Jump to content

ZTE Nubia Z5S Mini


kontz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, πείρα και εγώ το Z5S mini, αν και είχε την cyanogenmod 11 περασμένη όταν το πείρα, είπα να περάσω την miui (4.8.8), παρατήρησα ότι δεν έχει επιλογή να επιλέξεις ανάλυση στην κάμερα όταν τραβάς φωτογραφίες, είναι έτσι σε όλες τις muiu ή μονο στο Z5S mini ;

 

Το βρήκα, πρέπει να βάλεις την επιλογή στο pro για να σου εμφανίσει επιλογές για την ανάλυση :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως μπορει να μου πει κανενας αν το κινητο εχει notification led αν το 3g λειτουργει εδω στην ελλαδα και αν μπορει να αναβαθμιστει στο android 4.4? επισης αν γνωριζει κανενας πειτε μου πως μπορω να το κανω root.
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορει να μου πει κανενας αν το κινητο εχει notification led αν το 3g λειτουργει εδω στην ελλαδα και αν μπορει να αναβαθμιστει στο android 4.4? επισης αν γνωριζει κανενας πειτε μου πως μπορω να το κανω root.

το notification led είναι το στρογγυλό κουμπάκι του μ, ναι υποστηρίζει όλες της Ευρώπαεικες και κινεζικές συχνότητες για 3g, ναι θα πάρει kitkat (ήδη έχει σε beta), αν και σχεδόν κανένας κάτοχος της συσκευής αυτής δεν φοράει μαμά λογισμικό της zte μόλις το αγοράζουμε περνάμε την miui που είναι κατά ΠΟΛΎ ανώτερη και ηρεμουμαι για πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εξελίχτηκαν καλά τα πράγματα, εκεί που όλο το ΣΚ πέρναγα εφαρμογές και έφερνα το κινητό στα μέτρα μου και πάνω που είχα τελειώσει έσβησε ξαφνικά, δοκίμασα να πατήσω το power button, power button + Volume αλλά τίποτα, το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει το led όταν συνδέω τον φορτιστή. Έστειλα mail στους κινέοζους, περιμένω απάντηση…
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εξελίχτηκαν καλά τα πράγματα, εκεί που όλο το ΣΚ πέρναγα εφαρμογές και έφερνα το κινητό στα μέτρα μου και πάνω που είχα τελειώσει έσβησε ξαφνικά, δοκίμασα να πατήσω το power button, power button + Volume αλλά τίποτα, το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει το led όταν συνδέω τον φορτιστή. Έστειλα mail στους κινέοζους, περιμένω απάντηση…

 

εκανες τιποτα ;

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εκανες τιποτα ;

Το έστειλα πίσω, μου είπαν θα το δουν και θα το αντικαταστήσουν ή να πάρω κάποιο άλλο ή να μου δώσουν πίσωτα λεφτά. Το κακό είναι ότι θα πρέπει να το παραλάβουν πρώτα, δηλαδή 20-30 ημέρες, + 2-3 να το δουν και άλλες τόσες να έρθει πίσω, τέλος Οκτωβρίου βλέπω να το έχω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

προσπαθησα να περασω τη νεα ρομ και εχει κολλησει στην ασπρη οθονη

του nubia και δεν φορτωνει.

εχει την stock recovery,καμια ιδεα πως να την ξεκολλησουμε>?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

προσπαθησα να περασω τη νεα ρομ και εχει κολλησει στην ασπρη οθονη

του nubia και δεν φορτωνει.

εχει την stock recovery,καμια ιδεα πως να την ξεκολλησουμε>?

ευχαριστω

ok το εφτιαξα.αλλα εχει περασει κανεις την 4,4 official?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Ειμαι αναμεσα σε αυτο το κινητο και στο Μοτο 4 4G. Αξιζει το Nubia εχει υποστηριξει απο τους developers η δεν? Τι προτεινετε?

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

ok το εφτιαξα.αλλα εχει περασει κανεις την 4,4 official?

beta είναι και μάλιστα με πολλά προβλήματα, και από ότι ξέρω qualcomm δεν έδωσε drivers για το συγκεκριμένο cpu (sd600 χωρίς lte) έτσι stable δεν θα δούμε πότε μάλλον για αυτό περνά την miui η οποία είναι η ποιο γρήγορη και η ποιο σταθερή και πλήρες rom για αυτή την συσκευή και τέλος (από τα gapps περνά μόνο τα βασικά)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

συμφωνω για την miui, αυτην ειχα μεχρι τωρα αλλα εχει μεγαλο θεμα με την αυτονομια της μπαταριας

οτι και να δοκιμασα,greenify δηλαδη κτλ δεν επιασε,8 ωρα το βραδυ ηθελα φορτιση

ενω η εργοστασιακη (022) εχει πολυ καλυτερη διαχειρηση στην μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

συμφωνω για την miui, αυτην ειχα μεχρι τωρα αλλα εχει μεγαλο θεμα με την αυτονομια της μπαταριας

οτι και να δοκιμασα,greenify δηλαδη κτλ δεν επιασε,8 ωρα το βραδυ ηθελα φορτιση

ενω η εργοστασιακη (022) εχει πολυ καλυτερη διαχειρηση στην μπαταρια

 

εμενα μοια χαρα ειναι 2 μερες περιπου με 4 ωρες οθονη (δεν το λες και λιγα για 2000 mha μπαταρια)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει cm11 που βασιζετε στην 1.23 official και ρο κινητό παιζει και σφαίρα και έχει χαμηλή κατανάλωση.μου βγάζει μια μέρα χρήσης με μια φόρτιση κ greenify και βαριά χρηση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω το μινι εδω και μια βδομαδα..μεχρι τωρα ολα καλα..

μπαταρια με αρκετη χρηση μου κραταει 1,5 μερα

 

αρκετα ευχαριστημενος απο το κινιτο...το μονο προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το συνδεσω στον υπολογιστη.

συνδεω usb εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες αλλα τιποτα. το εχει συνδεσει κανεις σε mac?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας παιδια

απο αντοχες το κινητο πως παει? κατασκευαστικα δηλαδη

αντεχει στις πτωσεις? με θηκη σιλικονης η δερματινη παντα :)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια

απο αντοχες το κινητο πως παει? κατασκευαστικα δηλαδη

αντεχει στις πτωσεις? με θηκη σιλικονης η δερματινη παντα :)

 

με θηκη σιλικονης και με tempered glass αντεχει τα παντα

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την official kit kat ROM? http://www.nubia.cn/service.php?sid=5
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

μιλας εκ πειρας? :D

 

ειχα το z5s mini με θηκη σιλικονης χωρις tempered glass, αν παρεις και το τζαμακι δεν θα εχει αναγκη τπτ, η συσκευη ειναι απο πολυ ποιοτικα υλικα

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την official kit kat ROM? http://www.nubia.cn/service.php?sid=5

 

Εχω την 4.4.2 (nubia UI 2.5.1).

 

Σε σχεση με τη MIUI που ειχα πριν, ειναι λιγο ποιο laggy (εχει πολλα παραπανο εφε στα μενου),

αλλα εχει τεραστια διαφορα στη μπαταρια. Σε συνδιασμο με το greennify μου βγαζει ανετα τη μερα με full χρηση.

κ ξαφνικά το απόλυτο κενό.... :(
Link to comment
Share on other sites

Εχω την 4.4.2 (nubia UI 2.5.1).

 

Σε σχεση με τη MIUI που ειχα πριν, ειναι λιγο ποιο laggy (εχει πολλα παραπανο εφε στα μενου),

αλλα εχει τεραστια διαφορα στη μπαταρια. Σε συνδιασμο με το greennify μου βγαζει ανετα τη μερα με full χρηση.

 

Σιχαίνομαι τη MIUI οπότε θα παίξω σσε κιτ κατ αλλά από το σαιτ της Nubia ενώ ανοίγει το λινκ του Baidu δεν κατεβαίνει. Εσύ από που την κατέβασες;

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό το έχει το meri στα 150 ευρώ http://www.merimobiles.com/zte-nubia-z5s-mini-nx403a-4-7-inch-2gb-ram-16gb-rom-smartphone_p/meri10261.htm ..Τι λέτε ? Ξέρω ότι δεν έχει και τα καλύτερα σχόλια το συγκεκριμένο κατάστημα , αλλά η τιμή που το έχει είναι παρά πολύ δελεαστική..

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

From Official Nubia Team 26.11.2014

 

Update Programme

 

Dear nubia users Hello everyone!

 

Thank you very much for a long time on the attention and support nubia, nubia UI optimized pre-update, is about to enter a new phase, the recent ROM update schedule is as follows:

1, Z7Max will conduct a weekly basis ROM update, a weekly output beta version;

2, Z7Max V1.48 version released this week, is expected in late December or early release 4G telecom experience a single card version and the corresponding channel version;

3, Z7mini expected in late December or early release 4G telecom experience a single card version and the corresponding channel version;

4, released in mid-December program Z7 series next version, and thereafter gradually adapting Z5S, Z5Smini, X6 and other models;

5, planned for early December to provide Z7Max native Android L trial version (Android L native version, only for the experience, not later maintenance);

6, planned in mid-January to provide Z7max, Android L Z7mini beta version of.

 

ROM update program and follow-up time of the node if the adjustment, we will promptly announce everyone.

Once again, thank you for your attention and support.

Thank you!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...