Jump to content

Sony Xperia Z2


gnt
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία, οπότε παιδιά εσείς που έχετε εμπειρία κι από προηγούμενες rom δεν αξίζει τον κόπο να πας πίσω και φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει και έστω κάποιος ενδοιασμός όσον αφορά το performance της συσκευής, την διαχείριση μνήμης κτλ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Ωραία, οπότε παιδιά εσείς που έχετε εμπειρία κι από προηγούμενες rom δεν αξίζει τον κόπο να πας πίσω και φαντάζομαι ότι δεν υπάρχει και έστω κάποιος ενδοιασμός όσον αφορά το performance της συσκευής, την διαχείριση μνήμης κτλ.

Ολα κυλουν τελεια!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

5.02

Με αρκετό gaming... ;)

Καλό αυτό αλλά να σε ρωτήσω έχεις βάλει και την 5.1.1 και είδες διαφορά γι αυτό επέστρεψες στην 5.0.2 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό αλλά να σε ρωτήσω έχεις βάλει και την 5.1.1 και είδες διαφορά γι αυτό επέστρεψες στην 5.0.2 ?

Όχι δεν έχω κάνει κανένα update.

Αποφάσισα να μην κάνω κανένα update, γιατί όλες τις άλλες φορές που έκανε σε όλη την σειρά xperia που είχα, μετά απο update, η μπαταρία γινόταν χειρότερη.... Και σε συνδυασμό με αυτά που διαβάζω ότι γίνεται χειρότερο το κινητό σε σχέση με την μπαταρία , δεν ξανακάνω update.

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο για ποια εκδοση μιλας; εμενα χτες μου ηρθε ενημερωση ΟΤΑ και την περασα . Τωρα ειμαι στην 5.1.1

Εκδοση βασικου φασματος 8974-ΑΑΑΑΑΝPZQ-00061-51

Αριθμος εκδοσης 23.4.A.1.200

 

Για τη μπαταρια δεν εχω προλαβει να τσεκαρω ακομη, μιας και δεν εχω κανει πληρη φορτιση. Ελπιζω να μην χαθει η εξαιρετικη αυτονομια του κινητου.

ΕΑΝ γινει αυτο, απο μενα το Android θα παρει ενα μεγαλο μειον, μιας και δε γινεται οι αναβαθμισεις να μας αχρηστευουν τις συσκευες αντι να μας τις κανουν πιο λειτουργικες.Βαρεθηκα να τρεμει το φυλοκαρδι μου σε καθε αναβαθμιση.

 

Η τελευταία έκδοση που μου ήρθε είναι η 23.4.Α.1.200 !

Δυό μέρες πρίν απο αυτή μου είχε έρθει και άλλη μία η οποία είχε τεράστιο θέμα με την μπαταρία. Τώρα με αυτήν είναι πολύ καύτερα τα πράγματα ωστόσο πιστεύω με την 5.0.2 ήταν ακόμα καύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση που μου ήρθε είναι η 23.4.Α.1.200 !

Δυό μέρες πρίν απο αυτή μου είχε έρθει και άλλη μία η οποία είχε τεράστιο θέμα με την μπαταρία. Τώρα με αυτήν είναι πολύ καύτερα τα πράγματα ωστόσο πιστεύω με την 5.0.2 ήταν ακόμα καύτερα.

Κι εγώ πιστεύω ότι η 5.0.2 είναι καλύτερη όσον αφορά μπαταρία και performance κι απ'αυτά που διαβάζω στο xda η 5.1.1 γενικώς για πολλές συσκευές δεν είναι τελειοποιημένη ακόμα, πέρνει συνέχεια updates, κι εγώ σκέφτομαι να γυρίσω στην 5.0.2 γιατί έχω παρατηρήσει κι ένα μικρό lag..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίδες είμαι ευχαριστημένος με την 5.1 και ούτε καν λόγος να γυρίσω πίσω, εγώ έχω την 23.4.Α.0.580 κάπως έτσι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ενα θέμα...

Έχω wind, σήμα καλό στο Μαρούσι, Πεύκη δεν έχει καλό.

Στέλνω sms, καθυστερεί να πάει αλλά το λαμβάνει ο άλλος.

Μέχρι εδώ οκ.

Κάποιες φορές, όταν κάνω restart το κινητό, ένας συγκεκριμένος αριθμός, που στέλνω περισσότερα sms. Λαμβάνει sms, το οποίο το έχω στείλει μέρες πριν.

Το ίδιο έχει και ο άλλο αριθμός με wind, προς εμένα.

Τα κινητά είναι το δικό μου ζ2, και ζ το άλλο. Και τα 2 είναι root

Τι συμβαίνει ?? Ξέρει κανείς ??

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι θεμα wind και ας εχει φουλ σημα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η 5.1 , με χαλαρη εως μετρια χρηση βγαζω κοντα 6 ωρες οθονη.

 

 

 

Παραδεχεσαι; Με κανονικη χρήση στην 5.1.

 

 

Οταν λες κανονικη χρηση τι εννοεις; με 3G ή με wifi ανοιχτο; το κανονικο πως το οριζεις;

Εγω μονο με wifi ανοιχτο ολη μερα, πιανω εως 5,5 ωρες ανοιχτη οθονη. Τη φωτεινοτητα που την εχεις; εχεις ενεργοποιησει το ΣΤΑΜΙΝΑ;

Το εικονιδιο αριστερα απο το σηματακι του wifi τι ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες κανονικη χρηση τι εννοεις; με 3G ή με wifi ανοιχτο; το κανονικο πως το οριζεις;

Εγω μονο με wifi ανοιχτο ολη μερα, πιανω εως 5,5 ωρες ανοιχτη οθονη. Τη φωτεινοτητα που την εχεις; εχεις ενεργοποιησει το ΣΤΑΜΙΝΑ;

Το εικονιδιο αριστερα απο το σηματακι του wifi τι ειναι;

Η λειτουργια χαμηλης μπαταριας μετα απο ενα συγκεκριμενο ποσοστο ενεργοποιειται, οποιο θες εσυ. Με σταμινα ανοικτο μονο wifi και φωτεινοτητα στη μεση αντε και καμια φορα φουλ φωτεινοτητα. Τωρα που ξαναρχισα τα παιχνιδια

επεσε στις πεντεμιση περιπου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργια χαμηλης μπαταριας μετα απο ενα συγκεκριμενο ποσοστο ενεργοποιειται, οποιο θες εσυ. Με σταμινα ανοικτο μονο wifi και φωτεινοτητα στη μεση αντε και καμια φορα φουλ φωτεινοτητα. Τωρα που ξαναρχισα τα παιχνιδια

επεσε στις πεντεμιση περιπου.

Σχετικά με τα παιχνίδια έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά σε ταχύτητα - γραφικά σε σχέση πάντα με την 5.1.1 και 5.0.2 ?

Με ποιά ρομ είσαι τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα παιχνίδια έχεις παρατηρήσει κάποια διαφορά σε ταχύτητα - γραφικά σε σχέση πάντα με την 5.1.1 και 5.0.2 ?

Με ποιά ρομ είσαι τώρα ?

Ειμαι στην 5.1.1, μπα στα ιδια ειναι ρε συ με πριν...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου με το ζόρι φτανει της 4 ωρες οθονης.. Με καθολου gaming και ελαφρια χρηση. Μονο την φωτεινοτητα εχω λιγο πριν το τερμα
Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου με το ζόρι φτανει της 4 ωρες οθονης.. Με καθολου gaming και ελαφρια χρηση. Μονο την φωτεινοτητα εχω λιγο πριν το τερμα

Παντα τοσο εφτανε;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγω μολις περασα στην 5.1.1 και μαλιστα συγκεκριμενα στην rom με εκδοση 23.4.1.200. Ειχα cosmote η οποια ακομα δεν ειχε δωσει ουτε τη πρωτη 5.1.1 οποτε εκανα flash τη τελευταια ελληνικη customized με το flashtool, χωρις ξεκλειδωματα κτλ, ολα εργοστασιακα.

Εντυπωσεις;

Μπαταρια τουλαχιστον ιδια διαρκεια με πριν. Ταχυτητα και ανταποκριση ειναι φανερα πιο γρηγορο για καποιον που ασχολειται. Οκ αμα δε πολυπροσεχετε τις διαφορες μπορει να μη το προσεξετε καποιοι, εγω ομως προσωπικα ειδα διαφορα η οποια μου εκανε καλη εντυπωση. Bugs, δεν εχω δει κατι ακομα, αν και ειναι πρωτη μερα.

Καμερα ακομα δεν εχω τεσταρει.

Σημειωτεο, ερχεται πολυ αμεσα και ενημερωση με το stagefright fix (.232).

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που εχει στο κινητο του την ελληνικη customized ρομ 5.0.2 ωστε να μπορεσει να ανεβασει το .ftf αρχειο να μπορουμε να το κατεβασουμε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποιος που εχει στο κινητο του την ελληνικη customized ρομ 5.0.2 ωστε να μπορεσει να ανεβασει το .ftf αρχειο να μπορουμε να το κατεβασουμε?

 

D6503_23.1.A.1.28_NCB.ftf

https://drive.google.com/file/d/0B1AAC4lt7nzOVkE0OE9WQzB1ekU/view?pli=1

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και γω μια ανανέωση στην ενημέρωση λογισμικού και πέρασα με OTG την εξής. 23.4.Α.200 κάπως έτσι

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά στη παρέα! Έκανα χθες το νέο μικρό update και όλα καλά καμία αλλαγη! Αλλά δεν μου αναγνωρίζει τα ακουστικά??? :eek::eek:

Ξέρει κανείς τι μπορώ να κανω? Τι bug είναι αυτό?

 

Τελικά άκυρο έφτιαξε:p

Edited by diecast
Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεματακι με το κινητο.Πολυ συχνα πατιεται η οθονη χωρις να την ακουμπαω.Ειναι σαν να εχω το glove mode ανοιχτο και ειναι πολυ ενοχλητικο.

Το κινητο γυρισε απο service την προηγουμενη εβδομάδα γιατι ειχα προβλημα με το καπακι και μαλλον αλλαξαν και οθονη.Εχει κανενας αλλος παρομοιο πρόβλημα ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης θεματακι με το κινητο.Πολυ συχνα πατιεται η οθονη χωρις να την ακουμπαω.Ειναι σαν να εχω το glove mode ανοιχτο και ειναι πολυ ενοχλητικο.

Το κινητο γυρισε απο service την προηγουμενη εβδομάδα γιατι ειχα προβλημα με το καπακι και μαλλον αλλαξαν και οθονη.Εχει κανενας αλλος παρομοιο πρόβλημα ?

Εγώ φιλε μου! Το έστειλα 1 φορά και μου είπαν ότι το έφτιαξαν! Μετά πάλι έκανε το ίδιο δεν έκαναν τίποτα οι αχρηστοι! Το ξαναέστειλε και μου το γύριζαν πίσω γιατί είπαν ότι δεν βρήκαν το πρόβλημα :mad::mad: !

Είχα μετριάσει πολύ άσχημα έκανα καταγγελία και με πήραν τηλέφωνο κ μ είπαν ότι μου δίνουν τα λεφτά πίσω δεν το δέχτηκα τους είπα θέλω καινούργιο Ζ2!

Είναι software bug γιατι μου άλλαξαν οθόνη και πάλι είχε το ίδιο προβλημα! Πάντο μια φορά στο service να δεις τι θα γινει!

 

 

Εγώ πλέον το συνηθησα και δεν έχω Θεμ το πρώτο καιρό όμως με ενοχλούσε! Τώρα είναι Ζαν να μην υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...