Jump to content

ZTE Nubia Z5S Mini


kontz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 337
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι εκτός σπιτιού μάλλον αύριο φίλε μου, κάνε υπομονή

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

μια εβδομαδα τωρα δεν κανω και κατι αλλο:).για μερα ακομη δεν εγινε και τπτ.thanks!

dum spiro spero:D:p

 

edit:σας δινω και ενα link για portable εκδοση του προγραματος,για οποιον θελει να κανει μια προσπαθεια.

http://download.cnet.com/HDD-Raw-Copy-Tool-Portable/3000-2094_4-75574796.html

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

τελικα η επιλογη που δινει οταν πας να επιλεξεις το τηλ για back up ειναι raw. το εκανα και παλι δεν μπορω να το ανοιξω. εχει καταληξη img. επισης αν το προσπαθησει και καποιος αλλος μετα την αποσυνδεση το τηλεφωνο δεν ανοιγει με την πρωτη(για να μην φαει φρικη οπως εγω...)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η miui 4.3.14 υπαρχει σε ελληνικα?

Αν ναι,εχουμε το λινκ?

Αν οχι,τοτε ποια ειναι η τελευταια miui σε ελληνικα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/4868-4-3-14-Nubia-Z5s-mini-miuiandroid-com/

 

Ποια ρομ έχεις εσύ στο κινητό σου; Έχεις προσπαθήσει να περάσεις τα google apps στην rom της zte;

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου βγάζει 12 ώρες με δυσκολία και στα στατιστικά της μπαταρίας η οθόνη έχει κατανάλωση μόνιμα πάνω από 50%. υποψιαζομαι κακο software...

επισης δεν με αφηνει να διαλεξω μεταξυ εσωτερικης και sd για τις εφαρμογες. Μπορει καποις αλλος να κοιταξεθ αυτα τα δυο;

 

Ποια rom έχεις στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει σχεδόν όλες τις διαθέσιμες ROM (τουλάχιστον αυτές που έχει στο Needrom) για το κινητό. Με διαφορά η καλύτερη κατά τη γνώμη μου είναι η Miui 4.2.28. Η 4.3.7 είχε πάρα πολύ υψηλή κατανάλωση μπαταρίας, η 4.3.14 δεν ήταν συμβατή με τα gapps που έχω. Με την 4.2.28 έχω ικανοποιητική αυτονομία, τουλάχιστον με τη δική μου χρήση, πλήρη υποστήριξη ελληνικών και Antutu ~25000. Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι η δόνηση, που λειτουργεί κατά το δοκούν.

Έχει καταφέρει κανείς να εγκαταστήσει τις kitkat ROM του needrom;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω βαρεθεί να το περιμένω. Κάποια μέρα θα έρθει και δε θα έχω διάθεση να ασχοληθώ μαζί του. Είναι τραγικό αυτό που συμβαίνει με τις αποστολές... Διαβάζω κάθε μέρα για MIUI και για 1002 άλλες ιστορίες και όταν θα έρθει εκείνη η ώρα ούτε root δε θα του κάνω. Έχω αρχίσει να ξενερώνω άσχημα
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

παιδια,μια τελευταια παρακληση!

μπορει καποιος να με βοηθησει μηπως και ξεμπρικαρω τη συσκευη?

αυτα που χρειαζομαι ακριβως,ειναι στην προηγουμενη σελιδα.

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις στο κινητό;

rooted 0.22 με cmw

 

παιδια,μια τελευταια παρακληση!

μπορει καποιος να με βοηθησει μηπως και ξεμπρικαρω τη συσκευη?

αυτα που χρειαζομαι ακριβως,ειναι στην προηγουμενη σελιδα.

δυστυχως ουτε με 7zip ανοιγει το αρχειο...

 

Επισης παρακαλω καποιος που εχει το τηλεφωνο ας κοιταξει λιγο τι καταναλωση κανει η οθονη αναφεροντας σε ποσες ωρες αποφορτισης ποσο % εχει η οθονη και και ποση ωρα. Νομιζω οτι δεν θελει καποιες ιδιαιτερες τεχνικες γνωσεις παρα μονο διαθεση να βοηθησεις......

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια η miui 4.3.14 υπαρχει σε ελληνικα?

Αν ναι,εχουμε το λινκ?

Αν οχι,τοτε ποια ειναι η τελευταια miui σε ελληνικα?

Ευχαριστω

δες στο 1ο ποστ.

Edited by kontz

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

δεν πειραζει kontz,καλη καρδια:) ευχαριστω για την προσπαθεια

ειλικρινα λυπαμαι!!! τις οδηγιες που τις βρηκες? τι λενε? εστειλες κανενα email στη zte? δοκιμασε μηπως εχει κανα email στο site του Nubia.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

αν καθησω να σου εξιστορησω τι εχω κοιταξει και που εχω παει(ιντερνετικα) τις τελευταιες μερες,θα φριξεις:lol:

 

μιλησα και στο chat me zte,αλλα δεν βγαλαμε και ακρη:) τεσπα...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα, τελικά κατάφερα έκανα root την συσκευή και της έβαλα google play. Δουλεύει μια χάρα το τηλεφωνάκι και είναι με την rom της zte!!!

Το θέμα είναι δεν θα χρησιμοποιώ το τηλ εγώ οπότε δεν θα μπορώ να πω για μπαταρία, αλλά θα μάθω και θα σας πω!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ενα πραγμα ζητησα να κοιταξετε, τοση αδιαφορια;;;; δηλαδη βρισκουμε οτι χρειαζομαστε και μετα γεια σας, τι να πω ......

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια επειδή πολλά έχουν ακουστεί, εσείς που έχετε το τηλέφωνο για πείτε και σ'εμένα που το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Πιάνει 4G τελικά;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδάκια επειδή πολλά έχουν ακουστεί, εσείς που έχετε το τηλέφωνο για πείτε και σ'εμένα που το περιμένω μέσα στη βδομάδα. Πιάνει 4G τελικά;

οχι..........

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Kαποιες εφαρμογες που θελω να εγκαταστησω, ζητουν root permissions.Εχω ροοταρει την συσκευη.Τι επιλεον να κανω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη έχει κατανάλωσει 63%..

Ευχαριστω. αν μπορεις, πατωντας πανω στο πεδιο που αναφερει το ποσοστο θα σου δειξει και ποση ωρα είναι σε λειτουργια. γραψτο μαζι με την συνολικη λειτουργια απο την αρχικη οθονη της μπαταριας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 34 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαποιες εφαρμογες που θελω να εγκαταστησω, ζητουν root permissions.Εχω ροοταρει την συσκευη.Τι επιλεον να κανω?

Ευχαριστω

αν τις χρειαζεσαι δωσε εγκριση.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

αν τις χρειαζεσαι δωσε εγκριση.

Φιλε, kontz η καταναλωση οθονης δεν παρατηρησα να πεφτει κατω απο 65%.

 

Δεν βρηκα στις ρυθμισεις της συσκευηςς επιλογη για root permissions

Πως θα τις ενεργοποιησω?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις permissions, κάνε copy paste απο sd στο /system/app του κινητού και επέλεξε όλα τα permissions!! Δυστηχώς δεν το έχω το τηλέφωνο να σε πω πόσες ώρες standby... πρέπει να δώσει δικαιώματα r/w απο την εφαρμογή που έκανες root (εμένα ηταν πάνω πάνω, έλεγε r/w )
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις permissions, κάνε copy paste απο sd στο /system/app του κινητού και επέλεξε όλα τα permissions!! Δυστηχώς δεν το έχω το τηλέφωνο να σε πω πόσες ώρες standby... πρέπει να δώσει δικαιώματα r/w απο την εφαρμογή που έκανες root (εμένα ηταν πάνω πάνω, έλεγε r/w )

 

Ευχαριστω Sinaloa,ομως τι και πως να κανω copy-paste?

Εκανα root με την εφαρμογη VRoot σε υπολογιστη,η οποια ηταν στα κινεζικα κ δεν πολυκαταλαβα τι εκανα.

Εσυ με ποια εφαρμογη ρουταρισες την συσκευη?

Aρκει το copy-paste ή πρεπει να ξαναρουταρω την συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...