Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο θέμα μας:

 

Alex αν θες, τσέκαρε εδώ:

- πήγαινε στο 3ο λεπτό και 50 δεύτερα.

 

Ναι εδώ φαίνεται ότι καλά τα παει έξω:)

Περιμένω να το πάρεις εσύ να μας πεις και εντυπώσεις και βλέποντας και κάνοντας εγω:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ναι εδώ φαίνεται ότι καλά τα παει έξω:)

Περιμένω να το πάρεις εσύ να μας πεις και εντυπώσεις και βλέποντας και κάνοντας εγω:p

 

Χαχα, αμήν και πότε φίλε μου, τσεκάρω το mail κάθε μέρα μήπως δω κάποια ειδοποίηση από Amazon! Ας δούμε τι θα πει και ο junglist όταν γυρίσει από την εκδρομή που είναι ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, αμήν και πότε φίλε μου, τσεκάρω το mail κάθε μέρα μήπως δω κάποια ειδοποίηση από Amazon! Ας δούμε τι θα πει και ο junglist όταν γυρίσει από την εκδρομή που είναι ;-)

Καινούργιο review είναι αυτό μιας και έψαχνα 2-3 ημέρες πριν και δεν έβρισκα κάτι αξιόλογο πριν.

Πραγματικά δεν μπορείς να βγάλεις το απόλυτο σωστό συμπέρασμα μιας και υπάρχουν διαφορετικές εκτιμήσεις πάνω στο ίδιο θέμα.

Άρα να παραλαβεις και εσύ,να το τσεκάρεις με τα ματιά σου.

 

Εδώ απο το ίδιο site

http://www.mobilegeeks.de/sony-xperia-z2-im-ausfuehrlichen-test/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

- Αυτό που λεέι για την κάρτα, έχει δίκιο. Μικρή λεπτομέρεια και αυτό, αλλά θα μπορούσε να είχε το micro-usb αλλού.

 

http://mynokiablog.com/2014/03/05/pics-nokia-lumia-1520-vs-sony-xperia-z2-sunlight-readability-test-video-note-3-vs-iphone-5-vs-1520/ - Δες εδώ για Sunlight, όπου βέβαια εκθειάζει το Nokia.

 

Για μένα το πρόβλημα θα είναι αν όντως ισχύει στις συσκευές, πως μετά τα 2 λεπτά σε 4K Video, κλείνει η συσκευή. Λογικά θα λυθεί πιστεύω κάτι τέτοιο, δεν μπορώ να σκεφτώ πως είναι κάτι μόνιμο.

 

Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ, δεν κλείνει το κινητό από την υπερθέρμανση, αλλά βγάζει μήνυμα και σταματάει την εγγραφή, χωρίς να έχει χάσει το video που έχει ήδη τραβήξει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Όπως έχω γράψει και σε προηγούμενο ποστ, δεν κλείνει το κινητό από την υπερθέρμανση, αλλά βγάζει μήνυμα και σταματάει την εγγραφή, χωρίς να έχει χάσει το video που έχει ήδη τραβήξει.

Μιας και το έχεις στα χέρια σου, δοκιμάζεις σε παρακαλώ να δεις τι γίνεται αν επιχειρήσεις να γράψεις βίντεο 4Κ έχοντας το κινητό μέσα σε νερό, όπου θεωρητικά θα υπερθερμανθεί πιο δύσκολα; Θα βγάλει ξανά αυτή την προειδοποίηση;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έχεις στα χέρια σου, δοκιμάζεις σε παρακαλώ να δεις τι γίνεται αν επιχειρήσεις να γράψεις βίντεο 4Κ έχοντας το κινητό μέσα σε νερό, όπου θεωρητικά θα υπερθερμανθεί πιο δύσκολα; Θα βγάλει ξανά αυτή την προειδοποίηση;

 

Δεν παίζει να το αφήσω 7 λεπτά μέσα στο νερό για κανένα λόγο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έχεις στα χέρια σου, δοκιμάζεις σε παρακαλώ να δεις τι γίνεται αν επιχειρήσεις να γράψεις βίντεο 4Κ έχοντας το κινητό μέσα σε νερό, όπου θεωρητικά θα υπερθερμανθεί πιο δύσκολα; Θα βγάλει ξανά αυτή την προειδοποίηση;

 

φιλε πανο, και να γραφει τι θαλλαξει? ξερεις πολλους να κανουν καταδυση 7 λεπτα σε πισινα για εγγραφη σε 4κ??

Μην τρελαινεσαι, θεωρητικα θα αντεχει πιο πολυ αφου το νερο εχει χαμηλη θερμοκρασια σε σχεση με τα χερια μας και με τον αερα που δεν το ψυχει τοσο καλα, απο εκει και περα, ειτε γραψει 5 ειτε 10 μες το νερο ,δεν αλλαζει κατι, προβλημα υπαρχει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

φιλε πανο, και να γραφει τι θαλλαξει? ξερεις πολλους να κανουν καταδυση 7 λεπτα σε πισινα για εγγραφη σε 4κ??

Μην τρελαινεσαι, θεωρητικα θα αντεχει πιο πολυ αφου το νερο εχει χαμηλη θερμοκρασια σε σχεση με τα χερια μας και με τον αερα που δεν το ψυχει τοσο καλα, απο εκει και περα, ειτε γραψει 5 ειτε 10 μες το νερο ,δεν αλλαζει κατι, προβλημα υπαρχει.

 

+1 για αυτό. Το πρόβλημα παραμένει, πιστεύετε πως είναι εφικτό να λυθεί αυτό με κάποιο update; Εκτός και αν είναι στα πρώτα μοντέλα και για αυτό καθυστέρησε η συσκευή να έρθει στην Ευρώπη. Καλύτερα συμπεράσματα θα έχουμε όταν το πάρουν 2-3 ακόμα.

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πριν λίγα λεπτά έγινε shipped η χθεσινοβραδινή παραγγελια μου ενα απο τα 3 μόλις κομμάτια σε λευκό χρώμα που είχε το διαθέσιμο το συγκεκριμενο καταστημα(το τελευταίο κομμάτι πρόλαβα και τσίμπησα:p)

http://www.hardwareversand.de/articledetail.jsp?aid=161357&agid=1682&pvid=4q0dbyvsm_huguw000&ref=13

 

Εδώ η λίστα με τη διαθεσιμότητα η μη σε πολλά αλλα καταστήματα

http://skinflint.co.uk/eu/sony-xperia-z2-white-a1076530.html

 

Dear Mr. C*********,

 

In the context of your online order of the 2014-04-25 at 23:08 we want to inform you that the goods are sent on the 2014-04-26 at 14:00 to:

 

Mr. AL************************* 51 - 1***** S*******-ATTIKI

 

The shipment consists of 1 package(s) and has a total weight of < 0.5 kg. You can track your shipment on http://www.ups.de using the following identcode(s):

[1ZW***********84]

 

You can always look up the details of your order by the following link http://www.hardwareversand.de/profilorderdetail.jsp?profil.hoid.s=1503309809

 

If you have any questions concerning your order do not hesitate to contact our service team!

We are available: monday to saturday 9 - 19 o'clock

fon: 01805 / 711 117 (0,14 E/min for calls from the landline network of Deutsche Telekom. Calling from mobile phones or from other networks may result higher costs.)

mail: service@hardwareversand.de

 

Please always state your order number: 1********9

 

 

Yours sincerely

Your hardwareversand.de service team

 

 

hwv hardwareversand.de GmbH

Gewerbepark Möhnesee

Daimlerweg 4

59519 Möhnesee

 

Registration court Arnsberg

HRB 5956

59821 Arnsberg

CEO (chief executive officer): Ralf Schwalbe

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, περιμένουμε εντυπώσεις!!!!

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο, περιμένουμε εντυπώσεις!!!!

 

Ευχαριστώ.:)

Το καλό είναι ότι εχε tracking number παρακολουθήσεις της παραγγελίας.

Αν είμαι τυχερός ίσως Παρασκευη να παραλάβω.

 

Τώρα πλεον το μόνο που με απασχολεί και έχω το άγχος,είναι το κομμάτι που παραλάβω να είναι άψογο σε όλα χωρίς κάποιο κουσούρι και αναγκάζομαι να το επιστρέψω.

Αυτό μόνο εύχομαι.

 

Είχε εώς και το πρωί 9-10 η ώρα αμεσα διαθέσιμο και 1 κομμάτι σε μαύρο χρώμα αλλα που το τσιμπησαν και αυτό.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.:)

Το καλό είναι ότι εχε tracking number παρακολουθήσεις της παραγγελίας.

Αν είμαι τυχερός ίσως Παρασκευη να παραλάβω.

 

Τώρα πλεον το μόνο που με απασχολεί και έχω το άγχος,είναι το κομμάτι που παραλάβω να είναι άψογο σε όλα χωρίς κάποιο κουσούρι και αναγκάζομαι να το επιστρέψω.

Αυτό μόνο εύχομαι.

 

Είχε εώς και το πρωί 9-10 η ώρα αμεσα διαθέσιμο και 1 κομμάτι σε μαύρο χρώμα αλλα που το τσιμπησαν και αυτό.

 

Εγώ θα περιμένω το Άμαζον όπως σου είπα, έμεινε πια πιστεύω λίγος καιρός. Επιπλέον, γενικότερα από το Άμαζον παίρνω εγώ με ενδοκοινοτικές συναλλαγές και με βολεύει. Ελπίζω να έρθει άψογο το κομμάτι και να είναι όλα πριμα ;-)

---------------

 

https://www.redball.gr = Από οπαδούς, για οπαδούς, μπες στην Γαύρικη παρέα σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα περιμένω το Άμαζον όπως σου είπα, έμεινε πια πιστεύω λίγος καιρός. Επιπλέον, γενικότερα από το Άμαζον παίρνω εγώ με ενδοκοινοτικές συναλλαγές και με βολεύει. Ελπίζω να έρθει άψογο το κομμάτι και να είναι όλα πριμα ;-)

Μάλλον πρέπει να ακυρώσω και την παραγγελια μου στο amazon που την είχα ξεχάσει 1,5 μήνα που την εκανα :lol:

 

Άντε να δούμε τι ψάρια πιάνει η συσκευή :p

Μην παει και χαμένη και η θήκη του Sony ενα μήνα που την έχω,που ούτε κάν την έχω ανοίξει,διοτι σκεφτόμουν να την επιστρέψω.

 

Εδώ και ενα άλλο φρέσκο review που λέει πολυ καλά λόγια εξιςου

http://www.trustedreviews.com/sony-xperia-z2_Mobile-Phone_review

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πρόσεξα ότι στο άμαζον στα 649 ευρώ έχει 2 σε απόθεμα... μάλλον άρχισε να έρχεται το απόθεμα...
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υπαρχει και σε ελληνικο καταστημα στα 669 ευρο :cry: και μαλιστα ελληνικο και οχι παρα-εισαγωγης,
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υπαρχει και σε ελληνικο καταστημα στα 669 ευρο :cry: και μαλιστα ελληνικο και οχι παρα-εισαγωγης,

 

το eshop κανει ενα μηνα να μου φερει φλασακια που γραφει αμεσα διαθεσιμα, θα εχει το Ζ2? αμφιβαλλω, αλλα μακαρι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο υπαρχει και σε ελληνικο καταστημα στα 669 ευρο :cry: και μαλιστα ελληνικο και οχι παρα-εισαγωγης,

 

Που το βρήκαν αυτοί αφού Ελλάδα επίσημα δεν κυκλοφορεί ακόμα.:blink:

Θα περάσω σήμερα απο Sony center στη Γλυφάδα αν το έχουν έστω δείγμα που αμφιβάλλω πολυ και ποτε θα το φέρουν εδώ.

Πιθανότητα Εισαγωγής θα είναι,απλά όλα τα Sony εντός ΕΕ έχουν πάντα ελληνικά μέσα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκαν αυτοί αφού Ελλάδα επίσημα δεν κυκλοφορεί ακόμα.:blink:

Θα περάσω σήμερα απο Sony center στη Γλυφάδα αν το έχουν έστω δείγμα που αμφιβάλλω πολυ και ποτε θα το φέρουν εδώ.

Πιθανότητα Εισαγωγής θα είναι,απλά όλα τα Sony εντός ΕΕ έχουν πάντα ελληνικά μέσα.

εφοσον αναγραφετε το GR ειναι ελληνκο το κινητο.αλλιως θα ελεγε EU.

τωρα που το βρηκανε δεν ξερω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εφοσον αναγραφετε το GR ειναι ελληνκο το κινητο.αλλιως θα ελεγε EU.

τωρα που το βρηκανε δεν ξερω.

 

μπορει για κραχτη να εριξαν το κερδος τους, αλλα το GR δεν ειναι θεσμοθετημενο απο καναν νομο! μπορει να το εγραψαν και να ειναι εξωτερικου, και να σου πει οτι το εβαλα γιατι εχει ελληνικα.. Δεν θυμαμαι να εχει βγει κανας νομος για GR και EU.. απλα τα καταστηματα το ξεκινησαν για διευκολυνση δικη μας.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκαν αυτοί αφού Ελλάδα επίσημα δεν κυκλοφορεί ακόμα.:blink:

Θα περάσω σήμερα απο Sony center στη Γλυφάδα αν το έχουν έστω δείγμα που αμφιβάλλω πολυ και ποτε θα το φέρουν εδώ.

Πιθανότητα Εισαγωγής θα είναι,απλά όλα τα Sony εντός ΕΕ έχουν πάντα ελληνικά μέσα.

 

Πέρασα Σάββατο, δεν το έχουν και ούτε ξέρουν πότε έρχεται.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα Σάββατο, δεν το έχουν και ούτε ξέρουν πότε έρχεται.

 

Άρα ελληνικό δεν είναι απλά επειδή έχει ελληνικό μενού το πλασάρουν σαν ελληνικό.

Όχι τίποτα άλλο,αλλα επίσημα το κινητό εδώ τέλη Μάιου θα έρθει λογικά αφού η υπόλοιποι Ευρώπη μέσα Μάιου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα ελληνικό δεν είναι απλά επειδή έχει ελληνικό μενού το πλασάρουν σαν ελληνικό.

Όχι τίποτα άλλο,αλλα επίσημα το κινητό εδώ τέλη Μάιου θα έρθει λογικά αφού η υπόλοιποι Ευρώπη μέσα Μάιου.

 

ή το κλασσικο, αν ειναι ελληνικο, λενε 2-3 ημερες παραδοση και εννοουν 2-3 μηνες.. (κλασσικο e shop Πλεον). Μαγαζια που ριχνουν φεσια σε προμηθευτες οπως το eshop δεν τα παω καθολου παντως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ή το κλασσικο, αν ειναι ελληνικο, λενε 2-3 ημερες παραδοση και εννοουν 2-3 μηνες.. (κλασσικο e shop Πλεον). Μαγαζια που ριχνουν φεσια σε προμηθευτες οπως το eshop δεν τα παω καθολου παντως.

 

Καλά μην λέμε ότι θέλουμε τώρα.

Έχω αγοράσει διάφορα πράγματα από το eshop τους τελευταίους μήνες και την μια μέρα έβαζα παραγγελία και την άλλη παραλαμβανα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλά μην λέμε ότι θέλουμε τώρα.

Έχω αγοράσει διάφορα πράγματα από το eshop τους τελευταίους μήνες και την μια μέρα έβαζα παραγγελία και την άλλη παραλαμβανα.

 

μηπως εισαι αθηνα? για ελα εδω επαρχια, που εχουμε και καταστημα eshop..Εγω προσωπικα δεν εχω παραγγειλει γιατι 7-8 παραγγελιες φιλων, σε οθονες,φλασακια, σκληρους κτλ, αργησαν τοσο να ερθουν που απλα δεν μπηκα καν στον κοπο, ψωνισα απο τοπικα μαγαζια σε σχεδον το ιδιο καλες τιμες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...