενο σε διαστασεις λειτουργια σαν το zte v5 rd bull αλλα πιο γρηγορο η rom που στελνει το vickmall πολυ καλη με nova launcher το κινητο παει σφαιρα...πιστευω με 130$ ειναι πολυ καλη ευκαιρια...ολα δουλευουνε αψογα καμερες τελειες gps εντοσ σπιτιου σε 3 sec wifi σημα ολα οκ

το μονο προβλημα δεν παιζει το youtube οπως στο red bull...δοκιμασα την λυση του red bull me to build.prop αρχιζει να παιζει τα βιντεο στο youtube αλλα ασπρομαυρα και με γραμμες..μολις αλλαξεις την αναλυση στο youtube σε 720 παιζει μια χαρα αλλα πρεπει να το κανεις σε καθε βιντεο....

καμια ιδεα για το youtube?

 

ποιο zte red bull έχεις;αυτό με τα 2 gb ram;είμαι ανάμεσα σε redbull 2gb ram και σε z5s mini τι λές;

όσο για την οθόνη με ένα tempered glass νομίζω την κάνεις την δουλειά σου ή όχι;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...